"Майчин дом"-Варна тема 8

  • 125 244
  • 817
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: leet
Проблемът им е, че приемат прекалено много пациенти. Би трябвало да поемат толкова, за колкото им стигат силите, а не сакън да не изтърват някой лев. Не говоря само за лекарите в МД, но и за тези в АГ и ОБ. Някак си ненормално ми се струва лекар да е поел стотици бременни. Ми от желязо да е, ще се измори, ще почне да неглижира това-онова и ей ти трагедия. Освен това, лекарят е длъжен да провери и обясни всичко, да обърне внимание на най-малкото неразположение на бременната и да отчете всяко нейно притеснение - независимо дали е смешно в неговите очи. Аз също съм в МД, но съм при лекар, който не е толкова натоварен и съм супер доволна. Преглед под 30 минути съм нямала, отговаря на всеки въпрос, вдига си телефона независимо колко е часът и приема извънредно. Обръщал е внимание на всяка глупост, която го питам. Лично аз, не бих избрала медик, който знам, че преглежда още 1500 бременни, пък ако ще да е най-добрият във Варна.

# 796
  • Мнения: 44
Аз доколкото знам не си дават личните телефони, може да се обадиш само на стационарните в Майчин дом. Докато в АГ и ОБ не е така, даже в сайта на АГ-то ги има публикувани личните телефони на всички лекари...

# 797
  • Мнения: 2 721
Когато бях бременна , моят гинеколог си даде и двата лични телефона, за да му звъня ако има нещо . Дори и сега се обаждам ако трябва да го попитам нещо. Говоря за Д.Корновски в МД.

# 798
  • Варна
  • Мнения: 4 979
И аз имам номера на лекарката си - д-р Георгиева.
Звъняла съм й и в извън работно време и ако не успее да вдигне по-късно ми връща обаждане.
Не мисля, че мястото на личните им телефони е в публични сайтове.
Защо всеки трябва да ги има и знае?

# 799
  • Варна
  • Мнения: 1 185
И аз имам личния номер на моята лекарка и съм й звъняла по всяко време!
Дори когато ми изтекоха водите в 2 през нощта се обадих първо на нея,а тя се обади на колегите си в болницата и когато пристигнах след 5 мин, те ме очакваха.

# 800
  • Мнения: 44
Ок, значи е само при мен...

# 801
  • Варна
  • Мнения: 4 979
Но и това "доколкото знам" не е достатъчно ясно.
Искали сте и са Ви отказали номер или просто така сте чули?

# 802
  • Мнения: leet
Аз имам номерът на лекаря. Той ми го даде, без да съм го искала. За зругите не знам как е.

# 803
  • Мнения: 756
Аз също имах номера на моята лекарка. Тя сама ми го даде при регистрацията на ЖК и каза, че мога да звъня когато и за каквото и да е. Налагало ми се е да и се обаждам за различни притеснения. Винаги ми е вдигала.

# 804
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Проблемът им е, че приемат прекалено много пациенти. Би трябвало да поемат толкова, за колкото им стигат силите, а не сакън да не изтърват някой лев. Не говоря само за лекарите в МД, но и за тези в АГ и ОБ. Някак си ненормално ми се струва лекар да е поел стотици бременни. Ми от желязо да е, ще се измори, ще почне да неглижира това-онова и ей ти трагедия. Освен това, лекарят е длъжен да провери и обясни всичко, да обърне внимание на най-малкото неразположение на бременната и да отчете всяко нейно притеснение - независимо дали е смешно в неговите очи. Аз също съм в МД, но съм при лекар, който не е толкова натоварен и съм супер доволна. Преглед под 30 минути съм нямала, отговаря на всеки въпрос, вдига си телефона независимо колко е часът и приема извънредно. Обръщал е внимание на всяка глупост, която го питам. Лично аз, не бих избрала медик, който знам, че преглежда още 1500 бременни, пък ако ще да е най-добрият във Варна.

И като сложиш и това, че отсъства 10-14 дни в месеца, става супер неприятно. Но това го разбрах, вече като си бях платила за ЖК.

Въпреки всичко не мога да отрека, че е добър специалист, но явно и той си има фалове. Скоро, моя приятелка сподели за отношението към нейна приятелка, бременна с близнаци, как нямало да ги износи и т.н. Да, изключително прям, но не винаги е нужно такава прямота.

# 805
  • Мнения: 7
 Здравейте мами! BlushПредстои ми раждане избрала съм "Майчин дом",ако може да споделите опит за нормално раждане при кой доктор бяхте и как мина раждането!Притеснявам се ако отида без избор на доктор,да не ме оставят да се помъча и накрая да ме срежат! Confused
Благодаря предварително! bouquet

# 806
  • Мнения: 2 721
Здравейте мами! BlushПредстои ми раждане избрала съм "Майчин дом",ако може да споделите опит за нормално раждане при кой доктор бяхте и как мина раждането!Притеснявам се ако отида без избор на доктор,да не ме оставят да се помъча и накрая да ме срежат! Confused
Благодаря предварително! bouquet
Бременноста ми следя Димитър Корновски и при него родих . Препоръчвам го с 2 ръце. Моето раждане беше много бързо и безболезнено.
В МД никой няма да те остави да се мъчиш според мен. Там работят професионалисти .

# 807
  • Мнения: 7
Здравейте мами! BlushПредстои ми раждане избрала съм "Майчин дом",ако може да споделите опит за нормално раждане при кой доктор бяхте и как мина раждането!Притеснявам се ако отида без избор на доктор,да не ме оставят да се помъча и накрая да ме срежат! Confused
Благодаря предварително! bouquet
Бременноста ми следя Димитър Корновски и при него родих . Препоръчвам го с 2 ръце. Моето раждане беше много бързо и безболезнено.
В МД никой няма да те остави да се мъчиш според мен. Там работят професионалисти .
Благодаря за отговора! bouquetНе подценявам професионализма на лекарите там,но не е тайна че повечето предпочитат цвзаровото сечение. Wink Затова и искам мнения за докторите които държат на нормалното раждане! Blush

# 808
  • Варна
  • Мнения: 4 979
Xristinaa, коментират се две имена, защото акушерките са 2 - Снежи и Рени като всяка работи с определени лекари, а другата с другите. Всеки лекар си има акушерка за ЖК. Прегледите при единия не отменят прегледите при другия. От видовете ЖК зависи интензитета и броя им.  ( По ЗК, ПЛАТЕНА И ИНТЕНЗИВНА).
По въпроса с плащането за дежурен кабинет- на ЖК по ЗК нямаш включени извънредни прегледи и ако се наложи да отидеш по спешност е редно да се плати този преглед, въпреки че често не се плаща щом си при техен лекар. При другите ЖК е включено всичко нужно като то се изразява и в допълнителни прегледи и изследвания, ако се наложат такива. Тогава не се плаща нищо повече освен цената за ЖК.
Там политиката е и такава, че който ти води ЖК те и изражда освен, ако нямаш други желания.
Щом е за секцио определят дата, записват в графика и лекаря си прави операцията. Той си има ангажимент към теб и не е който е на смяна, а твоя лекар си те оперира. Ако се наложи по-рано и тръгне раждане отиваш в болницата, звънят му, идва и прави секциото. В цената на секцио си е включен избор на екип, което е първия оператор + анестезиолог и имаш право да си ги ибереш. Не се доплаща.
Доплаща се избор при нормално раждане. Тогава отиваш в дежурния като тръгне раждането и те звънят на лекаря ти и го викат. Акушерка мисля, че не може да се избира, а която е на смяна,

# 809
  • Мнения: 2 721
Здравейте мами! BlushПредстои ми раждане избрала съм "Майчин дом",ако може да споделите опит за нормално раждане при кой доктор бяхте и как мина раждането!Притеснявам се ако отида без избор на доктор,да не ме оставят да се помъча и накрая да ме срежат! Confused
Благодаря предварително! bouquet
Бременноста ми следя Димитър Корновски и при него родих . Препоръчвам го с 2 ръце. Моето раждане беше много бързо и безболезнено.
В МД никой няма да те остави да се мъчиш според мен. Там работят професионалисти .
Благодаря за отговора! bouquetНе подценявам професионализма на лекарите там,но не е тайна че повечето предпочитат цвзаровото сечение. Wink Затова и искам мнения за докторите които държат на нормалното раждане! Blush
Моят лекар не е от тези, аз въпреки че носих голямо бебе , никога не ме е натискал за секцио. От първата консултация казах, че ще родя естествено и така и стана.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт