В кои софийски АГ дават детето да засуче веднага?

  • 1 246
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
В Тина Киркова нямаше проблеми в това отношение. Бебетата си бяха през цялото време при нас, не са ни ги взимали, освен 1-2 пъти за баня и ни ги връщаха до 10-15 минути. Вечерта също си бяха при нас. Даже имаше такъв случай - едно от момичетата в стаята, имаше позната в детското отделение и ни предлагаше да ни черпи по едно спане и с връзки да им оставим бебетата през нощта. Обаче при условие, че най-сетне си се добрал до бебето си - просто не виждам как някой ще си го остави доброволно.  Grinning
Иначе просто не е седял въпроса дали ще кърмим или не.
Неприятното е само, че когато бебето се роди в 12.00 часа по обяд, казват, че ще го върнат на майката чак в 6.00 часа. От една страна - мисля си, че по това време ги проследяват как са или им правят някакви изследвания. От друга - като им даде човек известен толеранс от 2-3 часа, просто отива и си го взима. Първо се дърпаха, казаха, че било рано, ама после... къде ще ходят.

# 16
  • у дома
  • Мнения: 708
Аз като раждах в Тина Киркова в присъствие на таткото  бебето си беше при мен през цялото време дори веднага след раждането не го взеха, а си спомням че плачкаше милото в другия край нас стаята- след раждането не съм искала да го слагам веднага на гърда, че още не бях открила кърмаческия форум , пък и бях в голям стрес. Но мисля че няма да има проблем ако го поискаш да ти го дадат, особено ако таткото е там и е навит да се разправя в случай на отказ от тяхна страна Simple Smile

Иначе при нас ги вземаха от 12 до 6 за да можем да поспим. Но това беше преди година и кусур. А пък АМ и вода ни го носеха за всички бебета се полагаше - ако щеш даваш, ти си му майката - ти си го храниш.  Аз не съм виждала там акушерка да храни бебе ...

# 17
  • Мнения: 337
ТОва което те интересува се случва в Майчин дом. Там единствено задържат бебето докато му направят изследвания някъде около 2 часа, в същото време ти си в следродилното след което ти донасят бебо и Ви качват по стаите. Бебетата са постоянно при мамите, можеш да му даваш когато искаш да суче. Стаята за мерене на бебетата и преобличане се вижда от маминската стая защото има стъклена преграда. Можеш да виждаш акушерката докато ти преобува бебока или докато го преглеждат. АМ се дава, ако много свали на тегло за дохранване и то ти го дават на теб а ти ако прецениш че е гладно го дохранваш.
Леко раждане Peace

# 18
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
лека бременост желая ...аз раждах в МД-София -нормално и бебчето през цялото време се беше с мен в стаята

# 19
  • София
  • Мнения: 189
Препоръчвам Втора градска болница. Подпомагат кърменето доколкото могат (все пак сме в България), бебето е при майката. Е, веднага след раждането, не, но след два-три часа, ако си го поискаш ти го дават. Леко раждане и успех с кърменето!

# 20
  • Мнения: 1 541
Цитат
А по въпроса за ранното закърмване .......тука една родилка искаше, още пъпната връв не е срязана, да й сложат детето на гърдата" , при което последва многозначително клатене на глава в стил мирова скръб "Боже, какво доживяхме!"     Какво да се прави - България, мила родина...

Това, което чувам ме изумява просто! Аз и без това съм доста притеснена как и къде ще раждам второто си дете (то не че е напът, ама няма и да се бавим много  Wink ). Като вече родила в Англия, аз съм една от тези "еретички", които още не им бяха прерязали пъпната връв, когато бебка вече правеше опити да засуче и това беше най- прекрасното изживяване, което съм имала! Раждах като куче 2 дни, но завършека с бебето на корема и до гърдите ми, в момента, в който излезе от мен направи всичко изживяно бегъл спомен! Че на всичкото отгоре и таткото беше там, че и бебето не са ми взимали и за секунда, че и ме караха 24 часа да е на гърдата ми, докато се научи да суче както трябва, защото не беше много добра в началото.....абе направо съм луда за връзване, барабар с всички лекари в тая болница, дето раждах  Twisted Evil За протокола- само на кърма сме, никога не сме и чували за адапте, бибата направо незнаем за какво да я ползваме, освен да я хвърлин на пода, а шишето е инструмент, който имаме само в единична бройка, та да се отбележим че имаме..... Mr. Green
Как така няма да правят каквото аз поискам, че и с ирония ще говорят  #Cussing out Ами ако си платиш в частна болница няма ли да е както ти искаш? Ще следя темата с голям интерес....очевидно ще ми предстоят битки

