"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 535
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 130
Ехххх тази Борянка каква ми е сладуранкааа  Flutter Heart Eyes
Да са й честити новите премени  Simple Smile
И аз минах и успях да взема, даже и за приятелчето дето си играе с него взехме, та вече на спокойствие да джапат из локвите Simple Smile. Бях поръчала едни други по хубави, но те не дойдоха 24 номер ми 24/25 и са си му големи , та ще са за напролет май.
Дуче пробвай с мръвка. Мойто на мръвка не отказва никога  Laughing. Онзи ден стоя цял ден почти гладен, защото не искаше да яде постната ми супа, а беше чудна. Накрая вечерта му направих кюфтета и ела да видиш какво лапане падна и вика АМАМАМ, трябваше да го снимам  Joy Дано му премине скоро това, че в чудо се видях , а и не е много полезно толкова месо да яде.
Нали сме с нисък хемоглобин, обаче след такова ядене на мръвка ела да видиш сега е на 121  Joy, ма скоро да не се налага и холестерола да му изследвам  Joy

# 91
  • Мнения: 1 096
Привет,привет Simple Smile

Къти,прекрасна тема   bouquetАз докато се разпиша и вече е почти преполовена.

Ана,прекрасно заглавие

Цветенце,Вили ти показва всички номера като се прибереш от работа.Ако имаш голям зор със зъбките имам повече Озанит,мога да ти пратя 1 опаковка,че само в Германия го има.наистина янма по-прекрасни мигове от тези,прекарани с детенце.Дари е лепната за мен като се прибера от работа.

Дуче,може зъбки да са причината,на Дари винаги така й се отразява някое ново попълнение. Много е сладка Борянка,ще мина и аз след работа да видя дали е останало нещо


Ние направихме прощъпулник на Дари и хвана паспорта,бяхме го нарекли за дипломат/посланник Simple Smile Това дете изведнъж толкова започна да разбира и повтаря всичко,че направо се изумявам.Като кажа, че излизаме,тича към входната врата,взима обувките си и започва да дърпа ключодържателя.Пее песни,"the wheels of the bus" я пее с всички движения на ръцете и мимики. Казва отскоро много сладко тати и повтаря тати,мамо и ние си умираме от кефе,защото вече всичко е съзнателно.Измисли си много интересна игра с куклите - строява ги седнали на прага на балконската врата и тя сяда и се нахилва доволна до ушите.Онзи ден на прощъпулника ни хвана с двете бабе и играхме в кръг "ринги,ринги рае" и "надува се балонът".Направи и първото си словосъчетание преди 2 дни "бабо камък",научи нови думички "камък,капак,папук (парашут)",изобщо изведнъж стана попивателна на всичко.Като я попиташ къде е Дари и се тупа по гърдичките Simple SmileБоцка вече с вилица в чиниите и ни дава да ядем.Интересното е,че винаги дава и на мен, и на баща си.
Днес направихме реимунизацията на синфлорикс и дано да е спокойна и леко я понесе,че снощи забелязах,че имаме нов долен резец.При нас зъбите толкова странно излизат - предкътниците излезнаха преди 2рите резци,чудна работа.

За яслите - и ние не сме приети и няма изгледи това да се случи преди следващото класиране.В центъра не пуснаха никакви допълнителни места,само покварталите.Днес педи ми каза,че всички масово влизали с протоколи.И на мен една директорка ми предложи директно този вариант, но засега не мисля да прибягвам до него,някак суеверна съм и не искам да дърпам дявола за опашката. Засега мога да съм още на половин ден,ще видим до кога ще ме търпят така.

Хайде прекрасен ден на всички и болничките да оздравяват бързо

# 92
  • Мнения: 642
Здравейте Simple Smile
Дуче, мерси още веднъж за инфото. Купили са ни същите, Борянка е много сладък модел :*

Маги, много готино се го измислили за паспорта, на мен ме би ми хрумнало. Браво на Дари за всички нови неща, които знае.

