Изчерпан яйчников резерв

  • 281 129
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 287
сигурна ли си, че лх и фсх са с такива стойности? много са високи за възрастта ти. направи контрола и ако се повторят, премини много бързо към инвитро на естествен цикъл. при такива стойности на фсх стимулация не би дала резултат.
LH и FSH ги изследвах пак два месеца по-късно, този път смених и лабораторията - слушала съм, че не всяка лаборатория дава точните резултати. Резултатът този път беше:
LH - 25.97
FSH - 44.59
Но пак са прекалено високи.

# 121
  • Мнения: 2 876
наистина са много високи. пробвай естествен цикъл. ако с такива нива имаш два антрални, стимулацията няма да промени нещата. от друга страна, ако овулираш, може да се пробва всеки месец.

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 287
Благодаря за съветите! Ще ходя на преглед след седмица, тогава ще говорим за инвитро. Само че, аз се хванах да думите й, че при тези резултати, шансът е много малък.  То всичко си е Божа работа, де! Ох, нещо взех да се отчайвам ...    smile3518

# 123
  • Мнения: 2 876
шансът действително не е голям предвди нивата на хормоните, но нищо не пречи да опитате. попита я и какво мисли за естрогенов прайминг. понякога помага при такива хормонални нива.

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 362
През 2014г. ми поставиха тази диагноза в Виена Инвитро Център направих опит там извадиха 3 яйцеклетки опита беше неуспешен.След този опит се поразрових за Турция и за Мемориал още преди него си мислех да отида в Турция,но мъжът ми реши да опитаме тук АМХ 0,6 беше при опита във Виена Инвитро Център както и да е взех се в ръце изчетох всичко за турското инвитро и реших ,че ще опитам там тук намека беше за донорска яйцеклетка или зверска стимулация.Взех се в ръце спретнахме се и отидохме на преглед в Мемориал прегледа беше 2 часа близо спечелиха ме тези хора ,защото явно се виждаше че знаят какво правят след прегледа август месец 2015г. се спретнах извадих всичко което поискаха като изследвания и на 17 октомври бях при тях.Бях на пач протокол с лепенки климара и те извадиха 3 яйцеклетки  2 се оплодиха 2 ми върнаха на 4 ден и половина така прецениха .Резултата е в подписа ми.

# 125
  • Мнения: 24
Здравейте момичета, записвам се в темата, на 32г. и също съм ияр, амх 0,04, доста е ниско, др седмица имам час за първоначален преглед в Мемориал,ще видим какво ще ни кажат( като предполагам отговара ще е като в бг-няма никаква надежда), но аз не се отказвам, и започвам да издирвам начини за покачване нивата на амх, нямам опити инвитро в Бг, имам син на 7, който е от естествено забременяване, ще погледна темите на Денис за приема на вит. д , поздрави, стискам палци на всички

# 126
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Здравейте момичета, записвам се в темата, на 32г. и също съм ияр, амх 0,04, доста е ниско, др седмица имам час за първоначален преглед в Мемориал,ще видим какво ще ни кажат( като предполагам отговара ще е като в бг-няма никаква надежда), но аз не се отказвам, и започвам да издирвам начини за покачване нивата на амх, нямам опити инвитро в Бг, имам син на 7, който е от естествено забременяване, ще погледна темите на Денис за приема на вит. д , поздрави, стискам палци на всички
А как е ФСХ?

# 127
  • Мнения: 24
Този месец е 30 Sad , надявам се да падне малко следващите месеци, с това фсх и амх, докторите дори не искат пробват инвитро, дори не искат да ми вземат парите,по техни думи би било чудо ако стане
но ще опитам

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 362
Моя АМХ беше 0,6 изкарах едно лято с доста събиране на витамин Д на плажа отслабнах с близо 9 кг
преди да почна стимулацията в рамките на 4 месеца килограмите бяха качени от 3 стимулирани опита в България на хормонална основа.АМХ преди опита беше 2,6 при започване на стимулацията имаше 5-6 фоликула ,но те предварително знаеха ,че има 3-4 зрели яйцеклетки и наистина бяха 3.
Стимулацията в Мемориал беше проведена много професионално по простата причина ,че там определени доктори отговарят за стимулацията ,други правят пункциите всеки си върши работата ,а не един за всичко и да се разчеква сами си направете изводите.

# 129
  • Мнения: 287
snejiviki, любопитна съм да разбера какво са ти казали в Турция, моля те да споделиш след това  Hug

kalpazankak, ти в една и съща лаборатория ли изследва този АМХ? Интересно ми е, че само с вит.Д си го вдигнала от 0,6 на 2,6  newsm78 Знам, че дефицитът на Д води до фалшиво ниски резултати, но чак такава промяна  newsm78

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 362
В две различни ,но са броени и антрални фоликули на 2 ден от цикъла и определно имаше разлика при двата прегледа първото изследване е правено в Виена Инвитро Център другото тук в Бургас ,но и двата резултата са претени в лаборатория в Германия.Мен ме съмняваше първия ,че може да е грешен при тази разлика .

# 131
  • Мнения: 1 366
В случая, определящи са броя на антралните фоликули. Аз при АМХ  0,9 имах 5 антрални, от които 4 яйцеклетки, които се оплодиха. Опита приключи неуспешно. 3 месеца добавки, включително и вит Д (който ппеди беше в сериозен дефицит), не съм измервала сега АМХ, но сто процента се е повишил, защото имах 14 антрални в началото на процедурата. Но ппи 2,6 АМХ, ти направо трябва да бълваш яйцеклетки...

# 132
  • Мнения: 852
В случая, определящи са броя на антралните фоликули. Аз при АМХ  0,9 имах 5 антрални, от които 4 яйцеклетки, които се оплодиха. Опита приключи неуспешно. 3 месеца добавки, включително и вит Д (който ппеди беше в сериозен дефицит), не съм измервала сега АМХ, но сто процента се е повишил, защото имах 14 антрални в началото на процедурата. Но ппи 2,6 АМХ, ти направо трябва да бълваш яйцеклетки...
Какви добавки пиеш, Шошии?Би ли споделила.Аз пия само прегнакеър

# 133
  • Мнения: 1 366
Има цяла тема за "Витамини и добавки за подобряване на МЦ". Денис е помогнала на много мацки, помогна и на мен. Дори доктора не можа да повярва, че така са ми се подобрили показателите.

# 134
  • Мнения: 3
zdraveite ot men nova sam tyk  iskam da se obarka kam jeni koito sa pravili veche invitro s donorska qicekletka.AZ sam v chyjbina ne sam v balgariq no neshtata ne varvqt moqta diagnoza e izcherpan qichnikov rezerv na 24 godini sam nqmam menstryaciq samo s lekarstva idva iskam da naycha malko poveche za lechenieto v balgariq imam 2 opita s donorska qicekletka vtoriqt opit zavarshi pak s neyspeh ne dostigam do bremenost.Predstoi mi treti da podchetraq opitite mi sa s po edna qicekletka samo ne slagat poveche zashtoto taka predcenqva doktorat mi mn sam obarkana  ako moje nqkoi da mi pomogne v bg kak stoqt neshtata.blagodarq predvaritelno
___________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 01:40 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт