"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 528
  • 739
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 141
Ето ме и мен.
Добро утро от мен, момичета Hug
Аз нямам с какво да се похваля, оплача или разпиша и за това само ви чета.
Вчера от сутринта сме оставили Мони при свекървата и ние сме двамката с мъжа ми. Вчера бяхме като в гадженските ни години(е след като направих основно чистене в нас на спокойствие Laughing) -излизахме по кафета, по разходки, по магазините. Вечерта на заведение, после на дискотека, послеее.... Blush
Много разпуснах 24часа без Мони, мисля оттук-насетне поне 2пъти в месеца да го оставям ей така за 2дена, че да мога да си почивам и аз.
Чух се със свекървата ей сега, каза, че Мони много е слушал и въобще не е плакал снощи Laughing пусто му, много се притеснявах снощи "ами, ако се събуди и види, че ме няма?", "ами, ако не иска да заспива без мен?" - ама ТЦ, добре му е било на дЯтето Laughing
Хайде, чао от нас, пак духваме да пием кафе, че следобеда ще идем да си вземем съкровището Heart Eyes

# 346
  • Мнения: 139
Привет и от нас Simple Smile за сресването на момиченца с къдрева коса да кажа че я реша като я къпя..Инъче не дава и едвам издокарваме някаква прическа.Уф болничките бързо да се оправят.Аз да се оплача малко- Гери до преди две седмици беше на АБ,каката до четвъртък пи Аб и за капак вчера се довлече на мм брат му болен  #Cussing out Питам го що идва болен при децата, пък той вика че от седмица вече е така.Значи много се ядосах,може ли да има толкова безотговорни хора значи.След половин час кихане и кашляне му казах че е най добре да си тръгне! Оф още ме е много яд и май ще огранича посещенията...Аз да питам-Гери от известно време отказва да яде..търси си пюретата.Домати,краставици и евентуално малко месо и млякото задължително.Има ли някой като нашия случай? Хубав ден от нас,днес е по хубаво времето

# 347
  • Мнения: 61
Здравейте. Болничките да се оправят бързо. Мусе аз също щях мн да се ядосам.Даже щях да съм бясна.Онзи ден беше доста хладно и отидохме в детски кът с наши познати и децата им.Голяма игра падна, но накрая ни развалиха деня.Дойдоха две майки с децата си, поръчах а си салата и ракия, а децата пуснаха да играят при нашите.А бяха много болни, даже едното било пред пневмония. Е как може да има такива майки ми кажете. #Cussing out #2gunfireНие ако сме болни сме или у дома или обикаляме но сами, и не го водя при деца.Днес на Мишо все едно нищо не се е случвало. Спаднала му е усната.Да ви кажа че е много рано но почна да ме тресе коледна вълна.Мисля тази година и Мишо да ми помага в украсата , даже онзи ден оцветявя (с моя помощ)едни звезди.Исках да ви споделя че малкия много обича влакове, вика им пу - па  (вместо пуф-паф)и днес сме решили като стане да отидем и да го качим на влак.Но ще пътуваме малко да видим дали ще му хареса.Ще ви пиша дали се е трогнал Simple SmileПриятен следобед на всички

# 348
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Флауър,ето такова е колелото:
http://www.bebemag.bg/chillafish-detsko-kolelo-za-balansirane-2- … -artistic-designs
Брат ми му го подари,аз едва ли щях да му взема,ама си го кара постоянно и навсякъде е с нас,компактно е Simple Smile
Павлинче,какво стана с устичката на детенцето? Как е днес? Ааа ти си писала,браво че му в минало,и моя звяр обича влакове и им вика по същия начин Simple Smile
Мусе,не му се тревожи на детето,и то е човешко същество и то е на моменти. Аз също има дни в които ми се хапва само зеленчук или пък само месце,защо пък детето ми да няма такива?! Така мисля вече и го оставям сам да решава,кога какво да яде. Тук преди няколко дни не беше ял цял ден,само купичка кисело мляко и банан на закуска,после отказа да обядва,отказа и следобяд да яде,хапна ябълка,вечеря също не прие,изпи си млякото. Сутринта става и вика "папо" хахах!
Къти,мн добре сте направили! Ееех,завид за разпускането Wink

# 349
  • Мнения: 61
Благодаря ти че питаш.Добре е Мишо .Все едно нищо не се е случвало.Само дето ми изкара акъла.

# 350
  • Мнения: 932
Флауър, то още първото е бяс. За второто си мисля, че ще е също голям щурак. То няма спокойни, за да има на кого да прилича.Wink Та евентуално третото... Вече ще сме претръпнали и ако яде от чинията на котката, си е проблем на котката...WinkWink
Действам по рецептата на Копчето - вино и търпение...
Къти, малко завиждам. Диването може да не ни търси цял ден, но заспиването - аз или ММ, иначе е рев. Може и два часа. Докато не дойде някой от нас. Не знам какво стана, драмата е пълна.
Бизи, не водя преговори за обличането. Използва момента, за да тича из вкъщи, защото иска да играем на гоненица... Уча я на частите на тялото и ляво/дясно... Цветове и видове дрехи, както и да се облича сама, доколкото е възможно. Реве, не реве - няма не. Не е концерт пожелание и искам-не искам...

