Ще имам близнаци! Тема с продължение 34

  • 116 506
  • 897
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Абе ... голяма мъка си е с тези каляски. Като почне да ми се оплаква някоя приятелка, как и било трудно с количката по тротоарите ... с количка с едно бебе! И стоя, гледам я, мълча, викам си на ум - "тази жена представа си няма, какво е да ти е трудно с количка" ...
Не е само за количките,те нямат изобщо идея какво е.трудно
Идвало ми е да.ги опердаша като кажат колко са.изморени,как нямат.време да изчистят ,да наготвят,да се.изкъпят и т.н
Имам 4.деца ,такъв зор къвто с близнаците виждам не е било.😂😂😂

# 646
  • Мнения: 9 196
А тия, които са имали близнаци, ме гледат с един тъжен поглед, пълен със съчувствие, все едно съм жертва на престъпление. Една стара негърка, даже ме прегърна и вика - не се страхувай, сестро, ще порастнат, ще си починеш, моите момчета са близнаци, знам през какво минаваш ... Simple Smile А не се познаваме, просто ме видя с количката по улицата.

# 647
  • Мнения: 1 221
Момичета, искрено ме развеселихте! То сега ми е смешно ама после и аз сигурно друга песен ще пея Simple Smile
Много странно нещо са това притесненията... първо беше, ох, само да забремения... после само сърце да чуем, после ауу дани да мина 12 седмица... сега само да мине 2 фм и всичко да е наред... после ще е раждането и а след това...  хич и не искам да го мисля от сега...
Но истината е че притеснението никога не свършва 😂

# 648
  • Мнения: 906
И аз преди бях доста отпусната и ленива сутрин особено, но сега в 08:30ч ми е сготвено, оправено, всички деца нахранени. Особено ми е комично на майки с 1 дете, когато им кажа, че вечер като се прибера и настава лудница, всеки иска да яде, къпане, слагане на маси, вдигане, миялни, отделно всеки ден перални и сушилни, сгъване на дрехи. И като ми кажат и аз едва сварвам, той/тя е палав като за двама 🤣

# 649
  • България
  • Мнения: 3 620
така е, те притесненията край нямат.
ето днес първи ден на ясла,
каката в ново училище ще започва и там притеснения
после кой знае какво....
само да са живи и здрави си повтарям.
и да, защитя малко майките с едно дете;)
зависи от детето-каката беше (тя и сега си е) доста трудна.
но си е вярно и че колкото да реве и да не спи, все някога ще заспи и ще заспя и аз за някой час. а сега с малките беше страшно наистина-едната заспи, другата се събуди.
до почти 2г. се будеха през нощта.

# 650
  • Мнения: 4 087
При мен "каката" е много приятно за гледане дете и също толкова приятно бебе беша. СУха, нахранена и разходена ли е, нямаше грижи. Не помня да ми се е драла, да не е спала.....много редки изключения, ама то и без тях не може. За това не им се плаша сега на двечките, ако са като нея и аз имам същите сили и 5 мога.....ама знае ли човек какво му готви животът.

Както каза и ти- важното да са живи и здрави, другото....все някак ще го преживеем и нагласим!

# 651
  • Мнения: 1 174
Аз имам маунтън бъги, мойте девойки са родени на 24.10- кош за новородено не съм купувала. Количката я взех 2-ра ръка, само с чувалчетата, много добре я бяха запазили хората преди нас. От амазон си купих дъждобран за 32 лв и бях готова. Много е маневрена, Обикновено я бутам с една ръка с другата си държа баткото. Когато избирах количка, ходих по парковете и когато срещна някоя майка на близнаци- срам не срам я разпитвах, за всичко, никоя не ми е отказала тест дайв, така успях да се "запозная" в реални условия с почти всички колички на БГ пазара, така и реших, коя ще е моята.
За децата, аз си имам от всичко, разбирам ги майките на едно дете - което е по-палаво или по-ревливо, синът ми ми взе силите особено първите 9м , докато близначките песен, имах рутината, имах нагласата, знаех какво да правя и как да процедирам, при тях не усетихме зъби, колики, а безсънието беше само докато се кърмих. Живи и здрави да са децата, както вече са казали, преживява се всичко и накрая само хубавото си спомняш!

