Топла пролетна седмичка /27.03- 2.04/

  • 2 476
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 195
но нека обърна внимание, че лекарят на Стефани я беше инжектирал с Прегнил преди конференцията Simple Smile

Jam, много си наблюдателна. Така е, но след първата инжекция наистина бях обезпокоена  и на следващата го накарах да ми обясни защо се слага прегнила при малки фоликули. Та тогава той спомена, че не само за спукване се слага а и за някакъв вид стимулиране, и този въпрос също е бил обсъждан на конференцията. Аз мисля, че това е някакъв нов опит но явно се практикува от преди въпросната конференция.

# 16
  • Мнения: 1 320
Хехе, значи докторът на Стефани е твърде напредничав. А дано тази нова терапия даде резултат.
Леа, за пукане на фоликулите се бият 10000 или 5000 единици прегнил.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 272
Леа, за пукане на фоликулите се бият 10000 или 5000 единици прегнил.
Упс Embarassed сори. Пак се изказах неподготвена. Ама и не им обръщам голямо внимание на нулите, та затова... Embarassed

# 18
  • Мнения: 856
...не само за спукване се слага а и за някакъв вид стимулиране, и този въпрос също е бил обсъждан на конференцията. Аз мисля, че това е някакъв нов опит но явно се практикува от преди въпросната конференция.
Разбира се, че метода не е открит по време на въпросната конференция. Просто там  е придобил по-голяма популярност.
Няма да се изненадам ако го приложат на повечето от нас съвсем скоро  Wink

Аз да ви се оплача, си ближа раните след второ неуспешно инсе. По неприятното, е че видях втората чертичка на 15 ден след процедурата. За съжаление 3 дни по късно чертичката избледня и всичко приключи след още няколко дни. Според доктора, важното е че сме на прав път, но все пак ми беше трудно да преглътна разочарованието.

# 19
  • Мнения: 2 381
Mur, много съжалявам
На мен ми предстои IUI следващия месец и в инструкциите, които са ми дадени пише да не си правя домашен тест, заради прегнила. Предполагам, че го знаеш де.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Мурче, много съжалявам Cry Но поне, както е казал док. сте на прав път.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 272
Мър, много съжалявам за неуспешното инсе Sad Все повече си мисля, че и моето второто няма да е успешно...Намери сили отново да влезеш в борбата! Знам, че сега ти е много тъжно, но щом е станало, дори и за малко, пак ще стане Hug
Аз вчера отново бях при Стаменов. Беше ми 12 ден. Фоликулите отдясно са 13 мм и 14 мм, отляво има един 15 мм, а другите са малки. Ендометриумът ми е 11 мм, което е добре за този ден от цикъла. Продължавам с инжекциите. На 14 ден пак ще ми гледа фоликулите, пък да видим кога ще е инсето....

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Може ли два глупави въпроса Embarassed:
1. Всички ли, уж зрели фуликоли, които не стигат по някаква причина до овулация /напримир превръщат се в кисти/ са празни /не съдържат яйцеклетка/? Или ако е използван прегнил е можело да оволират?
2. Кага е най-добре да се направи тест след инсе при положение, че се приема утрогестан и съответно кога да се спре приемането му /примерно ако теста е - на 15-ти ден да се спира ли или за всеки случай да се изчака още няколко дни/?

# 23
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Аз ви чета, но понеже при нас няма новини....
Напоследък нещо само се разхождам, че като се качих следизмно на кантара и имаш ох, ах Cry Cry Cry мъъъъъка.
Весел ден на всички

# 24
  • Мнения: 1 419
Аз отдавна не бях чела, защото бях в командировка и нямах време, но има раздвижване тук и това ме радва - чакам добрите новини Hug

Лекси, не съм сигурна че мога да ти отговоря  Embarassed

Аз съм към края на Естрофемо-Дуфастонения цикъл (25 ден) и другия месец пак ще се стимулирам. Гърдите ми са станали по-огромни от всякога - имате ли идея кое от двете им е повлияло така?  Blush

# 25
  • Мнения: 2 381
Лекси, не мога да ти дам конкретни обяснения защо, а само това, което знам от доктора ми.
По втория въпрос - домашен тест след инсеминация и използвана инжекция съдържаща hCG не се препоръчва. Кръвен тест се прави 14 ден от инсеминацията и трябва да е повече от 5, като нивата нарастват съобразно седмиците.
Закъснение след инсеминация при прием на прогестерон, може да има, дори ако не е настъпила бременност. Не се препоръчва спирането на медикаментите докато наблюдаващият лекар не каже.

# 26
  • Мнения: 1 320
Лекси, доколкото съм чувала прегнилът помагал и за подпомагане качеството на яйцеклектата. Не съм съвсем сигурна в това твърдение, но новият метод за стимулиране с прегнил ме навежда на мисълта, че може би има нещо такова.
За втория ти въпрос-утрогестана не влияе на теста за бременност. Направи го на първия ден след предполагаемия ден за лелката, защото утрогестана забавя идването й, но моят опит показва, че теста отчита. За съжаление на мен досега все отрицателно. И аз съответно си спирам утрогестана. Иначе лекарят ми е казал 15 дни утрогестан, ако не ми е дошло тест и според резултата-спираш утрогестана или се радваш Simple Smile

Ая, мисля, че гърдите ти са се уголемили от дуфастона.

Мър, съжалявам, но бъди сигурна, че ще стане! Късмет!

При мен бебе няма. Кръвният тест от днес показа 1,4. Вече си взех направления за изследвания, от другата седмица стягам документите за инвитро.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 272
Момиче, много, много съжалявам, че пак е неуспешно инсето Sad Признавам, че твоята борбеност ме зарази и благодарение на теб започнах да ходя при Стаменов. Дано оттук нататък ни съобщаваш вече само хубави новини. А и се надявам още докато подготвяш документите за инвитро, самичко да стане бебето Praynig
Аз днес съм на преглед отново. 14 ден ми е и ако фоликулите са порастнали достатъчно, ще насрочим дата за инсе.
На всички желая успешен ден!

# 28
  • Мнения: 7 716
Лея, успех.

# 29
  • Мнения: 1 951
Mur, съжалявам, мила  Hug Важното е че сте на прав път.

Леа, стискам палци.

Пета, какво стана с теб, ЩеШе да докладваШ?

Общи условия

Активация на акаунт