# 351
  • Мнения: 275
здравейте, момичето,
guerry, много благодаря за изчерпателния отговор относно дрешките за ясла  bouquet ! Проблемът ни е,ч е не ядем сами... само с вилица можем, с лъжица е голямо мазало, а аз съм малко луда на тема чисти дрехи и чистота... както стане в крайна сметка - ще носим по един гардероб дрехи докато се научи Simple Smile
 При нас нищо ново - всичко е в реда на нещата освен, че говори вече почти всичко и то с определителен член - направо ме убива понякога - Дай телефонА, Телефонът Зъни.... Голям смях...
За гърнето - само акаме там и евентуално може да пишнем, но това е бонус....
Вие какви зимни дрешки ще взимате - говоря за грейки или термопанталони...апрески?
да сверя часовника, защото при нас е голяма чуденка...
Лек ден!

# 352
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет,
Тели Влади нямаше грам проблем със смяната на яслата. Явно в тази новата по му харесва и не ми е ревал и един ден даже. Обувам го сутрин с пантофите и си влиза сам Simple Smile.

Само дето сега пак не сме на ясла. Много нещо съм се ядосала и съм решила да тормозя до дупка ЛЛ, ако въобще успея да стигна до нея, че сутринта беше митинг и не успях въобще да вляза. Утре пак.
Скрит текст:
Значи не е болен, но ми кашля. Този път ми се разкашля в четвъртък, без да има сополи или каквито и да е наченки за разболяване. Цяла нощ кашля и аз си го оставих в нас в петък да го наблюдавам и да си пием чайчетата и хомеопатиите. В петък ей така нищо му няма вече, закашля се 2-3 пъти и това беше. Дивее и беснее като луд. В събота пак грам кашлица , нищо и в неделя като започна пак, дави се чудо. На обяд не можа да се наспи от кашляне и давене. Стане ,пиине малко чай и се оправя. Вечерта легна и до сутринта глас не му се чу. Днес пак все едно нищо не е било. Давам само чай и ШСоли.
Но този пък се ядосах и не ме интересува искам да идем на специалист. Това не е нормално да се дави като луд и после айде нищо му няма. Има нещо и искам да разбера какво е. Ако е алергия - да се установи , а не само да си викаме - ми може би е алергия. Има си изследвания, специалисти - те да го установят, а не ЛЛ на база лични идеи да ми прави догадки и да ми предлага да пие антибиотик или да ми викат всички, че ще го надрастне след 3г . Не ми е оферта това.  Naughty
Та да видим сега ще постигна ли нещо, че вече се побърках. Да чукна на дърво до сега сериозно не е боледувал. Температура не помня кога последно дига през пролетта. Но тази кашлица ни побърква. Преди само с фенистил минаваше, сега дори се оправя само от чай, ШС, хомеопатия и там ряпа, джинджифил и тн. Та съм се ядосала и не искам никакви лекарства да пие докато не се установи някаква адекватна диагноза. Няма да си тъпча детето с какво ли не, че на лекарите им се експериментира и да му скапят имунитета, който с толкова зор изградих.
Сори за дългия пост, но ми искаше да си помрънкам малко.

Мария много ви е хубаво колелото . И аз съм поръчала едно подобно на моето (гледах го много време и се изкуших  Confused накрая). Нашето е тип триколка без педали, дървена, която после може да стане на 2 колела. Да видим дали ще му хареса, но предполагам да, че ние сме луди по такъв тип игри. В градинката си има 2-3 приятелчета и си правят едни луди състезания с камиони, колела и тн, тичаме като луди по тях Simple Smile

# 353
  • Мнения: 3 846
Малии-лелее, не ще чорапите - обуя ли, дърпа и събува, чак по земята се търкулва от дърпане, облека ли дълъг ръкав - дърпа и си изважда ръцете през пазвата, само долничките търпи... ooooh! за яке изобщо няма да коментирам, пижамата също е зор, а взех едни чудни - мекички, страхотни цветове и материя на Некст Whistling еййй, тези ръкави...и кръста му е все гол, и дума не става да има и потник, за да пази кръста. А няма да пък да описвам драмата нощем ако се събуди и случайно е още завит...и то с едно лекичко тънко одеалце, не е олекотена завивка Tired явно е в е в период на отрицание на дрехите, приех го като да си формира вкуса, а и до скоро беше по потник и гол Crazy

Не знам, Копче, Фрауст, опитвам и аз с цирк, или без да обръщам внимание на терзанията му, обаче той рита, дърпа, крещи....ще му докарам нервна криза с тез парцали Shocked

Феичка, суче още , да, но друг е въпроса какво суче...като стисна, излизат капчици. Не знам има ли нещо или само цока за успокоение. Нооо само това е начина ни на приспиване все още. Гушна ли го да заспива, си търси. Ако ММ опита да приспива или се разсънва и търси да си играе, или ако твърде му се спи, започва да истерясва и ме търси. Понеже пие водичка дори сам си я търси понякога нощем, да наглася шише с кисело мляко и малко вода вътре - ала-гъст айрян, и да му давам него. Да видя дали ще продължи да си търси и гърда Peace

Взех едно поларенко якенце от Лидл за 12 и нещо. Ми хареса ми Wink

Къти, честито и да повторите и потретите. Хубаво е, че Мони е бил спокоен при свекърите ти, че и на вас да ви е спокойно - това е релакс, инак ако ви е напрегнато, си губи резона Peace

Аз да питам за подсказка - какво шетате? Бобо е с нас на обща храна вече ...в общия случай, пюретата не ги ще и ги отписах, не му готвя отделно, защото си иска от нашите чинии. Та искам да разнообразя малко менюто с някоя идейка от вас bouquet

# 354
  • Мнения: 61
Гери  браво на теб Аман от такива лекари.И спокойно всичко ще се оправи  Hug.За обличането Мишо също не обича да го обличат , но не му оставям право на избор.А за яденето нищо не мога да кажа защото е страшно злояд и сме на ДК.Лек ден от нас че се събудихме и болничките да се оправят.

# 355
  • Мнения: 2 431
Здравейте, момичета! Simple Smile

Да ви се оплача - болна съм. Мислех, че съвсем няма да ми се пише, ама малката спи и реших да ви "видя". Много е кофти грип през бременността - нищо сериозно не можеш да пиеш и си чакаш да мине. Едва втори ден боледувам, а ми писна вече...  Tired
Фрау, много хубав коледен подарък ще си имате, пожелавам ти за пореден път всичко да е наред!  Hug Принцеска беше ли писала кога е нейният термин, че съм забравила?  newsm78 Моят е на 05.05.2016, много се радвам на всички дати в началото на май, така че който и ден да си избере малкото, все ще съм доволна.  Heart Eyes
Пави, закъснявам с включването за спуканата устничка, но се радвам, че сте по-добре. Рали се беше метнала преди време от дивана и постигна същия резултат, та Арника Монтана подейства идеално, да не ти се налага пак, но за всеки случай да кажа. Simple Smile
Бизи, Рали като се тръшка, аз действам по два начина, в зависимост от настроението ми.  Mr. Green Или не ѝ обръщам внимание и си я обличам, сменям пелена или каквото там правя, или пък я оставям да се натръшка и после продължавам. Това след като съм се опитала да разбера има ли сериозна причина за тръшкането, но обикновено няма.
Злати, браво за добре изкараната почивка, браво и на детето, че не е плакало и му е било добре. Simple Smile
Гери, дано случиш на добър специалист и всичко да е безобидно.
Ана, успех с местенето и всичко да е наред! Simple Smile

Това се сещам засега, приятен следобед от нас! Simple Smile

# 356
  • Мнения: 61
Sahasrara Благодаря ти за съвета. Веднага си го записвам , но се надявам да не ми потрябва повече.Бързо оздравяване ти пожелавам.

# 357
  • София
  • Мнения: 2 130
Бизи за обяд им правих принцеси с кайма , яйце и кашкавал.
Сега пека праз с ориз, като сложих и киноа и конопено семе малко за разкош и полезност там.
И направих тиква с яйца и мляко
А за закуска им правих овесени ядки с прясно мляко
Туй за днес, утре ще го мисля пак Simple Smile

# 358
  • Мнения: 3 846
Сахасрара, наистина е гадост, когато не можеш да избереш лекарства. Почивай си, бабини илачи, чайчета, знаеш си и дано бързо се размине. Наблюдавай се за температура, да си кажа де Peace Hug

Ммммм, Гери, шътовница chef това с праза и ориза ми хареса, пък му е сезон. Киноа нямам, конопено семе newsm78 даже не знам как се приготвя и не съм виждала, но традиционното ще го приготвя - благодаря за идеята.  Hug

# 359
  • NE
  • Мнения: 10 999
Лили Аз няколко пъти така бях болна и с оциллококцинум  и съм се закърпвала.
Бизи Аз още ползвам бодита. Така не го мисля кръста, а проблема с чорапите си го решавам с чорапогащници.
За кърменето сме същата картинка. Гърдите ми вече са почти в нормален размер и няма почти нищо, обаче се пробва и явно успява да изсмуче нещичко.

Общи условия

Активация на акаунт