Изследване на ХОРМОНИ – 11 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 77 070
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 178
Здравей, Денис. Въпросът ми е следният: имам Хашимото и искам да изследвам HOMA индекс. Всяка сутрин на гладно приемам еутирокс. Мога ли да си изпия хапчето преди да дам кръв за индекса или не?
Благодаря за отговора.

# 736
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравей, Денис. Въпросът ми е следният: имам Хашимото и искам да изследвам HOMA индекс. Всяка сутрин на гладно приемам еутирокс. Мога ли да си изпия хапчето преди да дам кръв за индекса или не?
Благодаря за отговора.
Изпий го след като дадеш кръв Peace

# 737
  • SOFIA
  • Мнения: 72
Денис, здравей! Много хора са ти благодарни за помощта , която им оказваш Simple Smile!
Моля , при възможност да погледнеш и дадеш мнението си за резултатите ми.

За Прогестрон е взета проба на 21-ят ден , всичко останали на 4 -ия ден.

Прогестерон 23,75ng/ml

LH                3.26 U/L
FSH              9.7   U/L
естрадиол   37.5 ng/ml
тестостерон  0.1 ng/ml

Благодаря ти!

# 738
  • София
  • Мнения: 35 957
Дай рефер. граници

# 739
  • Мнения: 178
Здравей, Денис. Въпросът ми е следният: имам Хашимото и искам да изследвам HOMA индекс. Всяка сутрин на гладно приемам еутирокс. Мога ли да си изпия хапчето преди да дам кръв за индекса или не?
Благодаря за отговора.
Изпий го след като дадеш кръв Peace
Благодаря, Дениз.

# 740
  • Мнения: 936
Здравеей,Денис!
Минах днес на УЗ както ми препоръча и доки каза,че съм имала О,видя жълто тяло.Питах го защо е завишен естрадиола,каза,че по начало моят може да е завишен и заради това.Ти какво мислиш?
Разбрахме се да изчакам да видим дали има бременност и ако не, се разбрахме да се следим другия цикъл на УЗ и през това време да направя изследване за ИР,понеже това не съм изследвала и евентуало 6-7 дни след О да направим хистологично изследване на ендометриума,ако правилно съм разбрала.Може ли да ми кажеш какво представлява това изследване,нещо не ми се изясни много.Благодаря ти предварително.

# 741
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравеей,Денис!
Минах днес на УЗ както ми препоръча и доки каза,че съм имала О,видя жълто тяло.Питах го защо е завишен естрадиола,каза,че по начало моят може да е завишен и заради това.Ти какво мислиш?
Разбрахме се да изчакам да видим дали има бременност и ако не, се разбрахме да се следим другия цикъл на УЗ и през това време да направя изследване за ИР,понеже това не съм изследвала и евентуало 6-7 дни след О да направим хистологично изследване на ендометриума,ако правилно съм разбрала.Може ли да ми кажеш какво представлява това изследване,нещо не ми се изясни много.Благодаря ти предварително.
При хистологичното изследване на ендометриума се взема тъкан за изследване /чрез биопсия/
Каква беше дебелината на ендометриума? Съмнение за хиперплазия ли има?
Имаше ли друг фоликул или само ЖТ?

# 742
  • Мнения: 936
Дебелината беше  10 мм не разбрах точно. Защо?Не няма съмнение за нищо не знам защо го иска това.
Имаше други фоликулчета на другия яйчник.

# 743
  • София
  • Мнения: 35 957
Дебелината беше  10 мм не разбрах точно. Защо?Не няма съмнение за нищо не знам защо го иска това.
Имаше други фоликулчета на другия яйчник.
Може това да е причината за по-високите нива на Е2 / др. фоликули/
МЛ е тънка

# 744
  • Мнения: 936
Колко трябва да е сега МЛ?
Знаеш ли Денис,вече не знам на кой да се доверя-един ми казва поликистоза и ЛУФ,друг ми казва иди си в къщи и пробвай,ако не стане ела за инсе,трети ми казва да имаш поликисстоза,но си имаш О. Shocked

# 745
  • София
  • Мнения: 35 957
Колко трябва да е сега МЛ?
Знаеш ли Денис,вече не знам на кой да се доверя-един ми казва поликистоза и ЛУФ,друг ми казва иди си в къщи и пробвай,ако не стане ела за инсе,трети ми казва да имаш поликисстоза,но си имаш О. Shocked
МЛ трябва да е поне 14мм

# 746

Общи условия

Активация на акаунт