WIZZ AIR - 19

  • 68 142
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Луната
  • Мнения: 3 211
За Рим, трябваше да летим 28.01-02.02
А го сметиха 26.01-02.02.
7 нощувки ни е много, при положение, че оставяме детето на бабите.

Сега се загледах в разписанието, и ми прави впечатление, че изцяло е сменено разписанието.
Четвъртъкът е премахнат като ден за полети.

Ох отдъхнах си ooooh!... Че моите дати са 23-26.01  Laughing

# 661
  • Враца
  • Мнения: 2 358
А имам ли опция едната дата да я потвърдя, а другата да я отменя, и да ми върнат парите?
Евентуално да направя кръгово пътуване, ако имам по-удобни полети през Неапол, или Болоня... хем да видя и тях.
Или не става така?

# 662
  • Мнения: 709
Трън в Очите,аз останах с впечатлението,че от Уиз еър променят полета.Мисля,че при втората промяна,която правиш,вече се заплаща,защото е по твое желание

# 663
  • Мнения: X
Питах точно защото сега е момента за смяна на разписанието.

# 664
  • Враца
  • Мнения: 2 358
Трън в Очите,аз останах с впечатлението,че от Уиз еър променят полета.Мисля,че при втората промяна,която правиш,вече се заплаща,защото е по твое желание
Да, те променят полета.
Вместо да летим в четвъртък и да се върнем във вторник, ми пращат съобщение, че ще летим във вторник, и ще се върнем на датата, която е била преди това.
Датата на заминаване я преместват с 2 дни по-рано.

# 665
  • Мнения: 6 031
А имам ли опция едната дата да я потвърдя, а другата да я отменя, и да ми върнат парите?
Евентуално да направя кръгово пътуване, ако имам по-удобни полети през Неапол, или Болоня... хем да видя и тях.
Или не става така?
Ако избереш нов полет пак с тях, даже и от друго място да е, мисля, че безплатно ще ти го сменят, но си трябва обаждане по телефона.

# 666
  • София
  • Мнения: 1 318
Момичета, за първи път ще летим с Уиз, платила съм чекиран багаж /70BGN на посока/, доколкото разбирам ограничението е 23кг, нали?

# 667
  • Враца
  • Мнения: 2 358
А имам ли опция едната дата да я потвърдя, а другата да я отменя, и да ми върнат парите?
Евентуално да направя кръгово пътуване, ако имам по-удобни полети през Неапол, или Болоня... хем да видя и тях.
Или не става така?
Ако избереш нов полет пак с тях, даже и от друго място да е, мисля, че безплатно ще ти го сменят, но си трябва обаждане по телефона.
е, това ми се струва странно.
Значи мога да избера и някоя тенденциозно по-скъпа дестинация, и да е за тези 100 евро с багажа?
То ще излезе- вместо да избодат очи, изписват вежди.
Ще направим май един Лондон.... или пък Дубай Sunglasses
Не, сериозно, имате ли лични впечатления, или пък сте прочели някъде? Защото с гадаене май няма да стане нашето накрая...

Как тълкувате това /изпратено ми е на пощата, след като ми писаха, че е сменен полета/
По-конкретно "ако е необходимо- подобен маршрут"

Цитирам дословно:

1. ПРЕЗАВЕРЯВАНЕ НА ПОЛЕТА(ИТЕ) ВИ

Презаверяваме резервацията Ви друг полет, опериран от нас, по същия или – ако е необходимо – подобен маршрут, в рамките на 14 дни преди или 30 дни след насрочената дата на заминаване на отменения полет, в зависимост от наличността на свободни места.

Ако искате да презаверите полета си по същия маршрут, влезте в профила си на адрес wizzair.com, изведете резервацията на екрана и изберете опцията „Презаверяване на резервация“. Това е най-бързият начин да изберете нов полет за всички пътници по резервацията си. Ако искате да презаверим резервация за Вас по подобен маршрут, моля, свържете се с нас, като кликнете тук.
2. ОТМЕНЕТЕ ПОЛЕТА(ИТЕ) СИ И ПОЛУЧЕТЕ 120% КРЕДИТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ

Ние отменяме резервацията Ви и кредитираме в „клиентския Ви профил“ пълната стойност на заплатената за отменения полет сума, както и за обратния полет, ако това е приложимо, плюс 20% от сумата, заплатена за отменения полет. Моля, кликнете тук, за да изпратите онлайн искането си за кредит.
3. ОТМЕНЕТЕ ПОЛЕТА(ИТЕ) СИ И ПОЛУЧЕТЕ ЗАПЛАТЕНАТА СУМА ОБРАТНО

Отменяме резервацията Ви и възстановяваме заплатената за отменения полет обща цена и, ако е необходимо, за обратния полет (включително данъци и такси). Моля, кликнете тук, за да изпратите онлайн искането си за възстановяване на сума.

# 668
  • Мнения: 834
е, това ми се струва странно.
Значи мога да избера и някоя тенденциозно по-скъпа дестинация, и да е за тези 100 евро с багажа?
То ще излезе- вместо да избодат очи, изписват вежди.
Ще направим май един Лондон.... или пък Дубай Sunglasses
Не, сериозно, имате ли лични впечатления, или пък сте прочели някъде? Защото с гадаене май няма да стане нашето накрая...
Цената на полета и цената за смяна на полета са две различни неща.  Peace Ако сама решиш да промениш полет, мисля че беше 60лв само таксата за смяна, като допълнително ти си поемаш разликата в билетите, ако на новата дата билетът е по-скъп. Когато те променят полет, безплатно можеш да го смениш за същата дестинация, без да доплащаш дори да е по-скъп новият билет. Ако смениш дестинацията обаче, поемаш разликата в цената на полета.
Поне така беше последно когато ми се наложи да променям полет заради тях. За най-сигурно им се обади и ги питай за конкретните дестинации.

Gina L., вече има 2 вида чекиран багаж - по 23кг и 32кг, цената им е различна за различните дестинации. Виж в резервацията си за колко кг си платила.

# 669
  • София
  • Мнения: 1 952
А имам ли опция едната дата да я потвърдя, а другата да я отменя, и да ми върнат парите?
Евентуално да направя кръгово пътуване, ако имам по-удобни полети през Неапол, или Болоня... хем да видя и тях.
Или не става така?
Ако избереш нов полет пак с тях, даже и от друго място да е, мисля, че безплатно ще ти го сменят, но си трябва обаждане по телефона.
е, това ми се струва странно.
Значи мога да избера и някоя тенденциозно по-скъпа дестинация, и да е за тези 100 евро с багажа?
То ще излезе- вместо да избодат очи, изписват вежди.
Ще направим май един Лондон.... или пък Дубай Sunglasses
Не, сериозно, имате ли лични впечатления, или пък сте прочели някъде? Защото с гадаене май няма да стане нашето накрая...

Как тълкувате това /изпратено ми е на пощата, след като ми писаха, че е сменен полета/
По-конкретно "ако е необходимо- подобен маршрут"

Цитирам дословно:

2. ОТМЕНЕТЕ ПОЛЕТА(ИТЕ) СИ И ПОЛУЧЕТЕ 120% КРЕДИТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ

Ние отменяме резервацията Ви и кредитираме в „клиентския Ви профил“ пълната стойност на заплатената за отменения полет сума, както и за обратния полет, ако това е приложимо, плюс 20% от сумата, заплатена за отменения полет. Моля, кликнете тук, за да изпратите онлайн искането си за кредит.


Akо изберете друга дестинация, отменяте тази и ви връщат 120% от заплатената от вас сума. След това избирате другата дестинация и ако е по-скъпа от платената от вас сума + 20%, си доплащате разликата.
Аз така го разбирам това.

# 670
  • Milano
  • Мнения: 3 701


Как тълкувате това /изпратено ми е на пощата, след като ми писаха, че е сменен полета/
По-конкретно "ако е необходимо- подобен маршрут"



Аз понеже го чета на друг език на мен ми излиза rotta equivalente, т.е. еквивалентен маршрут, т.е. Лондон го забравяш. Grinning

Според мен, поне от написаното, ако решиш София-Бари-София става, но София-Бари, Рим - София -  не (без заплащане).


Така или иначе трябва да говориш с оператор за инфо или за промяна, няма смисъл да гадаем.

Щях да препоръчам live chat, но видях че нямат....черна точка Mr. Green.


Питах точно защото сега е момента за смяна на разписанието.

В смисъл?
Това разписание не е ли излезнало още март месец?

