Кое е нормално в брака и кое - не?

  • 21 331
  • 370
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 222
Ако на жената й се разиграват сцени, да пробва. Според мен е загуба на време на мъж, който се е устремил навън, да му привличаш вниманието с глупости.

# 16
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Ако на жената й се разиграват сцени, да пробва. Според мен е загуба на време на мъж, който се е устремил навън, да му привличаш вниманието с глупости.

Дана, хипотетично ми беше питането  newsm78 Сигурна съм, че на авторката не й е до разиграване, поне аз така си мисля ...

Най-добрата ми приятелка преди няколко месеца минаваше през подобен момент в брака си, та ми е като дежа вю в момента тази тема. Нейният мъж въртеше около себе си няколко доста по-млади колежки, с цел обяд, кафе, понякога кино, разговори, смс-и и прочие ... Така се разнообразявал и си вдигал егото. Нямал сексуален интерес към тези момичета. На мен би ми било обидно някак. В един момент си интересна за да прекарва времето с теб, а в следващия - искам с други ... Поговориха си, уж се разбраха, сега си запълва времето с ремонт на вилата ... До кога - не знам. Надявам се да му е минала кризата на 40-те  Rolling Eyes Иначе той беше казал на приятелката ми, че нямал нищо против и тя така да се разнообразява  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 14 147
Ако е правел така от самото начало на брака и на авторката нямаше да й направи впечатление. Но 11 години да стои до полата ти, да си живее "скучно" и еднообразно и изведнъж да го осени, че трябва да си общува и то само с колежките, направо си е за притеснение. Явно му се виждат по-интересни или пък те го карат да се чувства по-желан, по-харесван... Има някаква причина за да му се доживее така внезапно и жена му да стане "консерва". И едва ли тази причина е в полза на авторката.

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
... те го карат да се чувства по-желан, по-харесван...

Ето това е много точно. Човекът си четка егото.

# 19
  • Мнения: 29
Здравейте! До сега никога не съм писала във форума, но тази тема ми стана интересна. За мен също новите "приятелства и контакти" на мъжа ти ми изглеждат странни, смятам, че когато един мъж има жена и деца трябва те да са на първо място за него и да отделя най-много време на тях. При положение че ежедневието на всички е толкова натоварено, изпълнено със стрес, не мислите ли, че е редно да прекарваме свободните си моменти именно със семейството си? Това обаче не означава, че не трябва да имаме никакви странични контакти, но те не трябва да изместват общуването със семейството. Ще дам пример с моята връзка - от 7 години съм с приятеля ми, и двамата имаме странични контакти, но винаги отделяме най-много време един на друг, рядко излизаме по отделно и по този начин си спестяваме излишни нерви, ревност и т.н. Някои хора ни смятат за задръстени и затворени, но за нас е най-важно връзката ни да е наред и да върви. Така че най-добре е да говориш с мъжа ти сериозно на тази тема. Кажи му как се чувстваш и се опитайте заедно да намерите решение Simple Smile

# 20
  • Мнения: 25 731
Има някаква причина за да му се доживее така внезапно

ЕГН.

# 21
  • Мнения: 2 222
Мъжете в такъв период оглушават за всичко, което жена им говори, колкото и да е смислено и разумно. Жената ще бъде обвинявана колко е задръстена, как нищо не разбира, колко велик и социално популярен е мъжа й.  Sunglasses Формулата е една и съща.

А това с мъжа, който излизал с момичета на кино и пишел смс-и, пък после се кротнал на вилата, ми звучи като виц.

# 22
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Виц?! Е, може - току що го изфабрикувах ...

Това е, което знам. Може и да не се е кротнал, а може да е затишие пред буря. Каквото и да е - е тъжно.

# 23
  • Мнения: 2 222
МОже и да е вярно, нека жена му сподели как го е постигнала  Simple Smile

# 24
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
МОже и да е вярно, нека жена му сподели как го е постигнала  Simple Smile

На мен не ми е удобно да разпитвам подробности, особено, защото се чуваме предимно по телефона с приятелката ми - не живеем на едно място ...

# 25
  • Мнения: 2 222
Шегувам се  Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 23 109
Сериозно ще се притесня, ако мъжът ми започне да излиза с колежки на обяди, вечери и кино. Това не виждам как ще се случи. Щом иска да си вее байрака по този начин, да си събира багажа и да си го вее (байрака, не багажа) като мъж без ангажименти.

Между другото моят мъж вече наближава 40-те и ще го наблюдавам изкъсо да не би и него да го тресне някоя криза. А между другото снахата на моя приятелка ми каза, че сега мъжете по-късно ги хващала тая криза, някъде около 50-те. Мъка голяма, то ще е 10 години дебнене.  Crazy

# 27
  • Мнения: 2 222
Не е вярно, хваща ги по всяко време  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 23 109
Е, браво, много успокоително.  Laughing

# 29
  • Мнения: 46 567
За мен и мъжът ми не е нормално.
За други двойки може да е.

Общи условия

Активация на акаунт