Аз тия ди се правя на маймуна, но пу пу пу, има прогрес в обличането и ставането от гърнето. Или просто аз съм по-спокойна, че със свеки хич не се засичаме, и тя го усеща. За ядене няма да си говорим, примирих се, че няма да яде както аз искам и че ще прояде, като почне сама да си готви  Joy

Ама как само тества границите - седи, поглежда ме, знае, че не трябва, усмихва се лукаво и го прави.  hahaha И после, ако й се скарам, вика едно жално Маааамооо  hahaha Не й харесва, като йсе карам, бяга и се крие, а после идва, да се гушка.

Хубяв следобед  Hug

# 93
  • Мнения: 61
Здравейте мами.Малко се по загубихме но ето ни отново на линия.Прекрасна нова тема . възхищавам се на майките които вече работят и дечицата им са на ясла.Ние сме януари и събирам сили за тогава.Мн се радвам и За бременните мами, браво. Пожелавам ви Лека бременност и пухкаво бебенце накрая.Честно да си призная и аз почвам да се замислям за второ.А сега малко за Мишо.Да се похваля ние отдавна сме махнали дневния памперс но едва от седмица си казва като има нужда.За храненето е мн капризен.От време на време проявява желание да се храни сам.Добре се справя.Миналия месец бяхме с хрема около 10 дни, няма и месец от тогава и пак сме с хрема.Не знам вече какво да правя.Наскоро някой беше споделил че е ходил при класически хомеопат, Съжалявам ако трябва пак да се повтори., но ме интересува дали е останала доволна от интервюто., а също и цената.Наистина се видях в чудо от тези хрема. Онзи ден бяхме на консултация и Михаил вече е 11 кг и 83 см.И ние сме по цял ден на площадките, без дните на хрема.А вечер вкъщи рисуваме с моливи и пастели.Но най любимите игри си остават с тенджерите и чиниите.С децата не е агресивен даже напротив.Обича мн да ги прегръща и целува.А понякога, даже тези дни и по често все се намира някое дете което да го удари. И ме е страх да не почне и той да посяга.Днес престигна и книгата ми за метода Монтесори и почвам да чета докато спи.Приятни почивни дни от нас

# 94
  • Мнения: 2 141
Добра вечер, момичета Hug
Радвам се да видя мамите, които не се бяха разписвали скоро Heart Eyes
Ние сме добре, два дена се скатаваме у дома - днес излязохме за час, но вчера не успяхме. От утре пък ептен няма да става за излизане, та да видим как ще ни се отрази.
Сега през лошото време се надявам поне да се разпишат повечето мами.
Лека и спокойна нощ от нас с Мони newsm46

# 95
  • NE
  • Мнения: 10 999
Как лошо времето, Къти? При нас е 26 градуса и ходихме на плаж. За моя изненада морето вече не е страшно за Вилито и много го влече даже. Joy
При нас няма ново. Почнаха тръшканиците, но е вид наказание че го оставям. Баща му има огромен проблем с приспиването. Ако е цял ден с баба си е ангелче. Последен предкътник чакам и вече яко ми писна от зъбните драми. Една супа с месо е ял от кухнята, но пак отваря уста само на плодовите пюрета без значение какви са.

# 96
  • Мнения: 316
Здравейте февруарски мамчета 2014г та !!! Приемате ли нови попълнения? Да се представя - мама на близначета - Никола и Валентина родени на 06.02.2014г. Много се зарадвах, когато открих темата и ще се радвам да съм част от нея!!!

# 97
  • NE
  • Мнения: 10 999
Велина Добре дошли с Никола и Валентина! Много е готино при нас.

# 98
  • Мнения: 275
Здравейте момичета,
Отдавна
е съм писала, но си ви чета редовно...
Благодаря за чудната тема Simple Smile!
Ние също бяхме също в отбора на болничките - с ангина, но за жалост си изпихме антибиотика и сега сме добре Simple Smile
Аз бях с мъжа ми в Цюрих за един уикенд преди 2 седмици и все още ме наказва... Ужас направо, излезе ми през носа... А моето дете е спокойно и не прави проблеми - спи и хапва....
Засега съм решила да я водя на групи за игра - някоя майка има ли впечатления от дадено място или фирма... Аз си мисля да я заведа в център за съвременни родители newsm78 , просто , за да не й скучно с мен през лошото време...
За бъдещите майки- лека бременност и прекрасен финал! На мен ми е още рано за второ... Поне още година ще изчакам... Не се чувствам готова... Пък и първото раждане (секцио) породи разни усложнения и не ми се рискува на този етап...
Лек ден от нас със Сиана ! Simple Smile
П. П. Добре дошла на новата мама ! Сигурно и страхотно да имаш близначета - хем момченце , хем момиченце!  Hug

