Махаме памперса!Моля за помощ!

  • 3 005
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 645
И аз съм настроена вече да махам този памперс.
С пишкането нямаме проблем,от 2 месеца ,та и повече пишка прав,и най - интересното е че никой не го е учил или му е показвал.
Но , как да го науча да седне на гърне или на детска седалка newsm78
Просто имам чувството ,че никога няма да иска.
А все някъде трябва да ходи и по голяма нужда.



Моето дете не искаше да седне на гърнето изобщо. Нито пък на дъската на тоалетната чиния. Но за сметка на това баща му му показа как да пишка прав и така се научи. Започна първо да пишка прав "като тати" (беше на 2г. и половина), а постепенно склони да сяда и на гърнето.

Vivi ,как го направихте този номер с гърнето newsm78
Че аз вече съм отчаяна Confused

# 16
  • Мнения: 2 922
Здравейте мами!Другата седмица ще махаме памперса
Много весело ми прозвуча това! Много планирано, също така. Успех! Аз миналото лято бях решила да престъпя към махане на памерса, но и досега сме си с него  Laughing
В яслата детето си ходи на гърне без проблем, но вкъщи, когато му дойде музата - сам си го взима, събува се и сяда.
Махането на памперс не го приемам като цел. Като му дойде времето, тогава.

# 17
  • Мнения: 135
Мисля,че не е проблем да махнеш памперса и сега.Просто навън е студено все още и няма да можеш напълно да се отървеш от него през деня,когато сте на разходка.Иначе и аз слагах сина си на гърнето през около 1ч,но той беше свикнал да седи на него още от бебе и затова му беше лесно да свикне.В началото ще имате доста напикани гащи Mr. Green,така че вземи 10 чифта за всеки случай,също и панталончета ще ти трябват повечко/но те невинаги са намокрени/.Няма да стане бързо,имай търпение и не му се карай на детето,просто измислете подходящ звук за сигнал и му показвай намокрените гащи,за да разбере за какво става въпрос Simple Smile
Трябват и много похвали при всеки успешен опит.Търпение и успех Grinning

# 18
  • Мнения: 922
 Grinning Ето и моят опит. Ние махнахме пампа в края на лятото, началото на есента. Изцяло махнах пампа, като го слагах само, когато Вальо лягаше да спи. Навън, вътре, където и да е - без памперс. На 30-40 минутки го слагах на WC-то на детска седалка. Всеки път му повтарях по безрой много пъти, че сега ще прави пиш. Държах го 10-ина минутки. Ако се изпишка или свърши голямата работа, задължително много му се радвах, плясках, виках браво, давах някакви малки награди като солетка, бисквитка и т.н. Когато се случеше да се напишка в гащите, му обеснявах, че се пишка в тоалетната, а не в гащите, че трябва да си казва и т.н.
Но истината е, че ти трябва търпение, мноооооого търпение ooooh! Wink. В никакъв случай не се карай на детето, че пишка в гащите, за да не направи задържане (това ми го каза педи, било много важно, затова и аз го пиша Wink ).
Успех и бързо свикване Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 15 221
Vivi ,как го направихте този номер с гърнето newsm78
Че аз вече съм отчаяна Confused

С хитрост, как иначе Mr. Green
В хола, между дивана и телевизора са поставени на видно място двете ни гърнета-синичко и жълтичко. Красота! Когато Иво гледаше филмче, пък му се пишкаше, трябваше да избира-да тичаме до банята, за да пишка прав като тати и-съответно-да пропуска част от филмчето, или да гледа, но да пишка на гърнето. В началото пишкаше само прав (на гърнето, имам предвид), но постепенно започнах да го подканям да седне. Понякога се съгласяваше, понякога-не, но лека-полека започна да сяда. Сега вече изобщо не коментираме иска ли да пишка, не иска ли. Сваля гащите, сяда, пишка и когато е готов сам си вика "Бавоооо!". Така разбирам, че е свършил нещо. По същия начин процедира и с акането. Гърнетата все още са кажи-речи в центъра на хола, но това е положението. Предстои ни пренасяне в банята, но и за това си има време.
С акането-започнахме първо с дъска за тоалетната чиния. Въобще-нашето начало се завъртя около тоалетната, не около гърнето. Караше ме да затварям вратата и да стоя отвън-да не съм при него в банята, и когато беше готов ме викаше да вляза. Явно и дребосъците по някакъв техен си начин се стесняват от споделянето на тези процеси с други хора. Чудно ми е дали И това не е причина толкова трудно някои деца да свикнат с гърнето. В памперса каквото и да правят-правят го някак неусетно за останалите. А с гърнето искат-не искат се сдобиват със свидетели и помощници. И това да ги притеснява.....  newsm78
Когато се престраши да седне на гърнето за пишкане, започна да сяда на него и за акането.

Забравих да пиша преди-аплодисментите и бурната радост при вида на пълното гърне са почти абсолютно задължителни в процедурата по махането на памперса Crazy
Когато още се напишкваше-никога не съм му се карала. Винаги му казвах, че нищо лошо не е станало, просто ако иска да пишка, по-добре ще е да ми казва преди да започне, за да запазим дрешките сухи. Гушках го, целувах го, говорех му с най-милия си гласец....  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 922
Когато още се напишкваше-никога не съм му се карала. Винаги му казвах, че нищо лошо не е станало, просто ако иска да пишка, по-добре ще е да ми казва преди да започне, за да запазим дрешките сухи. Гушках го, целувах го, говорех му с най-милия си гласец....  Heart Eyes
А колко усилия ми е коствало всичко това понякога Blush, особено, когато за 1 час се напишка 3 пъти в гащите ooooh!
 Grinning

# 21
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Още един трик за свикване - след ставане от сън и след хранене го слагай на гърне, действа безотказно; за да няма протести и опити за ставане можеш да дадеш някаква играчка занимавка, докато седи на гърнето.
Ако детето пие често вода, е удачно да слагаш по-често. И в никакъв случай не му се карай, дори да е омацало цялата баня с аки  Sick

# 22
  • Мнения: 416
Здравейте мами!Другата седмица ще махаме памперса
Много весело ми прозвуча това! Много планирано, също така. Успех! Аз миналото лято бях решила да престъпя към махане на памерса, но и досега сме си с него  Laughing
В яслата детето си ходи на гърне без проблем, но вкъщи, когато му дойде музата - сам си го взима, събува се и сяда.
Махането на памперс не го приемам като цел. Като му дойде времето, тогава.
Наистина го планирах и то от дълго време.До сега все се надявах,че поне ще започне да си казва след като се е изпишкал,но..........нищо newsm45.Плюс това се притеснявам-всички приятелчета са без памперс,а някои са по-малки от него.И ми омръзна да слушам злобни коментари или пък съжаления smile3515.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 221
Изобщо няма защо да се притесняваш. И моето дете, и приятелчетата му-всички махнаха памперса след като навършиха 2г.
Някои деца са без памперс и на по-ранна възраст. Е и? Какво от това? Всички деца свалят памперса-рано или късно.
На злобни коментари или съжаления изобщо не давай ухо. Това са пълни глупости.

# 24
  • Мнения: 1 526
Наистина го планирах и то от дълго време.До сега все се надявах,че поне ще започне да си казва след като се е изпишкал,но..........нищо newsm45.Плюс това се притеснявам-всички приятелчета са без памперс,а някои са по-малки от него.И ми омръзна да слушам злобни коментари или пък съжаления smile3515.
[/quote]
 това е много индивидуално. Аз съм детски психолог и мога да кажа, че общо приетите граници  в Европа и Америка за момиченцата са ~ 1.5-2г. а при момченцата ~2г-3г.. Както и при тях е по продължително нощното напишкване.Което за БГ е направо `изостаналост`!
Така, че нямаш място за притеснение!

# 25
  • Мнения: 1 645
Vivi , благодаря ти   bouquet

# 26
  • Мнения: 14 133
И ние още не сме го махнали.Ще опитаме в началото на лятото. Тъкмо ще е навършил 3год. и ще и минал бебешката възраст.Не можем да сложим в един калъп всички деца.

# 27
  • Мнения: 135
Няма защо да се притесняваш,а на злобните забележки не обръщай внимание.Голяма работа като са махнали памперса преди вас!Сега не е като едно време с пелените,че да ги натискаме децата още от бебета да седят на гърнето!Всяко дете си е различно и родителите знаят най-добре как да се грижат за него!Иначе идеята за памперс-гащи е чудесна-ние махахме и слагахме памперса в началото,което си е досадно,но се свиква LaughingТърпение и ще видиш,че ти може да изобретиш още по-лесен начин за справяне с проблема!Успех Simple Smile!

# 28
  • Мнения: 798
Изобщо не се притеснявай. Само изчакай наистина да се постопли. Моят син до 2та година категорично отказваше да седне на гърне. Но аз не съм го и мъчила и насилвала. Просто в един момент за една седмица той сам се научи. Започна да си дърпа памперса за да пишка на гърнето. Яслата му се отрази доста добре в това отношение. Но детето трябва да си дорасне, да си му дойде момента. Насила не става. Не обръщай внимание на никой. То си е твоето дете. И с памперс и без. А и много пляскане и гушкане при всеки успех. Хайде стискаме палци!

# 29
  • Мнения: 2 922
Здравейте мами!Другата седмица ще махаме памперса
Много весело ми прозвуча това! Много планирано, също така. Успех! Аз миналото лято бях решила да престъпя към махане на памерса, но и досега сме си с него  Laughing
В яслата детето си ходи на гърне без проблем, но вкъщи, когато му дойде музата - сам си го взима, събува се и сяда.
Махането на памперс не го приемам като цел. Като му дойде времето, тогава.
Наистина го планирах и то от дълго време.До сега все се надявах,че поне ще започне да си казва след като се е изпишкал,но..........нищо newsm45.Плюс това се притеснявам-всички приятелчета са без памперс,а някои са по-малки от него.И ми омръзна да слушам злобни коментари или пък съжаления smile3515.
Ooo изобщо да не ти пука кой какво казва! Въобще не се впечатлявам от изказвания от рода, че виж моето дете от еди-си-колко месечно ходи на гърне. Голяма работа  Mr. Green
Тези тренировки не са ми по душа. Ще видиш, че всичко ще стане плавно и ненатоварващо за теб и детето. То ако трябваше всички деца да свикват рано, нямаше да има големи размери пелени  Wink Памперс-гащите са много полезни също така - като иска да седне на гърне, просто сваляш и после вдигаш. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт