"Майчин дом"-Варна тема 8

  • 125 139
  • 817
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 1 185
  А! То и аз съм им стара познайница и след като вече се оплаках от тях поне спряха да ми се зверят ,засега де!  Laughing  То и да се жалваш от тях и да не се ,ми прави впечатление ,че няма полза. Забелязвам че има доста грубо и надменно отношение дори към лекарите и не ми е ясно що за привилегии са им дадени . Имаше период в който избягвах да ходя в Майчин дом заради тях...както и да е! Ти си пейш Пенке ,ма кой те слуша.
 Това за часовете е много тъпо. Не е тенденциозно към моята особа,защото не се е случвало само на мен. Съмнява ме да им е грешна информацията на регистратурата от тази на сайта. Никога не се е получавало разминаване като си запиша час он лайн. А чесно казано не ми се занимава да се разправям с тях. Само ще си вдигна нервите и резултата ще е безплоден.
 И аз го отчитам като голям минус за Майчин дом!

# 586
  • Мнения: 3
Благодаря, момичета, че писахте. Жалко, че някоя мама не се включи с подобен на моя казус.

# 587
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Pipppa, на мен ми се случи доблиране с часовете и се оказа, че регистратура нещо са объркали със записването. Не знам и аз как е възможно, ако независимо как се запише час се отбеляза в една система, но е факт, че две деца бяха записани при един лекар в един час и така и излизаше на графика. Чак да сме записали в една секунда.. едва ли

# 588
  • Мнения: 118
Момичетаа... има ли някой който е при Д-р Митко Митев?  newsm78 newsm78

# 589
  • Мнения: 13
Здравейте, интересуват ме вашите отзиви за доц. Янева, която преглежда в Майчин дом - гр. Варна. Става въпрос за проследяване на бременност и раждане при нея. Ще съм ви много благодарна!!!

# 590
  • Мнения: 5 254
Lilygirl, по принцип е много добър лекар, но според мен вече възрастта и е в повече и си казва думата. Честно казано, нейни дългогодишни пациентки( мои близки познати) отидоха да раждат при други лекари в Майчин дом.

# 591
  • Мнения: 1 630
Lilygirl, по принцип е много добър лекар, но според мен вече възрастта и е в повече и си казва думата. Честно казано, нейни дългогодишни пациентки( мои близки познати) отидоха да раждат при други лекари в Майчин дом.
Shocked А ти знаеш ли тя на колко години е? Преди 15 дена родих при нея. Нямам забележки, страхотен човек и професионалист. От години ходя при нея и мисля все така да е. Много си я обичам. Бог живот и здраве да й дава.
И какво й е на възрастта?- http://www.factor-news.net/index_.php?cm=12&id=6007

# 592
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 085
Момичета, преди няколко страници питах за ендокринолог в МД, сега пак ще си повторя въпроса - някоя от вас да го е посещавала и мнение да даде?

# 593
  • Мнения: 5 254
Да знам на колко години е, да е жива и здрава Wink Не казвам, че не е специалист, но също така знам, че дългогодишни пациентки избират вече други лекари и не говоря ей така колкото да се намирам на приказка. Питат казвам си мнението и това което знам Wink

# 594
  • Мнения: 13
**Elly**, много ти благодаря за споделеното мнение. Аз също чух само добри отзиви.
Хубав и усмихнат ден!

# 595
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Да знам на колко години е, да е жива и здрава Wink Не казвам, че не е специалист, но също така знам, че дългогодишни пациентки избират вече други лекари и не говоря ей така колкото да се намирам на приказка. Питат казвам си мнението и това което знам Wink

Спокойно, всички без един те разбрахме.  bouquet  На някой явно им е в повече неспането или друго. Изказала си си мнението, а който иска да не го зачета...

Това е форум и всеки може да си изказва мнението! Съгласни и несъгласни може да има винаги, но това не променя нещата!
И във Варна има хирург на 80г, който уж проктикува още, но свекърва ми преди 2 седмици се оперира при друг, т.к. на този вече му треперят ръцете. Всеки с мнението и избора си! Това, че някъде има практикуващ на 101 не е никакъв критерии. То и родилка на 62 има. Хайде да чакаме и ние тези години и да раждаме тогава.

# 596
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета.Има ли скоро родили в МД? Отзиви?Наближава и притесненията се засилват.как протича секциото?Кога виждаш бебето?Къде те отвеждат след операцията?Кога близките могат да видят теб и бебчето? Моля ви, ако някой иска да пообясни.Благодаря предварително.

# 597
  • Мнения: 79
Здравейте!  Обмислям раждане в МД и искам да попитам вече родилите там има ли ден на отворените врати, какви са условията при престой,колко жени са в една стая , как се отнасят акушерките. Водя ЖК на друго място и досега  не съм посещавала МД. Би ми било полезно ако някой може да сподели опит Peace Hug bouquet Hug

# 598
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Кога виждаш бебето зависи от упойката. С пълна като се събудиш, а със спенална видях моменто на раждането му. Буквално как го изваждаха. Дадоха го веднага на неонатолога за преглед и почистване и няколко минути по-късно ме го донесоха да видя и целуна. Изнесоха го да го види и баща му и после в бебешката стая. След операционна се отива в реанимация където прекарваш 1 нощ и на следващия ден те местят в стая като обикновените са с две родилки, самостоятелнатата, за която се доплаща(85лв на вечер) си сам. В тези стаи бебето е при теб( то се носи при майката още в деня на раждането предимно след посещението като винаги можете да го оставите на детските акушерки да го гледат, а и те саи предлагат особено за първата нощ), но при посещение (следобед по 1ч) се взема и близките могат да го видят през стъкло в бебешката стая. После се почистват стаите и се връщат бебетата. Винаги могат и по друго време да дойдат близки да ви донесат нещо или за друго, но няма да имат достъп до стационара и бебето и вие трябва да излизете. Има вариянт и на стая с придружител (135лв на вечер) където може да има денонощно по човек при теб и бебето си е при вас.
във всяка стая има мивка кът за попиване + самосоятелен санитарен възел.
Ден на отворени врати няма, но когато поискате може акушерка да ви качи и да ви покаже. Естествено няма да видите определена зала, ако в нея има раждане или просто е заета.

На тези от вас, на които им предстои мога само да кажа, че вече като знам какво е раждане секцио със спинална в МД и престоя ми там мога да родя на всички децата Simple Smile С усмивка, бодра стъпка и без грам страх бих отишла отново!

П.с. Анестезиолог ми беще д-р Александрова като при нея имам още една упойка от манипулация преди 3 години-уникална жена. Свърши си перфектно работата, плака с мен като се роди малкия, 5 пъти излиза да провери ММ,че не го държаха краката отвън. Доктоката ми също много я похвали за упойката, защото и от нея има значение колко и как ще са отпуснати мускулите и т.н. Докторите като опериат и могат да познаят кой е поставил упойката. С дългогодишната си работа заедно се познават вече.

Разбира се, може да има ден, в който някой да е станал с Дто нагоре, но питате и си искате каквото ви трябва.
При мен причерно малкия беше на АМ и на постоянно звънях като дойде времето. Едните бяха доволни, въпреки, че си следят и те, а друга ми каза, че днаела и няма нужда да и звъня. Да, но аз не съм врачка, т.ч просто отговорих, че ще звъня, защото така съм спокойна и искам и това е.  Mr. Green Аз като цяло не си мълча и не бих си затворила очите, но не мисля и че трябва.

Майчетата със секцио да знаете, че в избора на екип влиза и избор на анестезиолог, т.ч. ако имате предпочитания можете да ги кажете. Има случаи, в които няма как да се удовлетвори искавлнето заради графици, почивки, но ако не може да се случи ще се разберете друго.
Аз лично си мислех, че с 10 човека в операционната ще ми е малко странно, но за това си дадох сметка, след като приключи всичко. Тогава нищо не мислиш освен да си чуеш и видиш детето.

Последна редакция: сб, 10 сеп 2016, 22:19 от eli70o0

# 599
  • С изглед към морето
  • Мнения: 63
10 човека в операционна? При мен бяха не повече от 5. Анестезиолозите всичките са добри - лично съм ги изпитала по няколко повода. За храненето на бебето не съм се притеснявала - те си знаят - даже през ум не ми е минавало да им казвам кога да го хранят. Последните два дена вече си беше изцяло на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт