Бавно развиващ се ембрион

  • 8 210
  • 11
  •   1
Отговори
  • Русия
  • Мнения: 862
Вчера ми направиха пренос след ИКСИ. Обаче преди процедурата ме предупредиха, че има само един ставащ за пренос ембрион, но и той е бавно развиващ се. Какво значи това, какви са рисковете, какви са причините, ембриологът не пожела да ми обясни. Припна равнодушно, оставяйки ме стресната. Много бързал човекът. Каза само, че бременност едва ли ще настъпи.
Та сега се питам, има ли изобщо шансове за забременяване, когато ембрионът се развива бавно? Ако все пак се стигне до бременност, няма ли риск за болно бебе?
Изобщо, имал ли е някой подобен проблем или просто ме излъгаха в клиниката? Щото съм абсолютно здрава, реагирах добре на подготовката, взеха ми 15 нормални яйцеклетки, а накрая нищо. Бях готова за неуспешен опит за забременяване, но не и по такава причина.

# 1
  • Мнения: 1 249
на кой ден беше трансфера?!
И с недобри също става, няма правило.
Но от 15 яйцеклетки само един ембрион е малко, да. / но имаш шанс пак/
каква е причината за иксито  - мъжки фактор ли?!

ние бяхме с мъжки фактор и всеки път стигахме само до трети ден и винаги по три ембриона, от които едни добър. /от 17,11,9 яйцеклетки/  Но и това беше достатъчно.  Hug


Ако не е тайна, коя е клиниката?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 844
Е, защо тогава ти правят трансфер като са на мнение, че бременност едва ли ще настъпи  ooooh!
Моят ембрион, от който забременях, изоставаше в развитието си. Беше замразен на 5-ти ден, а отговаряше на 3-дневен. Ембриоложката ми каза, че е средно качество и че имаме шанс за бременност, каквато и се получи. След това бременността си се разви нормално, даже бебето от самото начало та до края си вървеше десетина дни все по-голямо от реалната гестационна възраст. Съвсем здраво и нормално бебе е, така че това няма връзка. Ако ембрионът не става, то едва ли ще настъпи бременност и едва ли ще се запази дори и да има имплантация. Все пак природата си знае работата... за това не се притеснявай.
Но от 15 Я само един ембрион и на мен ми се струва наистина много малко, освен ако не сте със сериозен мъжки фактор или някакъв друг проблем, за който не си писала.
Желая ти късмет и твоето ембрионче да се превърне в хубаво и здраво бебе, напук на прогнозите на ембриолога  Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Naili, в коя клиника си?

# 4
  • Русия
  • Мнения: 862
Клиниката не е в България и се нарича - тадам! - "Медика-менте"!  Joy Направо като й чух името не исках да ходя там, но нямаше друг начин.
Причината на иксито е мъжки фактор, ама не трябва ли да избират най-добрите сперматозоиди? Или аз се заблуждавам и ембриолозите не избират най-добрите, а действат по случаен начин?
Малко ме поуспокоихте, че гинеколожката и тя със едно съжаление ме изпроводи вчера. Нали уж трябвало да съм в емоционален покой, а какъв ти покой след такива думи. По-добре нищо да не бяха казвали.

# 5
  • Мнения: 1 249
по принцип избират най-добрите,  тези които изглеждат с по-добра морфология, но това не е поглед отвъртре към ДНК- то, което носят. Приема се, че по-добрата морфология е свързана с по-добро ДНК, но връзката не е стопроцентова.

# 6
  • Мнения: 101
Naili
в крайна сметка трансфер ще има ли?
Не се обезкуражавай може и пък чудото да се случи Peace

# 7
  • Русия
  • Мнения: 862
Трансферът беше вчера.

# 8
  • Мнения: 101
Трансферът беше вчера.
Успех тогава Praynig стискам ти палци за  положителен тест  Praynig
И недей да се тормозиш тия излишни мисли  Peace

# 9
  • Мнения: 1 366
И аз от 3 Я съм с две бавноразвиващи се ембриончета (разделени само на 4 на трети ден) и един разделен на 7,но с фрагментации. Ще ги замразяват. Ама не знам дали да правя трансфер с тях. Адски съм объркана:бях подготвена за "развиват се добре, или спрели са развитието си", ама за тая неизвестност не бях подготвена.

# 10
  • Мнения: 13 937
Шоши, ама естествено, че ще направиш трансфер с тях, шансът може да е по-малък, но не е нулев. Все пак ако преживеят размразяването това допълнително увеличава шанса им.

И какви са тези епитети "бавноразвиващ се"... И ние не растем еднакво бързо, не сме еднакви в почти нищо...

# 11
  • Мнения: 1 366
Хаха, Амини, наистина епитета е малко сбъркан. Реакцията на ММ, че 2 ембриончета са "бавноразвиващи" : "Ама сега децата ни ще бъдат бавноразвиващи се ли?"  Laughing
Иначе наистина е така, и думите на ембриоложката бяха такива "Ако едно дете е по ниско от друго на същата възраст, то бавноразвиващо ли е? А ти перфектна би си?"

Общи условия

Активация на акаунт