"Майчин дом"-Варна тема 8

  • 125 245
  • 817
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: leet
Здравейте,
И аз да се включа с въпрос - кога трябва да се избере педиатър за бебето, т.е. колко време преди раждането?

В 8ми месец трябва да си имаш сигурен педиатър.

Ами не е задължително, аз педиатър намерих седмица след раждането, тъй като този, с който се бях разбрала не благоволи да ми вдигне телефона.

# 571
  • Варна
  • Мнения: 4 979
Повечето добри педиатри или не приемат или са с определи бройки за срок поради натовареността си и с тази възможност избрания да ти откаже повечето се застраховаме и разговоряме рано. Аз го направих началото на 7ми месец и беше добре, защото иначе нямаше да ни приеме. Няма сигурност като тази да родиш и да звъннеш на избрания лекар и просто го уведомиш за избора си и той да ти каже "ок, аз съм вашия педиатър". Ако беше така нямше да има предварителни разтовори. Избора също не е лесен, т.ч. е хубаво да имаш време в случай на отказ особено, ако държиш на посещение веднага след изписването, а и да не-също. Когато няма посещенше вкъщи принципно педиатъра иска да види детето възможна най-скоро. Всичко е и за твое спокойствие. Недай си Боже да се слуи нещо след прибирането да знаеш, че има на кого да се обадиш и разчиташ.

Аз нямах алтернатива и за мен беше на 100% да сме при избраната и съответно реагирах от рано. Ако имаш поне 2-3 вариянта и то които приемат пациенти, може би не е нужна много ранна уговорка.
Успех с избора!

# 572
  • Мнения: 142
Тези, които съм "харесала" са все доста заети и затова питам вас, защото ми се иска да се чувствам сигурна преди раждането. Просто не знаех кога ще ме приемат сериозно, защото все пак ще правим уговорка за бебе, което е все още неродено и предполагах, че има някакъв "срок".
Благодаря ви много, че се отзовахте с информация  bouquet

# 573
  • Варна
  • Мнения: 1 968
грешка ,обърках темата.. ooooh!

Последна редакция: чт, 01 сеп 2016, 10:18 от Velina_p

# 574
  • Мнения: 3
Привет, група. Нова съм тук, изчетох няколко страници назад, но не намерих това, което ми трябва. След месец ми е термина. Преди две години имах едно секцио по спешност. КАЖЕТЕ ми, моля ви към кой лекар да се насоча в Майчин дом, който е ЗА нормалното раждане.

# 575
  • Мнения: 3
Или казано по-реалистично - при индикации, че всичко е наред и бебе тръгне само да излиза, кой лекар ще ме подкрепи?

# 576
  • Варна
  • Мнения: 4 979
Знам за няколко такива раждания на д-р Друмев. Мисля, че и тук в темата беше писано. Доволни бяха родилките.

# 577
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз си мисля, че всеки лекар ще те подкрепи за нормално раждане. Не видях някой, който да настоява за секцио без причина.
Късмет Peace

# 578
  • Варна
  • Мнения: 4 979
И аз така мисля, но споделих за кого конкретно съм чувала добри отзиви от осъществено нормално раждане след секцио. Предполагам всички лекари са го правили, но не са споделяли за други.

# 579
  • Варна
  • Мнения: 1 185
 За пореден път ми се случва да отида на регистратура лично да запиша час за някой лекар и от там госпожите да ми казват ,че няма свободни часове,а като отворя онлайн записването на часове се оказва ,че има!
 Просто недоумявам!  Shocked
 Последно беше в четвъртък. Отидох да запиша час за дъщеря ми при специалист. Прегледа е спешен и трябва да се направи възможно най-скоро. Специалиста преглежда в МД веднъж седмично и тези от регистратура ми казаха,че няма часове. Дори педиатърката ни отиде да говори с тях дали не може да се направи нещо,защото прегледа е спешен или да ми се обадят ,ако някой се откаже ,или да отида в деня по-рано за да ни прегледат-НЕ! Не може ! Няма вариант!Всичко било пълно!
 Прибирам се в къщи ,отварям компютъра и хоп ,какво да видя!? За желания от мен ден имаше свободни цели 5 часа  Shocked ,нямаше и половин час откакто бях говорила с тях.Записах си час ,а останалите си стоят все още свободни.
 Имате ли представа защо се получава така? Вече си мисля ,че го правят нарочно! На моя позната са й направили същия номер за Хинев. Обажда се по телефона и й казват,че няма свободни часове. Веднага отваря сайта им и графика му празен.  Close

# 580
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Интересно ще ми е, няма логика да не дават часове.

# 581
  • Варна
  • Мнения: 1 968
Да не би да им е грешна информацията на рецепцията?

И аз не виждам логика да не дават часове...има някаква грешка сигурно.Бих им звъннала да им кажа да си  я оправят.. Naughty

# 582
  • Варна
  • Мнения: 1 185
  И аз не виждам логика,но и по принцип комуникацията с персонала на регистратурата в Майчин дом е доста трудна!

# 583
  • Мнения: 2 721
Аз се дразня когато трябва да звънна 20 пъти докато се свържа с някой..А като отида няма нито опашка , даже повечето пъти и хора не чакат...Да кажеш, чр им е много сложна работата...

# 584
  • Варна
  • Мнения: 4 979
Сутрин си е трудно свързването наистина, но си имат работа. Приеми, часове за прегледи, плащания от прегледи, раждания, манипулации... не е да нямат. С комуникацията и аз имах проблем, но не съм от персоните, които си затварят очите и си мълчат, та сега и по име ме знаят и за малкия ме питат как е. Това обаче отчитам като минус на МД. За жалост колкото и перфектно да искаш да е нещо при наличието на взаимоотношения между хора е трудно,  да не кажа невъзможно.
Мацки, не им се връзвайте. Настоявате да си свършат работата и си искате това, за което сте там и си плащате. Изречения и погледи вкъщи да си правят. Най-мразя накой да стои на работа все едно е на сила там. Щом може да си позволи такова държание значи може са си позволи да не работи, т.ч. да си ходи вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт