Програмата "Личен асистент" - 3

  • 154 064
  • 652
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 13
А при нас целия месец септември нямаше превод за август. В началото на октомври ни преведоха парите за август и то след една статия в местен вестник. От тогава нито стотинка за септември, октомври, а сега и за ноември. Още мъничко ще изчакам и може да потърся някой адвокат, който се занимава с тези неща, за консултация.

# 61
  • Хасково
  • Мнения: 990
Знам,че още е рано,но искам да попитам чули ли сте нещо след като приключи програмата края на февруари дали ще има друга програма пак ли ще трябва да се кандидатства наново и ако да, дали по рано ще трябва да се подават документи.

# 62
  • Мнения: 773
И аз все по-често си задавам този въпрос. Надявам се да има продължение програмата след февруари,

# 63
  • Хасково
  • Мнения: 990
non4eto0 предполагам сте чели в интернет,че стартира нова програма.На емайл адреса ми гугал ми праща статии свързани с личните асистенти,та във всички статии пише,че тези който са в тази програма която стартира пролетта ще бъдат включени след изтичане на договорите им,но в нито една статия не пише дали ще трябва да се подават документи отново кога да се подават и т.н.
Аз поддържам връзка с една жена от Благоевград те кандидатстваха пролетта и не бяха включени в програмата.Когато ходи да пита и казали,че сега ще приемат документи,но били социални асистенти на 4ч 190лв да кандидатства и да не изпуска шанса,защото от сега действащата програма като приключи февруари щели да преминат към тази,а онзи ден ми писа,че и казали,че уж отново ще трябва да кандидатстваме.Та мисълта ми е ако някой нещо разбере или чуе да пише.
Слагам го в скрит текс това е което ми е писала на 14.10
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравей Еми ,вчера бях до Общината наново започват да приемат документи за ЛА до 23 октомври,но за един потребител е за 4 часа дневно,това означава заплата от 190 лв,за двама потребители т.е 8 часов работен ден е минималната работна заплата,до петък ще се внеса документите,казаха ми да не изпускам този шанс ,че сега действащата програма ще приключи през февруари следващата година и ЛА ще се прехвърлят към този проект,който е 18 месеца,разочарована съм от всичките тези програми,но нямам избор

# 64
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
На мен още преди месец ми казаха,че започва нова програма,но няма да успеят да стартират от 1 февруари и ще има малко забавяне. Отново ще се кандидатства и бройките пак ще бъдат ограничени. Казаха ми да следя новините по тв за старта на програмата,въпреки че и те ще се обадят по телефона.

# 65
  • Хасково
  • Мнения: 990
Аз не съм питала все още,дори си мислех дали сега като ида да им нося тетрадката да ги питам или да оставя за януари,а и те нищо не са казвали.
Преди време една позната която също е ЛА ми прати на емайла една статия.Слагам цитат от нея заради който тя си мислеше,че може би няма да се кандидатсва отнова.
Цитат
Бюджетът на схемата е на стойност 150 милиона лева и от април догодина чрез него ще бъдат финансирани личните асистенти на хората, одобрени по стартиралата вече схема "Нови алтернативи".


Ето и линк към самата статия http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1430123

# 66
  • Мнения: 773
И аз не съм питала но се надявам както при предишната програма да ми се обадят за да отида да си подам документи. Преди време мама Раче бе пуснала линк където се споменаваше за плащане с ваулчери но никъде по телевизиите не съм чула да говорят за това.

# 67
  • Мнения: 52
Хора ,защо няма пари кво става ?София -Люлин

# 68
  • Мнения: 11
Казаха ,че до края на седмицата трябва да има,защото при нас още за септември няма!

# 69
  • София
  • Мнения: 327
Няма пари, за Подуяне,  София. Звънях онзи ден, незнаели кога ще има. Уникална държава наистина!

# 70
  • Мнения: 2 140
Пари за лични асистенти: няма!
Цитат
    Изход от ситуацията има и макар той да не е благоприятен за общинската хазна, в момента е единствен. “Изходът е Общината да търси заеми, независимо безлихвени или лихвени, и то в период, в който нито Общинският съвет работи, нито продажби има, нито пък местните данъци и такси имат висока събираемост”, допълва Силвия Първанова.
    Ако заемът бъде одобрен, разплащанията ще бъдат извършени до края на следващата седмица.
    По проекта в цялата страна са назначени над 13 500 лични асистенти, които се грижат за над 14 000 хора с увреждания.

# 71
  • ... рееща се.
  • Мнения: 615
Държавата ще похарчи ударно над 5 млрд. лв. през декември
Цитат на: Mediapool
Държавата ще похарчи ударно над 5 млрд. лв. през декември. Това става ясно от публикуваните от финансовото министерство предварителни данни за ноември, като през този месец за първи път през годината бюджетът излиза на дефицит от 521 млн. лв. Основната причина е по-големите плащания по европейските проекти.
Явно ще чакаме пари от държава ooooh!

# 72
  • Мнения: 11
Казах ви ,говорих с кориданоторката по проекта. Каза ми пари до края на седмицата или началото на другата имали там забавяне  на парите по много причини и от сега се надяват да плащат на време. Ще почакаме и ще видим:)

# 73
  • Мнения: 1 070
Добре де, ама нещо не се връзва. Нали това е европейска програма, по която логично средствата постъпват от ЕС. Как така общините нямат пари? Аз го разбирам, че това не би трябвало да бърка общинският бюджет.
Единият вариант е да няма пари, защото общината е назначила по-голям брой ЛА и в един момент средствата са се изчерпали. А другият вариант е някой да е оперирал с тези пари и да не ги е възстановил, пък нищо чудно и в нечий джоб да са.
Какво според вас е обяснението?

# 74
  • Мнения: 11
Ами кординаторката ми каза,че не са правили превод от много време и досега всяка община си плаща на асостентите с пари от общината ,които после общините ще си приспднат като им направят транш.
Точно затова някои общини имат пари всеки месец редовно,а тези като нас които са от по-малки общини,които нямат средства и затова нямаме и сега като им направят транш щели да  се издължат до края на отчетната година,защото трябва да приключат годината без неизплатени задължения..

Общи условия

Активация на акаунт