"Майчин дом"-Варна тема 8

  • 125 247
  • 817
  •   2
Отговори
# 780
  • Мнения: 5 263

Никого не искам да засягам, но винаги са ми били непонятни желанията да си близък с лекар, учител, да си говорите на "ти" или да разменяте общи приказки. В крайна сметка, приятели всички си имаме, когато отиваме при специалист, го правим заради професионалните му качества, а не, защото е голям веселяк и задължително усмихнат. Все пак лекарите са хора като всички останали, едни са страшно контактни, други са по-обрани, изборът е огромен - кой както предпочита.

Винаги съм се чудила същото  Peace

Чела съм мненията от тази въпросна тема, 95% от тях са на хора, които дори не знаят къде е Майчин дом, да не говорим, че никога не са виждали доктора Wink

# 781
  • Варна
  • Мнения: 2 036
И аз ще изкажа мнение. Д-р Яков изроди (секцио) второто ми дете, операцията мина перфектно. Така реших да продължа да го посещавам и с третата си бременност. За съжаление завърши с мисед аборт, той ми направи абразиото, от което се възстанових много бързо и след 3 месеца бях бременна за четвърти път. Разбира се, водих си ЖК при него. В 7-ми месец се появи проблем, за който го уведомих. Не обърна внимание, каза че всичко ще приключи след самото раждане. Тъй като същия проблем имах и при първата си бременност, реших да се поразровя и на своя глава направих кръвни изследвания, които бяха доста завишени. Отидох с изследванията, не им обърна внимание и отново, че всичко ще се нормализира. След седмица показателите бяха още по-високи. В същото време (в края на 8-ми месец) започнаха болки и с всички резултати отидох на преглед. Вече знаех, че доктора е излязал в отпуск и ме прие друг лекар за задържане. На следващата сутрин въпреки влетите ми медикаменти, болките и контракциите ми не бяха намалели. Лекарите на смяна започнаха да се чудят, какво да правят, особено като ми видяха изследванията, да се опитат да задържат раждането или да ме оперират. Благодарна съм, че взеха най-правилното решение и по спешност ме оперираха, положиха и много грижи за мен и дъщеря ми. Но не мога да си обясня и до днешен, защо д-р Яков не взе под внимание изследванията и факта, че вече веднъж бях преминала през всичко това и знаех, че нещо не е наред.

# 782
  • Варна
  • Мнения: 4 979
За жалост мога да споделя същото, които за теб се радвам, че е приключило с живо и здраво бебе, но в нашето семейство трагедията се случи и то двойна...
Аз също не мога да си го обесня до ден днешен.
Този човек преди години спаси живота на свекърва ми като направи операция, която друг не се нае да направи и благодарение на него е жива и здрава, но не мога да оправдая оставянето на нещата на съдбата, щом има какво да се направи при положение, че има вероятност да не се развият по най-добрия начин. Щом има проблем по никакъв начин не оправдавам пренебрегването му колкото и незначителен да изглежда, въпреки че проблем не може да е такъв.
Относно изпълнението на процедури-безпогрешен, но...

# 783
  • Мнения: 251
Кой хирург може да ми препоръчате ? Всеки в екип с гинеколог ли  е или както дойде ?

# 784
  • Варна
  • Мнения: 4 979
За какъв хирург питаш?
Всяко АГ си оперира като за планови операции са се комплектовали и са си по двойки и си влизат в този екип, а ако е по спешност влизат с дежурния като, ако имаш лекар там го викат. Практика им е следиш ли се при техен лекар да го търсят и викат при нужда. При отиване в дежурния кабинет без да имаш лекар там влиза на операция дежурния лекар + който успее да извика.

# 785
  • Варна
  • Мнения: 2 036
За жалост мога да споделя същото, които за теб се радвам, че е приключило с живо и здраво бебе, но в нашето семейство трагедията се случи и то двойна...

Щяха да я изтърват, тя, миличката се е мъчила в мен.

# 786
  • Мнения: 5 263
Pepsilight, направо не мога да си обясня, защо така е неглижирал нещата  Tired Нямам представа, какво е това, което си имала, но щом си имала изследвания и пак не е обърнал внимание съм направо втрещена. И все пак важното е, че всичко е приключило добре  Hug

# 787
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Radina, имах Холестаза на бременността, всичките ми чернодробни ензими бяха увеличени и се покачваха двойно за седмица. Аз си ги направих на своя глава, бях се поинтересувала откъде имам този ужасен сърбеж по тялото. С Теди бях по същия начин и пак родих по спешност и със зелени води.
Да не споменавам, че през цялата си бременност бях с бактерия в урината и не предприехме никакво лечение. Урината ми, беше тъмно червена вече в края на бременността. За това и останах повече от денонощие с катетър, за да наблюдават урината и дали всички лекарства действат.
Минало е вече, но си остава въпроса, защо не се обърна внимание на всичко това. Остана и големият стрес на мъжа ми, който не знаеше какво се случва, само е виждал бягащи акушерки и лекари.
В същото време не знам, как мога да изкажа благодарността си към Д-р Георгиева и Д-р Добрева, на Снежи също, тя бяха жените, които реагираха навреме. По време на престоя ми, на Ема в неонатологията, всички бяха страхотни. Информираха ме за всичко, което се случва с нея, защото правихме и консулт с кардиолог.
И накрая, при плащането така и не разбрахме, защо ни взеха 200лв. повече. Самите те се оплетаха и не можаха да ни обяснят. Казаха за храна, за грижи, ей такива неща, но нищо черно на бяло. А тези неща си влизат в цената на секциото, никой не плаща отделно храна, нали? Съвсем друго щеше да е написано: +50лв. консулт гастроентеролог, +50 лв. ..., +еди си колко лева за еди си какви медикаменти ... Но нищо, минало заминало.

# 788
  • Мнения: 68
Да попитам,  в МД когато правят БХС правят ли и ФМ ранната?

# 789
  • Варна
  • Мнения: 4 979
За сем. Георгиеви и аз мога да потвърдя от личен опит, че не рискуват излишно да оставят нещата на "ще видим какво ще се случи".
Относно доплащането, което ти е останало неизвество, макар че в този момент едва ли се го мислила, при 4та + операция за деня се доплаща като извънредна та цена от 200лв независимо планирана или не.

# 790
  • Мнения: 44
Пепси, и аз ходя при Яков и не съм доволна от същите съображения - неглежира проблемите и не го интересува много много...но при мен вече е късно да търся друг, а и тази болница съм избрала не заради него, а заради друго важно за мвн съображение.Жалко, чак сега го озъснах това нещо. А при първото ти дете кой лекар посещава, той обърна ли вниемание на проблема, предприе ли мерки?

# 791
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Пепси, и аз ходя при Яков и не съм доволна от същите съображения - неглежира проблемите и не го интересува много много...но при мен вече е късно да търся друг, а и тази болница съм избрала не заради него, а заради друго важно за мвн съображение.Жалко, чак сега го озъснах това нещо. А при първото ти дете кой лекар посещава, той обърна ли вниемание на проблема, предприе ли мерки?

При първата и втората бременност ме следи д-р Петинка Цветкова, но не съм раждала при нея. Сега се замислих и не помня да съм и споделяла за тези ужасни сърбежи, но отидох да раждам с рани по краката от чесане. Тогава, проф. Балев още в 32 седмица ми каза, че дори да нямам признаци за раждане, трябва да родя поне 10 дни по-рано. Дори ми го пише в листа от него.
eli70o0, това къде го пише в ценоразписа? И къде им е логиката? След като го има като правило, защо не го казват точно и ясно, а ми излязоха с думите за храна и грижи, все едно останали не са се хранили и не са полагани никакви грижи.
sk1, да правят, без измерванията при ФМ няма как да пуснат БХС. Но аз бих потърсила специалист за ФМ.

# 792
  • Варна
  • Мнения: 4 979
Пепси, и аз не съм го виждала в ценоразписа.
Аз съвсем случайно разбрах като при мен се наложи да изместим секциото за по-рано ден преди него и тогава д-р Георгиева (тя ми е лекар) по пътя за регистратура ме предуледи да знам, че ако вече по график има 4 операции ще ме таксуват за извънредна + цената на секцио.

# 793
  • Мнения: 5 263
Аз понеже се познавам, щях да им изкарам душата, ако знам, че нещо ми има и има опасност за детето. Боже като си помисля, за какви неща му мрънках и как не излязох от кабинета му докато не ми даде отговор, какво да правя и дали това ще застраши мен или детето ми. И не ме отпрати нито веднъж. Даже №2 при една от последните консултации се видя проблем, каза ми да наблюдавам и при най-малкото съмнение да се връщам в болницата. Да върнах се няколко дни по късно, защото ми изтекоха водите. Луда работа, доктори иди ги разбери, добър е, това не може да му се оспори, но не може така....

Важното е, че вече всичко е наред, че знам за слуачай в който хем ти обръщат всичкото внимание на света и пак финала не беше хубав....не е в МД.

# 794
  • Варна
  • Мнения: 738
Здравейте, извинявам се предварително за офтопика Sad не мога да се ориентирам има ли тема за асистирана репрофукция  в Майчин дом Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт