Изчерпан яйчников резерв

  • 281 431
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: X
Момичета, като сравнявате ст-ти от разл лаборатории важни са ви реф ст-сти и къде е вашият резул според тях (на долна граница; в средата; гор граница). Това сравняване на 0,78 с 0,55 в едната и другата е безсмислено.

# 811
  • Мнения: 198
Момичета, като сравнявате ст-ти от разл лаборатории важни са ви реф ст-сти и къде е вашият резул според тях (на долна граница; в средата; гор граница). Това сравняване на 0,78 с 0,55 в едната и другата е безсмислено.
Еднакви са референтните ! Винаги АМХ си е АМХ и ако е под 1 си зле !

# 812
  • Мнения: X
Ако са еднакви реф ст-сти е сравнимо, но има лаборатории, при които варират от 0,1-10,5 и 0,1-1,90, където резултат примерно 1,5 в едната ще изглежда по един начин, а в другата по съвсем друг Hands V

# 813
  • София
  • Мнения: 31
Здравейте, ясно е, че АМХ под 1 не е добре, все пак има ли успешно забременели с такива стойности? Пробвате ли стимулирани опити и те не намалявят ли драстично шанса при всеки следващ опит?

# 814
  • Мнения: 3 505
Здравейте, ясно е, че АМХ под 1 не е добре, все пак има ли успешно забременели с такива стойности? Пробвате ли стимулирани опити и те не намалявят ли драстично шанса при всеки следващ опит?
Има и с много под 1 забременели, та и родили. Малко си е стрелба в тъмното, но не е смъртна присъда АМХ под 1. Резервът се определя при съпоставка на АМХ, Инхибин Б, брой на антралните фоликули. Някои лекари даже не ги интересува колко е АМХ, а гледат само броя на антралните фоликули.

# 815
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
Здравейте, ясно е, че АМХ под 1 не е добре, все пак има ли успешно забременели с такива стойности? Пробвате ли стимулирани опити и те не намалявят ли драстично шанса при всеки следващ опит?
Има и с много под 1 забременели, та и родили. Малко си е стрелба в тъмното, но не е смъртна присъда АМХ под 1. Резервът се определя при съпоставка на АМХ, Инхибин Б, брой на антралните фоликули. Някои лекари даже не ги интересува колко е АМХ, а гледат само броя на антралните фоликули.
Ключът е в доктор, който знае какво прави...

# 816
  • София
  • Мнения: 31
А Инхибин на кой ден от цикъла трябва да се изследва? Аз съм правила само АМХ-при мен за година и половина има спад от 1,03 на 0,68. На 33 години съм.

# 817
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
А Инхибин на кой ден от цикъла трябва да се изследва? Аз съм правила само АМХ-при мен за година и половина има спад от 1,03 на 0,68. На 33 години съм.
на 3-ти ден.

# 818
  • Мнения: X
Някой горе попита - да стимулациуте драстично намаляват и без това намаления резерв, затова в такъв случай трябва да се действа внимателно и с лекар, който има индивидуален подход.

# 819
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
Някой горе попита - да стимулациуте драстично намаляват и без това намаления резерв, затова в такъв случай трябва да се действа внимателно и с лекар, който има индивидуален подход.
така, де...рядкост са такива.Мен точно това ме отказа...

# 820
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Здравейте, ясно е, че АМХ под 1 не е добре, все пак има ли успешно забременели с такива стойности? Пробвате ли стимулирани опити и те не намалявят ли драстично шанса при всеки следващ опит?
АМХ 0,36 на 33 гд. Месец след изследването забременях спонтанно и година след първото раждане забременях спонтанно отново. Имам си две принцеси.

# 821
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
Здравейте, ясно е, че АМХ под 1 не е добре, все пак има ли успешно забременели с такива стойности? Пробвате ли стимулирани опити и те не намалявят ли драстично шанса при всеки следващ опит?
АМХ 0,36 на 33 гд. Месец след изследването забременях спонтанно и година след първото раждане забременях спонтанно отново. Имам си две принцеси.
Без никаква намеса ли?
Другите хормони как са Ви?

# 822
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Здравейте, ясно е, че АМХ под 1 не е добре, все пак има ли успешно забременели с такива стойности? Пробвате ли стимулирани опити и те не намалявят ли драстично шанса при всеки следващ опит?
АМХ 0,36 на 33 гд. Месец след изследването забременях спонтанно и година след първото раждане забременях спонтанно отново. Имам си две принцеси.
Без никаква намеса ли?
Другите хормони как са Ви?
Преди първата бременност правихме едно инвитро на естествен цикъл и едно по къс протокол. И двете процедури се получиха катастрофално зле. Между първото и второто изследваха АМХ . Месец след второто забременях спонтанно.
Възможно е и инвитрото от предходният месец да е оказало влияние. Втората бременност беше хем планирана, хем беше изненада, защото изобщо не очаквахме да се случи, а то стана от "въздуха" както се казва.
ФСХ преди първата бременност ми беше малко над 10.
Няколко години правихме опити за дете. Накрая с този резултат на АМХ, лекарите от инвитро клиниката ми казаха да помисля за донорска яйцеклетка. 🤷🤦

# 823
  • Мнения: 159
Момичета здравейте аз съм с доказано изчерпан резерв, искам да попитам някоя от вас пила ли е DHEA и какво се е получило. Аз го започнах преди месец пия по едно на ден, знам че няма да ми върне резерва но се надявам да има друга полза. Ще се радвам ако някой сподели опит може и на лични.

# 824
  • Мнения: 67
Момичета здравейте аз съм с доказано изчерпан резерв, искам да попитам някоя от вас пила ли е DHEA и какво се е получило. Аз го започнах преди месец пия по едно на ден, знам че няма да ми върне резерва но се надявам да има друга полза. Ще се радвам ако някой сподели опит може и на лични.

Здравей,
Аз пих Dhea 2х1 на ден, заедно с м2 тон, след първия инвитро опит, който завърши с БХ. Мисля, че оказа положителен ефект, тъй като на пункцията извадихме Я от всеки фоликул,
за разлика от предишния път, когато резултатът беше 50 на 50, ноо го пих 5 месеца (с НЯР съм). Освен това оказва благоприятно влияние и на имунната система.

Общи условия

Активация на акаунт