Време вече не остaнa - много скоро ще съм СЕПТЕМВРИйскa мaмa - Тема №9

  • 30 422
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 259
Румка, на теб какво ти казват за преносването, колко време ще те чакат?

# 61
  • Мнения: 101
Ето мен с 4 см ме вкараха в болницата и при приемането от прегледа казаха 2,5 см и сега само дето стоя в болницата и скучая.
Хах и моето го измериха 4 см още в четвъртък, ама не са ми казвали нищо за болница Simple Smile Докторката каза, че до 3 дни трябва да е тръгнало раждането, ама ей го на вторник стана, още нищо няма. И секс правихме и пак нищо. Явно му е добре на бебо и не иска да излиза Simple Smile

За водата не знам Sad До колкото разбрах кърмата задоволява нуждата за вода, т.к. първичната кърма била като вода, а вторичната била по-хранителна. И затова трябвало да се изпразни първо едната гърда и чак след това другата. От друга страна било хубаво да се изплаква устата, та дали ще давам не знам още Simple Smile Иначе четох че се дава преварена вода или има една детска бебелан май беше или нещо подобно.

п.с. при всяко звънване на телефона ми - знам, че ще ме питат дали не съм родила случайни, пък да съм забравила да се похваля. Честно, вече ми омръзна да вдигам, и реших че освен на ММ и на родителите ми -на друг няма да вдигам тел. Да си мислят каквото искат, в един момент все ще разберат  Laughing Laughing Laughing
И на мен постоянно ми звънят на проверки да ме питат как съм, да не би случайно да съм родила и да не съм казала Simple Smile Досадно е, но от друга страна е много мило Simple Smile Иначе свекървата особено е супер притеснена и ако не и дигна става голяма драма.

# 62
  • Мнения: 9 942
амии... при мен положението е, че
- датата според ехографа от мин.седмица е 15,09
- по документи датата е 21.09

Лекарят на ЖК ми каза ако до 21.09 не родя, да влизам в болница.
Лекарят, където смятам да раждам - ми каза мин,.седмица ако не родя, да отида на конулт/за да ме навива за секцио смятам/. Но аз не отидох, смятам че беше рано.
Моите две деца ги водят, че съм ги преносила с по 10 дена - според датите в документите и начина на изчисляване на термина. Аз обаче вярвам, че съм си ги родила на/около термин, като си изчислявах самичка датите според зачеването и овулацията. Тогава никой не ми повярва, разбира се Wink) Всичко си ми/им беше наред, и водите и тоновете и каквото гледаха, ми беше наред. Но и тогава се опитаха да ме психясват че, разбираш ли, преносвам толкова дълго. Но, какво да ти кажа - смятам, че като не му е дошло времето, не тръгва раждането. И с двете деца ме слагаха безуспешно по 2 пъти на системи - но аз си знаех, че не е дошла датат на термина, и не се притесних, че не са ме хванали системите.

Сега си чакам у дома, тоновете, водите, кръвното ми са наред.
Скрит текст:
ММ и майка му психясват яко, особено Свекито, която и без това я пере сачмата, и с целия си прост акъл само налива масло в огъня  и все звъни и пита - кога съм щяла да раждам. Е, писна ми от нея и преди малко като ми позвъня изобщо не й вдигнах. Не знам как да й кажа да престане да звъни по 10 пъти на ден, то бива, бива, ама то туй нейното вече на нищо не прилича. А, ММ и без друго е притеснителен, а сега съвсем се е спекал, и с нейните нон-стоп подпитвания тя му влияе много зле... #Crazy #Crazy

днес заведох голямото ми дете на училище, нали сме 15/09 .... та, майките на половината клас ме питаха кога ще раждам. Амии ... знам, ама няма да ви кажааа Wink)) На тях им е простено, но на свекървата не мога да изтрайвам на набезите ...

# 63
  • Мнения: 101
Хаха, и мен постоянно ме питат кога ще раждам Simple Smile Не знам какъв отговор очакват  Laughing

Иначе добавих на първа страничка новите бебенца, ако съм изпуснала някой извинявайте Simple Smile 9ти септември  има бум на бебета  Hug

# 64
  • Мнения: 1 037
Аз да ви кажа засега съм дупер спокойна. Сега сме на заведение, празнуваме с децата първия учебен ден.
Дано и довечера и утре съм така Praynig

# 65
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Здравейте момичета !  Hug Честит първи учебен ден на всички ученици  bouquet.

Да се отчета - бях на ЖК  (за последно).Бебето е 2700-2800 гр.,което не е много повече от преди две седмици - тогава беше 2600 гр! Явно вече не растат с такива темпове към края.....Док каза,че бебето не е слязло още и че плацентата не е зряла.Тя никога не ме е проверяла за разкритие,и този път не го направи,така че не знам имам ли,нямам ли Simple Smile Каза ми след празниците другата седмица да съм отивала в болницата,в която ще раждам,за да ми мерят тоновете.А там дали ще има кой да ми ги разчете или това се прави от самата акушерка? newsm78 Питах я освен направлението,което ми е дала други документи дали ми трябват - и тя каза,че тези изследвания,които са в мен(копия) тях да си нося, т.е. нямам никаква обменна карта или каквото там се нарича.Дано да е достатъчно.

Вода аз смятам да не давам поне в началото,ако се кърмим успешно,разбира се.Така съм разбрала,че е правилно от ЛЛЛ ,тъй като кърмата е 80% вода.

Ами това е засега от мен.Стискам палци на всички,на които им предстои планирано секцио тези дни Peace.

# 66
  • Мнения: 9 942
в моята обменна карта са вписани мерените кръвно, килограми, обиколка на корема - които са правени п овреме на ЖК. Също и информация за предходните ми раждания, алергии, и подобни. Като централно място заемат стойностите от изследванията, разбира се. Този път документ за кръвна група не ми искаха - приеха ми кръвната група на"Юнашко доверие" за разлика от всички предни пъти, когато чуеха за 0- и искаха доказателства Wink)

# 67
  • Мнения: 1 456
Момичета, мен ме приеха в болница, тъй като записът на тонове нещо днес не беше добър. Май ще се предизвиква раждане, може и секцио, а бебето въобще не е готово - води има,плацентата не е зряла и коремът ми е високо. Да ви кажа, че ме е страх, е малко да се каже - най-вече за това и двамата да сме живи и здрави. В момента не мисля за никакви болки и гледам в една точка, без да знам какво да правя. Жал ми е много и исках всичко да е по естествен път, но никой не иска да рискува с тези тонове да ме пусне вкъщи. Стискайте палци да родя живо и здраво бебе и после да се гледаме заедно вкъщи.  Praynig

# 68
  • Мнения: 153
Момичета, мен ме приеха в болница, тъй като записът на тонове нещо днес не беше добър. Май ще се предизвиква раждане, може и секцио, а бебето въобще не е готово - води има,плацентата не е зряла и коремът ми е високо. Да ви кажа, че ме е страх, е малко да се каже - най-вече за това и двамата да сме живи и здрави. В момента не мисля за никакви болки и гледам в една точка, без да знам какво да правя. Жал ми е много и исках всичко да е по естествен път, но никой не иска да рискува с тези тонове да ме пусне вкъщи. Стискайте палци да родя живо и здраво бебе и после да се гледаме заедно вкъщи.  Praynig
Успех, всичко ще е наред!

# 69
  • Мнения: 101
Успех! Докторите знаят най-добре и спокойно, всичко ще мине наред и скоро ще си гушкаш бебчето Simple Smile

# 70
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Жулиета, дано всичко бъде наред и скоро да се похвалиш. Бъди спокойна, поне в болницата ще следят състоянието ти и ще предприемат най правилното решение. Успех!

# 71
  • Мнения: X
Жулиета, всичко ще е наред, не се притеснявай. Скоро ще си гушкаш съкровището.

Стискам палци на всички, които ще раждат тези дни, планирано или не.
 Hug
Прегначик скоро да се похвали!
Онли, стискам палци за сряда!

При мен ще пробваме с нормално раждане, а ако се наложи секцио (поради това, че бебето е високо в дясно). Няма да правим планирано секцио. Дано само не се прецакам и хем да ме боли много време от нормалното и хем накрая със секцио да завърши всичко. Обаче ще рискувам.

На мен тапата от четвъртък насам пада постепенно. Дано родя до края на седмицата. Praynig

# 72
  • Мнения: 584
Момичета да се похваля - днес 15.09 в 13:38ч се роди смисълът на живота ни - Никола 3585 гр. 51 см. Раждането беше предизвикано в 7 сутринта и завърши благополучно с няколко външни и вътрешни шевове. Ползвах епидурална упойка обаче пак беше ужасна болка. Накрая разбира се си заслужава. Даже успях да му дам да засуче след като се роди ми го оставиха да му се порадвам няколко часа. Успех на всички, на които им предстои все още това изживяване и здрави и хубави бебета.

# 73
  • Мнения: 495
Момичета, мен ме приеха в болница, тъй като записът на тонове нещо днес не беше добър. Май ще се предизвиква раждане, може и секцио, а бебето въобще не е готово - води има,плацентата не е зряла и коремът ми е високо. Да ви кажа, че ме е страх, е малко да се каже - най-вече за това и двамата да сме живи и здрави. В момента не мисля за никакви болки и гледам в една точка, без да знам какво да правя. Жал ми е много и исках всичко да е по естествен път, но никой не иска да рискува с тези тонове да ме пусне вкъщи. Стискайте палци да родя живо и здраво бебе и после да се гледаме заедно вкъщи.  Praynig
Успех и от мен! Не се притеснявай, всичко ще бъде ок!

# 74
  • Мнения: 1 037
Жулиета, не се притеснявай! Всичко ще бъде наред! Стискам палци! Hug Praynig
Прегначик, честит Никола! Жив и здрав да е! Браво на теб! Hug

Мен взе да ме тресе страха май Rolling Eyes
Искам да идва и да заминава, защото постоянно ми се въртят някакви лоши мисли. С тия емболии и усложнения дето стават, моля се всичко да е наред Praynig Praynig Praynig
Чакам майка ми да дойде да вземе щерката и кучето, и от сега ми избиват сълзите. Ми ако не ги видя никога повече Cry

Общи условия

Активация на акаунт