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 15:17 от regina di cuori

# 671
  • Мнения: 6 031
Скрит текст:
А имам ли опция едната дата да я потвърдя, а другата да я отменя, и да ми върнат парите?
Евентуално да направя кръгово пътуване, ако имам по-удобни полети през Неапол, или Болоня... хем да видя и тях.
Или не става така?
Ако избереш нов полет пак с тях, даже и от друго място да е, мисля, че безплатно ще ти го сменят, но си трябва обаждане по телефона.
е, това ми се струва странно.
Значи мога да избера и някоя тенденциозно по-скъпа дестинация, и да е за тези 100 евро с багажа?
То ще излезе- вместо да избодат очи, изписват вежди.
Ще направим май един Лондон.... или пък Дубай Sunglasses
Не, сериозно, имате ли лични впечатления, или пък сте прочели някъде? Защото с гадаене май няма да стане нашето накрая...

Как тълкувате това /изпратено ми е на пощата, след като ми писаха, че е сменен полета/
По-конкретно "ако е необходимо- подобен маршрут"

Цитирам дословно:

1. ПРЕЗАВЕРЯВАНЕ НА ПОЛЕТА(ИТЕ) ВИ

Презаверяваме резервацията Ви друг полет, опериран от нас, по същия или – ако е необходимо – подобен маршрут, в рамките на 14 дни преди или 30 дни след насрочената дата на заминаване на отменения полет, в зависимост от наличността на свободни места.

Ако искате да презаверите полета си по същия маршрут, влезте в профила си на адрес wizzair.com, изведете резервацията на екрана и изберете опцията „Презаверяване на резервация“. Това е най-бързият начин да изберете нов полет за всички пътници по резервацията си. Ако искате да презаверим резервация за Вас по подобен маршрут, моля, свържете се с нас, като кликнете тук.
2. ОТМЕНЕТЕ ПОЛЕТА(ИТЕ) СИ И ПОЛУЧЕТЕ 120% КРЕДИТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ

Ние отменяме резервацията Ви и кредитираме в „клиентския Ви профил“ пълната стойност на заплатената за отменения полет сума, както и за обратния полет, ако това е приложимо, плюс 20% от сумата, заплатена за отменения полет. Моля, кликнете тук, за да изпратите онлайн искането си за кредит.
3. ОТМЕНЕТЕ ПОЛЕТА(ИТЕ) СИ И ПОЛУЧЕТЕ ЗАПЛАТЕНАТА СУМА ОБРАТНО

Отменяме резервацията Ви и възстановяваме заплатената за отменения полет обща цена и, ако е необходимо, за обратния полет (включително данъци и такси). Моля, кликнете тук, за да изпратите онлайн искането си за възстановяване на сума.
Иска ти се, ама ... няма.  Laughing
Сега, ако имате София-Рим и Рим-София, предполагам, че могат да ви премаршрутират - София-Рим и Болоня(или Бари, или Неапол)-София.

Моля да споделите после как се развиха нещата при вас, особено, ако премаршрутирате.

# 672
  • Мнения: X

В смисъл?
Това разписание не е ли излезнало още март месец?

Стандартно има промени есен и пролет и излизат зимно и лятно разписание. На мен така миналата година ми промениха единия полет до Брюксел. Но не променят всички полети.

# 673
  • Мнения: 3 506
Сега, ако имате София-Рим и Рим-София, предполагам, че могат да ви премаршрутират - София-Рим и Болоня(или Бари, или Неапол)-София.
И аз така го разбирам казуса. И също ще ми е интересна развръзката.

# 674
  • Враца
  • Мнения: 2 358
Много ме е яд, че точно при първото ми пътуване с УИЗ станах Интересна развръзка
Пфу!
Сега разбирам тези, които толкова са се ядосвали, като им сменят датата.
Уж нищо и никаква смяна, ама ти обърква плановете.
И за мен най-абсурдното е, че правят промяната 2 дни след като купих билета.
Нима са взели спонтанно решение?
Сигурно няма нормални хора, които да повярват.
Значи, умишлено се подиграват с клиентите си.
Дано да се появи някоя конкурантна авиокомпания в София, та да видат дебелия край на сопата! #2gunfire

В тази връзка, някой знае ли нещо за Раян еър?
Питам за мистериозният им 1 ! брой полет отиване-връщане до Пиза през м. април 2016г, и за полетите до Лондон. Да не са решили да се пробват в София?
Че ако е така, много добре ще се получи.

Общи условия

Активация на акаунт