Лятна носталгия ни обзе,а от теста греят чертички две!Бъдещи мами над 35

  • 25 155
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 1 879
За заплати не мога да дам мнение, въпреки, че с това се занимавам. Но аз също мисля, че в големите градове нивото на заплащане е по-високо...
Качих снимка на моята татуировка в албумчето... исках да ви сложа и на тази на ММ, защото те са гоцки двете заедно, но не намерих негова снимка в телефона си...

# 721
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Мира, сега ти се е отдало да си силиконка  Naughty

Заплатите в държавни и общински служби и предприятия може да са аналогични, ама иначе ....
В Сф пък има повече съблазни - кина, театри, заведения, магазини. Тук почти си нямаме и нямаме никакви разходи. Така смогваме с ремонта.

Уанче, супер за спртовете, които си тренирала  Peace Баща ми беше треньор по спортна гимнастика и вкъщи вечер столове и маси бяха събрани накуп и по килима се правеха колелета, шпагати ...

# 722
  • Мнения: 139
   
"Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бе публикуван нов отговор."
Ама чакайте де, петък е!
Кали, кви си свършила бре жена  Joy Joy Joy
Аз намерих един минерален басейн, но телефоните не отговарят, че ще се ходи на място. Супер ще е за детето,в един от почивните дни, пък и няма химия.

# 723
  • Мнения: 1 512
Здравейте и честит петък!

Рансън, благодаря за тематичното кафе
МираР повече да внимаваш другия път. Ние с ММ когато излизаме по тъмно си носим челници.
Жана, много сладки емотикони  Heart Eyes
Кали, внимавай със готварските изпълнения
Ева, много хубав ключ. Не случайно е отключил такава голяма любов  Simple Smile
Аз харесвам татуировки, но до сега не съм се наканила да си направя.
Уанче, браво на теб за спортуването. Аз през ученическите години съм ходила на баскетбол и тенис на корт. В института се научих да плувам и да карам ски. Каката успях да я науча аз да плува, но малкия нещо се дърпа.
Цвети къде сииии?   ruporuu

# 724
  • София
  • Мнения: 670
За заплатите - в София има и високи заплати за високо квалифицирани специалисти, с по няколко чужди езика или в чужди фирми, но масово са под и до 1000лв. От 2008 работя в София и максимумът, който съм вземала е 1000 за няколко месеца (без пълни осигуровки, без обедни почивки и отпуск, работа от 9 до 18 с повече от час път в едната посока и три длъжности в една). За сравнение за почти същата работа в родния ми град моя приятелка получава също толкова.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 1 879
Ох, Кали, снощи като прочетох за твоите зюмбюли много се смях! Казах си Не съм само аз русата! Обаче после като прочетох, че са отровни бая ми замръзна усмивката....
Инче, много ти се радвам като разказваш за ежедневието си. И виж какво, домашната работа не свършва! ...и изобщо работата де... Така че много хубаво, че се забавляваш и че сте навън през повечето време... Като завали ще се занимаеш с къщата...

# 726
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И аз си мислих за Цвети ще ни изненада с един тест.
Трая си за цени и заплати защото все излиза, че аз не ги разбирам нещата Wink.
Перу сестра ми тренираше скокове на батут по едно време, но мен не грабна.
Лени баща ми е бил национал по баскет но нас както писах това не ни влечеше.
От спортуването си имам много травми и конкретно от ските, което и беше последното по активно спортуване с тренировки. Сега карам ски, плувам и тн за удоволствие. Замислила съм разни курсове за бремени сега ако стигнем до 12 седмица Simple Smile.

# 727
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Ева,
Скрит текст:
като ходим  в Шабла, имаме един любим бижутерен магазин. ММ си беше изпуснал халката като копахме кладенеца, та в Шабла му направиха нова. Оказаха се истински бижутери, а не просто търговци. Та собственикът всеки път ни заприказва и това лято вика - да знаете, тук е раят. Започнаха да купуват софиянци вече имоти /уви/. Има забутани села, не точно на морето, където може да се търси къща. Че като ни зачовърка нас пак идеята ....  ooooh! един ремонт не сме приключили, пък друг да започнем. Но ако някой ден вземем имот, ще си го оставя в почти автентичен вид, нали няма да се живее там зимата, пък тогава ще се развихря със стиловете  Naughty

# 728
  • Мнения: 13 951
Уанче, сподели моля те какви спортове за бременни има при вас. Тук май само пилатес.

# 729
  • Мнения: 8 532
Уанче, сподели моля те какви спортове за бременни има при вас. Тук май само пилатес.
И йога има за бременни.