Последна редакция: вт, 28 мар 2006, 14:44 от me4eto

# 21
  • Мнения: 184
Раждах в тина киркова в вип родилна с таткото, бебето си го исках да го държа в момента в който го увиха и му направиха необходимите процедури това сав първите 15 мин след раждането.
Бях още на магарето и ме шиеха още там го сложих на гърдата е не се получи  особенно Wink защото нямах опит, акушерката се изплаши да не го изпусна и т.н, но след като ме преместиха на леглото го сложих на гърда добре.Имах огромно желание и ентусиазъм въпреки трудното дъло и мъчително раждане.Даже акушерката изеви желание и ми показа как и стават нештата неща - това ми е първото отроче нямах никакъв опит нито практична представа.Е доста четох тука из форума ама само на опит на хартия.
Та  успях и да получа едно сериозно мъмрене от докторката не заради това че правя опити да кърмя а  че в желанието да сложа бебка на гърда много смело сядах и току виж наложило се да ме шият пак (аз стисках зъби и не обръщах внимание на болката , цел номер едно ми беше да сложа бебка на гърда да засуче веднага доста се бях подковала по темата тука из форума).
 Е успях, после поисках да ми я оставят за през ноща.Първата нощ мина много успешно за нас нищо че беше кошмарно дълга.
Бебка започваше да реве 10 мин след като я сложа в креватчето и цяла нощ а пишат че бебета са изморени от раждането е явно моето не беше а искаше цица,зашото в момента в който я взема и поставя на гърда (макар и не умело) спираше.
Как съм ставала и как ме е боляло с тези шефове не питай , макар че сега болката не я помня.Помня огромното удовлетворение което остана  в мен в това че не се уплаших от срещата с това малко човеч;Това че успях да направя в онази нощ успешната първа крачка за нашето кърмене и  въпреки болката и умората на онази нощ услях и да преодолея страха от това да държа и да се грижа за това малко човече.
Имаш ли желание имаш ли сили и най вече искаш ли че го направиш,не се претеснявай.
Ако случайно нещата се развичт така че да не можеш да сложиш бебето веднага на гърда или да е при теб и да го кърмиш колкото и когато то си поиска не се отчайваш и не се предвай, искаш ли да кърмиш ще успеш. Тук ще намериш огромна подкрепа и че почерпиш много опит от ралични мами и ситуации и те ще ти помогнат с добри съвети ако се наложи.
Пожелавам ти много дух а ти го имаш щом питаш и късмет!

# 22
  • Мнения: 3 447
Аз раждах със секцио в Св. София (Тина Киркова) и по обясними причини ми го дадоха чак на другия ден. "Съквартирантката" ми, която беше родила нормално, я качиха заедно с бебето - предполагам, 2 часа след това. Оттам нататък бебето си е при теб, ако искаш - и през нощта. Носят шишета с АМ и вода, но ти си преценяваш дали да даваш, или не. Акушерките показваха как да сложим бебето на гърда. Правехме и пробно кърмене, за да се види дали поема достатъчно кърма или има нужда от дохранване.
С риск да прозвуча еретично точно в този форум, бих те посъветвала да не се вманиачаваш в това дали ще засуче веднага и дали няма да поеме малко АМ в началото - не е толкова страшно и фатално Wink Бебо го сложих на гърда 12 часа след раждането, а кърмата ми слезе чак на 4 ден, така че искам - не искам, го дохранвах в началото. Ама като засука, та няма спиране Mr. Green Просто не се притеснявай излишно, колкото по-спокойна си, толкова по-гладко ще мине всичко.

# 23
  • Мнения: 2 768
А има ли начин да се опази новороденото от "задължителните", но съвсем ненужни ваксини, които му слагат БЕЗ ДА ПИТАТ РОДИТЕЛИТЕ  #2gunfire ??? Някой правил ли го е досега? Измъквал ли се е от ваксинацията в първите часове на раждането?

