ВТОРИ клас - 1 тема

  • 41 136
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 020
Мина и днешната лудница.
Новото при нас е - няма г-жа за занималнята, докато назначат ще го карат ден за ден! Учебниците са ОК- ползвани, но запазени. С хартия подвързах само учебниците, останалите тетрадки само с найлоновите подвързии. Помагалата са 45 лева, но тук ще успеем да покрием застраховката и баджа!
Сутринта успях рано-рано да се вредя да я запиша за "държавното плуване", ако мога така да го нарека. Доволна съм, че плуването и английския език ще са в нормално време - следобяд и като се прибера от работата всички допълнителни дейности ще са отметнати и ще мога да я видя и да ѝ обърна внимание.
Девойка е толкова изморена, заспива в момента на дивана!

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Ох и аз подвързах нужното за утре и не си представям да мога всички наведнъж.  ooooh!
Ама то, щото и с хартиШка, не само найлонче.  Mr. Green   Те така
Някои найл. подвързии имахме и сложихме, останалите ще купувам. Всичко без математиката е кажи речи един размер, с 1мм разлика, ама математика... може и друг размер да иска.
Ако сте купували този размер подвързии, каква е цената?  Дали да не ги поръчам онлайн се чудя, вместо да се редя в книжарницата.
Като подвържа всичко, ще занесем и ще си стои в стаята (която си е наша до 5 клас) и
.... после ще носят само това което им е за домашно...
както беше и миналата година. Simple Smile
Утре носим папката - кутия, в която ѝ стоят пластмасовите цветни папки (по Мат. и БЕЛ) и останалите учебници, кутията с канцеларията и несесерите и екипа за хореография и физ. възп.
    Моята е още долу, на двора. След малко я викам да вечеряме, може да гледа един епизод (приказките на Андресен) минава през банята и... в леглото.  Утре в 7.25ч. ни е автобуса и после малко джогинг до у-ще. Wink

# 32
  • Мнения: 1 981
Да са ни здрави и любознателни децата! Късмет на всички! Heart Eyes
Нашето тържество беше за 40 мин. и после - кой от къде е...Днес нищо не се разбра, освен че имат нова стая, ново дете и ремонти в училището, които не са приключили овреме...
От утре - започва всичко като преди - в 8 там и с двамата, а вечерта ще е РС и ще се изясни всичко.
В класа на малкото има нови дечица доста...
Морена Heart Eyes, благодаря за темата!
Кураж на всички вас, мацки! Hug

# 33
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Успех на порастналите ни дечица!

# 34
  • София
  • Мнения: 17 591
При нас утре ще е РС. Засега тесни и широки редове и големи квадрати. [Докога - не се знае. Мен лично ме устройва, с неговия кракопис...

# 35
  • Мнения: 2 984
Морена, браво за труда ти, много са хубави подвързаните тетрадки. Моята иска да се виждат картинките и са само с найлонова подвързия, но на мен ми шаренее и ми харесва вашия вариант повече. И е чудесно, че нещата ви ще стоят там.
Лулу, браво на вас! Между другото и двамата са пораснали наистина много / доколкото видях на снимките/ и са прекрасни, а каката много ни впечатли с прическата.

# 36
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020
Успех на всички дечица и техните родители !

Ние ще сме само втора смяна от 13 до 17 - 17.20.
Това ме радва , защото поне ще си хапва във вкъщи и няма да я мисля за у-ще.
За там ще слагам някой плод , ако пригладнее.
Днес моята госпожица стана  и започна да си дописва тетрадка , която трябваше да е готова през лятото.
Днес ще ги изпитват писмено за книгите прочетени през лятото.
Моето прочете всички книги и допълнителни и сега много се вълнува и иска всичко да разкаже  Grinning

Успешна седмица!

