ЕЛП 49 -- Сезонът на дилемите

  • 20 550
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 902
Дънки идва от немски - dunkel (тъмен/а/о/и).  bowuu

# 676
  • София
  • Мнения: 5 658
Вижте, на въпрос къде са ми новите дънки следва да се каже: третата врата на гардероба, броено от прозореца, третия рафт отдолу нагоре, по средата на лявата скатка. Просто, ясно, еднозначно и много полезно. Аз като обяснявам как се стига с кола до някъде си никога на казвам "ами не помниш ли - ходихме и миналата година на рожден ден на Цуцко" или нещо такова възпитателно, ами си казвам кротко и изчерпателно:

"...На третия светофар след бензиностанцията Петрол на булеварда завиваш вдясно (престрояваш се от по-напред, защото има дясна секция на светофара и ги пуска по-рано), после караш направо, броиш преките вляво и завиваш в петата. След шест къщи отдясно има сервиз за гърнета, с голяма бяла ролетка и човече, направено от ауспуси. Паркираш до човечето, а в къщата отсреща живее Цуцко. Имат звънец, но по-добре звънни по телефона. Пътят отнема 45 минути. " И ей така.
Това ще съм го забравила още преди да си ми обяснил до бензиностанцията, защото ще съм се сетила за предишния рожден ден на Цуцко, там кой какво е правил, с кого и за какво съм си говорила, така че си ме изгубил като слушател моменталически. Ми ако сбъркам в броенето на преките, понеже съм се замислила за още нещо? Има карти измислени, улица, номер и готово  Peace

Систърът стъпил на шестиците, пък никой не постлал пътека, нито натиснал клаксона Simple Smile

Най-много обичам въпроса "къде ми е оная блуза?"  Twisted Evil Ха сети се коя е оная и къде точно се намира  Twisted Evil

# 677
  • София
  • Мнения: 6 219
Тва щото сички сме на 6 днес, вероятно Simple Smile

# 678
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Скрит текст:
Вижте, на въпрос къде са ми новите дънки следва да се каже: третата врата на гардероба, броено от прозореца, третия рафт отдолу нагоре, по средата на лявата скатка. Просто, ясно, еднозначно и много полезно. Аз като обяснявам как се стига с кола до някъде си никога на казвам "ами не помниш ли - ходихме и миналата година на рожден ден на Цуцко" или нещо такова възпитателно, ами си казвам кротко и изчерпателно:

"...На третия светофар след бензиностанцията Петрол на булеварда завиваш вдясно (престрояваш се от по-напред, защото има дясна секция на светофара и ги пуска по-рано), после караш направо, броиш преките вляво и завиваш в петата. След шест къщи отдясно има сервиз за гърнета, с голяма бяла ролетка и човече, направено от ауспуси. Паркираш до човечето, а в къщата отсреща живее Цуцко. Имат звънец, но по-добре звънни по телефона. Пътят отнема 45 минути. " И ей така.
Това ще съм го забравила още преди да си ми обяснил до бензиностанцията, защото ще съм се сетила за предишния рожден ден на Цуцко, там кой какво е правил, с кого и за какво съм си говорила, така че си ме изгубил като слушател моменталически.....

Това би било наистина много полезно, защото аз Цуцковите рождени дни ... по принцип ги помня всичките, обаче някъде докъм половината, и то първата, а от заключителните им части - само някакви фрагменти.

Искам да похваля старата котка -  вчера домъкна огромен плъх, не кой знае колко по-дребен от нея. Задните му лапи бяха колкото кутрето ми дебели, представете си. Отличен ловец е. Новият котарак засега не се е отличил с улов, но се надявам да прихване нещо от титулярката. Странно е, че се опитва да я командори, а тя пък му се връзва, новобранеца му с новобранец. Много ценно животинче е тая инак на вид дръглива котка. При добрите ловци обаче има един такъв риск - случва се понякога уловът им да е нагълтал отрова, с която се ръси навсякъде. Много котки съм губил по тоя глупав начин. Има някои, които не изяждат това, което ловят, ама моята не е тях.

