Изчерпан яйчников резерв

  • 281 798
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 2 812
Здравейте кожата ФСХ-10,ЛХ - 14,Естрадиола - 36,АМХ - 1,30,възможно ли е да има хубава яйцеклетка и дали има смисъл да пробвам с инвитро с моя яйцеклетка, или просто съм за донорска, защото хормоните са на горната граница, много се притеснявам дали след стимулация ще има да никой не може да ми даде гаранция но все пак може ли да кажете и вие как ви се струват, хормоните

Аз последно май месец преди стартиране на стимулация бях с ФСХ 12.5 и ЛХ 10,АМХ 0.92 и имах 8 антрални. Искарах е 7 яйцеклетки от които се оплодиха 5 и имам 3 замразени ембриона. Още не съм правила трансфер. Аз съм при Калчев и за него са важни антралните Ф. През 2018 декември  АМХ 0.72(в една лаборатория Бодилаб).изледвах го в Рамус 2,4 и беше каша. Док Калчев каза водим се по антралните фоликули,АМХ го остави.Винаги на 2 ден от цикъла имам по 10,12 и последно 8Ф- всеки месец са различно. Както доктора казва важни са и годините. Забелязала съм понеже съм сервитьорка когато работя и имам повече движение Ф са ми над 11. Когато започнах стимулация не работих близо 6 месеца-мързелуване и Ф бяха 8.Успех и имате шанс с ваша яйцеклетка Simple Smile

# 1 306
  • Мнения: 402
Здравейте кожата ФСХ-10,ЛХ - 14,Естрадиола - 36,АМХ - 1,30,възможно ли е да има хубава яйцеклетка и дали има смисъл да пробвам с инвитро с моя яйцеклетка, или просто съм за донорска, защото хормоните са на горната граница, много се притеснявам дали след стимулация ще има да никой не може да ми даде гаранция но все пак може ли да кажете и вие как ви се струват, хормоните

Аз последно май месец преди стартиране на стимулация бях с ФСХ 12.5 и ЛХ 10,АМХ 0.92 и имах 8 антрални. Искарах е 7 яйцеклетки от които се оплодиха 5 и имам 3 замразени ембриона. Още не съм правила трансфер. Аз съм при Калчев и за него са важни антралните Ф. През 2018 декември  АМХ 0.72(в една лаборатория Бодилаб).изледвах го в Рамус 2,4 и беше каша. Док Калчев каза водим се по антралните фоликули,АМХ го остави.Винаги на 2 ден от цикъла имам по 10,12 и последно 8Ф. Както доктора казва важни са и годините. Успех и имате шанс с ваша яйцеклетка Simple Smile
Благодаря много

# 1 307
  • Мнения: 11
Здравейте,след всичко,което се случи на мен искам да кажа,че медицината не винаги има точен отговор за всичко и човек никога не трябва да се отказва.На 34г. съм с АМХ 0,30.Всички мнения на лекарите в трите клиники които посетих,бяха че е невъзможно да забременея по естествен път с този резултат и дори инвитро процедура не е гаранция.Общо взето никой дори не се зае да ми предложи нещо различно от инвитро.Сама изчетох абсолютно всичко възможно по темата,пуснах си необходимите хормони,които дори не очаквах,но бяха в норма само пролактин беше завишен.Предприех прием на витамин Д(вигантол) след което записах час при ендокринолог.По определена схема ми изписаха   Достинекс за нормализиране на пролактина.И така в момента съм бременна в 5 месец по естествен път с нисък АМХ-0,30.Всичко,което ми се случи на мен ме кара да мисля,че много бързо лекарите предприемат скъпи инвитро процедури,без дори да опитат да проведат някакво лечение в моя случай с лекарство от 8лв.Успех на всички,не се отчайвайте,всичко е възможно!

# 1 308
  • Мнения: 703
Здравейте,след всичко,което се случи на мен искам да кажа,че медицината не винаги има точен отговор за всичко и човек никога не трябва да се отказва.На 34г. съм с АМХ 0,30.Всички мнения на лекарите в трите клиники които посетих,бяха че е невъзможно да забременея по естествен път с този резултат и дори инвитро процедура не е гаранция.Общо взето никой дори не се зае да ми предложи нещо различно от инвитро.Сама изчетох абсолютно всичко възможно по темата,пуснах си необходимите хормони,които дори не очаквах,но бяха в норма само пролактин беше завишен.Предприех прием на витамин Д(вигантол) след което записах час при ендокринолог.По определена схема ми изписаха   Достинекс за нормализиране на пролактина.И така в момента съм бременна в 5 месец по естествен път с нисък АМХ-0,30.Всичко,което ми се случи на мен ме кара да мисля,че много бързо лекарите предприемат скъпи инвитро процедури,без дори да опитат да проведат някакво лечение в моя случай с лекарство от 8лв.Успех на всички,не се отчайвайте,всичко е възможно!
Колко време приема Достинекс и все още ли го приемаш?

# 1 309
  • Мнения: 11
Само три месеца,беше ми двойно завишен и след третия месец прием ми стана в норма.Веднага след като разбрах,че съм бременна ми го спряха изведнъж.Когато пролактина е завишен най-вероятно няма овулация.

# 1 310
  • Мнения: 703
Само три месеца,беше ми двойно завишен и след третия месец прием ми стана в норма.Веднага след като разбрах,че съм бременна ми го спряха изведнъж.Когато пролактина е завишен най-вероятно няма овулация.

А замениха ли ти го с бромокрептин?
Не се ли дигна много след спирането и не е ли рисково за бремеността?