Мистик, не сме в една фирма. В различни фирми сме, по различни начини ни се формира заплащането. В тяхната има специалисти, които взимат заплати равни на същата специалност в подобна фирма в Сф. Колко познати имам за продавачки и подобни с по 400 лв. заплата. Да, със сигурност има и длъжности с по-високо заплащане. Но това не е масово за целия град.

# 730
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Има водна гимнастика, плуване, пилатес, йога, крос фит поне тези аз съм намерила. Отделно има много курсове от сорта на профилакс курсове за подготовка за раждане / техники на дишане и  релакс и подкрепа от партньора и т.н. Курсове по първа помощ за деца и кърмене и грижи за бебета също са много популярни.
Освен всички тези специални курсове тук масово смятат, че движението е здраве и реално кой на каквото си ходи продължава да си ходи и по време на бременността.
Работят до последно и планирани секцио се правят само по много сериозни медицински показатели, възрастта не е от тях  Wink .

После има много курсове за бебета, музика за бебета, гимнастика за бебета, пилатес, йога, плуване, фитнес с колички в парка и т.н. В тези курсове активно участват и родителите един или двама според зависи. На плуването много родителите са по 2 ма, обикновено майките изпадат в ужас като трябва да потопят бебето под вода в един момент. Водата в басейните е около 32/34 градуса и е за бебета между 3 м и 11 месеца но предпочитат да са под 6 м.Това е първият курс за начинаещи, след това се продължава, следващите нива. Всеки курс е 7 пъти по 30 мин и струва около 330 лв.

# 731
  • Мнения: 1 207
Перу сега и къщи по оня край трябва да гледам  Whistling, запалихте ме.
Нещо сегашната къща не ми се получава стилово както си мечтая, но то района не е такъв, нямам градена ограда и съседните стилове нахлуват и у нас визуално  Sick
Някой ден ще си отворя къща за гости в някое планинско селце и ще е изцяло в желания стил.Да сме живи и здрави само.
2в1 браво за активното спортуване.Аз не съм била никога запалена по спорта, мм е бивш баскетболист.Сега само спорт с мотика практикуваме.
Кали добре, че не си готвила яхнийка да ги напускаш цели луковиците  hahaha
За заплатите - и в София има ниски заплати. Имам познати с над 10 х. лв месечна заплата на ръководни позиции, а има приятелка с 500 лв. заплата. Разходите тук са по-високи, за спорт, за занимални и курсове. За транспорт също. Но големия град и много взима - всичко е забързано, на големи разстояния. Като знам, че преди 20.30 не сядаме да вечеряме, понякога и по-късно. Работа обаче има стига да ти се работи.
Днес ми е много петъчно и весело, а и мм се прибира довечера  Party. Ще му се зарадвам, няколко пъти  Blush

# 732
  • Варна
  • Мнения: 1 879
Много е хубаво спорта да е национална политика, възпитание и навик...
Тук знам за организирани йога, пилатес, водна гимнастика. Но има и фитнес упражнения, които могат да се изпълняват, стига самата жена да знае какво може и какво не, както и треньора трябва да е запознат...
Аз миналото лято много се радвах на едно бременно мамче, което всяка сутрин виждах в край морето. Аз карах колело, а тя, с една бутилчица вода вървеше с бърза крачка. Т.е. човек ако има желание за движение и това също е вариант. Друг е въпроса, че у нас хората нямат навика...
Перу, на нас много ни е харесало едно място, което се намира точно преди селото, в което нашите живеят. Дори има някаква порутена постройка, но не съм я проучвала... Но гледката е фантастична! Докъдето ти стига поглед равнини, хълмчета и най-горе на хоризонта едно самотно дърво... вижда се и едно мини-мини язовирче или локвичка... ама е синичко и има риба... Абе чудно е!

# 733
  • Мнения: 13 951
На мен ми се иска да запиша някакви курсове, че съм много боса по всякакви въпроси.

# 734
  • Мнения: 1 207
Амини ти какъв курс - нещо със спорт или за учене  newsm78. Каква идея имаш - ако всичко е нормално до кога ще ходиш на работа? Мен все от кихащи и кашлящи ме е било страх като бременеех.

Общи условия

Активация на акаунт