Изчерпан яйчников резерв

  • 281 543
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 80
За който не е чул и прочел последната заповед на министъра на здравеопазването, с която почти забранява напълно дейностите по асистирана репродукция, прилагам линк и в тази тема, тъй като касае всички ни по един или друг начин:
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/zdravniyat-minis … za-dejnostite-po/

# 1 201
  • Мнения: 922
Момичета моля подпишете петицията за отмяна ня тази забрана
https://www.peticiq.com/21042020

# 1 202
  • Мнения: 402
Здравейте имам нужда от помощ защото незнам какво да правя и какво да мисля имам назначен АМХ пуснах го в две лаборатории защото нещо ме усъмни първата ето стойности бихте ли изказали мнение
Първа лаборатория :амх-1,30,референтните стойности :0.14-10.00,
Втора лаборатория амх-0.563,референтните стойности 0.77-5.30,това значи ли че резерва ми го няма вече, Благодаря много

# 1 203
  • Мнения: X
Значи, че трябва да отидеш на уз на 2-3 ден от МЦ да изброят антралните и ще имаш най-точния възможен резултат. Не знам защо давате луди пари по лаборатории и АМХ, инхибини и фсх-та, след като ехографски проследяване с уз е супер лесно, по-евтино, по-точно и разбираш резултата веднага. Трябва само да го направиш в правилния момент...и толкоз Simple Smile

# 1 204
  • Мнения: 755
Здравейте имам нужда от помощ защото незнам какво да правя и какво да мисля имам назначен АМХ пуснах го в две лаборатории защото нещо ме усъмни първата ето стойности бихте ли изказали мнение
Първа лаборатория :амх-1,30,референтните стойности :0.14-10.00,
Втора лаборатория амх-0.563,референтните стойности 0.77-5.30,това значи ли че резерва ми го няма вече, Благодаря много

Мерните единици на стойностите - еднакви ли са?

има калкулатор на мерните единици   http://www.endmemo.com/sconvert/mg_lng_ml.php

# 1 205
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Здравейте имам нужда от помощ защото незнам какво да правя и какво да мисля имам назначен АМХ пуснах го в две лаборатории защото нещо ме усъмни първата ето стойности бихте ли изказали мнение
Първа лаборатория :амх-1,30,референтните стойности :0.14-10.00,
Втора лаборатория амх-0.563,референтните стойности 0.77-5.30,това значи ли че резерва ми го няма вече, Благодаря много
Дори и мерните единици да са различни има сериозно разминаване в показателите. Ако ти е много спешно пусни в трета лаборатория.

# 1 206
  • Мнения: 6 041
Би ли споделила имената на лабораториите? Чувала съм, че в Рамус излизат по-високи стойностите на АМХ от други лаборатории. На моя позната в Рамус й излезе над 6. Месец по-късно в друга лаборатория й излезе 1 и нещо. А в действителност стигна до донорска яйцеклетка защото нямаше фоликули годни за пункция. Много интересен случай се оказа тя.

# 1 207
  • Мнения: 402
Би ли споделила имената на лабораториите? Чувала съм, че в Рамус излизат по-високи стойностите на АМХ от други лаборатории. На моя позната в Рамус й излезе над 6. Месец по-късно в друга лаборатория й излезе 1 и нещо. А в действителност стигна до донорска яйцеклетка защото нямаше фоликули годни за пункция. Много интересен случай се оказа тя.
Лаборатория Писанец-Пловдив
Лаборатория Зинвес-Пловдив
Просто попитах с тези стойности дали се води за намален или изчерпан яйчников резерв,

# 1 208
  • София
  • Мнения: 7 491
Под 1 се води намален.
Има отношение към това какво количество фоликули могат да тръгнат да зреят при стимулация.
При всички положения обаче трябва да се тълкува заедно с преброяване на антрални фоликули на 2-3 ден от МЦ.

# 1 209
  • Мнения: 402
Благодаря много за отговорите

# 1 210
  • Мнения: 847
Дели а под колко АМХ и антрални фоликули е изчерпан ЯР?

# 1 211
  • София
  • Мнения: 3 412
Вие не сте добре, какво сте се вторачили в това АМХ и НЯР. АМХ може да е изкуствено понижен от липса на витамин Д, а резерва не е критерии. Щом е намален ще е без стимулация, а само с костил-ако е по добър, ако не с фемара-ако е лош  и ако е много лош може и без нищо и с 1Я човек има шанс.
Шанс винаги има стига да се помисли много внимателно как точно да се процедира спрямо положението на организма.
Успех на всички момичета и бъдете позитивни вярвайте в себе си и нещата ще се случат.

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 21:22 от pepita5

# 1 212
  • София
  • Мнения: 132
Здравейте, момичета.
С АМХ 0,6 съм и 4-5 антрални фоликули (не са ми казвали на прегледите, но мисля така понеже на ЕЦ преди овулация имам по 1 или 2 доминантни и 2 по-малки).
Предстои ми стимулиран опит по фонда и се притеснявам какви могат да бъдат последствията за и без друго доста намаления ми яйчников резерв.
Бих искала да попитам момичетата с изчерпан резерв, които са имали стимулация, каква е била тя и колко яйцеклетки имали?

# 1 213
  • Мнения: 3 505
vtri, имала съм стимулиран опит с много по-нисък АМХ. Ако не ме лъже споменът, извадиха 6 яйцеклетки, от които оплодиха 2, едното ембрионче не добута до 3-ти ден, а другото до 5-ти. На мен ми се струва, че няма какво да губиш, резервът си е тръгнал.

# 1 214
  • Мнения: 1 278
АМХ скоро не съм проверявала, но последно беше 0.380 някъде преди година и половина. Имам 8 стимулации за 3 години - повечето силни, от последната 5 Я, 5 оплодени. Антралните винаги са били 4-5 общо.

Общи условия

Активация на акаунт