# 652
  • Мнения: 185
Чета ви и се радвам, че споделяте всичко това 😊 Тепърва съм в 5 месец, а така атрактивно го обяснявате 😂

# 653
  • Мнения: 1 503
Момичета, искрено ме развеселихте! То сега ми е смешно ама после и аз сигурно друга песен ще пея Simple Smile
Много странно нещо са това притесненията... първо беше, ох, само да забремения... после само сърце да чуем, после ауу дани да мина 12 седмица... сега само да мине 2 фм и всичко да е наред... после ще е раждането и а след това...  хич и не искам да го мисля от сега...
Но истината е че притеснението никога не свършва 😂
Ох..аз освен тези имах и други драми.
Живи ли ще ги родя,ще виждат ли,ще чуват ли,ще проходят ли,ще проговорят ли?
Не можех да се зарадвам като хората.
Грешка

# 654
  • Мнения: 1 406
И аз съм с Маунтин бъги. Много съм си доволна от количката. Преди да се спра на нея и аз като видех близнаци по пътя и тичах като луда с корема напред да моля за тест драйв. Никой не ми е отказал. И така си харесах бъгито. Бейби монстър също е добра, но на мен бъгито повече ми допада. За маневреност е маневрена, НО има и по-лесно управляеми от нея. Х-ландър на една приятелка я бутам с два пръста...но пък е широка, не ме кефи това че няма преграда между паветата, съответно сенника е един и огромен...
А бе на всяка мама и е удобно различно нещо. Така че ако в последствие не ви хареса тази, която сте си купили, по-добре я продайте и вземете друга, която ще ви е по- удобна. Количката е най- важна според мен и това трябва да е най- скъпата инвестиция, било то и втора употреба.

Още за бъгито - моите са родени стедата на февруари. Купих си кош за новородено carrycot plus и съм много доволна от тях. Изкарах ги на 12 ден в големия студ и сняг, увити като пашкулче в едни плюшени портбебета и в кошовете. Возих келешите до 4-5-6 месеца. После ползвах едни междинни седалки, които гледат към мен. Пробвах да сложа основните, но ще изчакам да мине още месец и тогава. Засега искам да си ги гледам, а и те още ми се радват (въпрос на лично предпочитание).

# 655
  • Мнения: 1 174
vartoglava - така е всеки преценява какво да вземе според нуждите и личните си предпочитания, Xlander и Bugaboo Donkey² бяха жестоки, но едната ме отказа с това, че е по-широка и сенника, а другата ме застреля с цена ( дори и втора ръка).  Аз съм от майките, който много ходи навсякъде, трябваше ми възможно най-компактното и маневрено за градски условия. Признавам си предимно използвам метрото ( минимум 2 пъти на ден се качвам) и проблеми нямам, както и околните с мен.

Искам да попитам забелязали ли сте други майки на близнаци, които да са малко по- замаяни от славата, която идва с двойната радост? Имам приятелка, която стана направо чудовище. Пример смята, че всеки и е длъжен да и отстъпва ред ( включително и майки с едно дете и бременни), за съжаление децата й не влязоха в ясла, отиде да се разправя с директорките, защо не са приети децата, като са две и ТРЯБВАЛО задължително да се приемат...Постоянно хока майките на едно дете, които си позволят да се оплачат от децата си и се изкарва многстрадалната Геновева. Не беше такъв човек, първо си мислех, че са хормони, но вече минаха 2,3г и тя все още се държи по този ( ужасен и претенциозен) начин. Аз започнах да я отбягвам, защото много ме натоварва ( и засрамва пред другите) , опитах се да обясня, какво ме притеснява и отблъсква в поведението й, но тя не ме разбира и ме обвини, че завиждам, защото тя има момче и момиче, а аз две момичета... Как бихте постъпили в тази ситуация ? Преди си бяхме много близки, от нея само добро съм видяла и сега тази огромна промяна в нея ме кара да я отбягвам, опитите ми за разговор с нея се провалят.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 09:52 от AMAEBG

# 656
  • Мнения: 906
Щом си ѝ казала и не е разбрала, на твое място не бих се държала по същия начин, както преди. Като ме дразни един човек ги отбягвам. Виждала съм и сега виждам майки на близнаци, които се държат по този начин, все едно Господ са родили и чакат да им се постели червено килимче. Или другия момент е , когато постоянно натякват думата „близнаци“ и трябва да са с предимство пред останалите.

# 657
  • Мнения: 4 087
Не е от близнаците, а от майката....изчаткала се и не и издържат нервите. Иначе сега след първоначалният шок, че са 2 , а аз имам 1, минах на фаза гордост и щастие, че ще имам щастието да имам 2 дечица едновременно, майката си е майка- радва се на бебета и колкото повече, толкова повече Simple Smile Ама чак пък всички да са ми длъжни.....освен мъжът ми, не се сещам, кой друг дължи нещо на мен и на тея деца.

Момичета, гледах вчера Маутин Бъги и виждам, че имат напълно легнали позиции, т.е стават за новородени. Така ли е? А слагат ли се матрачета на този вид колички и кошове или директно на количката? Когато не е с бебешки кошове?

# 658
  • Мнения: 9 196
Маунтин Бъги, тези които съм виждала, стават за новородени. Освен това с адаптери може да ползваш кошчета за кола, вместо седалки, за новородените, или гондоли.

# 659
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Аз не съм се променила, често се извинявам на хората, примерно минавам по тесен път и някой се е спрял и си говори. Никой не ми е длъжен с нищо, това че съм излюпила две яйцеклетки(вероятно последния залп на яйчниците ми) не означава, че съм хванала Моисей за жезъла

Общи условия

Активация на акаунт