# 679
  • Мнения: 36 124
кухненският робот е от великите изобретения на съвременното общество!  Party

наздраве с по чаша мелнишко и първия ми опит за шунка  bowuu

моля да ме извините, ако се вписвам неадекватно в темата  Blush

# 680
  • София
  • Мнения: 5 658
Чашата мелнишко е абцелютно винаги по темата, мезето също, а пък особено домашно сътвореното такова  Hug Куркума е светилото в нашата общност по този въпрос и вярвам, че също ще оцени. Пък аз съм по дегустациите  Blush

# 681
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
За Бога, как може да е неадекватно, Б.? Та ти:
1. Казваш наздраве 2. правиш шунка 3. Пиеш

Атти, благодаря за комплимента. Много е задължаващ. Подсеща ме, че трябва да заредя пръта с малко врат и пикантен бут. Време си е.

Някакви подробности по шунката?

# 682
  • Мнения: 36 124
ми де да нам, бре хора!  ooooh!

щом започна да пиша  в някоя тема тя или умира, или се обръща на тема за бременност, раждане, кърмене, захранване, памперси и т .н.
вЕрно - бг-мамма, ама аз вече по- тача едни други теми

сега, ако пусна металика и продължите да си играете с мен, ще помисля, че съм в рая!

# 683
# 684
  • София
  • Мнения: 6 219
Въййййййй, шунка... Ми аз съм била гладна... а се чудих кво ми е!
Пиринско за мен!

# 685
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Сърбите казват на Металика МетАлица. Ама пусни си, кой ти пречи. Ние тука имахме един музикален обичай с песнио и танци, но скоро не сме се занимавали.

Тази шунка би станала още по-великолепна, ако се поопуши. Имам десетина чувала дъбови стърготини, та се подсетих. Ако се промуши тоя тъй приятен с размера си къс шунка  със здрав канап и се овеси връз  2-3 лопати тлеещи трици в някой стар водосъдържател за бойлер - ох, предвиждам такъв живот. Веднъж опушен - би могъл да поотлежи, и съответно - да узрее, да се окрехкоти.

Истината е, че сме навикнали на окрехкотени, овкусени, осочнени, порозовени месни произведения и често за изработените в домашни условия се казва: много сухо, жилаво, потъмняло.

Тъй е често и с виното, без да забравям, разбира се, че мнозина приготвят в мазетата си жесток киселоч.

# 686
  • Мнения: 36 124
О, Куркума!

# 687
  • София
  • Мнения: 6 219
Поетичността на Куркума, когато говори за храната е черешката на тортата тудей. Томороу не знам кво ше става, ама четвъртък предстои, та почнах да се притеснявам!

Дайте, моля, чтртчнта теория на Бубанка, не повня нерде беше!

# 688
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Бубанка, шунката изглежда апетитно! Респектирана съм.
Ся ше ме накараш да си купувам шунковар...
Метълът не ми пречи, забавлявай се! Joy

Куркума, любимите ми обяснения са с "нагоре" и "надолу" и "насам" и "натам". "По улицата нагоре вървите и после свивате натам", примерно. Винаги се налага да уточняваш дали твоето нагоре и тяхното съвпадат.
Онзи ден някакъв камион маневрираше под прозореца ми. Чуваха се напътствия: нагоре, надоле, нанасам и нанатам. Но не се чу "тряс", значи правилни са били.

Моят мъж също никога нищо не може да намери никъде - ни в хладилника, ни в гардероба. На по-сложни места, в килера примерно, даже и не го пращам, отивам си сама да намеря каквото му трябва, за да си спестя провикванията и недочуването, респ. недоразбирането през два коридора.
 

# 689
  • Мнения: 36 124
Дайте, моля, чтртчнта теория на Бубанка, не повня нерде беше!

ъммм? че от толкова червено ми позаспаха мозъчните клетки и не вдявам лесно  Blush

за шунката са виновни мъжете от кулинарния и най-вече Батето  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт