Пътуване в Италия, море, езера, планини, забележителности и.../Тема 2/

  • 106 410
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 18
Здравейте Simple Smile Извинявайте, че така нахлувам в темата, но планираме посещение на Италия.
Като идея имаме да посетим- Венеция, Флоренция, Пиза, Геноа и Милано.
Планираме да пътуваме с кола края на юни може би. Като нощувки още нямаме идеи колко на брой и къде да са точно. Започнах да чета по темите,но информацията е много и ако може да ме насочите.
Благодаря за линка за магистралите добра идея ми даде за цените. Ако може да ми кажете и как върви цента на безниза.
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 691
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Здравейте, записвамсе да ви следя Simple Smile
В края на Май ни предстои пътуване до Парма, по-точно някакво малко село около него. Ще бъдем с кола и мислим да отидем и до Флоренция, Пиза.
Били сме в Рим само, дали някой може да каже какво горв долу е времето през Май в Парма, в Северна Италия.Като тук или по-студено/топло?
Причината да отидем е официален повод на наш близък и ми се иска да оглеждам за рокля от рано Grinning
Дали бихте препоръчали и интересни спирки из другите държави по време на пътуването до там?

Обикновено през май идват първите горещи вълни за сезона.
Миналата година беше над 30 градуса в Милано.

Къс ръкав, но все пак не можем да гадаем. Като наближи периода питайте какво се очаква.



Благодаря за линка за магистралите добра идея ми даде за цените. Ако може да ми кажете и как върви цента на безниза.
Благодаря ви предварително Simple Smile

Пак там може да наблюдавате цените на бензина - има иконка (бензинова помпа) - можеш да си зададеш маршрута и ти излизат всички бензиностанции по пътя със съответните цени.

Има разлика в цените на Self (самообслужване) и Servito (те ви го пълнят). Да кажем вчера погледнах до нас бензина беше 1.55(self service)  и 1.67 (servito).

# 692
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Може ли да се стигне пеша от Ленно до Вила Балбианелло? Чета упорито из нета, че достъпът до вилата е само по вода. На сайта й пише, че е достъпна и за пешеходци. Мернах на друго място, че само в определени дни обаче. В крайна сметка? 

# 693
  • София
  • Мнения: 3 771
Може ли да се стигне пеша от Ленно до Вила Балбианелло? Чета упорито из нета, че достъпът до вилата е само по вода. На сайта й пише, че е достъпна и за пешеходци. Мернах на друго място, че само в определени дни обаче. В крайна сметка?  

Не е само по вода. Може да се стигне пеша, но има изкачване през гората. Не е много...около половин час от края на Ленно нормално ходене. От плажчето до езерото Lido di Lenno...
Разбира се може с транспорт или по вода.
Когато сме ходили не работеше в понеделник и сряда. В другите дни влизане от 10 до 16.30 часа. Поне така беше, възможни са промени.

# 694
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Благодаря, Блед. Така пише и на сайта.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 716
Може ли да се стигне пеша от Ленно до Вила Балбианелло? Чета упорито из нета, че достъпът до вилата е само по вода. На сайта й пише, че е достъпна и за пешеходци. Мернах на друго място, че само в определени дни обаче. В крайна сметка? 
Access: By foot: the path way leading to the villa is only open on Tuesday, Saturday, Sunday and  Holidays  - информацията е от italiantouristoffice

# 696
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
А ако се ползва free circulation ticket (ез. Комо), доплаща ли се за fast service, както при еднопосочния билет? От обяснението към тарифите не успях да разбера. 

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Здравейте Simple Smile Извинявайте, че така нахлувам в темата, но планираме посещение на Италия.
Като идея имаме да посетим- Венеция, Флоренция, Пиза, Геноа и Милано.
Планираме да пътуваме с кола края на юни може би. Като нощувки още нямаме идеи колко на брой и къде да са точно. Започнах да чета по темите,но информацията е много и ако може да ме насочите.
Благодаря за линка за магистралите добра идея ми даде за цените. Ако може да ми кажете и как върви цента на безниза.
Благодаря ви предварително Simple Smile

И ние сме със сходен маршут и се чудя дали 10 дни ще са ни достатъчни ...
тръгваме на 18 май  и на 27 трябва да сме се върнали...
Ще съм призтелна за съвети как да планирам програмата, която в момента е в примерни очертания:

18 май – София – Венеция  –  тръгваме в 2 сутринта-1160 km – пристигаме около 15 часа и пием кафе на площада Сан Марко Simple Smile

За Венеция имаме 2 дни.

21 май тръгваме от Венеция към Флоренция в 9 сутринта. Пътуваме  3 часа пристигаме на 21 май – имаме 1 нощувка - един ден разжлеждаме Флоренция /ние сме били вече 3 пъти но за първи път ще сме дъщеря ми която ще е на 13. Зная че за Флоренция това е много малко време и все пак.../

На 22 тръгваме от  Флоренция на обяд към Пиза, която е на 1 час път, после разглеждаме Лука, Ливорно. Спим в Сиенна и разглеждаме Сан Джимиляно

24 рано сутрин тръгваме към Милано - имате там 2 нощувки. Моля, дайте ми съвет къде и какво в Милано и около Милано е интересно да се види!!!

26 тръкваме към Любляна през 2 часа  Верона и продължаваме към Любляна на 6 часа от Верона.

27 ми – неделя: разглеждаме до обяд Любляна и тръгваме в в 12 часа, пристигаме в 21 часа

# 698
  • София
  • Мнения: 15 221
24 рано сутрин тръгваме към Милано - имате там 2 нощувки. Моля, дайте ми съвет къде и какво в Милано и около Милано е интересно да се види!!!

Има отделна тема с продължение за Милано. Там Реджи е отделила много време да пише и обяснява и да отговаря на безброй въпроси. Според мен, мининумумът за разглеждане в Милано е:

DUOMO DI MILANO с качване на терасата (покрива) и обиколка на района около пощад Дуомо
Galleria Vittorio Emanuele II
Piazza Mercanti
Църквата Santa Maria delle Grazie с Тайната вечеря (задължително е купуването на билети предварително)
Замъка Сфорца
Teatro alla Scala (вижте какви представления има във вашите две вечери; има и туристическа обиколка вътре през деня))
Четириъгълникът на модата
Naviglio Grande - за вечеря
Брера
Pinacoteca di Brera

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 716
... Според мен, мининумумът за разглеждане в Милано е:
....
Църквата Santa Maria delle Grazie с Тайната вечеря (задължително е купуването на билети предварително)
За "Тайната вечеря" на 13 февруари сутринта пуснаха билетите за май и до вечерта бяха останали само за 30 май Smile

# 700
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Много много благодаря!!!! Много полезна информация. Нямаше сама да се справя така добре!!!
Дали ви е удобно да дадете линк за темата. Несъм явиждала.досега...и ако може за билетите макар че виждам че вече няма да нашите дати Simple Smile

# 701
  • Мнения: X
За билетите не се отчайвайте. Изкупуват се от агенции, но наближавайки датата започват отново да се появяват, защото прекупвачите ги връщат. Проверявайте всеки ден. Аз така успях да си купя без проблем.

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
За билетите не се отчайвайте. Изкупуват се от агенции, но наближавайки датата започват отново да се появяват, защото прекупвачите ги връщат. Проверявайте всеки ден. Аз така успях да си купя без проблем.

Можеш ли да ми дадеш линк, моля !!! bouquet

# 703
  • София
  • Мнения: 15 221
Много много благодаря!!!! Много полезна информация. Нямаше сама да се справя така добре!!!
Дали ви е удобно да дадете линк за темата. Несъм явиждала.досега...и ако може за билетите макар че виждам че вече няма да нашите дати Simple Smile

Темата - Милано 8 - http://www.bg-mamma.com/?topic=983933
В първия пост има и линк към сайта, от който може да се купят билети за Тайната вечеря.

Ние не бяхме планували пътуването до Милано достатъчно навреме, че да купим спокойно билетите, но влизахме в сайта при всяка възможност и - в крайна сметка, успяхме да вземем 2. Е, с тази подробност, че купихме един билет за единия ден и още един - за следващия, но по-важното тогава ни беше да успеем да я видим. Simple Smile

Има и сайтове, от които може да купите комбинирани билети за посещения на няколко забележителности с гид - вкбючително Тайната вечеря. Но на мен ми се видяха неоправдано скъпи.

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 00:16 от Vivi

# 704
  • Мнения: 11
За билетите не се отчайвайте. Изкупуват се от агенции, но наближавайки датата започват отново да се появяват, защото прекупвачите ги връщат. Проверявайте всеки ден. Аз така успях да си купя без проблем.

Предполагате, че като наближи датата може и да има билети, въпреки че сега са изкупени, така ли? Дано сте права!!!

Общи условия

Активация на акаунт