ДУБАЙ 10-та тема

  • 74 446
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 260
lunna pateka изключително точно си описала сафарито.
тити моите уважения към теб и съветите ти, но за първи път не съм съгласна - наистина няма нищо общо със сравнението. Първо в бг вече са малко "лунните пътеки" и въпреки че няма как да достигнем дубайските пътища, положението е значително по-добро в сравнение с преди. Второ обикновеното шофиране, било то и по дупки, няма ама наистина нищо общо с това по дюните - екстремността и адреналина за някой хора са удоволствие, а за други кошмар. Аз лично втори път не бих повторила, тъй като едва преживях първия и за мен е въпрос до организъм и човек. Но определено не бих причинила това на детето си и според мен трябва да се описва и другата страна, за да може хората като мен, на които не им понася, да си направят сметката и преценят ситуацията.

# 751
  • Мнения: 4 936
А като си резервираш вечеря от xclusivecruise.com/ сам ли трябва да отидеш до мястото на тръгване, или пак те взимат от хотела. До колкото разбрах за сафарито те взимат ?
Възникват ми много въпроси, тъй като сега започвам да събирам инфо, а ми предстои пътуване през Април Wink
ne вземаш такси и му казваш Дубай марина  яхтеното пристанище. и те стоварва точно до офиса на excluziv

# 752
  • Мнения: 5 215
Барелина, ако имаш желание и свободно време, може ли да направиш новата тема?  Hug
Добре, събирам инфото и ще я пусна малко по-късно Hug

# 753
  • Мнения: 904
deyzi,според мен в никакъв случай не се лишавай от сафарито освен ,ако наистина имаш някакви мнооого сериозни здравословни проблеми. В нашата група/ която не беше малка/ никой от нищо не се оплака, нито пък на някого му стана лошо или нещо зле, напротив имаше млади двойки ,които казаха ,че не им е било достатъчно екстремно. Така ,че всичко е много относително ,зависи от фирмата или по-скоро от шофьорите. Мисля ,че ако не се чувствате много ок и помолите да се съобрази с това шофьора няма да има проблеми. В нашият джип имаше семейство с момченце на около 4-5 години, за нищо не са молили родителите ,но и не се наложи. Просто детето се кефеше и толкова. Сафарито е едно от най-незабравимите ни преживявания по време на екскурзията. Спира се,прави се почивка за снимки на фона на залеза. Ще пропуснете в такъв случай и финала ,вечерята в бедуинския лагер, както и възможността да си направите рисунки с къна ,да се снимате на камила ,както и с арабски дрехи. Помисли пак. Според мен това е час от чара на дубайския престой.

# 754
  • BG
  • Мнения: 1 900
deyzi,според мен в никакъв случай не се лишавай от сафарито освен ,ако наистина имаш някакви мнооого сериозни здравословни проблеми. В нашата група/ която не беше малка/ никой от нищо не се оплака, нито пък на някого му стана лошо или нещо зле, напротив имаше млади двойки ,които казаха ,че не им е било достатъчно екстремно. Така ,че всичко е много относително ,зависи от фирмата или по-скоро от шофьорите. Мисля ,че ако не се чувствате много ок и помолите да се съобрази с това шофьора няма да има проблеми. В нашият джип имаше семейство с момченце на около 4-5 години, за нищо не са молили родителите ,но и не се наложи. Просто детето се кефеше и толкова. Сафарито е едно от най-незабравимите ни преживявания по време на екскурзията. Спира се,прави се почивка за снимки на фона на залеза. Ще пропуснете в такъв случай и финала ,вечерята в бедуинския лагер, както и възможността да си направите рисунки с къна ,да се снимате на камила ,както и с арабски дрехи. Помисли пак. Според мен това е час от чара на дубайския престой.




Благодаря много за инфото.Честно казано съм на две ще му мисля,но акорешим може направо от там да си вземем резервация,нали?А и нещо друго колко долара е 1 дирхам,че нещо ми се разминават сметките?А цената каква за това сафари,ориентировъчно да знам?

# 755
  • sofia
  • Мнения: 4 296
ММ беше на предната седалка и определено не му беше много спокойно, докато ни возиха из дюните. Той е от шофьорите, които карат бързо , но сафарито си е екстремно, което не значи, че е за изпускане. Аз много се забавлявах на задната седалка.

# 756
  • Мнения: 904
Мисля ,че 1 долар сменяха за 3,65 дирхама. За цената на сафарито не мога да кажа . Ние го резервирахме  чрез ТА с която пътувахме, което си е по-скъпо от директните резервации с техни фирми, но не ми се занимаваше. Грубо ,за да го смяташ всичко в БГ валута делиш на 2. Simple Smile, но не е за препоръчане, защото всичко ти се струва ужасно скъпо ,ако вземеш да го мислиш.

# 757

Общи условия

Активация на акаунт