"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 643
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет и честит имен ден на Митето и на Принцес.


Дано мине леко и раждането и скоро да почерпи едно хубаво Simple Smile

Ана и на вас леко преместване. Дано новото начало е по добро за вас и сте по щастливи в новата страна.

Ние започваме да влизаме в крачка. Два дена с баща си и всичкото ми учене и създадени навици са отишли по дяволите  ooooh!. Нито иска да си измие зъбите, нито да се облича. Не искаше да яде, да спи. Направо луда станах докато го вкарам пак в режима ни. Как може само за 2 дена да ме няма и такава каша да настане.
И го е прихванала една гадна серия - не иска да се облича, не иска да се преоблича , абе нищо не иска и само пищи, реве и най вече се дере с пълно гърло. Побърква ме  ooooh!. Гоним се из нас да се обличаме, моля му се, обеснявам и накрая след половин час разправии като викна и се скарам да видиш как мирясва и кротва. Да не говорим че само рита, а аз си пазя все пак корема. Мрънка да го нося, а аз не мога. Абе чудо, но поне е една добра тренировка за по натам ако дай боже имаме второ.
Някой да е чел някъде тази фаза на отказ до кога е, че ще изперкам  #Crazy Joy

Иначе с лекарите до никъде не го докарах. Записах час при уж най добрия алерголог, но ни записаха чак за края на ноември. Ще си чакаме и така. В сряда ще идем на частен УНГ, уж много добър, че с тоя по ЗК нищо работа, много смотан за мен и нищо не направи.
Иначе здрав, прави ме на луда тук, беснее, но кашля. Не особено често, но кашля и не ми харесва кашлицата му. Знам че при децата е важно да спре кашлицата , не зависимо каква е, иначе може да доведе до лоши усложнения.
Да видим какво ще каже другото УНГ , ако не заминава на ясла и ще си чакаме часа за алерголога.

Фрауст знам ли и аз как да ги забавляваме. Каквото и да му купя ако цял ден е седял в къщи е ужас, нервен, страшно е, независимо че си играе тук. За това ако няма мъгла сме на вън. Дъжд, сняг студ - на вън да тича. Или в краен случай в мол-а да разрушаваме магазините. Но това си го причинявам супер рядко  Laughing
Ние най много играем с колички. Вас това не ви устройва. И такива дървени разни пъзели, имам едни за редене, нижене и тн.
А също така си имаме и едно приятелче с което се събираме да играят.

# 406
  • Мнения: 932
Излиза с мен за час преди обяд, а следобед е с таткото навън за повече. Понякога се налага да се заседим у нас - мама вече не може. Wink Съвсем скоро ще прекрача в 8мия месец, а и след операцията ще сме си предимно у нас...
Не знам колко време продължава фазата на отказ - тук е на периоди.Wink  Беше споменала, че имате ново колело. Какво е? А с кънките напредва ли?
Това е една от причините да не оставям детето при свеки. Дори и за 5 минути. Различаваме се коренно във всичко с дисциплина, възпитание, хранене... И не приема да изпълнява вижданията ни като родители. После са сръдни и цупни, че правя забележки.