# 37
  • Мнения: 11 003
Успешна и весела учебна година на всички!
Досега само ви следях. Виждам познати лица в темата, от по-бебешките години на дъщеря ми, много ми е драго ви срещна тук.  Simple Smile
Тържеството вчера - много хубаво и вълнуващо. Миналата година се просълзих, сега бях по-спокойна. Simple Smile
По темата за подвързването - всички учебници, които ще се връщат, са с цветен картон и найлонова подвързия. Помагалата, в които ще пишат и малките тетрадки, са само с найлонки. Мразя да обличам с картон, но обожавам да надписвам. Снощи баща й свърши тежката работа, аз поех етикирането. Учебниците ще стоят в класната стая и ще си носят раниците вкъщи само за уикендите и почивните дни, както беше и миналата година.
Ще учат само първа смяна. Първият час за днес вече е към своя край - английски при нова учителка. Дъщеря ми цяло лято почти всяка сутрин беше на тренировки и признавам, че много пъти с удоволствие съм я оставяла у баба й за остатъка от деня. Сега ми е мъчно, че я няма и цял ден ще ми е криво.

# 38
  • sf
  • Мнения: 10 137
Ученикът е закаран, купих купони, но от утре започват. Днес ще е на сандвичи, два двойни му направих, един банан и два лв му дадох, ама ще го мисля,че той все е гладен, пък е до 16ч.
Подвързвам само с прозрачни, лепкам етикет и готово. Обожавам я тази дейност Simple Smile

# 39
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Морена, нямаш умора бе, жена. Hug Много спретнани са станали подвързаните тетрадки и учебници. Peace
Аз подвързах и на двамата (само с найлонче де и после по предмети в папки, че така им е по-лесно и прегледно) само нещата, които им трябват за днес. Довечера, след родителската среща на каката, ще оправям другите. Но ще подвързвам ден за ден необходимите неща, че иначе нито имам време, нито сили да свърша всичко накуп. Снощи по никое време попълвах бележниците, та поне с това съм готова.
Мире, наистина са дръпнали и двамата на височина. Тя е колкото мен, на него още малко му остава да ме стигне. Crazy Вчера той и още един-двама от класа стърчаха над другите, пък не е като да имат ниски деца. Виж, с каката е друго. Като пристигнахме в училището и открихме класа, направо се почувствах неудобно. Класната им е дребничка жена, а половината деца от класа са едни сладки дребосъци. И моят щъркел като се изправи сред тях, а те под мишниците й и я гледат отдолу, направо умрях от срам. Embarassed Но после взеха да идват още деца, та има и такива като нея - няма да стърчи самотна. Mr. Green
etty, това, ако го направят в нашия клас (писменото изпитване за книгите), ще падне голям резил - моят ще предаде бял лист. ooooh! Embarassed

Вчера реших да подходя нестандартно по въпроса с 15-и септември и им подарих не обичайните книги за четене, а такива за творене. Каката получи ето тази:
http://www.book.store.bg/p124097/izkustvoto-da-risuvash-v-cviat.html
А той това:
http://www.book.store.bg/p161088/mozhesh-da-risuvash.html
В неговата има доста добри идеи за рисуване на анимационни герои, колела, мотори и други, които са по неговата част. Wink

Linofrina, добре дошла. Hug

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Момичета, за темата пак заповядайте!  Hug
Мире, благодаря ти! И моята искаше да се виждат пак (като миналата година), но като подвързах две и сложихме етикетите (по предмет всичко е с еднакви етикети) и бързо ги хареса. Simple Smile На шарените тетрадки и учебници, много не им вървят етиекти.  Wink  А взехме от Лидл една тетрадка с любимите ни совички, но...
Участваше и тя в подвързването и е доволна много. Имаме визията (в представите ни де) и за следващата година, дори...  Grinning
   Занесохме всичкия багаж, без учебниците, които нали ще подвързвам поетапно тези дни.
Да видим днес какви ще са впечатленията от новата учителка по английски.  Thinking
Пък и СИП щели да имат английски, само да не мислите, че тоя Сип аз съм го избирала...  Wink
   Иначе за тази година смятам за закуска да пращам по-стабилно нещо от плод и леките/млечни, които слагах миналата година. Сега и като добавим и по-ранното ставане и съвсем не е гладна тогава, за да закуси хубаво. И затова...  Simple Smile

Ети, стана ми интересно, чак пък писмено... децата милите няма да могат да си кажат всичко, което искат, то са толкова впечатления от цялото лято...  Crazy
Linofrina, хубаво че се показа, добре дошла, драго ми е да те срещна тук.  Hug
Лулу, ама и аз ден за ден ще подвързвам, то иначе нямаше да е. Благодаря!  Hug
А учебника и тетрадката по английски оставихме само с найлонова подвързия.
Набелязах книжката на младежа, честити да са им на децата!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Привет и от мен! bouquet
Честита нова учебна година! Да се забавляват много децата и да разширят кръгозора си! Peace
При нас тържеството мина като миг, после отидоха за половин час в стаята учителката да им разясни някои неща. Много беше доволна Мартина и от класната и от класа и от стаята дори! С най-голямото желание и старание на което е способна си написа първото домашно. Дано продължи така!
И нашите тетрадки подвързах с цветна хартия, а учебниците само в найлон. Хич ме няма по надписването (грозничко пиша, признавам), но се старах и поне се чете Joy Моренка, вашите са много спретнати и си личи, че мераклийски си ги пипнала! bouquet
Помагалата нямам идея какви са точно, учебниците са на Просвета,АЕ - на Лонгман, като при Морена, мисля. Имаше надраскано с химикалка на доста места на математиката, питахме и ни разрешиха леко с коректор да го махнем. Постарах се да изтрия и писаниците с молив - една цяла гумичка със слонче на Кохинор изчезна в ръцете ми... Явно не вяско дете разбира, че в тези учебници не се пише, а после никой не е обърнал внимание и така са дошли целите изписани при нас. Но вече всичко е наред и започваме да си нагласяме режима.
Весел и спорен ден от мен, момичета Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 1 833
Здравейте!
И при нас мина нормално тържеството. Дадоха им учебници. Подвързах ги с прозрачни подвързии, че така се ориентира по - лесно. На стол няма да ходи - без това нищо не яде там.
Аз се замислих за помагала по български и математика за допълнително да работи вкъщи (не които са задължителни от училище). Някой разглеждал ли е вече такива за 2 кл.?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
... помагала по български и математика за допълнително да работи вкъщи (не които са задължителни от училище). Някой разглеждал ли е вече такива за 2 кл.?
Тази работа я свърших лятото, по едно време. Crazy   
Набелязала съм, не съм купувала още... толкова ми е лежерно понеже... Simple Smile
Дори лятото случайно попаднах на това за 5лв (ново) и го взех, че иначе не бих го взимала за 12.50лв.



Dive, радвам се за Машенката!  Hug
Благодаря и на теб!  Hug

# 44
  • Мнения: 2 038
Хайде честит първи учебен ден. Днес бяхме като три сомнамбула вкъщи, ужасно ни се спеше и на тримата, но ще трябва да свикнем.

Раздадоха ни вчера учебници, 3-та употреба повечето. Има един-два в доста лошо състояние, та ще й купя нови. След като цялата се олепих в самозалепващо се фолио, нашите учебници и тетрадки са подвързани само с обикновени прозрачни подвързии и налепени с етикети.

Изненадаха ни, че занималнята вече ще е сборна - по два класа, има-няма 40 деца в една стая и с една учителка (май). Моята няма да ходи категорично.

Утре няма да учат, ще ходят на театър, но не разбрах какво ще гледат. Ще питам на родителската, която е днес.

Знам, че е коментирано назад в темите, но не можах да намеря - какви кутии за обяд ползвате?

Поздрави и според ден Simple Smile

 

Общи условия

Активация на акаунт