Златна есен иде вече, гука Юнското човече.

  • 39 859
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Pilleta, аз пия всички соли наред вече 4 г, не съм забелязала да ми намалява кърмата. Това са градски легенди според мен. Аз не мога да се оплача, че съм дебела -60кг, ама ми тежат. Дрехите си ми стават, а леко преливам, но нова е положението. Забременях на 55кг, да съм качила 10 кг най-много от бремеността. Аз знам как ще отслабна, но като спра да кърмя. Сега не е подходящо, организмът ще започне да отделя токсини, които ще преминат в кърмата.
Ох, тия дни ми е много нервно, еин колега такъв гаф направи на фирмата, че ми иде аз да се гръмна.... Приказката за вълкът и вратът му, не е случайна. Айде и аз ви се оплаках, бягайте навън, че не остана хубаво време!!

# 76
  • Мнения: 410
Здравейте дами,

Разглеждах разни принадлежности за хранене (нали трябва да се подговям за захранване). Видях едно приспособление-мрежа за храна. Някой от мамчетата с второ/ трето бебче ползвал ли е? Какви са отзивите ви?

Хубав ден Simple Smile

# 77
  • Мнения: 268
здравейте,
Аз отдавна се оплаквам тук с килата... Забременях 54, влязох да раждам 70 излязох 60, а сега съм 63-64 кг.  Sick Само да спра с кърменето, ще си разкажа играта  Wink.
Това с дърпането от едната гърда ми напомня на намаляла струя - мляко има но не като в началото на кърменето и затова може би протестират - от нетърпеж, както се казва, щом засукват от другата гърда - аз така си го обяснявам при моя фъстък. Помага ни почивка от около 3-4-5 мин. и пак упражнението с двете гърди.
Що се отнася до това, че дедето те вижда като най-красива  newsm78 - вчера с големия ми син ще практикуваме дълъг скок от място, а той ми се смее и сочейки ми казва "с този голям корем няма да можеш да скочиш"  Embarassed Засмях се, ама... то на истината  няма как да се обидя. И на мен като на Пилетта  не ми се прибира корема. С предходната бременност пак така. Трябваше много продължителна диета и здраво фитнес, след година и половина на малкия, за да се видя нормална. Тя и структурата ми е такава - качвам в горната част на тялото, а краката ми сравнително слаби.
Бяхме на сватба скоро и един от колегите ми като ме видя и направи стресната физиономия за майтап. Цяла вечер ме бъзика, та се посмяхме на мой гръб. Търсеше ми копче за изпускане на надутия въздух и се чудеше как съм успяла да се изям ... 2 пъти. Тогава бях в настроение и се забавлявах, но всеки път като застана пред огледалото се сещам за някои от думите и ми става жал за мене си   Laughing
И аз си казвам за кърмата - колкото - толкова.
А тази мрежа, какво представляваше? Това дето си смучат храната през нея ли беше?

# 78
  • Мнения: 309
Радвам се за добрите новини за ЕлHug Дано да се прибира вече вкъщи, милата  Praynig Мога да си представя колко й е трудно със здравословни проблеми, бебенце и първолаче. Най-важното обаче е скоро всичко да е зад гърба й, да го забравя и да върви смело и с усмивка напред!  Hug

Много се надявам и при Мимко нещата да са добре  Hug

Гаргамелка, и аз не знам за каква мрежа става въпрос  newsm78

Цветка, заглавийцето си е чудно  Simple Smile

За килограмите - аз забременях 66, стигнах 82, сега съм 68. Ям всичко, но гледам да не е по много. Решена съм да сваля и останалите 2 килограма, а и по-надолу да сляза  Wink То само на бюста има 1-2 кила в повече, де  Laughing Иначе енергия имам много. Спортувам си - по около 2 пъти на седмица гимнастика (там ходя с беболина и не ми е в тежест) и още 2 пъти плажен волейбол (който май вече, за съжаление, ще се измества в зала). Вече моите дрехи си ми стават, което ме радва, защото идват студени месеци и повечко дрехи ще трябват, а не ми се иска да си сменям гардероба. Още обаче са ми по-теснички, отколкото обичайно и не ми е съвсем комфортно.
Факт обаче, че най-важното е дечицата да са добре и да имат достатъчно млекце  Heart Eyes

Ето и новините от нашата консултация: на 4 месеца и 1 седмица Сияна е 5780 кг. и 64 см. Педиатърката каза, че си е добре детето и се радвала да види и някое по-фино бебе  Laughing Тя си гледа положително на нещата по принцип. Аз не съм толкова спокойна относно наддаването й - 370 гр. за четвъртия месец. За съжаление, не виждам какво мога да направя - беба суче по 3-4 минути и това е. Повече не иска нито от същата, нито от другата гърда, а виждам, че мляко се стича от устичката й, понякога дори плюе т. е. си има мляко  newsm78 Шише все така не иска. Разбрахме се с педиатърката след около седмица на 4.5 месеца да започна да захранвам със зеленчукови пюрета - тиква и морков като за начало. Помолихме този път да ни сложат само едната ваксина, предвид каква мъка беше миналия месец. Сложиха ни само шествалентната - втори прием. Мина чудесно, почти без никаква реакция, много съм щастлива  Grinning Дано така да е и за напред!  Praynig

Толкоз от нас. Лека нощ на всички  Hug

# 79
  • Мнения: 493
Момичета,открих начин за отслабване...
майките навити за още деца ДА НЕ ЧЕТАТ, че през тел не знам как да скрия поста
най-накрая се реших да гледам клип на естествено раждане и на такова с цезарово сечение...повярвайте ми, направо ми се повдига...гледам да запечатам в мозъка си образа на щастливата мама,когато си гушне детето:)дори на цезаровото се просълзих,сетих се как и аз видях беба още с пъпната връв да виси...
Зачудих се защо толкова мъже припадат на раждания...не е за всеки тази гледка...от мен лекар определено не става, и ако заседна в асансьора с някоя бременна и се наложи да я израждам, по-скоро ще се превърна в батман и ще намеря начин да я заведа в болницата...сега разбрах и какво си разкъсват жените отвън...Момичетата ние сме герои, радвам се, че сме и бебета и ние слава Богу живи и здрави...

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Акушерката ми каза "Аз резнах със скалпела, за да ти помогна.", а аз и казах "Благодаря!". Едва ли при друг случай бих благодарила на някой който ме е "резнал" без упойка. Обаче наистина бях благодарна  Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 471
Момичета, по една огромна  Hug за всяка Simple Smile

Колкото до ражданията аз още като бременна бях фен на поредиците " Не знаех че съм бременна " и другата за необикновените бременности по ТЛС. По принцип не гледам ТВ, но тези предавания ги гледах. Нали ми е второ бебче и знаех горе-долу какво да очаквам. Аз също след последното раждане казах Благодаря на всички  Laughing И първия път бях благодарна за вакуума, изобщо...
Трябва ми спешно рецепта за пюренце от круши за замразяване във фризер, предаи да са мис е скапали крушите.
Моят син също е цар на комплиментите. Преди месец ме пита" мамо, нали сестричката вече не е в корема ти, защо той е толкова голям още"  Laughing
Днес бяхме до парка, изкарахме си чудесно, целувки на всички.

# 82
  • Мнения: 1 739
За Пюренце от круши аз приготвих крушите-измиване,белене,махане на семки и ги сварих в съвсем малко вода.После пасирах и сложих във формички за лед,после в пликче.Като стане време за пюренца може да си я яде само круша или да се комбинира с друго "ледче" пюре Wink

Момичета,кажете какво да правя с бебо.Само си смуче палчето,ще го изяде направо.Изхвърля бибата и само палец признава.За 3 секудни да го оставя и веднага е налапал ръчичката.Буквално.Давам му биба,обръщам се за секунди и като погледна бибата е изхвърлена и палецът е в устата.Бърка си в гърлото и постоянно се задавя,понякага почва да му се гади и аха да повърне Cry А да не говорим какво количество лиги текат като си яде ръцете ooooh! мокри и бодита и чаршафи...От 10-тина дена е това.Със сигурност не е от глад,ясно ми е че бебчетата си смучат палците,ама моето зверче прекалява.

# 83
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Sibil, мъчът го зъбите, и Карина по същия начин си "яде' ръцете. Понякога успява цялото юмруче да си завре в устата.

# 84
  • Мнения: 5 173
Ето го човекът, който е отслабнал с кърмене и далеч не съм единствената. Мн бързо, лесно и неусетно.
Това с каката, сега ще видим как ще е, като цяло имам по-голям апетит.
Мм присъства на раждането, нормално, каза, че в никакъв случай не е гадно. Той го гушна първи, аз не успях.

# 85
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 813
кога ще слагате обички на принцесите? 5-6 месец си мисля аз.

# 86
  • Мнения: 401
Обички през пролетта - на Благовец, т.е. около годинката почти.
 

# 87
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Обеци - като пораснат и сами решат, че искат да си дупчат ушите  Peace

# 88
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
И аз за обеците съм решила като порасте, ако иска са си слага.
4ти ден не е акала, правя масажи и колела, засега без резултат. Този път сливите и смокините не свършиха работа.
Поздрави от морето и прекрасна седмица на всички!  Flutter

# 89
  • Мнения: 401
Според мен няма жена, която държи на външния си вид да не иска да си сложи обици. А даже не се стига и до голяма възраст(виждат от другите деца и искат), което става проблем да се поставят, когато вече разбира. Аз съм била така и на второто уше са ме държали със сила и сега дупката ми е накриво. Иначе съ м плакала за обички.😜

Общи условия

Активация на акаунт