# 407
  • Мнения: 3 846
Честит имен ден на мама Принцес и Димитко Hug със здраве да си носят имената Heart Eyes

Гери, периодът на отказ е на приливи и отливи и така доооо....доооо... newsm78 ще видим до кога Thinking имай пред вид, че може да се държи така и защото си му липсвала, докато те е нямало, а не само защото тати не е държал на реда и дисциплината по твой начин. И сега си излива по такъв начин яда, показва си отношението. Макар че нито мен ме е нямало, нито ММ - нашто момче в повечето случаи не е по преобличането, въобще обличането и лудее и беснее както му скимне в секундата. Тихи игри за дъждовни, снежни и мразовити дни - черпя идеи от вас и нета, запасила съм с книжки, набелязала съм и още от тази поредица на изд. Фют, защото много ми харесват илюстрациите на Тони Улф, а и приказките са много добре построени. Много обича да игра с отваряне/затваряне независимо на какво, обмислям да взема тази играчка, а също и тази Blush постепенно. Започвам по малко и да скривам от старите, ще ги вадя по-натам да ги позабрави, че се събраха доста, а не си играе с всички наведнъж. Та да му е интересно пак със забравените Mr. Green Има няколко типа строителчета-конструктури, строя предимно аз и ММ, той гледа, идва я да сложи и той някоя фигурка или да се помота около построеното и след малко да го разруши - харесва му как падат предмети още от съвсем мъничък - голям смях. Даже напоследък обича да смачка кърпичка в юмруче и да я хвърли на земята - много му е смешно. Като му омръзне, взема я и търси кофа да я хвърли. Нашата за смет обаче е на терасата и често откривам такива кърпички в коша за пране Crazy

Щях да забравя - някоя мама взе ли зимно якенце от Некст? Мисля, коментираше се в темата, но забравих конкретно какво по размерите и дали си отговарят? Доволна ли е останала от избора си?

# 408
  • NE
  • Мнения: 11 001
Бизи  Още мисля, но си харесах 3 модела. Проблема при нас е че има 2 хубави якета, но яко се дере когато ги обличаме. Чудя се. Само знам, че номерата отговарят при якетата.


Третото ми е фаворита. Пратиха ми снимки на първото и ... много обикновено ми изглежда.

# 409
  • Мнения: 3 846
 Mr. Green третото и аз го загледах, но това по-ми допадна:http://bg.nextdirect.com/en/g723344s2#840151, защото е по-длъжко на дупето, а другите са си баш якенца, късички. Борис също не иска да облича яке - само като види, че се приближава, и почва да се върти като пумпал. Ама той и чорапите не обича, както вече ви се жалвах. Възползвам се, че е студенко вече (макар у дома да си е топличко) и слагам чорапогащници. С тях стои. Но за на вън слагам долница, като дойде ред за излизане тогава слагам чорапите и обувките и търпи. За якето обаче кипва - идва му в повече  Joy ама ако много се дърпа, просто не излизаме. Ако ми мине номера, надявам и излизаме.

С две думи: ще поумувам още малко и правя поръчка.

# 410
  • NE
  • Мнения: 11 001
Права си за дължината. Много го мисля. Вероятно с всяко яке ще е така докато не стане супер студено. Миналата зима такава драма имахме със шапката, но като захладня как я носеше без грам мрън. Дупето знае 2 и 200. Mr. Green

# 411
  • Мнения: 3 846
Ами аз още си ползвам количката, докато мине номера и го монтирам вътре, а иначе в количката съм сложила чувалче на Altabebe, което е доста добре изолирано от студ и вятър, а вътре е мекичко и хастара е подплатен с вълна. Обаче нещо не им работи сайта да покажа...и ФБ им е застарял newsm78: https://www.facebook.com/chuvalcheta?fref=photo.  Обаче ще си е нужно хубаво топло якенце, тип парка. Че и ботушки ще гледам, ама там ще ми е още по-трудно, че сега и обувки не ще, та още поднасяме маратонките ooooh! до кога не знам. Явно е и студенолюбиво детенце (на тейко си Crazy) щото не наблюдавам да му е студено, ама и гледам да не разчитам твърде на неговите усещания.

Правих нещо като бърз кисел: круша, райска ябълка и грис на Милупа, че е бързо разтворим. Много вкусно десертче, сладичко и си го излапа chef

# 412
  • Мнения: 932
С това яке се надявам да изкараме зимата. Взех го в размер 2-3 години, навивам малко ръкавите и е под дупето й. Сигурно ще го носи и догодина. Ако някой иска, ще пусна снимки или ще го премеря.
http://bg.nextdirect.com/en/x6d608s6#982002

Бизи, благодаря за линковете. Заглеждам игри, подобни на речните камъни от няколко седмици и още не мога да се спра на нещо конктетно. Като цяло обича да се кречи и катери... Има едни дискове за баланс, както и греди, но не знам ще са интересни ли... Със същия успех мога да залепя цветно тиксо на паркета или да взема някой по-шарен килим...
Това ранно стъмване много ми обърква схемата. А на ясла, където да е сред деца мкже най-рано през декември и пак не ми е много оферта, че ще носи само сополи от там на бебето...

