ЯМР на глава

  • 1 931
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте момичета!Искам да попитам дали някоя от вас е правила такова изследване без направление от лекар!Как протича самото изследване и има ли някакви странични ефекти след това?Благодаря

# 1
  • Мнения: 21 275
На мен са ми правили с направление.
Странични ефекти нямаше.

# 2
  • Мнения: 65
Аз съм правила такова изследване без направление. Самото изследване не е нищо особено, а по скоро се притеснявах за резултата,но слава богу всичко беше наред. Влизаш в стая където е резонанса,лягаш на легло по-скоро на кушетка,която влиза в апарата. След като е на глава вкарват те до кръста във самия апарат нещо като тръба и си лежиш докато не ти издърпат кушетката заедно с теб. Стоиш вътре и правят изследването около 10-15 мин. и през цялото време се чува нещо като тракане и чукане от самия резонан,не е страшно. Не трябва изобщо да мърдаш и всичко метално да бъде свалено от теб. Странични ефекти просто няма от какво да получиш,е освен ако не ти слагат по време на самото изследване контрастно вещество венозно и от него нещо да получиш,но може би ще те питат да не си алергична. На мен не са ми слагали контрастно вещество,на място ще преценят при теб необходимо ли е. Нищо страшно,това е.  Успех!

# 3
  • Мнения: 1 817
Правили са ми два пъти. ЯМР до колкото зная е безобидно изследване, но не мога на сто процента да го твърдя. Иначе си е скука. Лежиш в една фуния и нещо ти клопа постоянно и това е. Аз се задушавах вътре, защото ми беше тясно и имам лека фобия, но ако се отпуснеш, нямаш грижи!

Общи условия

Активация на акаунт