ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 61 тема

  • 42 006
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21 275
Оп ,здравейте ,запис и от нас.

Сиси ,леко раждане   bouquet

# 31
  • Мнения: X
Благодаря ви много.

Руфъс и той рине, а преди акане копае като коте. Преди не правеше така.
Оф, утре сме на доктор. Май пак се обадиха жлезите. Има раничка и кръв около дупето. Sad

# 32
  • Мнения: 885
Сиси дано всичко е наред.Очаквам и аз снимки на малкият сладур когато се роди Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 6 094
Благодаря за похвалите. У дома малката непрекъснато рисува кучета и тук-таме някое коте. Трябва да я запиша в школа или на уроци, но все отлагам.

Днес изведохме Маша на първата ѝ официална разходка. Очаквах да се дърпа, да се страхува, но тя беше образцова. Де да беше така и с локвичките.  ooooh!
Имахме и смешен инцидент. Вървим цялото семейство, дъщеря ми води палето на къс повод. Разминаваме се с доста едра жена на средна възраст. Щом се изравнихме, дамата рязко отскочи и се разписка. Много страшен ѝ се видя вързаният почти двукилограмов звяр.

**Sisi** , и от мен леко раждане. Голяма веселба е с бебе и куче.

# 34
  • Мнения: 2 911
Момичета, вчера докато разхождах Макс се заговорих с един кучкар. Не знам от къде тръгна въпроса за ваксината за бяс. Казах му, че този месец Макс трябва да му я слагам (на 5 месеца е, на 30-ти септември става на 6) и той ми каза, че той не бързал да я слага на неговото куче (което е на същата възраст), защото била тежка ваксина и можела да увреди кучето.  Thinking Зачетох се днес и в някакъв форум попаднах на доста стряскаща информация, как едва ли не може да има и фатален край поставянето на ваксина. Ясно, че ще се консултирам с ветовете, но още не съм стигнала до тях. Искам всичко да си ми върви по график относно ваксинации и обезпаразитявания. Вие имали ли сте проблем при слагането на ваксината и на каква възраст на кучето сте я слагали?

# 35
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
има ветеринари ,които слагат тази ваксина на 6 месеца , а други на една годинка. Моя ветеринар я постави на Айра на 1 годинка . Абсолютно безвредна ваксина ( според мен де -никакви странични реакции ).Тази ваксина се поставя задължително всяка година

# 36
  • Мнения: 597
На Тери й сложиха ваксината против бяс още на 4-5 месеца, но после и се заговорих с други кучкари и те казаха, че не бързат да слагат ваксина против бяс, защото била много тежка и можела да навреди по някакъв начин.
Тази година на годинка и 2 месеца пак й я сложихме ваксината против бяс, за сега не сме имали проблеми.  Hug

# 37
  • Мнения: 622
Нашия вет е на мнение, че ваксината за бяс се слага след годината, според него не влияела благориятно върху растежа на кучето.

Сиси, гуш и цун всичко да ти мине по вода!! Heart Eyes

Честит празник на Ати! Матей колко е пораснал Simple Smile.

Моята Маша има цистит.. сега 10 на антибиотик  Tired

# 38
  • София
  • Мнения: 9 850
Винаги сме били на кучетата ваксината за бяс с последната ваксина, която се бие на 3 месеца. След това всяка година. Проблеми не сме имали досега.
Към всяка ваксина може да има реакция, разбира се. Това е мъртъв вирус или почти мъртъв вирус, вкаран директно в тялото, за да може то да изгради антитела срещу него, но все пак вирус.
Маша, стискам палци бързо-бързо да се оправите!
Сиси, леко раждане! Simple Smile

# 39
  • Мнения: X
Винаги сме били на кучетата ваксината за бяс с последната ваксина, която се бие на 3 месеца. След това всяка година.


И ние така.

# 40
  • София
  • Мнения: 11 116
Марта, не не сме на язовир.  Laughing
Това ни е кварталния гьол, с който скоро ще се сбогуваме, защото пътят ни към него скоро ще е препречен от северна скоростна тангентаCry Надявам се да намерим път до там и след това, но силно се съмнявам... А иначе водоема е пясъчна кариера в покрайнините на София.

# 41
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
**Sisi** и аз ти стискам палци , още малко остана до финала . Дано всичко мине много леко  Peace. И естествено да ни покажеш братчето на Руфас  Wink

Как е Маша - как го е хванала тоя цистит  newsm78. Дано мине много бързо

И малко данък от мен , че за новата тема не съм се отчела  Mr. Green

, , ,   ..и една муцуна  Joy

# 42
  • Мнения: 21 275
Вероника , уникални сладури си имаш  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 2 288
Вероника@ страхотни са!

По какво разбрахте, че Маша им цистит? Изобщо не мислех, че кучета могат да се разболяват от човешки болести, но пък има логика, защото и те имат уринарна система. Дано бързо да се оправи, че като знам колко боли  Sad

И аз стискам палци Сиси  Peace

Относно ваксините имам чуденка!
Та, когато беше бебе кучето ѝ слагахме 1-ва, 2-ра и 3-та и доколкото разбрах от вет-а, че 1 година след 3-та ваксина трябва да се постави отново. Сега като се замисля, сигурно е за бяс, защото останах с впечатление, че ще е същата каквато беше 3-тата ваксина. Та, така ли е или съм в грешка?

# 44
  • Мнения: 406
Доста палета правят алергична реакция след ваксината за бяс (обикновено е комбинирана), затова и много ветеринари я отлагат за около годинка,  когато се предполага, че кученцето си е изградило и някакъв естествен имунитет. На малките породи най-често им се отразява зле. Ваксината за бяс е задължително да се поставя веднъж годишно, защото е най-опасният сред животинските болести, ако се предаде на човек. 

Схеми на ваксинация

1. DHP - м/у 42 до 45 ден
2. DHP + LEPTO - 2 седмици след I-вата
3. DHPPi + LEPTO - на 3-тия месец
4. RABIES - на 6-тия месец
5. DHPPi + LEPTO + RABIES - всяка година +след 6 месеца LEPTO
DHP - гана (дистемпер), инфекциозен хепатит, парвовироза
DHPPi - гана (дистемпер), инфекциозен хепатит, парвовироза, параинфлуенца
LEPTO - лептоспироза (двувалентна)
RABIES - бяс

Общи условия

Активация на акаунт