Изчерпан яйчников резерв

  • 281 567
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 2 427
slanceto87,  нямам думи това да не е вид точене на фонда. Това е безумие ...

# 946
  • Мнения: 847
slanceto87,  нямам думи това да не е вид точене на фонда. Това е безумие ...

А ако междувременно и вирусологиите ако са ви изтекли пуснете и те напразно ако имате 2-3 изпуснати пинкции заради преждевременна овулация и смятайте... Да точат още малко зящото това ще е последния опит в тази клиника, то не че после и в другата няма да ни източат де Joy С ЕЦ това е положението, но пък при мен само на ЕЦ успяхме да стигнем до оплождане, така че важен е резултата...

# 947
  • Мнения: 3 505
Не е само на естествен, при стимулиран също има рискове. Ин витро си е игра на нерви и харчене на луди пари, ако си самофинансиран, а на всеки етап може стане фал. При мен яйцеклетките се оплождаха, но в повечето пъти на четвъртия ден спираха развитие. Имам дестина пункции, а успяхме да замразим и върем само един ембрион. Стигна ли до бременност и раждане, майната им на парите.

# 948
  • Мнения: 6 041
slanceto87,  нямам думи това да не е вид точене на фонда. Това е безумие ...
В какъв смисъл точене на фонда? Фондът не поема изследвания и лекарства на ЕЦ и затова ние си ги плащаме. А когато нямаш пункция, защото се е спукал фоликула, не ти отчитат такава. И при мен на последната пункция ми се беше спукал фоликула, преди това имам 4-5 успешни пункции.
Колкото до вирусологията, аз я правя в лаборатория, в която ми излиза 25 лв. и ми я признават. Наистина е неприятно да ти изтичат непрекъснато изследванията, а по клиниките вирусологията е около 70 лв. на човек.

Чак сега го виждам и има само 50 мин.до края на черния петък - изследване на АМХ и ултразвуков преглед за оценка на яйчниковия резерв в Щерев само за 7.77 лв. - https://m.emag.bg/paket-izsledvane-na-jajchnikov-rezerv-ot-medic … P-3539_3206_33698

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 23:09 от **Bobby**

# 949
  • Мнения: 185
Момичета, отдавна се каня да пиша по темата за нисък АМХ и забременяване. Започна се с изследване по между другите хормони и на АМХ. Беше 0.11. Повторих - пак същото, даже <0.1. На 37г бях тогава. Няма да влизам детайлите и мислите тогава, разбирате ме. В момента имам близнаци след втори опит инвитро, с мои яйцеклетки. ФСХ ми е била 17-25 през това време. При мен се случи с три последователни пункции на естествен цикъл. Имам преди това опит инвитро с много силна симулация, но едва 2 яйцеклетки извадиха, един ембрион остана и нямаше бременност. Насочиха ме към донорска програма, но в една от клиниките, с които говорих, докторът ми каза - нали имаш цикъл, ще пробваме да вадим твои. Нямаше смисъл от симулации, моето ФСХ си ме стимулираше достатъчно. Фоликулите обикновено ми бяха по 1 макс 2.  Имаше въпроси нагоре за DHEA - пила съм. При мен по-добър ефект имаше OvaBoost.
Има и малко ирония, като погледна назад - пионерът на инвитрото проф. Щерев директно ме прати към донорска програма, а един млад лекар под 40г повярва, че е възможно. Даже думите му бяха - това с АМХ не е толкова категорично и крайно.

# 950
  • Мнения: 1 751
Все едно аз съм писала историята ти, 1:1 (но още не съм забременявала).  КИРМ  и Щерев ме пратиха за донорска Я на секундата с амх 0,05 и ФСХ 40 на 36 г. Разбирам ги, но ето - ти си доказателството за обратното. В момента (вероятно със същия доктор под 40 Simple Smile )се борим за моите яйцеклетки, с лошата ми матка и с ендокринната ми система. Наистина точните му думи бяха - "не се вглеждай толкова в АМХ, а с ФСХ ще се справим".
Е, в доктора си вярвам, в моите способности - не, но не се отказвам.

# 951
  • Мнения: 185
Стискам палци, мила ❤️ Кой е докторът, на лично ако искаш.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 23:48 от ZoryM

# 952
  • Мнения: 2 427
Дами, благородно Ви завиждам Simple Smile.
Естествено, че се радвам когато чета за доволни пациенти.
Недей те да криете лекарите от които сте доволни. Свикнали сме само да недоволничим, нека споделяме и когато сме и  удовлетворени от действията на нашите лекари.
 Казах, че ви завиждам не на празно. Говорите, че не са се отказали от вас с АМХ 0.10....  аз съм 0.714 на 38г. и  от "Щервев" ме пратиха по дяволите Simple Smile Омръзна ми да чувам , че съм стара и че влизам в критическа , а ФСХ си ми е още в границата ...
 Та казвайте ги тия лекари, че на границата с Турция е опашка Wink

# 953
  • Мнения: 6 041
Повече са. Аз съм била при двама, никой от тях не ми е говорил за донорска яйцеклетка. По-скоро на мен ми идва на моменти в повече и мисля, че в някакъв момент може да се откажа от опити с моя. Просто се изморих. Моя близка отиде като на шега на трансфер с ДЯ през март тази година и сега гушка дъщеричка. А аз вече почти 4 години се боря ... Но засега удържам фронта, де. Blush

# 954
  • Мнения: 1 751
При Доктор Цветков съм. Благодаря ти!
Да сте живи и здрави, да се забавлявате и гледате с децата, Зори.
Иначе - хем съм реалист за ужасно лошите си показатели, хем не искам да се предавам без бой. Най-лесно е да вземеш наготово. Малко встрани от темата, родила съм се недоносена, с много дни в кувьоз и явно всичко в живота ще трябва да се случва с малко повече напъни Grinning
Боби, чета те отдавна. Ако не се лъжа имаше растящи фоликули в ЛФ,  пункции в ранни дни... и подобни ситуации на моите аномалии с хормони и яйчникова функция. Вече 2 пъти се каним да пунктираме по изключение дори и задържани фоликули, но все хормоните ми сочат провал. От успешните пункции имам 1 Я. За щастие този месец ЗФ беше лутеинизирал още на десети ден без противозачанъчни, освен това разбрах, че поне имам проходими тръби! Няма отказване Wink

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 00:31 от mandaria

# 955
  • Мнения: 185
Аз бях при д-р Баев, клиника Афродита. Взех, че и на именния му ден родих, да е жив и здрав. 🙂

# 956
  • Мнения: 198
Аз преди 2 дни бях в Турция в Бахчеджи ! На 38 АМХ 0.066 , 2-3 антрални FSH 17-25 , за Донорска ме прати ! 😞

# 957
  • Мнения: X
А овулация имаш ли? Защо не пробват ец, нищо не губят. Все пак все още имаш аф и не си в менопауза. Прибързано ми се струва за дя все още.

# 958
  • Мнения: 198
Пробвах сега два модифицирани ЕЦ , ембриона спира развитие 2-3 ден .

# 959
  • Мнения: 2 427
Annikaleo, имате атрални и ФСХ не ви е толкова висок. Струва ми, че изкуствено ви е нисък АМХ.
 При първичен преглед в Бахчеджи искат доста изследвания, като час от тях са на витамини. Как ви е витамин Д, витамин Б12, изследвали ли сте се за инсулинова резистентост? Понеже, ако са ниски, понякога АМХ е изкуствено нисък.

Общи условия

Активация на акаунт