"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 527
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 846
Добре дошла, velina_malina bouquet
Както и добре завърнали се мами, отдавна неразписвали се Hug

Ние сме добре, играе, катери се, лудува. Също обича страхотно много катеренето, все още ми се вижда опасно да се катери и слиза сам от стол/шкаф или каквото е намерил да покори, та стоя наблизо. Дано не си мисли, че го подценявам така.
Имаме проблем със заспиването, ама то не е от скоро - спи му се, две не види, прави спирали из апартамента, заиграва с с неща, които е захвърлил преди малко, обаче не иска да го приспивам. Или намества се в скута ми - и след няколко кратки минутки е готов отново да играе. Предприех тактика  за вечерния сън (тъй като денем обикновено заспива и като Влади на Гери си отспива по 2-3 часа, независимо кога е успял да заспи; а пък и вечер мнооого късно се укротява - след 23.30) - към 22.30 кой каквото прави-правил, гасим всичко, прибираме се в спалнята и приспивам. Ако не иска - четем книжка, гледа си детско на киндела, или се протяга като котарак и се търкаля по леглото. За да няма излишхни дразнители. Засега не е много напредничъв метода ми, но съм упорита.
Не ми дава да му мия зъбите - догажда му се, бута ми ръката с четчицата, няколко четки смених.
Изобщо не е любопитен към храната - ако не му "нацапам" устничките с нова за него храна да куси и да усети какво е , за да си прецени става или не, не иска да опитва. Ноооо пюретата определено са вече в историята. Храни се с нас, като силните и люти подправки ги избягвам. Ако блюдото позволява, после ние с ММ си доувкосяваме. Много му се услажда като се опитва да се храни сам. Ама през това време слагам и аз в устата, щото още не е усвоил добре нещата.
За позволяването - писали сме си и преди. За мен водещото е любопитството, детето е цялото любопитство, а играта е в основата на развитието му. Моля, не искам да обидя никой, това си е мое виждане. За това позволявам всичко, а ценните и животозстрашаващи обекти са скатани. Имаме предпазители по шкафовете, не са ми причинили вреди, но вършеха работа когато беше по-мъничък. Вече отваря и тях.
На някои места сме демонтирали държачите на вратичките, но само там, където все пак да можем поне ние с ММ да отваряме Mr. Green
мммм, то не че беше малко, това дет го изписах, де, ама по другите теми съвсем изфирясах, ама тъй като не пиша...

Принцес, не остана.... Heart Eyes как се чувстваш?

Фрауст, дръж фронта, кефиш отвсякъде Hug  Heart Eyes bouquet

Сахасрара, и моите родители са строги, консервативни. Не са на мнение, че всичко е позволено, и ми казват, когато считат, че съм на път да "оставя малкото да ни се качи на главите". Но са ни от голяма помощ, много разчитаме на тях, винаги обичам когато сме с тях, но основно аз си гледам дятито. Не знам как ще е ако тръгне №2 един ден...притеснено ми е и на мен както и Гери беше писала за вдигането, носенето и т.н ,  но пък детето си е дете, то не разбира съвсем защо мама трябва да се "пази", защо я боли нещо си или й е лошо, пък и да не се чувства изолирано...

Феичка, как е в училище? Много се радвам на бързата адаптация на Вили с майка ти. Страхотно е , че имаш "под ръка" такава неоценима помощ, и детето ти е в добри ръце. Още повече, че научава и нови неща с нея Hug

# 286
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Бизи, пробвала ли си да ограничиш детското вечер? Аз на моята и пускам само сутрин, докато си закуси сама. През това време аз се оправям и излизаме. Сега, обаче, сме в процес на местене и за да мога да опаковам на спокойствие почнах да и пускам ютуб повече, отколкото ми се иска. Резултатът-не мога да я накарам да заспи от превъзбуда, колкото и да е уморена. Вчера цял ден никакви филмчета и песнички, само игра с баща и-заспа по-лесно и по-рано

# 287
  • Мнения: 3 846
Ана.Ана, истината е, че не съм. Даже Confused даже май ТВ-гледането се увеличи при малкия като времетраене, за което съм виновна, знам го. Но сега не сем вкъщи някак така тръгна, че го забавляваме и забаламосваме с детски на всички възможни медиини средства. Даже сам си ги намира вече в ютуб - разни Пепа Пиг, Барбоскини, тва Бейби ТВ вече застарява, Маша и Мечока чат пак още са вървежни. Опитвам се плавно да отместя фокуса към музичка, да не се залепва пред екрана. Но - да, определено поне преди лягане трябва да прекратя гледането.

# 288
  • София
  • Мнения: 2 130
В къщи постоянно работи телевизора, но той много не го отразява. Много рядко е да се загледа по детските. Пускам ги понякога, но си играе. Трябва да го сложа в столчето за хранене и да му пусна детски и ще постои да погледа, докато свърша нещо, но после иска да стане и да играе. Да видим по натам дали ще е така.

# 289
  • Мнения: 3 846
И у дома така - пускам ТВ-то за фон, ама малкото си отразява детското. Ако не е детско - не се задържа грам.
Друго да напиша - пак по повод не-угаждането на секундата от наша страна се е "научил" да се тръшка по земята, да се свлича в ръцете ни, да рита във въздуха или съответно нас, ако сме го гушнали, понякога скубе или ме хапе, но само мен, ММ - не, вика, крещи, свива юмручета, стяга ръцете до тялото надолу и пак крещи, все едно иска да каже "искам сега, не после, искам веднага, точно това" - каквото и да е то, щото не винаги ми се пробуждат гадателските способности. Имам усещане, че ако през деня има такива повечко фази, или съм му се скарала строго, като се пробуди през нощта или сутрин понякога е пак с подобни истерии, писъци, ритници Shocked Дали ги преживява или е кошмар (аз например #Crazy). Дали го разглезваме newsm78 споделям за вашите мнения...

...пък като не пиша - не пиша, ама пък разпиша ли се..... Outta Joint

# 290
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Това е напълно нормално поведение за тази възраст. Почти всички преминават през тази фазс-някои по-леко, други- по-тежко. Ще отмине, не означава, че ти правиш нещо не както трябва

# 291
  • NE
  • Мнения: 10 999
И аз мисля, че детето трябва да си мине от ред всички фази. Виждала съм абсолютно апатични деца и не е работа.
Слава Богу децата са на фази, че щях да съм абсолютно куку вече.
Вилката снощи заспа в 1:00 ч. Аз ставам в 6:30 и влизам в часове от първия час. Ама няма как.
Вкъщи слуша баба си, но тя е детска учителка и има подход. Не че ми спестява после висенето по ръцете това дете. А за отбиване ме е страх даже да си помисля, не че има още кърма. Рязко намаля и дано се отбие някой ден, ама надали с тоя предкътник дето расте в момента.
Почнах да давам пак витамин Д. Ще почна и омегата. Дано му стигне за зимата. Реално не се среща с други деца, не ходим по площадки защото са доста далеко от нас - един баир разстояние, а го уча да върви без количка. В краен случай ще включа сок от черен бъз.
Бизи Благодаря, че питаш за мен. Свиквам, но живота ми се доразви в пълна лудница. Мисля, че един ден ще свикна, но  оценявам времето си вкъщи в пъти повече. Лудницата и в училище не е малка. Реве ми се от претенции, изкуствено самочувствие и мрънкане от учители и ученици. Иначе много се зареждам като преподавам.

# 292
  • София
  • Мнения: 2 130
Бизи не се притеснявай и това ще отмине, но според мен не трябва да се остава безучастен и най вече не трябва да го забаламосваш с разни лакомства. Може да разсееш или ако не върви - оставаш го да се гърчи и реве и не обръщаш внимание. Поне аз така мисля. Мен като ми направи тези циркове навън повече от 2 пъти и на третия го прибирам в нас и му казвам - който не слуша така се прибира.
Нас тази вечер едно лапе ни ухапа зверски. Беше ни взел камиона и моя отиде да си го иска, е малко го посбута, ама негово си е все пак. Обаче другото дете като го захапа , направо ни разказа играта, точно под окото, добре че не е улучило окото  ooooh!. Майката супер много се притесни за Влади, но грам не се скара на детето си. Аз я успокоих че ще се оправим и че и ние сме минали по този път, но не ми е работа да й казвам какво да прави. Моя знаете какво чудо беше, но никога не съм позволявала така да нарани дете, а да не говорим че винаги му се скарвах. За мен трябва да се покаже, каже на детето че това не е правилно, а не само да се тюхкаш и жалиш другото. Как детето ще разбере че това не е правилно?  Дали съм права не знам, но се радвам че моя не отиде после да го ступа. Макар че не се знае дали няма да му го върне друг път  Confused

Флаърче щом не се срещате с деца не се притеснявай толкова. Дай му това което мислиш и гледайте да не се простуди.
Аз пък днес четох, че започват шарките и се подготвям психически за това, че с тази ясла няма да ни се размине вече