# 1 311
  • Мнения: 11
Не.Казаха ми да го спра и аз мислех,че ще е постепенно,но изведнъж го спрях и за сега всичко си е нормално с изследванията и бременността.

# 1 312
  • Мнения: 3 150
Здравейте, преди няколко дни си пуснах тези изследвания на 3 ден от цикъла. Направо съм в шок! На 29 години станах тъкмо. Имаме 7 месеца опити за бебе вече. Правила съм фоликулометрия, имам овулация, ранна и доста къс цикъл 23-24 дни в последните 3 месеца, преди това беше 25-26. Имам антрални фоликули поне това е някакво успокоение. Пуснала съм цитонамазка и микробиология и чакам резултата, за да отида на цветна снимка. Изследванията са правени в Щерев . Бях и на преглед там при Коновалова. Каза ми, че има шанс, но трябва бързо да забременя. Каза, ако тръбите са ок да пробваме още няколко месеца за естествено, ако не са добре веднага ин витро. Какво ще ме посъветвате? Първо да остана ли в Щерев или да се насоча към друго място? Ако тръбите са ок колко още месеца да опитваме? Не искам да си губя времето изобщо вече, много съм паникьосана. Освен това витамин д ми е на долна граница (52 nmol/l) а тя каза че си е добре и ми изписа да пия DHEA таблетки някакви. Като цяло има ли добър  доктор, които се занимава със силно намален резерв? Много се колебая дали да остана в Щерев. Исках да си запиша час в Адела при Калчев, но там е накакъв ад с графика. 😔😒😔😔

# 1 313
  • Мнения: 3 505
Здравейте, преди няколко дни си пуснах тези изследвания на 3 ден от цикъла. Направо съм в шок! На 29 години станах тъкмо. Имаме 7 месеца опити за бебе вече. Правила съм фоликулометрия, имам овулация, ранна и доста къс цикъл 23-24 дни в последните 3 месеца, преди това беше 25-26. Имам антрални фоликули поне това е някакво успокоение. Пуснала съм цитонамазка и микробиология и чакам резултата, за да отида на цветна снимка. Изследванията са правени в Щерев . Бях и на преглед там при Коновалова. Каза ми, че има шанс, но трябва бързо да забременя. Каза, ако тръбите са ок да пробваме още няколко месеца за естествено, ако не са добре веднага ин витро. Какво ще ме посъветвате? Първо да остана ли в Щерев или да се насоча към друго място? Ако тръбите са ок колко още месеца да опитваме? Не искам да си губя времето изобщо вече, много съм паникьосана. Освен това витамин д ми е на долна граница (52 nmol/l) а тя каза че си е добре и ми изписа да пия DHEA таблетки някакви. Като цяло има ли добър  доктор, които се занимава със силно намален резерв? Много се колебая дали да остана в Щерев. Исках да си запиша час в Адела при Калчев, но там е накакъв ад с графика. 😔😒😔😔
Първо се успокой. Казват, че АМХ излиза изкуствено занижен при ниски стойности на Витамин Д, а някои от турските лекари изобщо не го гледат този хормон. На 29 г. обикновено шансовете са добри. За конкретната докторка мнение нямам, за болницата също.

# 1 314
  • Мнения: 3 150
Да, но и ФСХ ми е много високо 😒 като цяло всички резултати май не са много ок, не само антимюлеровия. Писах на Денис в темата за хормоните , защото обяснява много добре и подробно, но още не ми е отговорила. А самата доктор Коновалова не ги коментира много, каза че не са хубави и наблегна на това че АМХ е лош.

# 1 315
  • София
  • Мнения: 2 970
За възрастта ти амх е нисък, но не плачевен. Инхибин б ти е екстра, а те се тълкуват заедно.

Фсх 12 не е никак зле. Другите са ти ок.
Разбирам, че ти се иска да стане от раз, както го планираш, но понякога отнема време.

Добре е да вдигнеш д3, и да направите спермограма.

# 1 316
  • Мнения: 1 752
Естрадиола май е доста висок също, ако не греша с мерните единици. Ако съм права, означава задържан фоликул, и вреоятност FSH да е дори подтиснат като стойност от E2.
Редактирам се, намерих калкулатора и моите изследвания, щеше да е висок, ако беше в pg/ml. За pmol сякаш е ОК (не се виждат референтни стойности). Успех!

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 17:30 от Mandaria

# 1 317
  • Мнения: 3 150
Имаме спермограма, хубава е. Днес ми е 7 ден, имам доминантен фоликул 16 мм и за това били толкова високи ФСХ и Естрадиол. Въпроса е че много бързо ми нарасват фоликулите. От фоликулометрията стана ясно, че стигат до 21-23 мм и се пукат на 9-10 ден.  Това за инхибина също ме интересуваше, защото съм чела, че се тълкува всичко заедно (АМХ+Инхибин+антрални фоликули). Но лекарката изобщо не го спомена този резултат.
А за  витамин д3 някоя по хубава марка може ли да ми препоръчате?

# 1 318
  • Мнения: X
Успокой се, това което е много по-важно от АМХ, ФСХ и прочие са антралните фоликули. Щом са ти казали, че са нелоша бройка на 2-3 ден, значи резерва ти не е силно намален.

# 1 319
  • София
  • Мнения: 2 970
При ц от 23 дни е нормално ф да се пукат 10-11 ден. Всичко е ок. Растат бързо, защото ц ти е къс и е2 сравнително висок. Ок е това.

Допълвам: провери тсх и пролактин.

Д3 - вигантол. Дозата съгласувай с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт