Изчерпан яйчников резерв

  • 281 283
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 4 884
Това не е доказано, факт е, че израза, употребяван от самите лекари,  е празен фоликул и че дали наистина е празен или със слепена Я, така или иначе това е негоден фоликул. А пък нивото на естрадиол е толкова относителна величина, че и от нея е трудно да се прогнозира какво може да се очаква ри пункция и какво не. При мен специално естрадиола обаче винаги е бил железен - по 200 на Я в дена на тригера. Така знаех винаги на какво да се надявам като реколта, но има момичета, при които от по-висок естрадиол не се вади нищо или обратното, имат Я на стойности под 100 дори.

# 376
  • София
  • Мнения: 10 642
Напротив, доказано е.
Факт е, че лекарите поне пред пациентит използват изрази, които фактически не са точни.

# 377
  • София
  • Мнения: 4 884
Точно вчера една приятелка беше за коментар след неуспех при Стаменов и точно за тия празни фоликули го беше питала и същото беше отговорил, че не е ясно има или не нещо вътре или просто не е извадено, води се празен. Същото ми каза и Коновалова преди време.Така или иначе, празен или слепен, наличието на такива при пункция говори зле за резерва.

# 378
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Буенче - по принцип Я е залепена за стената на фоликула. При естествена овулация се отлепя от покачването на ЛХ. При пункция ни слагат ЧХГ, за да подтиснат естественото пукане на фоликулите, като същевременно структурата на двата хормона е близка и по този начин Я се отлепва от стената и грубо казано плува във фоликула и може да се аспирира при пункция. Празен фоликул означава, че до организма не е достигнало достатъчно количество от хормона в тригера.
Била съм с една позната съфорумка в една стая в болницата - Стаменов сутринта и беше правил пункция и беше пунктирал само единия яйчник, защото всичките Ф са били "празни". Биха и допълнително ЧХГ и следобяд правиха втора пункция на другия яйчник. Естрадиола отговаряше на броя фоликули (а те бяха много, над 10), но не бяха могли да аспирират нищо, защото не беше усвоила Прегнила. Другият тригер беше вече Хориомон или Овитрел, не помня, и беше в по-висока доза, за да може да усвои максимално количество за времето, с което разполагаха преди да се скапят яйцеклетките.

# 379
  • София
  • Мнения: 4 884
Не споря, за мен това не е вярно, защото не би могло да обясни как преди 8 години с едно и също количество тригер 90% от фоликулите ми бяха "пълни", а миналата година процентът беше 50%. Един и същ препарат за стимулация и един и същ тригер.

# 380
  • Мнения: X
А сега аз да споделя за себе си - на първото ми инвитро ( когато резерва ми още беше супер) от 8-9 ф извадиха цифром и словом 2 (!!!) яйцеклетки, а на второто, когато смених докторката, а резерва ми беше доста вече изчерпан заради некадърните стимулации преди това от 4 ф извадиха 4 я, оплодиха се 3, хванаха се 2 ембриона и до финала остана 1 и днес влизам в деветия месец Grinning И при двата опита слагах едно и също количество овитрел и при двата опита ме стимулираха с неподходящи препарати според мен (гонал, мерионал), тъй като ф вървяха ужасно неравномерни, даже на втория опит док искаше да го канцелираме и да почнем след НГ, но аз се запънах, че продължавам Grinning Но имаше и малки разлики в преценката за дозите и колко време преди пункцията да спрем с чхг препаратите; на първия опит примерно последния гонал и оргалутран ги сложих в 8 вечерта, а овитрела половин час по-късно .... Някакви дребни разлики, но се оказаха от съществено значение за резултата.

