Изчерпан яйчников резерв

  • 281 317
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 1 278
Според Денис, контроли при прием на ДХЕА се правят ежемесечно, за да се знае как влияе върху хормоните.
Аз пиех 7 кето и само тестостерон се покачваше, ДХЕА незначително... От месец смених на чиста ДХЕА, но не приемам стриктно и редовно ( 3х25 или 2х50)... А и съм след стимулация, та не знам какъв е ефектът, защото не проверих този месечен цикъл.
 Mandaria, прегръдка... Пиеш ли нещо за сваляне на ФСХ? Дали не си за PRP?!

Последна редакция: ср, 04 мар 2020, 23:02 от Малага

# 1 141
  • Мнения: 1 751
Боби, не мога да ти опиша с какъв страх презареждах приложението, за да видя резултата.
Аномалии като твоите съм имала, запомнила съм. Януари правих  пункция на 6-ти ден с 0 Я. Но тогава поне се виждаше нещо за мерене на УЗ. Днес и аз видях, че няма никой и очаквах цифрите.

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 00:29 от mandaria

# 1 142
  • Мнения: 7 898
Според Денис, контроли при прием на ДХЕА се правят ежемесечно, за да се знае как влияе върху хормоните.
Аз пиех 7 кето и само тестостерон се покачваше, ДХЕА незначително... От месец смених на чиста ДХЕА, но не приемам стриктно и редовно ( 3х25 или 2х50)... А и съм след стимулация, та не знам какъв е ефектът, защото не проверих този месечен цикъл.
 Mandaria, прегръдка... Пиеш ли нещо за сваляне на ФСХ? Дали не си за PRP?!
Според Денис може всичко, на практика е съвсем друго 😀.
В крайна сметка докторите са тези, които правят инвитрото, така че се доверявам на тях.

# 1 143
  • Мнения: 1 751
Малага, ГУШ! Преди около година, когато се включих при вас може би първата, която ми отговори за борбата с висок FSH беше Сиси - тя говореше за резултати при нея с цикло-прогинова. Това май не се предлага на българския пазар и не му се впечатлих. Чак сега отворих да видя какво съдържа, за да си сверя часовника. Е, съдържа точно това, което и аз пия в такива ситуации - естрадиол 0,2 мг в първата част на цикъла и естрадиол с прогестин във втората част. Факт е, че регулира хормоните в същия цикъл, доминантен фоликул тръгва, но просто вътре няма нищо.
За прп и аз съм на кантар. Нямам нищо против да пробвам, но не знам какво ще излезе. Количество може и да има, но качество?

# 1 144
  • София
  • Мнения: 2 970
Мандария, съжалява миличка. Гуш. Аз откакто започнах бях с фсх 8 до 12  преди 2 години и Всички лекари дружно ми казаха да съм на фемостон нон стоп, освен при стимулиране. Така и правя.

Сега след неуспехи и голяма операция на миоми фсх вече е 14 с добавките н Денис, които спрях - писна ми просто.  Седят си така 3 торби с какви ли не хапове и прахове. И 19 без добавки и фемостон при мерене на 2еи-3ти ден.

За това прп на я и лигавица поне Стаменов ми каза, че е дрън дрън, заедно с всички други иглотерапии, надрасквания. Не на мен, но от други негови пациентки чух че вече за такива като нас правят митохондриално обогатяване на майчината я с материал от друга. Той ми каза да си пия каквито добавки искам. Просто от 2 месеца ми омръзна, а и не са съвсем без натоварване на черния дроб и бъбреците. Flowers Four Leaf Clover

# 1 145
  • София
  • Мнения: 3 412
И това с митохондриите не е много сигурно, на мен ми сложиха последния път, но Я не се оплоди. Такъв случай не съм имала всичките ми Я винаги се оплождат и стигат до 4-5ден. Следващият път няма да слагам митохондрии.

# 1 146
  • София
  • Мнения: 2 970
Confused съжалявам Пепита. Аз още не съм стигнала до там, така ми казаха едни жени докато чакахме...

# 1 147
  • Мнения: 6 036
Мелинда, правилно ли разбрах, че д-р Стаменов е казал, че ПРП е дрън-дрън? Rolling Eyes

# 1 148
  • София
  • Мнения: 2 970
Думите "дрън-дрън" са мое препредаване. Каза да не разчитам особено на това ако я не са годни, няма ф,  и фсх е много нагоре. Всичко е индивидуално. На сестра ми - доста по млада с перфектно хормони, амх, размер на яйчници 2 броя /аз съм с 1 махнат/ и спермограма  - правиха прп общо 4 пъти на я и лигавица, Цветков. Сега отново се гласи да ги прави. Вадят по 11-20 я всеки път. Всичко  им изглежда екстра. Резултати 0 за вече 10 години близо.

# 1 149
  • Мнения: 6 036
Ясно. Явно е имал предвид при по-тежки вече случаи на ИЯР. Аз го бях оставила за последен вариант това ПРП, ама ето че стигнах и до него. Ще го пробвам, ако не помогне се надявам да не навреди. Blush

# 1 150
  • Мнения: 13 929
10 години в една клиника не си е работа, аз бих сменила, може и в чужбина също важно е да има смяна на подхода.

# 1 151
  • София
  • Мнения: 2 970
Стискам палци от сърце! Flowers Four Leaf Clover

# 1 152
  • Мнения: 6 036
Благодаря. Heart

# 1 153
  • Мнения: 135
Здравейте, понеже от известно време проучвам ПРП процедурата и виждам, че има дискусия на тази тема, иксах да споделя с вас малко информация от проф. Тараш от Аджъбадем Истанбул, който прилага метода от 2018 и вече има над 1700 направени процедури и според данните около 60 % от тях са довели до положителен резултат:
https://www.fertstert.org/article/S0015-0282(19)31304-4/abstract
http://www.prptupbebek.com/ - сайтът е на турски, но гугъл транслейт върш чудесна работа Simple Smile
Тъй като има огромна разлика в цената на ПРП в Надежда и на такова в Турция или Гърция / където процедурата  е проведена за първи път/ се опитах да разбера защо и това, което се оказва е, че не е важно само да отделят плазмата, а и с какво я обогатяват преди да я инжектират в яйчниците... Доколото разбирам в Надежда няма никакви добавки, а е само кръв най-общо казано, докато на останалите места има и обогатяване / с какво точно не се казва, защото явно е "тайното им оръжие"/. Факте е обаче, че имат голяма успеваемост на процедурите след това, а и има случай и на естесвено забременяване....
Когато потърсих съдействие за пътуването ми от Турмед ми споделиха, че до скоро никой не е обръщал внимание на процедурата и са я смятали за просто един експеримент. Наскоро обаче са излезли първите данни, които неочаквано са показали резултати в пъти по-добри от очакваните... Аз лично не можах да намеря тези резултати, но продължавам търсенето, така че се надявам да мога да виспделя и тях Simple Smile

# 1 154
  • София
  • Мнения: 2 970
И в Надежда я обогатяват. Не е просто "кръв".

Общи условия

Активация на акаунт