WIZZ AIR - 19

  • 68 114
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 19 027
дано и Раян пробият
има непокрити дестинации, които могат да се разработят евентуално - Будапеща, Прага, Лисабон....

# 676
  • Мнения: X
България еър пускат директен до Лисабон от 28,04. И до Дюселдорф. Говори се и за още дестинации. Същото важи и за Раян. Да видим!

Трън в Очите едва ли са решили да сменят полета заради това, че ти си си купила билета. Случват се такива неща, при това съвсем не рядко. Дори и с нормални авиокомпании.

# 677
  • Враца
  • Мнения: 2 311

Трън в Очите едва ли са решили да сменят полета заради това, че ти си си купила билета.
Да де.
И ако имаше логично обяснение защо, аджеба, продават билети, които след броени дни ще сменят- цена нямаше да имат!

# 678
  • Мнения: X

Трън в Очите едва ли са решили да сменят полета заради това, че ти си си купила билета.
Да де.
И ако имаше логично обяснение защо, аджеба, продават билети, които след броени дни ще сменят- цена нямаше да имат!

Е да спрат да продават билети ли? Това означава да спрат да продават за месеци напред защото има вероятност да сменят слотовете или да променят дните за кацане. Същата е процедурата при всяка една компания.

А ако не я сменят?

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 4 150
До Дюселдорф директен полет на България Еър от кога? Удобно ми е повече от Дортмунд.

# 680
  • Мнения: X
До Дюселдорф директен полет на България Еър от кога? Удобно ми е повече от Дортмунд.


Ами аз виждам 30.04. Но сайта им е толкова бъгав, че се отказах да ровя дали това е началната дата.

# 681
  • Враца
  • Мнения: 2 311
Не да спрат да продават, но след като вземат решението, че вече в четвъртък изобщо няма да се лети, и тези полети изцяло ще отпаднат, поне да не правят намаления на цените на билетите.
Защото точно това бяха направили.
Впрочем, аз на 24ти резервирах двата билета, и на 25 ти ги платих.
След като ги платих, ме обхвана гузна съвест, че ще ходим без детето, и реших да купя и билет за него. Посочих датите, и- какво да видя- дата 28 ми- изцяло изчерпан полет.
И ето, днес на 27-ми, ми изпращат съобщение, че полетът на 28 ми януари е отпаднал.
След като са направили всичко възможно да го разпродадат докрай.
Няма да ме убедиш, Блис, че това е в реда на нещата.

Както и да е, няма да продължавам този спор, тъй като няма да помогне с нищо.

Да кажа какво стана с дилемата, относно промяната на полета.

След като първоначалният ми яд премина, реших да проверя в профила си.
Влязох в  него, и срещу полета ми стоят три опции:
Потвърждение, Пререзервиране, и Свържете се с нас.
На Пререзервиране, като вляза в него, има следните опции.
Дадени са новите дати на полета, има квадратче за промяна- за всяка от датите отделно- тоест, може да промениш или едната, или двете дати.
Дестинациите не са активни за промяна- каквито са, такива.
Като се цъкне на промяна на датата, дава ново търсене, но датите, за което да се търси- за полета  на отиване, и полета за връщане, са ограничени.
Очевидно, ограничението е 15 дни преди датата на отиване на първоначалния полет, и 30 дни от датата на отиване на първоначалния полет.
Това са границите.
Иначе, изрично пише, че в тези рамки, които и дати да избера, промяната е безплатна.
Въпреки, че са дадени актуалните цени, в полето за покупка /в кошницата/ ми ги дава като нули.

Надявам се да съм била полезна.

Колкото до текста, която исках да ми разтълкувате- относно подобния маршрут, с оглед на горните обяснения смятам, че важи, когато дадено летище се сменя с друго.
Например- Преди самолетите кацаха на едно летище на около 20 км от Болоня, после започнаха в Болоня.
Вероятно този текст е за такива случаи.
Когато се променя само датата- самата система дава да се сменят само датите, но не и местата на пътуване.
Това е.

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 21:48 от Трън в Очите

# 682
  • Мнения: 6 031
...
Колкото до текста, която исках да ми разтълкувате- относно подобния маршрут, с оглед на горните обяснения смятам, че важи, когато дадено летище се сменя с друго.
...
Когато се променя само датата- самата система дава да се сменят само датите, но не и местата на пътуване.
Това е.
Този вид промяна(премаршрутирането) може да стане само по телефона!

# 683
  • Мнения: X

Няма да ме убедиш, Блис, че това е в реда на нещата.


Неприятно е разбира се, но не е рядкост и процедурата е такава. На мен ми се е случвало с друга авиокомпания.

Просто се опитвам да ти обясня и изобщо не споря. Просто обмисли най-изгодния за вас вариант.

# 684
  • Мнения: 4 403
Не да спрат да продават, но след като вземат решението, че вече в четвъртък изобщо няма да се лети, и тези полети изцяло ще отпаднат, поне да не правят намаления на цените на билетите.
Защото точно това бяха направили.
Впрочем, аз на 24ти резервирах двата билета, и на 25 ти ги платих.
След като ги платих, ме обхвана гузна съвест, че ще ходим без детето, и реших да купя и билет за него. Посочих датите, и- какво да видя- дата 28 ми- изцяло изчерпан полет.
И ето, днес на 27-ми, ми изпращат съобщение, че полетът на 28 ми януари е отпаднал.
След като са направили всичко възможно да го разпродадат докрай.
Няма да ме убедиш, Блис, че това е в реда на нещата.

