Забременели след инвитро - тема 14

  • 42 239
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 971
Здравейте момичета някоя от вас по някаква причина да е пила ЗИНАТ 500. На мене след микробиолог. изследване ми откриха е. коли и гъбички и ми изписаха този антибиотик 2х1 и макмирор вагинално капсули .А се притеснявам дали все пак няма да навредят на бебчо.


Един от страничните ефекти на Зинат-а е че предизвиква гъбички. Аз съм го пила, но заради настинка с температура и след това се сдобих с гъбички. Щом лекаря го е предписал би трябвало да се е съобразил с това че си бременна ако си му казала.

# 31
  • Мнения: 1 205
Кафенце, най-точно се смята като от датата на пункцията извадиш 14 дни, това ти е датата на последния цикъл, нищо че вероятно е различна от реалната. Та... тази дата я въвеждаш в калкулаторите и гледаш коя е датата. На мен на всякъде ми бъркат датата на термина, смятат ми датата на трансфера, въртят онези кръгчета и все грешна дата ми казват ooooh! Само един лекар ми го смята както и аз си го смятам Peace

# 32
  • Мнения: 326
Запис и от мен Estlar благодаря   bouquet
Днес бях на преглед бебето вече 281 гр, всичко е наред и пак се беше свило и не се видя какво е, док каза на ФМ в края на месеца, ако иска да се покаже  Joy
Добре дошли и на новите мами   bouquet

# 33
  • Мнения: 3 191
А не искате ли да дадете и вие термини? Хайде престрашете се да ви включвам в списъка  Grinning

Аз по-нагоре дадох - 30.03.2016  Peace

# 34
  • Мнения: 67
Здравейте момичета. Искам да попитам дали някои от вас имат скъсяване на шийката и има ли симптоми за това?

# 35
  • Мнения: 166
Аз съм за 31.03.2016

# 36
  • Мнения: 3 191
Иви - аз нямам, ама не е ли много рано? знам, че с напредването на бременоста се скъсява, но не е добре още в начална бременност. Мисля, че тогава се води рискова, препоръчват лекжа и серклаж  Peace За да не те подведа, обаче, най-добре е консултация с лекар Peace

# 37
  • Мнения: 67
И аз това прочетох, но незнам дали не се хвърлям сама във филми. Имам болки и пробождания ниско в матката към влагалището, те не са отсега, но се появяват и изчезват от време на време. На предишните прегледи шийката си беше наред, следващата ми консултация е в петък, ако изчакам до тогава. В интернет информацията е че това обикновено е безсимтомно, затова и питам.

# 38
  • Мнения: 346
Иви, какво казва доктора ти? Как прецени, че имаш скъсяване? Питам, защото след силни болки в корема и втрдяване преди 3 седмици отидох до спешното на Надежда и доктора изказа съмнение за скъсяване на шийката, беше 3,3 см измерена с вагинален видеозон, но нямаше данни в картони ми за размера преди това и не можа да прецени скъсява ли се или си е толкова. Изписа ми коринфар, но-шпа и утрогестан до следващия преглед при лекуващия ми лекар, който да прецени дали да продължи терапията. От тогава (да чукна на дърво) не съм имала такъв случай и според мен бяха по-скоро газове  Embarassed, освен това седмица след спешния преглед бяхме на контролен скрининг в 18гс при д-р Чачева и тя мери шийкато, но с коремен ехограф и беше 3,8 см. Не спазвам никакъв режим, ходя си на работа, шетам си вкъщи и т.н. Утре съм на 2-ра ФМ при д-р Михова и пак ще мерим, та ще видим какво ще излезе, дано е било фалшива тревога  Praynig

# 39
  • Мнения: 4 954
Фокси, теб те добавих още първия път.  Wink

# 40
  • Мнения: 971
И аз това прочетох, но незнам дали не се хвърлям сама във филми. Имам болки и пробождания ниско в матката към влагалището, те не са отсега, но се появяват и изчезват от време на време. На предишните прегледи шийката си беше наред, следващата ми консултация е в петък, ако изчакам до тогава. В интернет информацията е че това обикновено е безсимтомно, затова и питам.


Тези болки понякога са от разтягането на матката. Все пак трябва да се прави място за бебето. За скъсяване на шийката може да се каже когато е измерена на един и същ ехограф, от един и същ лекар и по един и същ начин. Съответно трябва да има данни и колко е била на предното мерене.

# 41
  • Мнения: 67
Благодаря за бързите включвания момичета. Болката която усещам е точно в тази област, затова питам. Най- добре лекар да си види, а не да се вкарвам сама във филми.

# 42
  • Мнения: 269
Хоп и аз тук в прекрасната темичка на Естлар Hug Благодаря ти Simple Smile

Добре дошли на новите момичета, спокойна и безпроблемна бременност им желая Grinning

И ние бяхме миналата седмица на преглед и беболинка в четвъртък беше 783гр Grinning Все по-силна става, вече направо се преобръща в корема ми, по цял ден мърдолевчи и не спира да ме кара да се усмихвам.

Момичета, колко време по-рано обсъдихте дата за секцио? Аз утре започвам 27 седмица и влизам в 7 месец, но се чудех кога да говоря с лекарката ми, а и колко време преди термин трябва да е датата? Четох, че около 2 седмици, но нали дават възможност за избор на дата или не?

# 43
  • Мнения: 3 191
Фокси, теб те добавих още първия път.  Wink

ооооо, благодаря, не съм обърнала внимание и затова  Embarassed

Иви - ако правилно съм разбрала си някъде около 12-та седмица? Най-вероятно това са газове, разширяване на матката и други гастро проблеми. Не се шашкай излишно и си изчакай прегледа в петък  Peace

# 44
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Здравейте мамчета  Heart Eyes
Да се отбележа и аз в новата темичка. Estlar благодаря за нея  Hug
И ще те помоля да ми сложиш един розов щъркел  Heart Eyes Не исках точно такъв но няма да връщам бебето, я  Joy

Общи условия

Активация на акаунт