# 99
  • Мнения: 2 431
Welcome и от мен на новите мама и дечица!  Hug
И при нас времето е гадно, но на мен ми е екстра, че и без това нямам сили за разходки.  Blush
Пуснали сме си Pro 7 и малката е като омагьосана. Grinning
Иначе казва много хубаво "олеле" и "олеле лельо", особено като е наакана.  Joy

# 100
  • Мнения: 2 141
velina_malina добре дошла и от мен. Надявам се да ти е приятна нашата компания и се разписвай честичко, е, разбира се, когато имаш време Hug Ако искаш да те нанеса на 1ва страничка, изпрати ми на л.с. данните от 1ва страничка (колко см. и гр. са се родили и колко са били на 1годинка) Peace
При нас времето е гадничко - влажно. Не е студено, но е гадно влажно ooooh! един тежък въздух, очакваме тези дни и при нас големите дъждове. Ама така ще е от тук насетне  Simple Smile

# 101
  • Мнения: 591
Здравейте, дами! И при нас е дъждовно, но си излизаме с ботушките Simple Smile)) радвам се, че съм била полезна и вие сте успели да вземете Simple Smile
Бобка от вчера е с Т и не знам на какво се дължи. Имаме си всички зъби без вторите кътници, но не вярвам да избиват сега Confused Утре ще ходим да пуснем едни изследвания.
Друго исках да ви питам ... Когато се прибере баба й вкъщи става меко казано ужасно лигава... Тръшка се за всичко, само мрънкоти и въобще не ме отразява . Не ме слуша, не иска да ходи до тоалетна  с мен, само с баба си.  Ако я пипна пищи истерично...Ако я няма баба й е залепена за мен....  Не ревнувам, напротив дори, но ми се иска да ме отразява поне като й говоря и да не изпада в такива състояния. При вас има ли нещо такова?

# 102
  • NE
  • Мнения: 10 999
Дуче Не е по-различно при нас. Аз си знам, че ме наказва че го оставям сам. Сигурно и при вас е нещо такова. Нали скоро беше в София без нея. Ох и това ще мине. Дано не е вирус или бактерия.

# 103
  • Мнения: 316
Благодаря за топлото посрещане! Моите орлета са дълго чакани и с помощта на специалистите от клиника Щерев!  Имах много лека бременност и родих с планово секцио в първата седмица на деветия месец (имах огромен корем, но качих около 20 кг). Първа изплака Валентина 1,900 кг 46см , а две минути след нея Никола с впечатляващите 2,900 кг и 48см! След седмица престой в болница си бяхме в къщи - срещам трудности в отглеждането им, но и радостите са  по две и колкото по - големи стават, толкова ми е по - лесно! Валето много бързо си навакса, а даже и задмина брат си - на 1 год. тя беше 9.700 кг и 75см,  а той 9.300кг и също 75см.   На 1год и 6мес остана същата разлика - тя 10кг и 81см, а той 9.700 и също 81см. Много се търсят, заиграват се, копират се, имитират се, е също се и скубат , бутат - от всички и положителни и отрицателни "екстри". Ако съдя по тях определено по - трудно се гледа момченцето - по -емоционален, по - ревлив,  тръшка се. Докато Валето е по- спокойна,  по - кротка, ама нали е "кака"!  Това е за сега от нас!

# 104
  • Мнения: 591
Феичка, възможно е и аз да "търпя наказание".
Нещо започна да я дразни гърлото и да се запушва носа... От къде лепнахме тези неща не ми е ясно.

Велина , добре дошла на теб и съкровищата ти! Много мило ми стана като си ги представих двете щъкащи мъничета ! Heart Eyes Дано е ти е приятно при нас !

Ние се приспиваме от 21ч ... С все баба й хахахха Е сега вече май заспа. Ще ходя и аз да се охомеопатя с една чаша вино Grinning
 Лека нощ!

Общи условия

Активация на акаунт