За жалост, единственото, което ми идва на ум е да говориш на 4 очи с някоя акушерка да не ги прави, а само да напише, че ги прави. Малко е деликатно, но си струва да опиташ! Peace

# 24
  • Мнения: 7 640
А има ли начин да се опази новороденото от "задължителните", но съвсем ненужни ваксини, които му слагат БЕЗ ДА ПИТАТ РОДИТЕЛИТЕ  #2gunfire ??? Някой правил ли го е досега? Измъквал ли се е от ваксинацията в първите часове на раждането?
това са законови положения- няма не искам.
А малко встрани от темата- гледах някакъв филм по Дискавъри, ами и на трите раждащи жени им дадоха бебетата след доста време, а не както всички очакваме, че в чужбина навсякъде моментално отиват на гърдата. Просто споделям

# 25
Още веднъж ви благодаря за ценната инфо   bouquet!

Таткото вече здравата се е нахъсил да се спори с персонала и в случай на нужда да цитира СЗО/УНИЦЕФ  Laughing Laughing,  само че и двамата осъзнаваме деликатната  ситуация жена ти и детето ти да зависят от компетентността и благосклонността на медицинското лице пък ти да си търсиш правата и да се репчиш  Embarassed Embarassed
Между другото, в априлския брой на "9 Месеца" има много хубава статия как раждат в Германия - в почти празнична обстановка с домашен уют, приглушено меко осветление, на фона на любимото ти СД и без изключения в присъствието на близък човек Sunglasses  Sunglasses. И там точно така дават детето - още с пъпната връв  Wink

До скоро!

# 26
А има ли начин да се опази новороденото от "задължителните", но съвсем ненужни ваксини, които му слагат БЕЗ ДА ПИТАТ РОДИТЕЛИТЕ  #2gunfire ??? Някой правил ли го е досега? Измъквал ли се е от ваксинацията в първите часове на раждането?
това са законови положения- няма не искам.
А малко встрани от темата- гледах някакъв филм по Дискавъри, ами и на трите раждащи жени им дадоха бебетата след доста време, а не както всички очакваме, че в чужбина навсякъде моментално отиват на гърдата. Просто споделям
разбира се, че има "не искам" Simple Smile аз отговарям за своето дете (когато се роди) и аз решавам дали някой да му инжектира отрова или не Simple Smile но това не е за тази тема, просто импулсивно попитах Simple Smile
хайде, весел ден

# 27
  • Мнения: 2 584
аз раждах в Майчин дом качиха ни заедно с бебчето и веднага сестрата на бебетата ми каза да я сложа на гърдата, бебетата са си при нас и си я кърмех по всяко време, също и сменях памперса( за да се науча Joy)

# 28
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Две раждания в Майчин дом; с първото ми дадоха да гушна бебето още моментално след прерязване на пъпната връв, ама не знаех още да му предложа веднага  да суче. После докато стояхме "под наблюдение", чувах Мими как плаче някъде си и я поисках. Те се разправяха с една родилка и не се пазариха дълго, дадоха ми да си я гушкам на количката. Цялата нощ си я гледах, за кърменето тя си знаеше всичко, не са й давали АМ, имах кърма в излишек, едва се справях с цеденето.
Второто бебе го подържаха в кувьоз, то правеше едни задушавания моментни заради небцето, ама това за небцето никой не го забеляза тогава, а чак по-късно, когато установих, че бебето не засуква. И на него не са му дали АМ, щото щяха да забележат, че не пие от биберона. Той се опитваше да суче, не правеше вакуум, и като не потече нищо, се ядосваше и хапеше.
Бебетата стоят при майките и ги вземат само за тоалет. Даже малкия спеше 2 нощи в моето легло, и то акушерката каза да го взема, че в тази стая духало от прозореца, а аз ще го топля. Та така се гледахме съвсем модерно, еко-, и прочее, само дето накрая се откри проблема с небцето и трябваше да се храни със сонда и язък ми за всичките нагласи да кърмя. Те все пак ме насърчаваха да цедя кърма и да му я дават, ама аз трудно изцеждах, щото бях много уплашена. Не дават да се кърми друго бебе, там имаше едно изоставено и аз питах може ли да го кърмя, за да дойде повече мляко (като се сетя че с първото имах за поне 2 бебета) - тц, сакън, не можело, не било разрешено, не било хигиенично и тва е... Та цедях квото имаше и толкоз...

Общи условия

Активация на акаунт