# 293
  • Мнения: 932
Главата ми е празна, ще карам без ред и предварително се извинявам, ако пропусна някого - съвсем не е умишлено, а и през телефон пиша...
Видях, че има в аптеката сиропа от бъз, за който писа Флауър. Органик нещо си... Купих и с триста зора изпи една спринцовка - използвах на нурофена, че не ми се експериментира с капачки. Много е сладко и едвам го пробутах. Влачи сополи 20 дни с 2 дни пауза по средата на периода. Сега и шарки казвате? Надявах се да ги мине миналата година, но уви... Май държат имунитет около 6 месеца след спиране на кърмене и шарка не ги лови... Или?
Бизи, добре дошла!;) Като ми се затръшка така или нещо беснее - опитвам се да давам имена на емоцията. Примерно - сега си ядосана, защото еди какво си с възможно най-спокоен тон, колкото и да ми ври отвътре. В началото нямаше особен ефект, но с времето се получава като че ли... Другото е да я карам да ми го поиска с нормален и спокоен тон - да го каже без мрънкане и хленчене - дай ми нещо си - и докато не го направи, не давам. Посяга ни, шляпваме се взаимно, но с времето все по-радко. Разбира, че не е хубаво и има ответна реакция.
Гери, наскоро имах идентичен случай. Майката нищо не каза на дъщеря си, която е 6-7 месеца по-голяма от нашите февруарчета. Но на кг е към 3 годишна и дори едно побутване на пързалката си е... Хм... Не се кефя изобщо на такива меки марии... Детето не разбра по никакъв начин, че е направило нещо лошо, не му се скараха, не му обясниха... Коментарът беше само "еее, мамо..."  и това е?!... Дръпнах си диването и още го мисля - какво да й кажа следващия път. А такъв ще има, защото се засичаме често, а момичето по принцип си е бойно и живее с идеята, че е принцеса и другите деца трябва да й носят шлейфа на роклята. Ем, как да стане?Wink
Флауър, завиждам ти (вече не тайно) за преподаването. Дали ми е късно да се преориентирам?Wink Наскоро прочетох книгата на Яков Хехт за Демократичното образование и се зарибих...
Ана.ана, действам по същата схема. Гледа детски, докато изяде закуската - днес 1/2 ябълка и 1 банан. През това време съм се оправила, душче, ала бала и в 10-10:30 излизаме. Следобяд и вечер гледам да пускам рядко. Иначе се приспиваме по-дълго време и се превъзбужда и тия минути спокойствие ми излизат през... Хм...
Елефтерия, пиши ни пак! Как е Вики? А ти? Баткото?
Копче, кой сериал? С mr robot ме зариби много, пусни новата муха...

# 294
  • Мнения: 3 846
Еее, момичета, благодаря ви за куража, страхотни сте Hug така е, период е, ще мине, друг ще дойде, хич не искам детето да наблюдава апатично, а живо да участва с цялото си същество, не искам да му пречупвам волята за нещо си, защото на мен не ми е угодно, старая се, както и вие, да му създам добри навици и да бъде добър човек.

Феичка, за времето, прекарано с детето - така е, но съм сигурна, че в един момент бита ще се канализира и детето ще се успокои. И аз ще бъда така като започна, знам го, щот не ми се почва, едно на ръка, а и друго, че искам да съм до детето си, понеже още нямам вариант кой да го гледа.
За кърменето ... ами наложи се да мина за 10 дни на Достинекс, но той има още толкова остатъчен ефект, та се очаква кърмата да спре до капки. Обаче Боби е на път да опровергае това му действие и ми прилага техника "антидот на Достинекс", засега има нещо там и капе, той си търси, не мога да отбия Peace

Гери, с лакомства рядко го занимавам да се разсее, щото и на мен ми кипва здраво във фазите му на недоволство, меко казано. Понякога не си сдържам нервите и езика ми е много лош - виквам му и после се мразя. Като се поуспокои,го гущвам , извинявам му се и със спокоен тон му казвам, че не е трябвало така и така да постъпва, и обяснявам защо не е редно. Гледам да не съм обстоятелствена, за да не се разконцентрира от акцента. Има още какво да се прави много по въпроса, но имам мнооого да уча, старая се заедно с детето.
А за скарването на собственото дете - не сме имали конфликт по площадките до сега, но се зачудих дали и аз бих се скарала на своето пред другото newsm78 не бих искала да го унижа, но и със сигурност искам да разбере, че е не е редно да прави така.

Фрауст, напоследък и аз изискам да ми каже нещото , което иска , но той просто не говори с думички. Говори си на негов език-бебешки "мандарин"...не знам до кога. Старая се да говоря спокойно, че и аз не си харесвам страшната грозна физиономия, когато му се карам, пък камо ли той ooooh!

# 295
  • NE
  • Мнения: 10 999
Фрау Никога не е късно. Хубава работа си е и най-вече удобна за майка. Влача едни контролни вече n-та седмица, но това да е.
Ана От една година приспивам в тиха стая и без излишни телевизии, дори таткото гледа да не пречи и ако не му се спи няма сън. Ние се приготвяме от 19:30 та чак до 22:30.
Гери Виж бейби айнщайн в youtube. Вилито много ги гледа.

# 296
  • Мнения: 642
Добра нощ,
аз досега приспивах - два часа. Реших, че днес няма да я слагам на нашия креват и ще я оставя сама да се приспи...е резултатът беше истерия, накрая заспа на ръце, че по едно време и въздух едвам поемаше от рев. Не знам защо така се получи. Имам бегли спомени, че и преди е имало такива приспивания, но аз с това дете страдам от някаква форма на амнезия - много малко неща си спомням от това, което е правила преди 2-3-4 месеца.

Фрауст, зарибих се по "Скандал" - не е нов, мисля че в БГ го дават и по някоя телевизия. Исках Х фактор да гледам, ама нещо през сайт на Нова не ми дава и го оставих.

Аз някъде четох, че не трябва да се вика и кара на децата пред други деца. Май Ана го беше обяснявала. Или беше обяснила нейния подход и на мен ми допадна - преразказвам - да не се кара на детето пред другите, ами да му се обясни защо постъпката му е лоша и как се е почувствало другото дете.

Мойто диване е станало асоциално. Поне с тези на нейната възраст. Като види друго дете в парка и пищи. Не си дава играчките, вика МОЕ. И пищи. Днес едно момиченце искаше да й каже Здрасти, е опищя света. Обяснявам после аз, че не се прави така, че децата ще се уплашат от нея и няма да искат да си играят с нея, гледа ме с погледа, с който гледа като знае, че е виновна за нещо, дано вдене.

Сладки сънища  Hug

# 297
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Флауър, аз имах предвид не само приспиване в тиха стая, а тиха вечер като цяло-без детски филмчета и свръх стимулиращи играчки. Книжки, кубчета, рисуване, пъзели-ей такива занимания.
Копче, казвала съм нещо подобно, но в друг контекст. Да не се караме на детето, ако се държи лошо с другите, а индиректно да му покажем правилното поведние, да кажем на "жертвата ", че съжеляваме за станалото, че не разбираме защо нашето дете прави така, след като ние в къщи не постъпваме по този начин и т.н. В твоя случай, например, ти можеш да опитваш нещо подобно-да заговаряш децата, без да я караш да го прави и тя, да ги закачаш нещо...като цяло нейното поведение също е нормално за възрастта, никое двегодишно не споделя вещите си с удоволствие, не означава, че е асоциална. Ние самите едва ли бихме дали дамската си чанта на другите да бъркат в нея или оставили гостите да се ровят в гардероба ни-защо тогава очакваме, че детето ще споделя вещите си на драго сърце? Със сигурност трябва да ги окуражаваме да го правят, но не и да се ядосваме, ако на този етап отказват.

# 298
  • NE
  • Мнения: 10 999
Нося кафе  Mr. Green



Ана От новородено си имаме ритуал. Къпане, хапване, малко игра и гуши за да заспи. Под гуши имам в предвид да го накърмя, но яде и отделно. Само че вече два дни е като зайчето на Дюрасел и до 1:00 няма заспиване. Излишни емоции няма. Дори баща му като се върне в 20:00 ч. гледа да не е около него за да го разсее и да не заспи. Много е гадно.
Фрау Това с бъза не съм го давала, но много го хвалят. Peace
Копче Моето не пищи, но ако някой не харесва му дръпва як рев или игнорира.

# 299
  • Мнения: 642
Мерси за кафето, Цветенце, има нужда Simple Smile А Вили по-лесно ли заспива, ако не му излизат зъби?
Да не е това?  Или да иска да си наваксва време с теб...
Ана, знам че е период. И за даването на играчките знам че за тях е объркващо, защото им казваме да си дават играчките, дори да не искат, а пък ако другите деца не си ги дават, не е проблем. По-скоро това, че като дойде някое дете към нея или някой, койтонне познава и започва да пищи. Но ще пробвам аз да давам пример.
Веднъж едно по-голямо момиче се държа странно, разпитаваше ме за нея, опита да я гушне и аз тогава й обясних, че не трябва да ходи при хора, които не познава и да не дава да я гушкат и целуват непознати, ама това толкова да й е повляло  newsm78
Хубав и спокоен ден.

Общи условия

Активация на акаунт