Опростяване на дълг

  • 4 403
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 417
toni1976, не разбрах при отказа от наследство защо наследниците на отказалия се да изплащат дълга?  Thinking

# 16
  • Мнения: 727
Случаят на toni1976 е по-различе по отношение на наследството от този на Didi i Mitko.
Доколкото разбрах при  toni1976 починалият е нейния съпруг. Тя и детето й се явяват и двамата преки наследници.
При Didi i Mitko детето на Диди не е пряк наследник на баща й. Затова ако тя се беше отказала от наследство от детето й не може да се търси финансова отговорност след време.

# 17
  • Мнения: 344
Случаят на toni1976 е по-различе по отношение на наследството от този на Didi i Mitko.
Доколкото разбрах при  toni1976 починалият е нейния съпруг. Тя и детето й се явяват и двамата преки наследници.
При Didi i Mitko детето на Диди не е пряк наследник на баща й. Затова ако тя се беше отказала от наследство от детето й не може да се търси финансова отговорност след време.
И от кого според тези доводи ще се искат парите

# 18
  • Мнения: 344
toni1976, не разбрах при отказа от наследство защо наследниците на отказалия се да изплащат дълга?  Thinking

Абсолютно е сигурно, че някой ще плати

# 19
  • София
  • Мнения: 1 668
отказ от наследство е късно вече да направи, с плащането на единия дълг на почималия родител, се счита че е приела наследството с конклудентни действия. А отказ може да се направи доколкото налседството все още не е прието. И да, отказът уголемята дяловете на останалите наследници. В конкретния случай провери дали има застраховка живот и ако има задължително проучи нещата, защото аз на работа имах случай преди с един починал длъжник, който е имал застраховка и никой от наследниците не я е потърсил и изискал и дълга си стоеше. От незнание стават големи бели. Номера е да не стигне дълга до съдебен -изпълнител, че тогава дълга много набъбва. Иначе за клаузите за опрощаването не съм никак наясно

# 20
  • Мнения: 2 988
Значи, когато се свържат с мен от Кеш Кредит трябва да попитам дали баща ми е имал сключена застраховка живот, така ли? Иначе попитах в банката за застраховка и казаха, че няма.

# 21
  • Мнения: 344
Значи, когато се свържат с мен от Кеш Кредит трябва да попитам дали баща ми е имал сключена застраховка живот, така ли? Иначе попитах в банката за застраховка и казаха, че няма.

Здравейте  отново
За Съжаление виждам, че проблемите при вас не са се решили и продължавате да търсите инфо
Това , което потвърждавам и аз е мнението на  insane която също споделя мнението ми за отказът от наследство и за това, че дълга ще го плащат наследниците -факт
И аз ви бях обяснила същато  макар, че някой бе писал , че не съм права
Вие в крайна сметка нали сте платили дълга към банката или не сте ?
Относно застраховката  ?
Дамата явно има в предвид "застраховка живот "
Ако баща ви е имал застраховка живот -ОК /тук искам да поясня, че вие може и да не знаете, че баща ви е имал подобна застраховка и това не е застраховка , скл от него по повод това , че е имал кредит , а просто баща ви е решил да си направи застраховка /
Друг е моментът ако към кредита дълга заема ??? не разбрах какво е точно е имал застраховка , В тези случаи -честно и конкретно те покриват при внезапна смърт и то конкретни обстоятелства /банката ще ви ги обясни , но недай си боже ако е боледувал от нещо , колко е ако кажат, ч ене е покрит риск"
За това се връщаме пак към банката
Входирайте писмено вашите желания за това, че не искате да плащате и т. н , но искайте уверение, че вашите искания ще стигнат до собственика главния офис или централата на съответното дружество

# 22
  • Мнения: 2 988
Тони. покрих дълга към банката и сега остана само този към Кеш Кредит. Изобщо не ми се вярва да го опростят, но ще видим. Ще ида да искам такова уверение и входящ номер.

А как да проверя дали е имал сключена застраховка живот? Да обиколя всички застрахователни дружества или като ида в някое ще ми кажат? Съжалявам за глупавия въпрос, но в документите на баща ми не открих нищо такова.

# 23
  • Мнения: 344
Тони. покрих дълга към банката и сега остана само този към Кеш Кредит. Изобщо не ми се вярва да го опростят, но ще видим. Ще ида да искам такова уверение и входящ номер.

А как да проверя дали е имал сключена застраховка живот? Да обиколя всички застрахователни дружества или като ида в някое ще ми кажат? Съжалявам за глупавия въпрос, но в документите на баща ми не открих нищо такова.


За Съжаление няма как да проверите като обща база данни
Вариантите винаги са няколко
Отново за Съжаление един от вариантите, който в случая ще е добре за вас е да пристигне писмо от Застрахователя на адреса за кореспонденция на баща ви с което писмо го -уведомяват я че полицата изтича, или пък че има падеж
Не искам да ви разочаровам, но до сега ако някъде имаше нещо щеше да се разбере
Обикновено падежите са на месец , а или ако е неплатен съответно те изпращат писма
А между другото това, че щте платили дълга към банката не означава, че ако имате основание не могат да ви върнат парите обратно
За кеш енд....? -там въпросът е друг , но като цяло важат правилата, които важат и за банките
Въпрос на решение е да се обърнете директно до "кораба майка"
Грубо казано , но факт
а за парите не се притеснявайте
В моя случай минаха вече 8 години и сега като се замисля след толкова години ако тогава си бях губила времето да споря с разни банки и да се кахъря щях да си съсипя и здравето и пак щях да знам че имам да давам
По-добре честен и здрав макар и беден , отколкото цял живот да мисля за това
теглете една  #Cussing out на всички завистници и злобари и гледайте право напред
След този случай при мен с банките даже създадох ново семейство и имам и малко бебе
халал да са имам всички чужди пари на всички

Общи условия

Активация на акаунт