Коледа 2015 - 1

  • 102 205
  • 861
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 153
Току що правих и аз, с подобен проблем. При мен халдилникът свърши работа:)

# 436
  • Мнения: 6 948
Медът го разтопявам със захарта на котлона, пробвах с добавяне на брашно, малко по-добре е, но не искам да прекалявам. Тези отиват в графа за слепване, ще се прави нова доза за украсяване.

Пробвай без да разтопяваш меда със захарта на котлона.  Peace Това е в бележките на друга потребителка към рецептата на Джемма.  Peace Ако се наложи добави малко брашно, но наистина малко, за да не станат прекалено твърди меденките.  Peace

# 437
# 438
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Опекох ги вече, нямах време да го слагам в хладилник, но утре мисля да направя нова доза. Само да запси дребното, че днес не ни се получиха нещата и беше една лудница.

Пробвай без да разтопяваш меда със захарта на котлона.  Peace Това е в бележките на друга потребителка към рецептата на Джемма.  Peace Ако се наложи добави малко брашно, но наистина малко, за да не станат прекалено твърди меденките.  Peace

Миналите години пак ги разтопявах, но утре ще пробвам без да видим. Благодаря за съветите.

# 439
  • Мнения: 355
Аз направих вчера меденките на Джули, станаха вкусни, доволна съм долу-горе от резултата само дето повечето ги попрепекох, да се надяваме, че ще омекнат. Ще се пробвам да ги украся с глазура, съмнявам се, че ще станат кой знае колко красиви, но ще се изядат със сигурност. Тези дни ще правя и ваниловите кравайчета, ще ми останат доста белтъци обаче. Как да ги оползотворя? Намерих само забравените сладки, но те са с шоколад, а искам и малчо да може да хапва от тях.

# 440
  • Мнения: 6 948
Аз направих вчера меденките на Джули, станаха вкусни, доволна съм долу-горе от резултата само дето повечето ги попрепекох, да се надяваме, че ще омекнат. Ще се пробвам да ги украся с глазура, съмнявам се, че ще станат кой знае колко красиви, но ще се изядат със сигурност. Тези дни ще правя и ваниловите кравайчета, ще ми останат доста белтъци обаче. Как да ги оползотворя? Намерих само забравените сладки, но те са с шоколад, а искам и малчо да може да хапва от тях.

Може да направиш целувки или белтъчните кексчета на Йоли (много са хубави).  Peace
http://yoli-www.blogspot.bg/2008/09/blog-post_6915.html

# 441
  • Мнения: 355
Ехаааа, кексчетата звучат много добре, благодаря ти!

# 442
  • Мнения: 5 785
Тези дни ще правя и ваниловите кравайчета, ще ми останат доста белтъци обаче. Как да ги оползотворя? Намерих само забравените сладки, но те са с шоколад, а искам и малчо да може да хапва от тях.
Ако обичате кокос може да направиш кокосови сладки с белтъците, аз много ги харесвам и винаги ги правя с останалите ми белтъци.
http://towerwitch.blogspot.bg/2013/08/15.html
Днес се пробвах с меденки, направих половин доза  по тази рецепта, защото стават мекички и могат да се ядат веднага. Исках просто да усетя тестото, все пак ми е за първи път. Справих се добре. Laughing
http://www.mycookingbookblog.com/napukani-medeni-biskviti/

# 443
  • София
  • Мнения: 6 293
Белтъците винаги можеш да ги замразиш и използваш след месец-два-три.

Иначе аз често ги употребявам за Канелени топчета с лешници (Zimtkugeln ) на нудел33. Правя ги с орехи вместо лешници и пак стават страхотни.

# 444
  • София
  • Мнения: 3 614
Ех, защо не ви прочетох по-рано ooooh! Забърках две дози меденки на Джема и ми лепят ужасно. Естествено и аз разтопявах меда на котлона #Cussing out Слагах ги в хладилника, но и аз имам спомен, че с това тесто се работи супер лесно Tired

# 445
  • Мнения: 6 948
Ех, защо не ви прочетох по-рано ooooh! Забърках две дози меденки на Джема и ми лепят ужасно. Естествено и аз разтопявах меда на котлона #Cussing out Слагах ги в хладилника, но и аз имам спомен, че с това тесто се работи супер лесно Tired

Аз изказах предположение.  Peace Аз не разтопявам меда със захарта на котлона, но и не съм имала проблеми с тестото, а често правя меденки. А преди време Джемма също беше споделила, че не разтопява нищо на котлона.  Peace
Добави малко брашно, може да се оправи положението.  Peace

# 446
  • Sofia
  • Мнения: 4 606
Медът се втечнява много, ако го разтопи те и ползвате веднага. По-добре го оставете ден-два преди правенето на меденките да постегне.

# 447
  • София
  • Мнения: 2 521
За меденките ползвам даже захаросан мед, не го загрявам и не го разтопявам предварително, като се прибавят яйцата и маслото и се разбива много добре. Яйцата всъщност са много добър разтворител.

# 448
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Уф, не ми се получава малкият списък. Махах, махах и пак много остават бре. нали обещах тази година малко сладки да правя. А малкият роптае- каза, искам много, миналата година не ми стигнаха от твоите раздавания. hahaha

# 449
  • на 90 км от морето
  • Мнения: 298
Ето и моите ръкавички и джинджифилови човечета


Огромно благодаря на една добра душа  Heart Eyes St. Dobri - страхотна си, мила  Hug Heart Eyes

Дойдоха ми и формичките за къщичката. За нея мога да ползвам рецептата на Джемма за меденки, нали?

А фонданът, когато го купувате твърд ли е? Намерих тук един, турско производство, но е много твърд. Така ли трябва да е?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт