Изчерпан яйчников резерв

  • 281 351
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 40 774
Знам, знам...преди година и половина ходих и давах.Съответно нищо не получих.Дори една инсеминация правихме без изсл.на хормони и т.н...само уж О ми следяха  Tired Следващият ход беше ин витро, обаче си пуснах АМХ /на своя глава/ и резултатът беше 0,1...и така.

# 676
  • Мнения: 129
Здравейте дами, искам да ви вдъхна малко надежда. На 37г съм, с две операции заради миоми, отстранени десен яйчник и тръба, с инсулинова резистентност. АМХ беше 0.46(2016г), като от тогава съм правила множество ин витро процедури, в началото със стимулация, в последствие - на спонтанен цикъл. През 2018г забременях спонтанно, голям шок за мен и за доктора...но приключи с мисед. Казах си, че явно не ни е било писано. Имах два неуспешни ин витро опита и лекаря ми предложи, две инсеминации, за да кандидатстваме по Фонда. На втората инсеминация забременях и то при всичките ми проблеми, а тотално се бях отказала. Така, че не се предавайте, шанс винаги има. Стискам ви палци! Kissing Heart

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 40 774
В София ли прави процедурите?

# 678
  • Мнения: 1 346
Scharada, честито! Каква прекрасна новина! Успешна и безпроблемна бременност с най-прекрасното, и здраво бебе!

# 679
  • Мнения: 129
Мистик уоман, процедурите ги правих в София, в Надежда. Ако нещо те интересува, ми пиши на лични.
Дива, сърдечно ти благодаря! Дано да успея този път, страх ме е да се зарадвам, все още.

# 680
  • Мнения: 5 380
Здравейте момичета! Flowers Hibiscus
Съжалявам ако се натрапвам, но ще се радвам да споделите мнение и опит.
Има ли някоя от вас, която да е със тойности на ФСХ и АМХ показващи ралични неща?
Малко объркано го обясних, но ще поясня.
Досега при две изследвания през последните 10 месеца ФСХ ми беше 8,4 и 8,6 при горна граница 12,5.
Този цикъл го пуснах пак и о изненада - 12,4 при горна 12,5.
Няма смисъл да ви обяснявам как сърцето ми отиде в петите.
В същото време февруари-март пусках АМХ и Инхибин Б и резултаите са:
АМХ - 3,81 (0,57-8,61)
Инхиби Б - 75 (15-120)

Другата седмица ще имам среща с ендокриноложката си, но дотогава ще изгърмя.

# 681
  • Мнения: 198
Момичета доста съм притеснена , не знам какво става с мен . За два месца FSH ot 7.6 na 26 ! Има ли друг с подобен опит като мен ? Имам и огромна киста която не се маха , не зная кисите влияят ли на ФСХ чак толкова !

# 682
  • Мнения: X
Не се шашкай така, най-вероятно е от кистата Hands V

# 683
  • Мнения: 198
Мерси . В два поредни дни си направих изследвания 4 и 5 ден цикъл в две различни лаборатории  , едно с друго няма да съвпада освен огромния ФСХ !

# 684
  • Мнения: X
Като са махне кистата ще имаш обективен резултат. Доколкото знам кистите компрометират ст-стта на фсх. А междувпрочем и друг път съм казвала, но вместо да се взирате в тези резултати, броенето на АФ на 2-3 ден от Ц си е съвсем показателно и не изисква бодене и чакане да излязат резултстите.

# 685
  • Мнения: 198
Така е ! И те са малко 5-6 на цикъл при последно изследван АМХ 0.28.

# 686
  • Мнения: 3 505
ФСХ се променя в различните цикли и не следва да се гледа самостоятелно.

# 687
  • София
  • Мнения: 2 628
За жалост при такова АМХ май високото ФСХ си е нормално. Аз съм стигала до 20 като стойност, като имам месеци и с 7-8. По-важни са антралните наистина.

# 688
  • Мнения: X
Аз забременях (вече и родих) с 7 аф, от които тръгнаха само 4, при това много неравни, даже в началото док искаше да канцелираме опита. Но при НЯР или ИЯР е препоръчително опит на ЕЦ, за да не изчерпваш допълнително резерва, а и има по-голям шанс за качествена Я.

# 689
  • София
  • Мнения: 3 412
Така е с 2 ръце съм за ЕЦ, даже бих казала препоръчително е при НЯР или ИЯР. Ако правиш няколко Ф организма сам си селектира кой е качествен - да расте, а който не е спира развитие или го забавя и накрая вадиш 1, но с добро качество.

Общи условия

Активация на акаунт