Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 966
Тъкмо се зарадвах днес, че бебчо шава по-усърдно, а в момента не съм на себе си от притеснения..
Успокой се само, не се напрягай излишно  Hug знам, че не е лесно, запиши час и иди на лекар, всичко ще е ОК   bouquet

# 61
  • Мнения: 58
ТСХ - 6.5 Да ми е честито......

 Hug Стискам палци всичко да е наред! Момичета, на мен ми продъниха ушите Ендото и АГ-то, че ТСХ не трябва да е над 2.0, иначе е опасно за бебето. Happy, кой ендокринолог ти каза, че е ОК тази стойност на ТСХ? Първо ми беше 4.98 име сложиха на  Л-тироксин, след месец при ТСХ 3.5 ми вдигнаха терапиятана 100 мг. на ден. Сега е 1.8 и са доволни, но ме предупредиха, че след месец ще ми вдигат дозата вероятно. Ако са ви наистина такива стойностите на ТСХ, търсете и друг специалист за мнение. Има и теми във форума за майки с проблеми със щитовидната и там също доста са разисквани оптималните стойности на ТСХ при бременност - далече са от това, което цитирате.

ivkelina, моето в 19+4 е 311 гр +- 45 гр. Имам всички други замервания, но сега не ми се рови.

# 62
  • Мнения: 1 809
ТСХ - 6.5 Да ми е честито......
Малко е завишено,ама нали горната е 7. На мен ми е 5 и малко, което пак е много,ама не е толкова :
Горната граница на ТСХ е 4,20 , не 7. И за бременни над 2 е опасно за бебето, как тка те пуснаха с тези изследвания?? Видях, че си ги правила на обяд, тези изследвания се правят на гладно и по възможност и вода да не се пие.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 818
Защо и без вода? Аз ще пускам изследвания след 2 седмици, но предишния път седях в болницата един час, за да се наливам с вода, че въобще не ми се даваше урина. Затова този път реших вкъщи да се налея с водата и отивам. newsm78

# 64
  • Мнения: 234
Моето бебче е 200 гр това беше в 17 гс  сега трябва да е пораснало повече
Аз си приказвам на глас на бебето искам да ми чува гласа това става разбира се като съм сама
Хапи, много се радвам, че тормоза ти в болницата приключи
за ТСХ трябва да е пот 2 при бременност ако си от София отиди при Начев в майчин дом всеки ден е там до обяд от понеделник до петък плащаш си но е много добър, не се притеснявай за месец и нещо ще го вкараш в норма а може и за по кратко зависи как реагираш на лечението

# 65
  • Мнения: 1 809
Защо и без вода? Аз ще пускам изследвания след 2 седмици, но предишния път седях в болницата един час, за да се наливам с вода, че въобще не ми се даваше урина. Затова този път реших вкъщи да се налея с водата и отивам. newsm78
Водата не е толкова фатална, принципно така съветват , за по-точни резултати. Специално са ме питали преди такива изследвания.

# 66
  • Мнения: 90
ТСХ - 6.5 Да ми е честито......
Малко е завишено,ама нали горната е 7. На мен ми е 5 и малко, което пак е много,ама не е толкова :
Горната граница на ТСХ е 4,20 , не 7. И за бременни над 2 е опасно за бебето, как тка те пуснаха с тези изследвания?? Видях, че си ги правила на обяд, тези изследвания се правят на гладно и по възможност и вода да не се пие.

TSH не се влияе от това, ял ли си, пил ли си, колко е часа. Единствено ако пиеш еутирокс не трябва да си го пила сутринта в деня на изследването. Това е хормон с натрупване.

# 67
  • Мнения: 58
Не знам дали се влияе или не, но мен ме карат лекарите да го изследвам на гладно. Водата не са ми казвали да има отношение към резултата.

# 68
  • Мнения: 90
ТСХ - 6.5 Да ми е честито......

Препоръчвам ендокринолог д-р Иван Кръстев в Александровска.
Давам и телефон за връзка 0888 514 777.
Утре сутрин мисля че е на смяна. Но задължително се записва час. Отива се с резултати от изследвания и работи по ЗК с направление.
Бременна няма да върне, кажете му по телефона, че е спешно и сте бременна, за да даде по-скоро час.
Но и от него знам около 1 е добре, над 2 е опасно...

# 69
  • Мнения: 124
Прекрасна нова темичка!   bouquet
Аз съм в 21 г.с. и усещам бебешорчето, но в определени часове, горе долу съм й хванала режима на сън и буйстване  Wink Не знам с каква плацента съм, но на ФМ като ме гледаха ми казаха, че въпреки ранната седмица (19) имам много тънка коремна стена и всичко се вижда и усеща много ясно, тъй че момичета споко, при всяка е индивидуално, бебчетата ще се проявят много скоро доста активно.
Моят ММ също не го бива да изразява чувства, въобще не може да реагира адекватно и по време на прегледите не е много емоционален, само някоя усмивчица пуска, пази си всичко за себе си Crossing Arms

Да ви се похваля за 2 дена вече похарчих космическа сума, развихрила съм се да пазаря по интернет, нов матрак, завивка, специални възглавници за новата ни спалня и накрая поръчах дрешки за бебка  Blush Влюбих се в едно розово гащеризонче (а не си падам по розово) и покрай него още 6-7 нещица, като пристигнат ще ви ги покажа, това ще са й първите дрешки, чак се разревах от умиление като ги поръчвах, хич ме няма  Blush
Докато си публикувам поста и 36 нови отговора  Shocked

# 70
  • Мнения: 94
Не знам дали се влияе от течности и храна, тази сутрин като ми вземаха кръв не бях яла и пила нищо.
Някой има ли представа при такива високи стойности в 5 месец дали е голям риска за умствени увреждания на бебето (четох, че до 3м има риск от аборт, а от 4 нататък за умственото развитие) и дали ако от сега започна терапия с медикаменти нещата могат да се нормализират и да се роди с нормална мозъчна функция? Спирам да чета, че съвсем се шашнах.

# 71
  • Мнения: 234
Като се изследва ТСХ трябва да е на гладно, вода може да се приема и е добре да се прави сутрин изследването, ако приемаш ел тироксин   в деня на изследването не го пиеш

# 72
  • Мнения: 58
Не знам дали се влияе от течности и храна, тази сутрин като ми вземаха кръв не бях яла и пила нищо.
Някой има ли представа при такива високи стойности в 5 месец дали е голям риска за умствени увреждания на бебето (четох, че до 3м има риск от аборт, а от 4 нататък за умственото развитие) и дали ако от сега започна терапия с медикаменти нещата могат да се нормализират и да се роди с нормална мозъчна функция? Спирам да чета, че съвсем се шашнах.
Спирай да ги четеш тези работи. И аз се бях шашнала в началото, ревах и психясвах, заради такива статии. Питай лекаря,при който си на консултация какво ще ти каже. Аз бях много притеснена, но ми обясниха, че терапията минимализира рисковете, въпреки че стойностите ми паднаха не много бързо.

# 73
  • Мнения: 234
Спокойно не ти е толкова  висока стойността ,че да си мислиш такива неща, ще почнеш прием на ел тироксин ще вкараш хормона в норма и всичко ще бъде наред , за да има увреждане, хормона трябва да бъде с  много по висока стойност и най важното спираш да се филмираш

# 74
  • USA
  • Мнения: 94
Deedeetu,благодаря за новата темичка  bouquetСамо с положителни емоции да е пълна

Happy,радвам се,че всички изследвания са добре,дано само така да е от сега нататък.

Аз още не сам започнала да пазарувам,но разглеждам доста и набелязвам Laughing
Приятен ден

Общи условия

Активация на акаунт