Изчерпан яйчников резерв

  • 281 436
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 198
Не се занимавай с обикновени гинеколози. 0,75 АМХ не е толкова зле. Аз съм с 0,5 или поне толкова бях април преди да направя 3 стимулации. И вадех по 6 Яйцеклетки. Дишай спокойно, важно е качеството, а не количеството. Наистина иди в инвитро клиника - др. Калчев се ползва с мн добра репутация

DES_123 ,  АМХ 0.75 е ниско но не толкова зле да , но лаборатория Лина , 1 месец след това днес Лаборатория Тошкина 0.45 ! Бях на консултация при доц. Тимева в Щерев.

# 496
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Ще си позволя непоискан съвет - консултирайте се и с друг лекар. Д-р Калчев е чудесна препоръка.
Личният ми опит с Тимева (дори не мога да я нарека д-р) е много неприятен. Да, усмихва се, любезна е на първоначалните срещи и прегледи и станеш ли и пациент и започне ли стимулация, отношението се променя коренно, особено, ако задаваш въпроси. А ако я слушаш безропотно ти се усмихва и те издояват финансово.

# 497
  • София
  • Мнения: 2 629
Подкрепям мнението за д-р Тимева. Много е внимателна, но ни изгуби две години в нищоправене. В Надежда успяхме за половин година. За съжаление и там нещата доста са се променили в последно време. Парите се услаждат на всички:(

# 498
  • Мнения: 2 797
Здравейте ето и моята история. На 30 год със запушени тръби. Изследвах АМХ 0.72(при реф стойности 0.7-6.8 )  FSH    ми е 10.48 преди година ми беше 8 как се променят така нещата незнам. Сега с тва АМХ не мога да кандидатствам по фонда как да го вдигна??? Изследвах витамин Д 39.73 (норми 70-200 гранични 50-70). Почнах добавки които пият момичетата от другия форум и така ще го изслвдвам АМХ пак дано се вдигне малко поне. Дали имам шанс???  

# 499
  • Мнения: 1 554
АМХ е измерител на яйчниковия резерв. Понякога ниското АМХ е свързано с дедицит на вит. Д. Но дори и да вдигнеш стойността на АМХ, това няма да подобри резерва ти - ще смени само една цифра на лист хартия. Но пък може да се качи толкова, че да влезеш в границите за фонда - това е единствената причина, заради която има смисъл да се занинаваш с този показател. Но не губете повече от 2 месеца да вдигате АМХ с вит Д. Ако не стане, трябва да се самофинансирате за инвитро. Изберете добра клиника

# 500
  • Мнения: 2 797
В клиника Кирм Плевен сме имам доста изследвания направени там. Да целта да го вдигнем е само за фонда знам че резерва ми не е цветуш както и финансите ни. Силно св надявам до края на януари да се вдигне изслвдвала съм го само веднъж казаха ми пак да го пусна и така да следя  тенденцията му как варира с приема на витамин Д след месец. Ако не ще теглим кредит за самофинансиране то е ясно.

# 501
  • Мнения: 1 554
Крим Плевен.... то в България е трудно да се каже, че има читава клиника и репродуктивен лекар, пък какво остава за Плевен. Ще изтеглите кредит и ще си загубите парите. Търсете д-р Калчев. В БГ това е смислен избор на лекар

# 502
  • Мнения: 1 346
Здравей Милото!
Годините са ти най-големия коз, използвай го. Щом си със запушени тръби, най-вероятно ще се наложи инвитро, но преди това, за да е успешно от първите опити е най-добре да си повишиш показателите. В КИРМ Плевен съм пускала едни от най-съществените за проблеми със забременяването показатели и съм благодарна на доц.Конова за това. Поинтересувай се за добавките и витиманите, които трябва да са в норми, има много полезни теми във форума и конкретно една за добавките, в която консултира Денис. В интерес на истината набавянето им никак не евтино и също си е сериозно перо. Обърни внимание на храненето и движението. Успех!

# 503
  • Мнения: 2 797
Diva благодаря. Аз също съм доста доволна от доц Конова и доц Иванов. Всеки избира къде и при кого да води лечение,аз съм при тях на този етап. Имам една успешна бременост преди 10год бях едва на 20 да ми е жив и здраво момченцето. Март месец преживях абор в следствие на което съм със запушени тръби и тънка лигавица. След този аборт се консултирах с Конова имам завишени NK клетки,тробофлибия нямам. А относно за добавките, с Денис сме си писали обясни ми всичко за което искрено и благодаря. Наистина не са евтини добавките но ги хвалят много Сега просто се надявам да се вдигне АМХ и да подадем док. Знам че нямам време за губене с тези резултати но и финансово на този етап няма как да се бръкна. Но в краен вариант ще мислим вариант в които да се самофинансираме 

# 504
  • София
  • Мнения: 2 629
Милото, абортът спонтанен ли беше или предизвикан? Аз се изчистих с лекарства, точно за да избегна сраствания и приблеми от абразиото, но се чудя какъв е риска да са ми се запушили тръбите. Не съм правила цветна снимка след миседа.

