Кога се разбира истинския цвят на очите на бебo?

  • 1 914
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
И аз се чудя .  newsm78 Моят син е със  сини очи , но от известно време забелязвам , че на моменти отиват към сиво или имат пъстри точици . Дали ще му се променят ? В смисъл , струва ми се невероятно да му станат кафяви .

# 16
  • Мнения: 46 518
Издай тайната, тогава.  Laughing
Няма тайна и на 3 г. пак могат да се променят.
Да, Дияна е жив пример за това. Цвета на очите й претърпя голяма градация. Кърмих 5 месеца. Дияна със сини очи беше до края на 3г възраст, началото на 4тата.

Ами така е като кърмиш тайно до 3 г.  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 959
На Дана все още и се менят, но може би защото още се кърмим. Кога ще придобият краен цвят незнам?! Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми е със сини очи, макар че ние с мъжа ми сме с кафяви. Е, бащите ни и на двамата са със сини, както и баба ми, а майка ми е със зелени. Във всеки случай светлите очи отрано си личат. Аз я кърмих до 8 месец и още много преди да спра не е имало съмнение, че ще й останат сини очичките /сега е на 1 и 8 м./ А това с кърменето - не знам каква е логиката, ама ми звучи тъпо...

# 19
  • София
  • Мнения: 39 766
Ами така е като кърмиш тайно до 3 г.  Laughing
Не исках си го признавам Simple Smile Ама явно праните ми чорапи дават грешно впечатление  Joy

# 20
  • Мнения: 660
това с очите наистина ми е много интересно, за сега цялата рода залага какъв цвят ще са очите на беба. а на мен всичко това ми е адски смешно - и аз и мъж ми сме с кафеви очи и не очаквам дребната да е със сини  Joy

Naughty Aко и двамата имате роднини по права линия със светли очи, от генетична гледна точка е възможно детето ви да е със светли също. Обратното, ако и двамата сте светли, детето не може да е с тъмни, независимо от роднините.

# 21
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И аз не знам да има универсално правило в случая. На мен още акушерките в родилния дом ми казаха, че ще си останат сини очите му, както и се роди. Ми сини са си, изобщо не са се променяли. Grinning

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз кърмех до скоро, но цветът на очите на малкия се избистриха и придобиха цвета си към 4ти месец

# 23
Като  синие роди бяха сиви. След 4 месец се избистроха и станаха сини. И сега на 10 месеца все още е така.

# 24
  • Мнения: 1 427
Няма категоричен отговор на този въпрос.При някои деца към третия месец,при други на 20 години......индивидуално е!

# 25
  • Мнения: 768
Има деца които и до 3 годинки са със сини очи а после се сменят на зелени или кафяви. Моите и двете имаха сини очи до 3 месец
На каката на 4 месец и станаха тъмно кафяви почти черни, а на малката все още са зеленикави, ама може най-скоро да станат кафяви.
Моите очи са светло кафяви, а на мъжа ми са зелено-кафяви но тъмни, така че едва ли децата могат да са синеоки или зеленооки Grinning Grinning

# 26
  • Мнения: 4 668
Ей това искам някой да ми го обясни - как до 3 години ще е със сини очи и после изведнъж ще му станат КАФЯВИ . Пъстри да , или може би някакви други , но светли . Това , че до третия месец са били синеоки , не е някакво чудо , всички бебета са със сиво - сини очи в началото !

# 27
  • Мнения: 7 640
кърмиш- не кърмиш, след третия месец. Няма връзка с храненето или нещо подобно.

# 28
  • Мнения: 3 069
При всяко дете е индивидуално.При някои окончателния цвят се разбира до 6-я месец , а други се раждат с постоянен такъв.

# 29
  • Мнения: 353
това с очите наистина ми е много интересно, за сега цялата рода залага какъв цвят ще са очите на беба. а на мен всичко това ми е адски смешно - и аз и мъж ми сме с кафеви очи и не очаквам дребната да е със сини  Joy

Naughty Aко и двамата имате роднини по права линия със светли очи, от генетична гледна точка е възможно детето ви да е със светли също. Обратното, ако и двамата сте светли, детето не може да е с тъмни, независимо от роднините.

оказа се, че една пра-пра леля на мъж ми е със сини очи
сега тръпна в очакване да видя какви ще са дзъркелите на беба. но за сега са цвят неопределен

Общи условия

Активация на акаунт