НВ-ВМХ, част 93 - за здравословното хранене

  • 40 625
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 49
Здравейте отново! Като казвам леко покачване на килограмите, имам предвид вместо да сваля от 58 надолу към 54-55 , преди 2 седмици се видях 59. Разбирам, че леки вариации нагоре и надолу са нормални ,но това беше индикация за мен, че някъде правя грешка. На калкулатора ми показа, че само до обяд, калориите ми минават 1000,което за мен е много. Тъй като скоро си правих изследвания и всичко беше в норма , нямам други притеснения . При мен по скоро оказва влияние стреса и това води до несъзнателно покачване на количеството храна. И не, не ми се налага да опитвам, просто така се случва -тук маслинка, там парче бекон, яйце, резен бри, парче кашкавал /понякога и с масло /, авокадо, сметана, сметанов гъбен сос за стека и така нататък и често не се усещам какво количество съм изяла за деня. Но променям вече менюто и включвам повече салата,някой плод, скариди, риба, телешко и дробчета/че желязото ми е към долината граница / . Надявам се до месец, два да се раздвижат кг надолу.
А за Нова Зеландия ще ви разкажа следващия път.В момента съм на работа и много бавно пиша от телефона.
Хубав ден на всички, аз отивам да вечерям ☺

# 721
  • Мнения: 6 347
Дими, ако имаш по 500 калории на закуска и на обяд, аз не виждам нищо лошо. Ако сложиш още 500 на вечеря плюс да кажем една дребна закуска от 100 - 200 калории, пак не са никак много - става общо 1600 - 1700. Явно не е това проблемът, поне според мен.

Ако сега отскоро си започнала да хапваш по нещо дребно начесто, може наистина това да е причината. Но ако този навик ти е отдавна, значи не е това.

# 722
  • Мнения: 1 167
Тъй като и аз членувам в групата zero carbs и видях въпросната снимка, та според мен е невъзможно това. Че и за 6 месеца  Joy Хората с години носят брекети и пак след като ги свалят имат възвращаемост след известно време. Не знам с каква цел заблуждава хората.

# 723
  • SA
  • Мнения: 3 196
И аз точно това си помислих, че честото похапване на дребни неща, пък било и режимни, може да е причина за няколко излишни килограма, защото все пак Дими не може да се каже дори, че е с наднормено тегло. От друга страна разбирам колко е трудно да устояваш, ако по цял ден си обграден от вкуснотии.  Simple Smile
За зъбите, аз като дете имах такъв проблем - обратна захапка, явно поради по-слабо развита горна челюст и зъбите ми израстваха един над друг. Сума ти време носех разни апаратчета, даже и един постоянен зъб ми беше изваден, за да се наместят останалите. По онова време обаче никой от познатите ми не беше чувал за Уестън Прайс и неговите наблюдения по въпроса.
Сега я погледнах и аз тази снимка.  newsm78 На първата от веганския период всъщност зъбите не се виждат чак толкова добре. Но определено не мисля, че горната челюст при възрастен човек може да се смалява и уголемява за месеци, независимо с какво се храни.

Последна редакция: нд, 11 окт 2015, 13:14 от kameloth

# 724
  • София
  • Мнения: 2 092
Оу, дами, яко благодаря за ласкавите думи! Кой каквото и да говори, обаче, аз си знам, че бих изглеждала пет пъти по-готина, ако съм слаба. Само дето не смея и да си помисля да се смаля до 60 кг. например, че наистина половинчо ще се разтърси за друга дебелана, да ме замени rotfImao

Cioccolata, напълно като тебе мисля. Още повече, като гледам, и тука са се отворили на предбрачен секс, та ушите им пукат. Така това с почтеността на жената става твърде лицемерно, но пък на държавно ниво.

W'A'S'P' , ако питаме хората, поне половината от тях биха смъкнали шаловете на секундата. И мъжете нямат нищо против, но... какво да се прави, официално жената е чиста и свята, и недокосната (да бе). Та така, к'вото и да си мислим, ще си покриваме косата благоприлично, и това си е.


Скрит текст:
Тук много залагат на образованието.И са коренно различни от арабите, които са си диви независимо колко пари прихващат  от петрола. Имат по едно, рядко две деца, изключая глухата провинция, най-дивите села, където друго забавление освен правенето на деца си нямат. Средният иранец много се грижи да даде добро образование на децата си, а както знаем, то струва скъпо. Затова рядко си позволяват две деца, да не говорим за три. И не бързат да раждат, след като се оженят, карат по пет-десет години преди да родят. В повечето случаи се оженват, и вече женени си довършват университета.

Мацки, да ви разкажа, каквото ви бях обещала.

Веднъж пътуваме ние с половинчо и минаваме край един площад (площадите са с кръгово движение, а по средата има градина с паметник, или фонтан, или просто пейки и езерце, да поседне човек) И както минаваме, виждаме огромно множество хора, струпани на този площад, а в средата - платформа от камион, с бесилка на нея.  На мен ми изтръпна съзнанието направо. И го питам ММ, какво е това. И той ми разказа следното:

В Иран изнасилването е наказуемо със смъртно наказание. Изключително малко случаи има годишно. В този случай един пръч, решил, че е по-велик от закона и може да си ползва секс безнаказано. Взима нашият едно гедоре и по предварително набелязани къщи отива и звъни на вратата по обедно време, когато съпругът не си е в къщи. Подбирал е жени, които са омъжени наскоро, т.е. още нямат деца и не са бременни, но вече живеят отделно от родители (тук никое момиче не иска да се жени, ако момчето няма собствен дом, не искат да живеят с родителите). И така, като му отвори жената, той казва: добър ден, аз съм от газификацията, трябва да погледна нещо за една минута. Щом влезе, и изнасилва жената. Така пет пъти, а жените са си мълчали, защото са се страхували мъжете им да не се разведат с тях. На шестия път обаче, тъкмо нашият се хвърлил на жената, когато съпругът й се връща ненадейно. В полицията му тръснали едно хубаво СЪВЕТВАНЕ, и нещастникът си признал всичко. И така, обесиха го публично, за назидание на всички, които се чудят дали да си го държат в гащите или не. Сигурно на нещастника му е било гордост, преди да умре, че си е заработил шест обесвания, а го бесят само веднъж Mr. Green

Дами, аз имам малко съмнения: дали отслабване е възможно след менопауза? Чувала съм изрази от рода на: гледай да свалиш сега, че като навлезеш в менопауза...

# 725
  • Мнения: 11 778
Дими, Детелинка, добре дошли.

Детелинке, много увлекателно разказваш. Интересно ми е всичко, за което пишеш. Няма да откажа и рецепта за някое традиционно ястие с количество продукти от-до, но такива, които да намеря и тук, и начин на приготвяне. Извини ме за нахалството, като любител кулинар ми е интересно и искам да опитам.  Embarassed
И... къде се видя дебела - не знам  Laughing Наистина с тази светла кожа и коса светиш като слънце.
За свалянето на килограмите, майка ми е на 67 години. След като се пенсионира на 60 беше около 85-87 кг. В момента е 70 кг. Тя не се храни по нашия режим, хапва си всичко, но цял ден е в движение и продължава да работи. Ходи и се връща от работа пеш. Върви по 4-5 км дневно най-малко. И не заради здраве, а защото като си сметне пътя за деня, понякога два пъти излиза и се прибра от работа и парите и за път са колкото пенсията ѝ.
Та при нея явно движението е ключът.
Шоки, за Базеда и лечение с йод съм чувала от едно, две места. Споделят ми разни хора, как тяхна близка си е излекувала Базеда с йод. И с Леми май сме коментирали. Започва се с капка йод, като всеки ден капките се увеличават и като стигнат 40 се започва броене на обратно. Един вид, за 3 месеца си лекуват Базеда. Страх ме е и не съм пробвала. Даже тия дни приятелка от чужбина ми каза, че нейната баба се е излекувала така.
Преди това една жена, която ходи при ендокринолога който посещавам и аз и се разприказвахме,  докато чакахме и тя ми каза същото за нейна позната, която се е излекувала по същия начин.
Заинтригува ме и това за фиброкистозата. Аз съм с фиброкистозна мастопатия - двустранно. Като предшественик на Базеда.

Снимката на веганката със зъбите не я видях.

# 726
  • SA
  • Мнения: 3 196
Малиии,
Скрит текст:
Такова нещо като публична екзекуция не знам дали бих могла да изгледам. Даже на филми подобни кадри ми оставят една такава тежест за дълго време.
Но мисля, че за подобни престъпления трябва да има и сурови наказания, иначе оправия няма.

По отношение на менопаузата - разбира се, че може да се отслабва и в този период. Просто може би е малко по-трудно и бавно.
Мери, ето я тази жена със зъбите:
Скрит текст:

# 727
  • Мнения: 11 778
О, такива неясни фотоси с кофти качество са ми винаги много съмнителни. Особено първата снимка, на която сякаш някой е рисувал с жълто върху зъбите (снимката). Излишно е да се показват такива кадри с цел да се акцентира върху даден режим на хранене.