# 381
  • Мнения: 159
Аз съм с изчерпан резерв АМХ то ми беше миналата година април 0,01 а ФСХ то 45 имах един атрален или два на прегледа предния месец.Направих донорско инвитро и след това на следващите прегледи никога не ми казаха ,че имам атрални фоликули.Последния преглед тази година пак април преди следващо инвитро пак не ми казаха нищо за атрални или няма или незнам и аз.Мислех да си пусна след месец изследвания хормони но лекаря каза ,че е малко безмислено.С хора с мед.образование съм коментирала проблема и някой казват,че не може да свършат яйцеклетките но ще са малко и некачествени най вероятно.

# 382
  • Мнения: 2 673
лили78, аз съм на твоя хал. Започнах с ФСХ 41. После го свалих на 25,
след прием на Цикло-Прогинова , падна на 18.
Тогава извадихме като по чудо 2 зрели я., които се оплодиха.
Мъча се сега да събера още ембриони, но едва ли, трудна работа е при мен. Ще се мъча още малко,
ако нищо не се получи, като върна ембрионите, ще се ориентирам към донорска програма.
Едва ли нямаш изобщо антрални някой месец,
при добро желание и упоритост от страна на лекаря и пациента, може да се извади някоя читава я.
Става много бавно наистина, но аз бях решила,
че няма да се откажа, лекарят ми ме подкрепи.
Какъв ще е резултатът, в крайна сметка,
предстои да видим, аз съм се примирила с всичко, нямам големи очаквания, каквото стане.
Успех! Hug

# 383
  • Мнения: 159
Сиси аз се отказах още миналата година за опит с моите яйцеклетки, решихме да заложим на по сигурно.Още не сме успели след два опита но продължаване и ще успеем.Тук в България няма лекари готови да поемат това, знам че ти си в Турция и ти пожелавам успех.Имам чувството че всички ще станем майки много скоро.

# 384
  • Мнения: 2 673
Сиси аз се отказах още миналата година за опит с моите яйцеклетки, решихме да заложим на по сигурно.Още не сме успели след два опита но продължаване и ще успеем.Тук в България няма лекари готови да поемат това, знам че ти си в Турция и ти пожелавам успех.Имам чувството че всички ще станем майки много скоро.
Съжалявам, миличка! Confused
Дано следващият път да се получат нещата! Стискам ти палци от сърце! Hug

# 385
  • Мнения: 54
Момичета приемате ли нещо за повишаване на АМХ...

# 386
  • Мнения: 1 736
AMH не може да се покачи, за съжаление,освен, ако ниските му стойности не са от дефицит на вит. Д. Питай Денис за някакви добавки,евентуално. Аз с какво ли не се тъпча и няма покачване...Sad

# 387
  • София
  • Мнения: 2 628
AMH не може да се покачи, за съжаление,освен, ако ниските му стойности не са от дефицит на вит. Д. Питай Денис за някакви добавки,евентуално. Аз с какво ли не се тъпча и няма покачване...Sad
А това доказано ли е? Аз се оказах със занижени нива на витамин D и от 2 месеца го приемам всяка вечер. АМХ ми е под 1 при добри стойности на Inhibin B и се чудя дали наистина може да се повлияе от приема на витамин Д?

# 388
  • Мнения: 1 736
Така съм чела, че при дефицит на витамин Д може при изследване да излязат ниски стойности на АМХ. Все пак лекар трябва да изтълкува заедно изследванията на АМХ и Инхибин Б. Затова и заедно се правят, за по-голяма точност.

# 389
  • Мнения: X
Здравейте,

Току-що си получих резултатите от изследване за АМХ.
Резултатът е зле. 0,163 ng/ml при референтни стойности от 1- 6,8
На 40 години съм и лекарят ме предупреди, че нямам много време за губене. С мъжът ми мислехме да започнем ин-витро процедура есента. Направо не знам какво да мисля. Това изследване ни го искаха заради фонда, но се притеснявам да не ни откажат процедурата при това положение. Не съм изчела цялата тема, но толкова се стресирах от резултата, че веднага реших да пиша.

Общи условия

Активация на акаунт