# 413
  • София
  • Мнения: 465
Здравейте!
Благодаря за пожеланията!
Алекс със сигурност ми беше сърдит за отсъствието и ми прави напук сега. Явно много съм му липсвала.
Гери, сигурно и при вас е подобен случая с Влади.
Хубава вечер!

# 414
  • NE
  • Мнения: 11 001
Принцес Нормална реакция е. Почва да осъзнава, че нещата се променят и се пробва да ги върни както е свикнал. Изключително адаптивни са децата и бързо ще свикне. Моето в края на лятото не заспиваше с никой, а сега всеки го приспива по-успешно и от мен, но само ако ме няма, а той много донюбре знае че до 16:00 не съм вкъщи и не ме търси.

# 415
  • София
  • Мнения: 2 130
И аз се замислих, че може би прави номера за това му изчезнах така, но чак пък такава промяна. Че е палав да, но никога не ми е правил такива проблеми да се обличаме, събличаме и какво ли не още. Като кажа айде че да ходим на вън да играеш, караш камион и тн и идваше да се облича, носеше се обувките да го обуя. Какво му стана сега не знам. Дано му премине по скоро, че не мога да седим в къщи все.

Новото колело иначе много му хареса. Дървено е, сега е с 3 гуми, без педали е и може да се направи и на 2 гуми. Тип балансиращо колело е, но честно казано очаквах да е по височко и май няма да го караме и на пролет както мислех. Трябва да взема да му вдигна максимално седалката и да видим.
Кънките малко ги остави за сега, но трябва да го подсетя че беше последно доста напреднал. Успяваше сам да се движи с тях в къщи Simple Smile.

Вие каква температура държите в къщи и как ги обличате. Тук в нас гледам е около 22-24градуса и моя редовно е вир вода. С едно тънко долнище е, блузка с къс ръкав и потник. Бих му махнала потника, но нали се сещате , че ще ми однеме сигурно поне 30минути да го гоня гол из нас за да му облека блузата пак и за това си го оставям така.
На вън също нещо не мога да преценя как да го обличам. Имаме 2 якенца , едното по тънко и едно по дебело. Гледам да не го навличам, че не обича много , но може ли аз да съм се навлекла с един кат дрехи , а детето ми да е по леко облечено  ooooh!. Като го облека горе доло колкото мен и се поти и си дърпа дрехите, сваля си шапката докато се охлади и после пак си я слага. Нещо не мога да преценя в последно време как да го обличам в нас и на вън, не че ми е лесно и да го преобличам само  ooooh!
Ръкавички му взех от next  , от тези с пръстите. Бяха доста големи , но той без пръсти не иска и тествах един чифт в сушилнята и вече са му по мярка  Joy. Та да знаете ако не си намирате ръкавички. Тези на next много мекички и хубави, но ги минете през сушилнята за да ви станат на размер  Joy

# 416
  • Мнения: 932
Гери, на всяка 1 моя крачка детето прави 3... Движи се много повече и обикновено е с един кат дрехи по-малко от мен или пък гледам да е с по-тънки, иначе е като при вас - поти се, вир вода става... Температурата вкъщи е най-много 22 градуса и не смятам повече да я качвам.
Баланс байк ми се искаше да е един от подаръците й за РД...
Между другото, напоследък ми говори малко като Йода в Междузвездни войни - мамо, дай 'ъката мен... Хахаха

# 417
  • Мнения: 3 846
Ми браво, мамо Фрауст, все пак детето формулира изречение. При нас е още на мандарин, или японски или патагонски, Борисовски...най-вече newsm78 наистина, по повод играта с "камъни" - положих едни одеяла и възглавници да правя "маршрути" из къщи и да се движи по тях. В два различни непоследователни дни, ако има значение. Ми раздига одеялата, възглавниците ги натрупа да се катери връз тях, а едно от одеялата го избягваше и заобикаляше hahaha те това беше с тази игра. Пак ще му ги коландря, дано му станат интересни. Например, преди няколко месеца бяхме взели от икейските палатка и тунел - беше го страх да ги доближи, камо ли да се промушва. Сега сам си прави тунел, бърлога от една стелка за гимнастика и е голям смях да се крие там. Просто сме избързали, ама после ги "накичихме" в продавалник, че си бяха чисто нови, а мислехме, че хич няма да стигнем до тях. А му е трябвало време на младежа.

Феичка, дай рецептата на майка ти за приспиване? Или може би идеята е всъщност мен да ме няма...и някой друг да го приспи  Rolling Eyes

Гери, у дома е не повече от 22-23 градуса денем. Нощем в неговата стая е не повече от 21. Денем го държа по боди дълъг ръкав и чорапогащник, а нощем спи с гащеризон с ходила и дълъг ръкав и къде завит-къде отвит с памучно одеяло, хич не дебело. Хич няма да ми даде да му облека и потник, пък отгоре още нещо, това с катенето на дрехите не е за него Joy Навън..вече писах - ако сме с количката е по анцуг долнище, боди дълъг ръкав и яке, с колата пак така, но събличам якето, иначе има революция. Пешком още не съм го пускала като че ли откакто застудя.

Да питам и за ватирани, подплатени, както ги знаете долнища, ама не дънки, по-скоро анцуг за малчовците? Бях срещала дънки с двойна подплата отвътрешната страна, обаче едно че дънките според мен ще са неудобни за мойто, че много се чекне и катери, друго че тази двойна подплата май като я свия в сушилнята и ще му стегне крачетата newsm78

# 418
  • Мнения: 3 846
Добър ден bouquet

Вкъщи сме си, щот не ще да си облече якето. Чаках 30 минути на вратата, аз облечена и готова с количката, той ме мота. Изчака ми се чакалато и тръгнах след него, а той буквално бяга  Shocked не се беше случвало да го гоня чак. Навлякох му якето - почервеня ипосиня от рев, явно и яд. Ми разсъблякох го и не излязохме. Да го изнеса ревящ и попотен в студа - мерси Stop ще си кесим тази зима май предимно у дома, вместо да се възползваме от всеки слънчев лъч, па макар и да е студено. Затворници по (не)воля ooooh! сега не му обръщам внимание и разтършува всички играчки, от време на време ме поглежда, идва, закача се, но като не го гледам отива да се нерви на играчките си #Crazy

# 419
  • Мнения: 642
Здравейте,
при нас нищо ново и ние сме в същата фаза. Новото е, че сега като не иска да спи казва, че й се пишка и седим на гърнето, но не ми се иска да й секна ентусиазъма.

И аз чакам идеи за игри, че сериозно сме го закъсали. Това, което на мен ми идва наум явно е за по-големи. Иначе при нас се котират много лепенки - взела съм едни книжки с лепенки и ги лепи на листа. Друго е игра с балони - бори ги, гони ги. Мислех да принтирам едни материали и да й правя пъзели, но нещо не им се кефи още. Имаше в интернет лабиринт с конец - като лазерните лъчи от шпионските филми, ако ме разбирате нещо такова http://www.mykidsadventures.com/string-laser-maze/, ако им е интересно. Другото това много ми допада - http://www.learnwithplayathome.com/2014/07/how-to-make-water-wall-for-kids.html и това http://www.coffeecupsandcrayons.com/pom-pom-drop-stem-challenge/
Речните камъни изглеждат много готини, ама и бая пари...

У нас е около 20-21 градуса, нощем може и да пада до 19. През деня е с боди с дълъг ръкав, блузка и долнище. Не ми се мисли като трябва и чорапогащник да обувам. Навън караме с горната конфигурация плюс жилетка плюс суитчър и елече ако трябва. Още не съм купула яке, пък и времето беше хубаво.

хубав следобед  Hug

Общи условия

Активация на акаунт