# 728
  • София
  • Мнения: 2 092
Дими, Детелинка, добре дошли.

Детелинке, много увлекателно разказваш. Интересно ми е всичко, за което пишеш. Няма да откажа и рецепта за някое традиционно ястие с количество продукти от-до, но такива, които да намеря и тук, и начин на приготвяне. Извини ме за нахалството, като любител кулинар ми е интересно и искам да опитам.  Embarassed
И... къде се видя дебела - не знам  Laughing Наистина с тази светла кожа и коса светиш като слънце.

Ооо, дебела съм си и още как. На снимката не можеш да видиш, но такава трътка съм си отгледала - направо ориенталска мечта.Имам яко да свалям. Дано успея, макар че и на мен като на ММ ми се струва, че така, с маане на мазнини, е съмнителна работата. Ама като си го Убичам пустото му мазничко, какво да правя. Надеждата ми е, че и при мен както при вас ще сработи номера и ще се окажа отслабнала без да съм се пънала изобщо. Ха дано!

Ами ще се поразтърся из рецептите, ама трудно е да се намери такава, дето съставките да ги има всичките на Бг пазар.Например никъде не съм виждала сух лимон. А тук го ползват много, и придава много специфичен аромат на манджите. Но ще се опитаме да адаптираме все нещо, струва си да се пробваме.

# 729
  • София
  • Мнения: 2 427
Тя първата снимка като цяло е по-оранжево червена и може затова зъбите да изглеждат така. Околните цветове доста променят усещането.
Ако зъбите са крехки - често правят дълбоки кариеси, може ли да е от липса на даден минерал, витамин, нещо?

# 730
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Оххх аман, това е меко казано невъзможно със зъбите.
Скрит текст:
Аз имам големи зъби и не се събират в ред на челюстта, дълги години носих шини и ми се поприбраха и изправиха, с цената на един здрав зъб.Обаче в пубертета започнаха да ми разтът мъдреците и тогава трябвало да ги извадим ... и пак се върнахме в изходна позиция. Та говорих с лекаря си, който е зъбен хирург и той ми каза следното. Трябва да извадим мъдреците, за да не създават напрежение, но предните зъби не може да се коригират с машинка, защото в устата се "движат" само живи зъби, т.е. ако има един пулпит с извадени нерви, положението необратимо, затова тези процедури се правят на деца и не работят добре при възрастни. И така се отказах, след време ще си сложа коронка, на предните зъби и така ще ги изправя.
За снимките ... това е снимка на едни и същи зъби погледнати под различен ъгъл, едната снимка е червена, а зъбите жълти (реално не са и такива зъбите, просто снимката е манипулирана), а другата пак с лошо качество, но вече централно. Ако някой иска да представи нещо качествено няма да го прави по този малоумен начин. Снимка преди - хубава в анфас, снимка след - също качествена във същата позиция на главата. Всичко останало е мижи да те лажем! Без извинения Wink

Детелинка, и аз очаквам рецепти, ако трябва да ги побългарим леко:)
А ти си екстра, от това което написа преди очаквам много повече, тъй че според малко ти трябва, за да ти е леко на теб и да му е добре и на половина ти Simple Smile. От този режим ц..ците май не страдат, аз поне малко искам да даря на някой доброволно, че ме боли гърба, но и моя мъж не дава Simple Smile. Аз деля мъжете най-общо каза но два вида г*золюбци и ц*цомани  Joy , е има и още едни, ама да не ги споменавам  hahaha
Скрит текст:
За бесенето, да ти кажа не бих го гледала, но със сигурност съм за! Ще обесят един, двама, но на всички мераклии дали ще им стиска??? Не че съм за смъртната присъда, но има такива престъпления, дето направо си го заслужават!

# 731
  • Варна
  • Мнения: 939
Момичета още по-интересна станала темата с новите попълнения  bouquet - успех на всички, в борбите които водите  Hug
По въпроса за зъбите на тази девойка, която обсъждате и на мен не ми се вярва  Simple Smile.
А, иначе да питам - нещо единият ми преден зъб е доста изтънял в края, и доста по-изтъркан от другия, и скоро пак леко се зачекна. Много ме притеснява това рушене от време на време, за разлика от другия който даже е видимо по-голям от него. Предната година, заради малката ми дъщеричка, която беше с непоносимост към всичко млечно, бях спряла и аз да консумирам такива, защото я кърмех и педиатърката и ме посъветва да приемам калций с вит.Д. Пиех го до скоро даже, но от 2-3 месеца и него спрях. Чета ви обаче, че е по-добре да взема вит.Д с магнезий и К2, отколкото калций, та кое е по-добре всъщност за костите и зъбите?

И друго по-голямо притеснение имам за моята майка, защото е с диабет, а направи един абцес на големия пръст на крака, който доста се усложнил. Предната седмица вече е отишла на хирург, сега се надявам да започнат да се оправят нещата. Какво може да приема за по-бързо зарастване на раната. Освен диабета, има високо кръвно и повечко кг. Оперирана е и от Базед. Нещо не и се получаваше свалянето на кг, та от известно време съм я строила да мине на нашия режим на хранене, незнам доколко го спазва обаче - не живеем заедно. Иначе през годините много стриктно е спазвала постите, та ми се струва че са и изиграли лоша шега в нейния случай, защото има и износване на ставите и направи и изкривяване на краката, което е съпроводено и с много болки. Мисля, не взема никакви добавки даже за сващанията, които също много я тормозят. Та какво ще ме посъветвате и тя да пие освен магнезия?

А, снощи гледах едно предаване по ТЛС - за неразгадаеми диагнози. Гледах част с един млад мъж, чието състояние се започна с болки в корема и повръщане, което не минаваше със седмици и нито един специалист, не можа да намери причина за това състояние и лечение за него. Стигна се до там, че в острите кризи човека беше като пиян без да е близвал и капка алкохол, даже при проверка от полицаи с дрекер, показанието беше 3 пъти над нормата. В крайна сметка намериха специалист, който му пусна пълни изследвания и се откри, че дрождите на човека били 400 пъти повече от тези на другите хора и тялото му се превръщало в алкохолна фабрика. Основното лечение беше премахване на абсолютно всички въглехидрати и храни, които захранват дрождите. Съпругата му беше изумена как само от промяна в храненето състоянието на човека за кратко време значително се подобри. Та ето още едно доказателство за полезността на този режим на хранене  Peace

Стана много дълго, но не мога да не споделя с вас и друго, което ме вълнува относно храненето. Близнаците ми отскоро посещават детска ясла - всяка сутрин закуската е тестяна с чаша прясно мляко, в 10 плод. За плодовете нищо не казвам, но чашата сок към попарата за закуска и тестото всяка сутрин ми идват мнооого в повече. Спирам дотук, че пак започвам много да се ядосвам и ще напиша нещо не дотам ласкаво за хората, които хвърлят толкова много труд да измислят здравословното меню за децата ни  Mr. Green

# 732
  • София
  • Мнения: 2 092
Оххх аман, това е меко казано невъзможно със зъбите.
Скрит текст:
Аз имам големи зъби и не се събират в ред на челюстта, дълги години носих шини и ми се поприбраха и изправиха, с цената на един здрав зъб.Обаче в пубертета започнаха да ми разтът мъдреците и тогава трябвало да ги извадим ... и пак се върнахме в изходна позиция. Та говорих с лекаря си, който е зъбен хирург и той ми каза следното. Трябва да извадим мъдреците, за да не създават напрежение, но предните зъби не може да се коригират с машинка, защото в устата се "движат" само живи зъби, т.е. ако има един пулпит с извадени нерви, положението необратимо, затова тези процедури се правят на деца и не работят добре при възрастни. И така се отказах, след време ще си сложа коронка, на предните зъби и така ще ги изправя.
За снимките ... това е снимка на едни и същи зъби погледнати под различен ъгъл, едната снимка е червена, а зъбите жълти (реално не са и такива зъбите, просто снимката е манипулирана), а другата пак с лошо качество, но вече централно. Ако някой иска да представи нещо качествено няма да го прави по този малоумен начин. Снимка преди - хубава в анфас, снимка след - също качествена във същата позиция на главата. Всичко останало е мижи да те лажем! Без извинения Wink

Детелинка, и аз очаквам рецепти, ако трябва да ги побългарим леко:)
А ти си екстра, от това което написа преди очаквам много повече, тъй че според малко ти трябва, за да ти е леко на теб и да му е добре и на половина ти Simple Smile. От този режим ц..ците май не страдат, аз поне малко искам да даря на някой доброволно, че ме боли гърба, но и моя мъж не дава Simple Smile. Аз деля мъжете най-общо каза но два вида г*золюбци и ц*цомани  Joy , е има и още едни, ама да не ги споменавам  hahaha
Скрит текст:
За бесенето, да ти кажа не бих го гледала, но със сигурност съм за! Ще обесят един, двама, но на всички мераклии дали ще им стиска??? Не че съм за смъртната присъда, но има такива престъпления, дето направо си го заслужават!

Абе, колкото и да свалям, на ММ все ще му е много, а на мен все малко.

По тези географски ширини мъжовете са от злокачествено изродения трети вид: г*золюбоц*цомани. Справка ММ. Ама като гледам, и на другите мъжове им текат лиги. Не им е лесно с местните красавици, да  си чистят зъбите с тях smile3521

Скрит текст:
И ние не го гледахме. Обаче има адски изтрезвяващ ефект. Фактът е, че я се случат изнасилвания две или три на година, я не. А Иран е около 80 милиона население. А, забравих да добавя, че ако изнасилената е момиче, може да се съгласи да се ожени за изнасилвача и тогава въпросният пръч се жени, после отива за две год. в панделата, където останалите затворници активно го СЪВЕТВАТ какво е да бъдеш изнасилен, и чак после се връща да си живее щастливо с избранницата си Mr. Green Да, случвало се е например семейството на изнасилвача да даде огромна сума пари на момичето и да спаси по този начин живота на пръча. Но не се е разминавал с панделата. И то веднага след престъплението, а не като у нас да се точи с години и накрая ако все още има живи останали, да се каже, че се прекратява по липса на доказателства.Тука за такива неща корупция не преде.

Ако обаче пръчът е налазил чужда жена - бесилка. Няма прошка. И при тия източни страстни мъжове, да ги озаптят така, си е абсолютно чудо. Мисля, че по Европата твърде излишно се заиграват с човешките права. Очевидно е, че системата не действа, след като толкова престъпления се случват.  Ако дойдете в Иран, ще видите как сама жена например в 12 ч. нощта, си ходи по улицата абсолютно спокойно, накичена със златото си, с гривни от китката до лакътя, и на никого не му минава през ум да я напада. Аз ако се разходя със златото си из София, в първия безистен ще бъда дръпната и ще ми резнат гърлото. Сигурна съм 100 процента. Тук за трети рецидив на кражба режат ръце. Напоследък обаче е станало по-несигурно от преди, понеже има много имигранти от Афганистан, а са бедни до степен да нямат какво да ядат. И както са отчаяни, са готови на всичко, само и само да  си намерят храна. ММ казва, че преди това на прозорците никой не е слагал решетки.

# 733
  • София
  • Мнения: 10 858
Четирилинке, изключително очарователен човек си  Hug И разказите ти са много готини  Heart Eyes

Моят мъж е от друга планета, от малкото, които не обичат гърди и дупета (големи). Обича малки гърди, макс. размер - лимон  Laughing За негова радост е попаднал на жена, която и през бременностите не беше с такъв огромен, лимонен размер  Joy Но на мен от режима и от спорта гърдите ми почти изчезнаха, стопи се и малкото. Когато напълнея - се връща Simple Smile

Дими, аз съм на близо 37, две деца имам, стартирах от 57 - 58 кг и много мазнини (никога не бях спортувала, а бях пазила много диети). Свалих до 48-50 кг.  След като започнах да спортувам трайно качих на 50 кг. и ги поддържам. Понякога качвам 2 кг вода, но това е от емоционално хранене със захар и което опитвам да преодолея, но засега неуспешно.  Embarassed
Така че, нещата изобщо не са невъзможни  Hug

# 734
  • Мнения: 11 778
Аз мръднах в гръдната обиколка с около 10 см надолу, но хич не ми е притеснително. По принцип свалям равномерно отвсякъде килограми и като пълнея пак пълнея навсякъде. Като нямах проблеми със захарта и стомаха, тогава нямах корем, но сега с тоя корем, като взема да качвам килограми и ставам буквално равна отвсякъде. Като гардероб м..му стара  Tired

Миналата и по-миналата зима около празниците не качих килца хич. Надявам се и сега да си ги запазя, че последните 3 кила дето бях качила "със спорт", толкова трудно ги свалих и се изтормозих с тях. Абе, личаха си ми доста.
Преди няколко дни идваха свекърите, не се бяхме виждали от 3-4 месеца и ми казаха, че съм отслабнала. Ама и аз си се виждам, и си личи, че съм свалила, макар и някаква смешна цифра да е това. Тъй и не можах да бутна кантара под 70 килца.

И да ви препоръчам поркетата от свинска плешка по Бон Апети. Правих я, облизахме си пръстите 10 пъти  Laughing Правила съм и преди по подобна рецепта месото, ама с плешка си беше екстра. И мазнотийката чудно ни дойде.

Общи условия

Активация на акаунт