Време вече не остaнa - много скоро ще съм СЕПТЕМВРИйскa мaмa - Тема №9

  • 30 403
  • 748
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 509
Привет,
За гимнастика и масаж на бебетата трябва да мине първия месец.

...
И на мен ми се спи. През деня все нямам време да лягам или ако легна - не ме хваща сън, но иначе имам нещо като леко постоянно главоболие - това ще е точно от недоспиването. Не знам кога децата започват да спят като възрастните - по повечко часове. newsm78
Имам голяма дилема - ние се будим и храним когато той поиска -  в 2 ч. , в 5 ч......както дойде. Приятелки ме съветват да спра да го храня нощем, за да можем да спим, а и след време да не съжалявам. Да съм му давала вечер само чай, вместо кърма, да го оставям да се нареве хубаво и лека полека да спре да се събужда нощем. Е, сърце не ми дава - първо, много е малък сякаш, за да му пропускам хранене и второ как да го оставя да се дере по нощите, а аз да гледам?!?!?!? Моля ви, дайте ми съвет!
Щом детето се буди да яде, значи е гладно. Ако не му дадеш, нито вода, нито чай ще го заситят и пак ще плаче, а ти пак няма да спиш Simple Smile Според мен е безмислено да се лишава бебе от храна нощем - нали трябва да расте и щом си търси, значи има нужда все още Simple Smile
На около месец постепенно се отказват сами от нощното хранене ... стискай зъби още малко Simple Smile Това с недоспиването не е за цял живот, въпреки, че в момента така изглежда Simple Smile Минава и заминава както всички други моменти - колики, зъби, прохождане ...
Аз се боря с недоспиването като се подготвям за лягане рано и след храненето към 21-22 веднага си лягам с бебето. Така си осигурявам към 3 спанета от по 2-3 часа.

За обличането - слагам боди с дълъг ръкав и отгоре гащеризонче с дълъг ръкав. У дома държим около 22С. За навън - зависи от времето +шапчица и одеалце.

За фитнес си мисля поне месец / 6 седмици да минат и тогава.
Докторката ми каза, че мога да слагам стягащо бельо на корема и даже с него се чувствам по-добре като ми придържа - по-малко ме наболква.

Аз от два дни съм със силна болка в областта на  операцията и направо едвам се движа, все едно вчера са ме оперирали......Вчера се поразходих повече, не знам дали това е в резултат на преумора, дано не е нещо вътре се разшило.... А как и на мен ми се спи....... а бебо днес е много ревлив....
И аз един ден се преуморих с чистене и вечерта ме болеше като прясна рана. ПОстепенно мина. Но ако те боли много си се обади на лекаря.

# 436
  • Мнения: 1 037
Тъкмо взе да му минава хремата, и каката от днес е с температура. Умирам от притеснение да не го зарази, хем тя ходи с маска и не влиза при него.
Толкова ли е опасно, ако той се разболее и мога ли някак да го опазя? Аз също не се въртя около нея, мъж ми и той с маска. Да не говорим, че тя е била заразна и преди да вдигне температура. Следя го постоянно, обаче все си мисля че ако се беше заразил вече щеше да има проявление, нали при малките бебета болестите се развивали много бързо?
Или бъркам? newsm78
Ужасно се притеснявам, ама ужасно Sad

# 437
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 И нашата кака е болна, с ужасна кашлица, но лошото е , че е на две и не търпи маска, иска да е с мен , а аз стоя с бебето в другата стая. Тя е с баща си в детската. Постоянно мием ръцете и проветрявам често.Моля се беба да не се разболее и друго нз какво да направя.

# 438
  • Мнения: 9 923
ако имате желаеща баба да погледа малко каката, няма да е зле. Иначе - често проветряване е много добро решение. Мисля, че в самото начало не се разболяват малките - особено ако са кърмени. Е, пак не са застраховани, но скоро след раждането имаха някакви имунозащитни тела, които ги пазеха. Такова ми се върти в главата ...

моят тази нощ мисля, че не се събуди - от 11 часа, след това в 5 часа сутринта. Казвам "мисля", защото .. толкова ми се преплитат спане/събуждане/памперси/хранене/ че .. вече не помня дали тази нощ съм ставала, или съм сънувала да ставам ???

# 439
  • Мнения: 1 037
Добре че времето позволява и постоянно са отворени прозорците. А тя си стои в стаята, много рядко излиза и носи маска.
Ужасно ми е жал за нея, но няма начин.
Иначе кърма му давам от една приятелка, има за поне едно хранене, дано това го пази.
Вярно ли е, че при бебетата бързо се развиват вирусите, в рамките на часове?

# 440
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Голямата като бебе не ми е боледувала, но аз много я пазех. Дано сега и малката  да  не боледува!
Иначе нашата през по-голямата част от деня е при свеки, но си спи вкъщи.

# 441
  • Мнения: 9 923
Добре че времето позволява и постоянно са отворени прозорците. А тя си стои в стаята, много рядко излиза и носи маска.
Ужасно ми е жал за нея, но няма начин.
Иначе кърма му давам от една приятелка, има за поне едно хранене, дано това го пази.
Вярно ли е, че при бебетата бързо се развиват вирусите, в рамките на часове?
Малкото ми си е у дома, почти е здрав - дори съвсем. Но пак го държа на дистанция. Много иска да гуши бебето, но - засега е такава ситуацията.
Искам да о изпратя на детска градина, той е в предучилищна, и трябва да ходи, да се вижда и с деца, да учи. Не може само на ТВ или на лаптопа по цял ден ... Нашият татко обаче се дърпа - ще падне една разправия тия дни... Но детето вече месец и половина не ходи, омръзна му всичко и всички, а и както споменах  - само на ТВ и комп, не става ..Cry

# 442
  • Мнения: 8
Здравейте мами:)
Нашата кака е на почти 3 и ходи на градинка но хич не ми се искаше да я спирам въпреки заръките на докторката... Все пак има мнг вируси и от вчера съм я пратила при баба й и в петък ще си я взема . Бебо е добре инсче Simple Smile гледаме се кърмя го обсче ме притеснява факта че всеки памперс е наакан не мнг но все пак  newsm78 при вас как е?

# 443
  • София
  • Мнения: 1 540
И аз до сега памперс само с пиш не съм виждала. А честичко ги сменям - понякога по 2-3 на едно преобуване  Laughing Случи ми се и на два пъти да ме обстреля и два пъти ме наака докато го носех към банята да му мия дупето,  като единия път ме наака в стаята и пострада и килима и след това довърши на плочките в банята. Общо взето е забавно. Simple Smile

За масажа и гимнастиката - и аз си спомням, че като е на един месец, но сега педиатърката каза да си правим масаж от началото. А за забелването също каза още от сега да го правим - просто леко дърпане назад около 20 пъти на ден.

# 444
  • Мнения: 9 923
брех, как тъй 20 пъти на ден? да не е 2?
 Hug Hug Hug Hug Hug
и нашите памперси са винаги наакани. Мен ме напикава редовно, почти всеки път. Мисля, че като поне да реве заради сменянето на памперса, не може да задържа пишкане, та затова ме обстрелва  hahaha smile3504

# 445
  • София
  • Мнения: 1 540
брех, как тъй 20 пъти на ден? да не е 2?
 Hug Hug Hug Hug Hug
и нашите памперси са винаги наакани. Мен ме напикава редовно, почти всеки път. Мисля, че като поне да реве заради сменянето на памперса, не може да задържа пишкане, та затова ме обстрелва  hahaha smile3504
О, аз говорех за обстрелване с аки - не просто да наака хавлията или подложката а да стигне до мен и да ме нацапа. Simple Smile за пиша - почти всеки път, но вече съм подготвена и обикновено слагам кърпа.  Grinning

# 446
  • Мнения: X
И мен ме опишква редовно.
Откакто вдигаме нагоре пишлето в памперса поне 2 пъти на ден си опишква дрехите, мислех че памперсите пропускат, но при различни марки се случва. При вас пропускат ли?

# 447
  • Мнения: 5 259
Мисля, че ако не са сложени стегнато, може да пропуснат.
При нас бебка чака да ѝ махнем памперса, за да почне да пишка  Laughing Като покана го приема  Laughing
За акането пък чака да го сменим с чист и моментално бърза да свърши работата на чистото  Laughing

Сега е хремава и животът стана много труден  Confused Постоянно пуфти и хърка с носле, не може да диша, храненето е голям зор... За сега мажа с Низита за отпушване, кажете, ако знаете още нещо подходящо за бебета. Помпичката ни за сополи никаква работа не върши  Confused

# 448
  • Мнения: 9 923
солена вода дали няма да спомогне  newsm78
дано се оправите по-нанабързо ..

# 449
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Бебетата се напишкват като им се сменя памперса, защото им става хладно на въздуха, особено ако го забъшеш с мокра кърпичка, която е студена. А за хремавото носле физ. р-р или морска вода.

Общи условия

Активация на акаунт