# 505
  • Мнения: 2 797
    Аборта беше най-ужасяващото нещо което ми се случи. Бях бремена с близнаци в единия сак нямаше ембрион  в другия който уж се развиваше добре и имаше точица не се стигна до сърдечна дейност. Нито съм карвила нито нищо саковете почнаха да се смаляват и така се наложи аборта. Незнам дали и двете тръби за запушени вследствие на аборта но предната година имах кюртаж махахме полип тук в Сливен така практикуват. На 30 декември 2016 бях с мн голям кръвоизлив и ме остъргаха. Аборта беше уж с вакум но имах мн болки след това. BettyBoop щом си се изчистила сама и няма чужда намеса значи няма сраствания или запушване,освен ако не си направила възпаление след това. За цветната снимка се реших и осещах че тръбите ще са оут,защото след аборта цикъла ми стана мн оскъден и доктора ми каза че лигавицата ми е малко по тънка за дните които бях след О и тогава ми стана ясно че щом лигавицата е остъргана значи и тръбите ще са в кьопа. Цветната снимка беше с упойка но въпреки всичко ме боля,което е нормално контрас вещество не е стигнало до никъде. В петък я направих снимката и още имам лек дискомфорт. Ако имаш съмнения по добре си направи една цветна снимка за твое спокойствие

    # 506
    • Мнения: 892
    Момичета, кюретажа и тръбите нямат нищо общо. Както и полипи и сраствания. Имам 2 медикаментозни и 2 кюретажа - не съм имала в последствие проблем с полипи или тръби или сраствания. Проблем от кюретажа е намаляване на дебелината на  лигавицата.

    # 507
    • Мнения: 2 797
    Аз не съм казала че полипа има общо с кюртаж или сраствания. Писала съм ясно че полипа е махнат чрез кюртиране. Моля да четете. Написала съм че лигавицата ми е по тънка в следствие на аборт. А за тръбите могат да се увредят в следствие на интервенции или възпаление. Хламидия нямам и не съм имала .Аборта ми беше март  а преди 2 дни  правих цс и разбрах че съм със запушени тръби. Това че при вас Аvonavi е нямало усложнения е суперда но незначи че и при другите е така.Има достатъчно инфо в нета. Хубава вечер
      

    # 508
    • Мнения: 198
    Темата за добавките
    http://m.bg-mamma.com/?topic=1035676
    На 35г.съм
    Браво за кг,  аз също свалих преди Б и може би това също оказа влияние. Следи дали имаш овулация,най-добре с фоликулометрия. Не приемай прогестеронови препарати на изуст, както обичат да изписват от ден Х до ден У,без да е доказана ову. Изследвали ли сте мъжа и тръбите при теб? Да не се окаже че излишно се фокусираш върху амх

    @huligankata  ,Много добър съвет ! Съгласна съм за всичко , в момента правя фоликулометрия .

    # 509
    • София
    • Мнения: 262
    Здравейте!
    Искам да ви попитам нещо. Аз съм почти на 43 години. Имам две бременности преди 11 и преди 8 години. Сега със съпруга ми искаме да имаме още едно дете. Обърнах се към лекаря, който ми следеше втората бременност и той ми назначи следните изследвания:

    FSH ми е 10,43 при реф. ст-ти ат 3,5 до 12,5

    АМХ ми е 0,463 при реф. ст-ти от 0,027 до 5,470

    Имам и Хашимото, но TSH ми е в нормата. За него не пия лекарства.


    Докторът видя на ехографа че е имало овулация /мисля, че видя жълто тяло/. Повече прегледи и изследвания не ми прави, а ме посъветва за правим опити за забременяване.

    Реших да се обърна към известна репродуктивна клиника. Показах тези резултати. Лекарят там също нищо повече не ми препоръча да правя освен да се опитвам да забременея по естествен начин.

    Т.е никой от двамата лекари не ми дава да пия никакви добавки, нито ми правят някакви други изследвания.

    До този момент със съпруга ми сми правили само един опит за забременяване и той беше несполучлив. Наясно съм, че на тази възраст няма как да забременея само от един опит, но искам да попитам следното:


    1. Мога ли сама да започна да пия някакви хранителни добавки за подобряване качеството на яйцеклетките ми. Не ми се иска да правя още опити без да съм предприела нещо, защото все пак при мен времето е от съществено значение.

    Благодаря Ви предварително за отговорите.

    Общи условия

    Активация на акаунт