Как да успокоим куче

  • 1 865
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте,
Сестра ми роди и преди дни се прибраха. Имаме семеен питбул. За съжаление,кучето се държи странно. Започна да не дава на никой, да доближи сестра ми - лае и тръгва със зъби дори.
Дадохме му да подуши малката, махаше с опашка и видимо много се радваше,но започна да я облизва и прекратихме контакт.
Сега предстои и много хора да идват в къщи и ми се иска да му даваме нещо за успокоение, понеже разбирам,че много му се събра. Аз го изкарвам вън често, да се уморява, но все пак е доста превъзбуден.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 653
А какво налага да идват толкова много хора при новородено?
Иначе кучето е изживяло тежко раздялата покрай раждането и сега не разбира защо го пренебрегват. Посъветвайте се с ветеринар и той може да предпише успокоителни. Най-добре е да го извеждате навън, когато идва някой.
Контактът с бебето не трябва да се прекратява, а само да се контролира.

# 2
# 3
  • Мнения: 383
И ние сме със семеен питбул , но го взехме когато детето ми беше на 9 месеца . Растат си заедно . Преди също имахме мъжки, живя 14 години , но се разболя и се наложи да го приспим. Много лоялна порода , обичат безрезервно стопаните си.След раждането сестра ти изпитва доста смесени емоции . Аз поне като родих и като идваха роднини да видят малката усещах едно странно чувство , все едно не искам да ми я пипат . Може и сестра ти да се чувства така , а кучето да усеща и да ги пази . Усещат много енергията . Обръщайте повече внимание на кучето и го оставете да опознае новия зелен на семейството (разбира се под надзор) . Оставете го да близне крачето на бебето , да го подуши. Според мен е стресирано животинчето и не разбира какво е това бебе , защо е у вас , защо майката му е постоянно с него. Дайте му време да свикне. Правете му дълги разходки с тренировки , да се измаря.

# 4
  • Мнения: 41
Ами наистина самата тя е много емоционална.
Притеснява се за всичко, плаче често,но предполагам е от хормоните. Най-много се притеснява за разбирателството с кучето. Звъня на треньора,но той твърди,че е рано за срещи. Обича страшно много кучето,той й е като първо дете.
И ние сме със семеен питбул , но го взехме когато детето ми беше на 9 месеца . Растат си заедно . Преди също имахме мъжки, живя 14 години , но се разболя и се наложи да го приспим. Много лоялна порода , обичат безрезервно стопаните си.След раждането сестра ти изпитва доста смесени емоции . Аз поне като родих и като идваха роднини да видят малката усещах едно странно чувство , все едно не искам да ми я пипат . Може и сестра ти да се чувства така , а кучето да усеща и да ги пази . Усещат много енергията . Обръщайте повече внимание на кучето и го оставете да опознае новия зелен на семейството (разбира се под надзор) . Оставете го да близне крачето на бебето , да го подуши. Според мен е стресирано животинчето и не разбира какво е това бебе , защо е у вас , защо майката му е постоянно с него. Дайте му време да свикне. Правете му дълги разходки с тренировки , да се измаря.

# 5
  • Мнения: 10 514
Според мен, кучето реагира нормално и адекватно, щом брани сестра ти и бебето. Проблемът е у "многото хора".

# 6
  • София
  • Мнения: 829
Според мен, кучето реагира нормално и адекватно, щом брани сестра ти и бебето. Проблемът е у "многото хора".
Хич не е нормално да лае и да се зъби,това поведение показва доминантност.
Мартина ,кучето усеща притесненията на сестра ти ,не го разделяйте с бебето ,знам че е трудоемко ,но ако може тя да му обръща внимание  наравно с бебето. Примерно да правят леки тренировки в къщи за послушание,дори и навън малки разходки .
Аз също съм с бебе и две кучета и най-сладкото ми е да съм навън с всички,но не позволявам на кучетата без мое разрешение всякакви волности. Вървят си от двете страни на количката дори и без повод,или ги закачам за дръжката й.Ако лае или се опитва да пази прекъсваш поведението с не лай/не пази (може вие да си измислите) команда и игнорираш за известно време.

# 7
  • Мнения: 41
Като се запознаваха при вас кученцата и бебо,само крачетата ли давахте да души?
Според мен, кучето реагира нормално и адекватно, щом брани сестра ти и бебето. Проблемът е у "многото хора".
Хич не е нормално да лае и да се зъби,това поведение показва доминантност.
Мартина ,кучето усеща притесненията на сестра ти ,не го разделяйте с бебето ,знам че е трудоемко ,но ако може тя да му обръща внимание  наравно с бебето. Примерно да правят леки тренировки в къщи за послушание,дори и навън малки разходки .
Аз също съм с бебе и две кучета и най-сладкото ми е да съм навън с всички,но не позволявам на кучетата без мое разрешение всякакви волности. Вървят си от двете страни на количката дори и без повод,или ги закачам за дръжката й.Ако лае или се опитва да пази прекъсваш поведението с не лай/не пази (може вие да си измислите) команда и игнорираш за известно време.

# 8
  • София
  • Мнения: 829
Не съм ги ограничавала,първоначално като ги срещнахме малката беше в количката,те я подушиха и дотам,после в къщи пак я подушиха под наш контрол ,но не са имали кой знае какъв интерес към нея,дори едното куче е възмутено от това ревящо и крещящо нещо,само да види че се доближаваме с малката до нея и бяга.Другото куче напротив идва радва й се,,върти опашка,облизва я,ако нещо се сърди малката идва и й дава от нейните играчки. Не съм им забранявала достъпа до спалнята ,където е малката също. Но се старая да обръщам почти същото внимание на кучетата като преди,поне доколкото е възможно.Затова и постоянно излизам с бебето и  кучетата на разходка,дори и сега в студеното,за да не се чувстват пренебрегнати .

# 9
  • Мнения: 1 737
Аз имам бебе на месец и кучето ми , което е на три години и половина, се държи по същия начин-стои до бебето, гушка се в мен, лае и не дава на други членове от семейството или близки да доближават детето, ако плаче. Ако е спокойно, по не се зъби.
Смятам, че кученцето просто се е вживяло като пазител и с времето това ще отмине и то ще се успокои.

# 10
  • Мнения: 1 560
Според много кучешки психолози не бива да се носят пелени на бебето от болницата и да се дават за душене на кучето като запознанство, както и в първите две седмици контакта на кучето с бебето е табу.
Изхожда се от извода, че кучетата са животни в глутница и както една кучка не дава на членовете на глутницата да се доближат до малките, така трябва да процедира и човешката майката. В противен случай кучето може да развие собственическо чувство и дори да "брани" детето от родителите.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 243
Имахме куче на 4 години, когато се роди синът ни. Не сме ограничавали контакта. Много естествено се получи. Тя го прие без проблем. Искаше да го ближе и храни в началото.

Общи условия

Активация на акаунт