Кървене а няма причина ...

  • 1 289
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 760
Малко съм притеснена ....  Thinking
Ще опиша проблема и се надявам ако някой му се е случвало нещо подобно да пише ...
Така по последния ми МЦ беше около 4-5 май . В началото първите няколко пъти когато ходих на лекар бебето изоставаше с 1 г.с + някой и друг ден ... така до към 12 г.с всичко се нормализира дойде си точно .... но от самото начало имам прокървявания които се появяват предимно по времето когато трябва да е МЦ и то не винаги а понякога и след това предимно по два или три пъти на месец ми се случва да прокървявам... като течението е мръсно кафеникаво и е само на тоалетната хартия със едно забърсване и се маха и така всеки път когато стане нещо такова бягам при гинеколожката но всеки път няма нищо притеснително всичко е нормално  ... и това ме плаши възможно ли е да има нещо което не вижда въпреки че миналата събота пак ми прокърви отидохме по спешност др болница където ме прегледаха и всичко било нормално обаче вместо да ми каже приблизително 18 г.с тя ми вика 17 + 4 дни което ме шашна ...после отидох при моята този вторник и тя ме видя и каза че всичко е нормално и също ми каза приблизително 18 г.с и се притесних да не би пак да започва да изостава и да не му стане нещо на бебчето  ... и не мога да разбера какво му е НОРМАЛНО  да кървиш по време на бременността без да има ясна причина .... днес пак имах зацапване като се забърсах изчаках 5-10 мин избърсах се отново и ми нямаше нищо ... е какво е това ? Confused И другото което е от време на време (като цяло през бременността) имам леки нещо като спазми или леки болка която преминава през лявата част на корема и слиза надоло но за малко и от време на време някой знае ли на какво се дължи ?

ПП. съжалявам за тъпото описание и глупавите въпроси но ми е първа бременност а аз съм супер тревожна и параноична и треперя от страх да не се случи нещо защото няма да го понеса  Cry Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 1 308
Първа бременност ми е и не знам доколко ще ти е от полза споделеното, но аз също имах кървене в 10+6 г.с., но при мен беше червена кръв, не просто кафеникаво течение. Гинекологът ми по телефона ми каза веднага прогестерон орално и в леглото, като кървенето до вечерта беше намаляло, а постепенно остана само кафяво зацапване. Така бях 5-6 дни - само до тоалетна ставах и за много бърз душ. След това отидох на преглед и видя леко отлепване на плацентата, каза ми никакво натоварване, протягане, изпъване, никаква домакинска работа и максимална почивка в хоризонтално положение. Досега съм на прогестерон и засега няма да го спирам. На прегледите и на ФМ се вижда, че бебето е с няколко дни напред, но доколкото знам в началото е нормално да има разминаване в седмиците. Имам позната, която до 5-6 месец е имала зацапване и се е налагало да лежи, а сега има прекрасно момченце Heart Eyes
Спазмите и прорязванията също са присъщи за ранна бременност, но все пак е хубаво лекар да прецени.
Желая ти успех и дано всичко с бебче е наред!

# 2
  • Мнения: 323
За кървенето не знам, и на мен ми се е случвало , също нямаше остановена причина за него. Но за изоставането не се плаши , сина ми изоставаше цяла бременност с около 10 дни, може би просто си забременяла по-късно.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 131
За съжаление няма кървене "без причина"  или "нормално" кървене по време на бременност.
Важно е да се намери причината. Аз бих продължила да я търся, за да съм спокойна.

# 4
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
Не  , не  е наред.  От това , че ми казваха и на мен загубих близнаци в 3 месец. Отново като забременях и прокървих 1 месе в болницата , след това у дома Само лежах до 6 месец за задържане.  Никакво ставане. Това е. Никакви стресови ситуации. Споделям при мен как беше. Да кървиш не е нормално. Спазмите и прорязванията също са присъщи за ранна бременност, но все пак е хубаво лекар да прецени. 
Желая ти успех и дано всичко с бебче е наред!

# 5
  • Мнения: 98
От личен опит мога да споделя, че имах зацапвания във всички цветове на дъгата буквално до вече и аз не знам коя седмица, но може би към 4ти месец отшумяха. И на мен какви ли не лекари ми казваха, че всичко е наред. Беше ли нормално не знам, но с напредване на бременността изчезнаха. Може би беше нещо от хормоните, но както са ти писали за течения винаги има причина, може да е безвредна за бебето, но е хубаво да знаеш защо, още повече, че ти си почти на средата. А относно седмиците не се притеснявай, непрекъснато ще варират измерванията, особено към края. Как ли не мереха дъщеря ми в последните седмици, през два дни я мереха веднъж със седмица назад, после с 2 напред.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Аз през първата бременност също имах кафеникави зацапвания, а веднъж ми текна толкова силно, все едно ми дойде. Два пъти лежах в болницата за задържане и така и не ми казаха конкретна причина. Най-често е при закрепването на плода да се получи такова кървене. Важното е цервикалния канал да е затворен, защото ако той е отворен има голяма вероятност от аборт.

# 7
  • Мнения: 16
Вялно е,че няма кървене без причина,но такава е трудно да се останови.Два пъти бях с кървене,като втория път беше толкова обилно,че кръвта буквално течеше като чешма.Приеха ме в болница,приемах доста медикаменти-хормонални,магнезий,но-шпа и т.н.И през цялата бременност на легло,никакво излизане от вкъщи,само до тоалетната и до банята.Конкретна причина не беше открита,казаха ми,че кървенето е в следствие на "отлепване"на плодния сак,а от какво е породено никой не знаеУспех ти желая  Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт