Съвети относно шофирането ми

  • 2 920
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Та имам книжка от месец и малко..на 18 съм преди да започна курсовете не бях карал кола никога.В началото бях много зле ,но с всеки изминал час се подобрявах малко,макар ,че инстрикторът ми казваше ,че никога няма да взема книжака..а ако случайно я взема ще съм опасен на пътя.Тези думи ме стряскаха много и започнах да губя вяра в себе си и да се страхувам...винаги като карах ръцете ми треперех от страх и го правих с нежелание.Но както и да е всичко мина точно,взех книжка въпреки думите на инструктора ми и то без наказателни точки.След като я взех не карах, защото нямах време,но преди две седмици започнах да карам семейната кола,която имаше проблем и трябваше да я форсирам при тръгване за да не гасне.(беше бензин ,а аз на курса карах дизел и тръгвах без газ..)Та карах я 2-3 пъти само,защото бащами постоянно я ползваше..И миналата седмица тъй като имах доста събрани пари и ми се наложи да имам кола за да продължа да работя ,си купих едно БМВ (взех него, защото е от сигурен човек ,на малко км ,много запазено и ми го даде на страхотна цена без печалба за него,затова взех бмв за първа кола) Та вече направих вс нужни регистраций ,винетки всичко..и започнах да карам всеки ден до работа и с приятели абе навсякъде...Но все още ме е страх ,защото съм неопитен и след всички думи на инструктора също..а няма как да спра да карам ,защото ми е наложително ,а и много ми харесва. Но имам проблем все още с паркирането например някой път за да направя маневра да паркирам минавам буквално на половин педя та и по малко от други коли...и ме е страх да не направя беля..(който го е страх от мечки не ходи в гората да да знам ама страха няма да ме спре да правя това което ми трябва и харесва...) Също бмв то е много запазено върви супер леко и бързо, но имам проблем заради това ,че съм свикнал да карам дизел и сега като сменям скоростите не оцелвам точния момент и не подавам колкото трябва газ и колата придърпва...ако може да ми дадете съвети как да се подобря (карам и с баща ми когато той има време ,понеже смените са ни различни) И третото от което ме е страх е това ,че знам всички правила и какво да правя ,но понякога да кажем ще свивам в тясна улица от някоя по голяма подал съм мигач намалям за да свия ,а например таксиметровите шофьори ми свирят зад мен...и не разбирам защо ,а и не само те..нито съм набил спирачки внезапно,нито не съм ги предопредил с мигач...ако можете да ми дадете мнения и съвети ще съм благодарен...а относно изказвания като спри да караш ,не искам и да чуя ,защото няма да се откажа имам кола работа уча и не мога без кола,още повече ,че ми харесва да карам...Но най-много ме притеснява това ,че когато паркирам се разминавам много близо докато я наглася ,и също това с превключването на скоростите..това ,че ми свирят знам ,че ще е така в началото ,а и не само...иначе казано карам сам повечето пъти и вече имам навартяни към 300км ,което знам е нищо ,но все от някъде се започва. Simple Smile Както казах ,никога не бях карал преди куросовете ми ,а на тях свикнах на кола дизел

# 1
  • Мнения: 6 301
Просто се успокой. Инструкторът ти е бил идиот. Никой не се е родил научен и този същият инструктор сигурно е бил много по-зле от теб, когато се е учил да кара.
Това, че ти е трудно да паркираш на малки пространства е съвсем нормално в началото. А ти свирят, защото е пълно с идиоти - те на всички свирят. Въпросът е да не се стряскаш.
Всичко това се оправя с практиката, с каране. Всеки начинащ се е чувствал така. Не си мисли, че ти има нещо, не си само ти, всички в началото са се чувствали така. Добре е, че осъзнаваш, че нямаш опит и си внимателен, просто си бъди внимателен и карай и това е - с практиката ще ставаш все по-добър, всичко ще ти се автоматизира и ще паркираш дори и със затворени очи.

# 2
  • Мнения: 176
Карай извънградско, за да си свикнеш на колата. Упражнявай си паркирането в някой гараж например, не между колите на хората. Свирят ти, защото най-вероятно си бавен. Мен също ме дразнят шофьори, които, за да направят десен завой, първо спират.
Моето мнение е, че хора, които не могат да карат (все още) нямат работа на пътя в градски условия. Нямаш рефлекси, какво правиш ако ти изкочи дете? Притесняваш се да не си одраскаш колата докато я паркираш, а какво са виновни собствениците на другите автомобили, които трябва да плащат за ремонти, докато ти се учиш?
Не знам какви съвети очакваш, но според мен преди да се качиш да си караш БМВ-то сам, вземи покарай малко с баща си или някой друг, който да те учи, докато свикнеш достатъчно.

# 3
  • Мнения: X
Просто продължавай да шофираш и постепенно ще свикнеш; на изнервени простаци не обръщай внимание (особено на таксиметрови шофьори). Паркирането можеш да го упражняваш на някой паркинг с конуси.

# 4
  • Мнения: 2
Карай извънградско, за да си свикнеш на колата. Упражнявай си паркирането в някой гараж например, не между колите на хората. Свирят ти, защото най-вероятно си бавен. Мен също ме дразнят шофьори, които, за да направят десен завой, първо спират.
Моето мнение е, че хора, които не могат да карат (все още) нямат работа на пътя в градски условия. Нямаш рефлекси, какво правиш ако ти изкочи дете? Притесняваш се да не си одраскаш колата докато я паркираш, а какво са виновни собствениците на другите автомобили, които трябва да плащат за ремонти, докато ти се учиш?
Не знам какви съвети очакваш, но според мен преди да се качиш да си караш БМВ-то сам, вземи покарай малко с баща си или някой друг, който да те учи, докато свикнеш достатъчно.

Относно това за изкачането на човек,мисля ,че до някъде съм изградил рефлек ,защото карам бавно и винаги спирам на пешеходни(може би съм единствения в тая държава ,който го прави) а относно паркирането аз не паркирам на тясни места ,ами на широки именно за това да не надраскам нито мойта кола,нито на другите невинни коитп са паркирали...Относно съвета ти да свикна с колата си си много прав прав и ти благодаря. Аз съм от пловдив ,а работата ми е извън града и именно ,когато пътувам там се уча и свиквам с колата Simple Smile Благодаря на всички ,които са ми дали съвети до момента

# 5
  • Мнения: 2 183
А в Пловдив точно.. защото и аз съм тук.. може би са най-нетърпеливите шофьори.. "лягат" на клаксоните и при десетсекундно забавяне... аз също още съм нова на пътя и трябва да ти кажа - изобщо да не ти пука.. който много бърза да дава мигача и да изпреварва... има ограничение за градско, което никой не спазва,  и ако има някой който се движи с това ограничение... те му свиркат... ами нека си свиркат... пък после бързат - в стълбовете и мантинелите...
Лично аз в началото карах и все още се старая да карам в по-спокойните часове, когато няма много движение.. карам и извънградско.. то така се свиква - лека полека.. никой не се е родил научен... Simple Smile

Успех!
 Peace Peace Peace Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 76
С практиката ще свикнеш , карай , карай и пак карай .Не се притеснявай , че не даваш газ , БМВ е мощна кола , не се опитвай да я експлоатираш на 100%,.Бъди спокоен , не бързай , спазвай ограниченията за скоростта , даже бих те посъветвала да караш с 10 км / ч по бавно , особено в града.Опасности дебнат от всякъде,децата са непредсказуеми,велосипедисти,възрастни хора, всичко може да ти застане на пътя и ти е нужно време да реагираш и спреш.Извън града има животни , без да искаш удряш някое и бронята е пред колата-ще ти струва нерви , време и пари.Карай толкова бавно , колкото прецениш,че можеш да овладееш колата.Дори и с 80 на магистрала не е грях,важно е да стигнеш жив и здрав.Ако някой бърза и свири , нека свири , ако много бърза да те обикаля и да се маха.Запомни колата не е играчка и много внимавай с газта !!!!За паркиране избирай места,на които можеш да се справиш сам , без да си опасен за другите,всяко нещо се усъвършенства с времето .За каране в града-ще се учиш , аз избирах дните без много движение и се возех с часове.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 548
Каране му е майката. Колкото повече, толкова по-добър ще ставаш. Ще придобиеш и увереност. И аз си мислех, че нямам достатъчно бързи реакции в началото, но след няколко внезапни изскачания на пешеходци и коли, се убедих, че не е точно така. Както казва ММ, колата има спирачки. За паркирането нещата ще се подобрят като свикнеш с габаритите на колата. А простаци по пътя, които свиркат за щяло и нещяло, бол. Случвало ми се е да ми свирят, защото при ляв завой давам предимство на минаващия направо #Crazy или защото карам с 60 при ограничение 50, пък той видите ли иска да кара със 100. Вярно, изнервящо е някой да ти се влачи, но ограниченията са, за да се спазват.

Общи условия

Активация на акаунт