Ти няма как да знаеш кога са взели решението. Когато и да ги сменят, все ще има някой, който току-що си е купил билети. Полета на 28-ми може да не е бил изцяло изчерпан, а спрян от продажба - т.е. места за продан няма, дори да не са продадени всички места в самолета.

# 685
  • Мнения: 1 728
Трън в Очите, за съжаление не е прецедент това, което ви се е случило.И ние изпитахме същото, купуваме средата на септември билети за Дубай за края на октомври и след 2-3 дена полета изчезва от сайта, това го установявам като случайно проверявам в сайта, т.е. от тях никакво известяване. Почва едно звънене събота на импулсния им телефон, където за свързване с оператор на български никой не отговаря, но си те таксуват де, айде на английски най-накрая се свързах и операторката ми потвърждава, че полета е отменен поради търговски съображения и е крайно изненадана, че не сме уведомени за опциите.  С нея уж уговаряме как да се процедира, въпреки че премълчаха за една от опциите, а за друга чаках сума ти време, да била я съгласувала със супервайзора си за одобрение и тя поема ангажимент да ни били изпратили по мейл известието, но чак след няколко дена при влизане в профила и мейла получихме опциите. Излишно е да ти казвам за всичките неудобства по отмяна на резервации на рент а кар, промяна на резервация в airbnb, където на късмет все пак успяхме да променим датите, защото реагирах бързо, иначе щяхме да загубим не малка такса на airbnb, която е невъзстановима при отмяна на резервация. Та така много нерви и потрошени пари по импулсния им телефон. Чак от форума разбрах, че уиз са си променили разписанието и са махнали всички полети в този ден, на който е бил и нашия. И мен никой не може да ме убеди, че генерална промяна на разписанието се решава от днес за утре, просто най-безцеремонно са си държали полетите за продажба, до отразяване на разписанието на сайта им. Гледай да си уредиш нещата с пътуването по най-добрия начин и си имай едно наум за в бъдеще!

Последна редакция: сб, 28 ное 2015, 12:30 от AniSim

# 686
  • Мнения: 1 894
Сега разбирам тези, които толкова са се ядосвали, като им сменят датата.
Уж нищо и никаква смяна, ама ти обърква плановете.

Значи, умишлено се подиграват с клиентите си.
Дано да се появи някоя конкурантна авиокомпания в София, та да видат дебелия край на сопата! #2gunfire


Свиквай. Подигравката на Wizz е пълна, но народа на какво ли не е готов за три стотинки по-малко.

По принцип Bliss и няколко други тук са готови и като бежанци в контейнер да ги транспортират, само и и само да е за без пари.

Според мен толкова много искат всички да са като тях, че всеки, който малко гракне, че Wizz не става колкото и да е лоу кост, го правят на маймуна. Вижа с казана Simple Smile

За Рим имаш на 28.01 полет срещу 127.52 лв, а на 02.02. - срещу 151.32 лв. Включва се щедра доза багаж в тази цена.

На твое място не бих се занимавала с Wizz air, само обаждането на кол центъра ще ти струва мин 15 лв, но според мен едно няма да стигне. И там са тооооолкова бавни, само и само да те таксуват повече.

Последна редакция: сб, 28 ное 2015, 12:15 от becky bloomwood

# 687
  • Луната
  • Мнения: 3 211
becky bloomwood само не обиждай в темата!!!... (аз съм от Блис и останалите)
Всеки има право на мнение и преценка с какво ще лети.  На мен ми се е случвало българия ер и редовни компании да ми отменят полетите, а колкото до Рим разликата не е 3 ст. - цената която спрягаш е 280 лв, а аз ще летя малко преди това на 80 лв. (двупосочно)... Когато се умножи по 2 или 3 вече разликата става серозна. Peace

# 688
  • Мнения: 19 027
за щастие за 10 години летене с Уиз (поне 50-60 полета) съм имал само 3 сериозни проблема с тях, едно забавяне от 3 часа, един отменен полет, заради стачка в Италия и промяна на разписанието, при което полетът щеше да излети няколко часа по рано та трябваше да променям резервации и да плащам смяна на друг полет, нищо фатално, с много авиокомпании това се случва!

имам забележки към тях относно обслужването на бордния персонал и цените , ще ми се да пускаха чат пат наистина евтини билети (както Ryanair например, които вчера имаха билети по 2 евро на посока с ГОЛЯМ ръчен багаж включен)

# 689
  • Мнения: 743
[
Свиквай. Подигравката на Wizz е пълна, но народа на какво ли не е готов за три стотинки по-малко.

По принцип Bliss и няколко други тук са готови и като бежанци в контейнер да ги транспортират, само и и само да е за без пари.


[/quote]

Уиз превозва около 13 милиона пътника за година,изиджет около 63 милиона,раянер около 85 милиона
явно в Европа много хора  обичат да се транспортират като бежанците  Joy
Досега нито уиз,нито която и да е лоу кост не е имала нито един  инцидент, нито  дори одраскан пътник, летят от доста години, сигурността и опитността на пилотите е налице ,а кацанията в Пловдив пък са доказателство че пилотите се справят много добре в екстремни ситуации.

от какво се оплакваш точно?

Общи условия

Активация на акаунт