Изчерпан яйчников резерв

  • 281 264
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 755
melinda11, може ли линк на пшенична трева, който си закупила от iherb, по какъв начин се приема, каква е схемата. На кое въздейства? И аз съм с изчерпан резерв АМХ 0,3.

# 1 021
  • София
  • Мнения: 2 970
Ето тази е:

https://www.iherb.com/pr/Amazing-Grass-Organic-Wheat-Grass-8-5-oz-240-g/13317

Има си лъжичка в кутията. Аз я пия веднъж на ден, вчера пропуснах - вкусът ми е неприятен определено.

Не знам на кое и как въздейства, четох тук и в интернет, че помагала за яр. Не съм питала лекари.

# 1 022
  • Мнения: 6 035
Отива ли на митница? Отдавна не съм поръчвала от iherb и не знам има ли промяна в начините за доставка. Помня, че над 30 лв. отиват на митница.

# 1 023
  • София
  • Мнения: 2 970
Аз поръчвам по много неща и винаги ми отиват на митница.

# 1 024
  • Мнения: 993
Момичета, включвам се директно с въпросите, защото съм много объркана. Преди 2 седмици, за пръв път в живота си, си пуснах АМХ и ми излязоха изключително тревожните стойности от 0.24 ng/ml при референтна област 1.00-6.80. На прегледа, в същия ден, се видя подранила овулация от левия яйчник, но антрални фоликули не се наблюдаваха. След първоначалния шок, реших да си пусна, в друга лаборатория, отново АМХ и витамин Д, а резултатите, които получих днес, още повече ме объркаха. Първо - за витамин Д - подозренията ми за дефицит се потвърдиха:

Метаболити
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
Витамин D Тотал/Vitamin D Total         11.8        ng/ml      > 30      ECLIA

Това, което ме шокира, обаче, е резултатът на АМХ: 0.6 ng/m при референтна област  0.1 - 6.3, което, ако е вярно, излиза, че АМХ ми е в норма.

В тази връзка, можете ли да ме ориентирате:
1. Къде да намеря достоверна информация за референтните стойности на АМХ, защото двете лаборатории работят с коренно различни такива, особено за долната граница - къде е 1.00-6.80, къде е 0.1 - 6.3... ?
2. Възможно ли е, само за 2 седмици, АМХ да ми се повиши от 0.24 на 0.6? Нали уж бил стабилен и нямало как да се подобри, че и толкова бързо?
3. Възможно ли е недостигът на витамин Д да води до недостоверни резултати за АМХ и в какви рамки е възможното отклонение?

Предварително благодаря за помощта!

# 1 025
  • Мнения: 2 420
Здравейте, най - добре да ви преброят атралните на 2-ри, 3-ти ден. И двете стойнисти са доста ниски.
За ин витро в БГ искат да са над 1 макар, че промениха закона за фонда и сега може да се кандидатства с над 0.500.
 Иначе е хубаво да се попълни дефицита на витамин Д може да е фалшиво занижен.
 На колко сте години?

# 1 026
  • Мнения: 330
Миньон, мерните единици да не са различни.

# 1 027
  • Мнения: 993
Миньон, мерните единици да не са различни.

Не, еднакви са. И аз отначало така си помислих, но проверих и нямаше разлика в мерните единици. Горните референтни стойности са сравнително близки, но в долните разминаването е 10 пъти! Освен да са объркали десетичната запетая в някоя от двете лаборатории... но коя е вярната, в този случай? Kris_80, на 44. А как се броят антралните на 2-3 ден, след като тогава си кървя изобилно?

# 1 028
  • София
  • Мнения: 2 970
от 0.24 до 0.6  не е голяма разлика, силно намален яр е. Лабораториите работят с различнчи машини. Аз заради това го меря в една и съща или в две, които поне имат близки резултати и еднакви референтни граници. Ако отдидеш на репродуктивен, това, че на втората лаборатория са дадени реф граници от 0.1 до еди колко си - лекарят пак ще ти каже същото - всичко под 1 - 1.5 е силно намален яр. Има достатъчно мами с бебета въпреки нисък амх. Всичко е комплексно, но нямаш много дълго време.

# 1 029
  • Мнения: 481
Миньон, мерните единици да не са различни.

Не, еднакви са. И аз отначало така си помислих, но проверих и нямаше разлика в мерните единици. Горните референтни стойности са сравнително близки, но в долните разминаването е 10 пъти! Освен да са объркали десетичната запетая в някоя от двете лаборатории... но коя е вярната, в този случай? Kris_80, на 44. А как се броят антралните на 2-3 ден, след като тогава си кървя изобилно?
Отиди на консултация при репродуктивен специалист. Да, с вагинален ехограф се броят антрални фоликули на 2-3 ден, въпреки кървенето.

# 1 030
  • София
  • Мнения: 10 642
А референтните стойности са и в зависимост от възрастта. Във втората лаборатория според мен са дадени общи от най-ниските до най-високите.

# 1 031
  • Мнения: 2 420
Миньон, отговорили са ти за кървенето. Мен една година ме мота квартална гинеколожка като ме викаше на преглед
на 13-14 ден от МЦ. Така доста късно разбрах, че съм с намален ЯР. Допълнително лапароскопия на Я ми скапа съвсем резерва.
Атрални фоликули се броят на 2-3 ден от МЦ и в предвид изследвания хормонални, които се пускат 3-5 ден от МЦ се изказва мнение за ЯР.

 Потърсете репродуктивен специалист който се занимава със силно намален ЯР иначе ще ви кажат в предвид годините, че сте за донорска яйцеклетка. Аз бях на 36г. с АМХ 0.521 и двама репродуктивни гинеколози не искаха да ме стимулират за ин -витро и ме насочиха за ДЯ .

# 1 032
  • Мнения: 993
Благодаря ви за отговорите, момичета! Сега вече съм наясно за кога да си запиша консултация, защото и аз се бях насочила за преглед в ден 10-14, но явно ще трябва да е преди това. ДЯ не ми е опция, защото аз си имам вече 2 прекрасни деца и третото не е мисия на всяка цена, но преди 3 години загубих във втори месец момиченце и някак си ми се иска да запълня празнотата, която ми се отвори тогава. Мислех, че съм го прeживяла, но май само съм го потрупала с пепелта на ежедневните грижи, а отдолу болката си тлее и надеждата да й намеря изцеление не ми дава мира... Така че, ще пробваме, само се чудя дали да си дадем време за опити по естествен път, или директно да минаваме на ин витро. Хич не ми се иска да си го причиняваме, по ред причини, но... наистина не знам при тези стойности на АМХ какво да правя.

# 1 033
  • Мнения: 2 420
Съжалявам за загубата ви Sad .
Пуснете една спермограма на мъжът ви поне да знаете как са при него нещата.
Попълнете дефицита на вит. Д, консултирайте  все пак  на 2-3 ден от МЦ да знаете какво е положението и успех Simple Smile .

# 1 034
  • София
  • Мнения: 10 642
Миньон, съжалявам за загубата, но една нова бременност и детенце, няма да запълни празнината. Ако не си преживяла загубата, по-добре потърси помощ от психолог.
Иначе самото детенце от зачеването си, ще е психически натоварено с тежката задача, да замести някой друг

Последна редакция: пн, 23 дек 2019, 08:20 от Nandin

Общи условия

Активация на акаунт