Бебета родени в чужбина (НОВА ТЕМА)

  • 43 487
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 595
Yakamoz, може да е рано, първият е 5-6 седмица. А и в началото са кратки и леко минават. По-нататък бебетата ги усещат повече и изживяват повече и някои скоци са по 5 седмици  #Crazy Ние в началото мислехме, че Мила върви по неин си план на скоци, но в последствие стана като часовник, имам приложение на телефона, което според рождената дата показва кога идва следващият и изтръпвам като се зададе  Mr. Green  на едни приятели детето им също е като часовник.

# 16
  • Мнения: 2 603
Аз четох, че се изчислява от датата на термин. На мен термина ми беше 15 април (тя е родена на 23), значи сега приключва 6 седмица и скок не съм забелязала да има.  newsm78

# 17
  • Мнения: 3 595
Ами радвай се  Grinning но както казах и ние не забелязахме първите пък после каква стана  Shocked

# 18
  • Мнения: 2 603
Да, сигурно и при нас ще стане така.

# 19
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Привет, нашата бебка вече е на 14
 месеца, Катерина Мари, Монреал, Канада.

Някой извън ЕС връщал ли се е в България само с документ удостоверяващ чуждото гражданство? Нашата бебка има българско, чакаме си акта за раждане, но мислих, че може да пътува само с канадския паспорт. Да, ама не, длъжни сме да направим и български такъв ... и се чудя дали да се разкарваме до Отава или да стискаме палци и да вадим в София като се приберем.

# 20
  • Мнения: 550
За първата страница - бебе Рами, Германия, роден е на 21 март.

Ясмин Вени, ие засега не мислим да вадим българско гражданство, така че ще пътува за България само с немския паспорт.

Скийтър, скок от пет седмици!  Shocked
Аз усетих и този в 5-та, този в 8-седмица. Ядеше много по-често и искаше постоянно да е прегърнат и носен, през деня спеше само на ръцете ми, а няколко нощи и на корема ми.
При вас как преминава един скок?

# 21
  • Мнения: 3 595
Ами по принцип Мила е много слънчево дете и изведнъж става такова мрънкало, нищо не е наред - дали ще е играчки, в количката, ядене. Търпимо е, но е доста досадно. Също обикновено започва да се буди по-често нощем, в някои скоци отказваше да яде. И наистина както пише в книгата като минат забелязваме, че може нови неща. До третия месец не ги разбрахме много че се случват, даже си мислех, че Мила е "различна" и не пасва в тази схема, но следващите три бяха просто като по учебник. В един мой любим немски блог за майки пишеше "изведнъж имаш едно досадно човече, което сякаш не познаваш и се питаш къде е детето ти". Е, познавам си я, но наистина е различна в скоците.

# 22
  • На остров
  • Мнения: 13 498
А тази книга на други езици има ли я ?

Леу роден на 16.05.2016 Швеция за списъка, но кой ще го направи ?

# 23
  • Мнения: 3 595
Доколкото знам я има на холандски (холандска е) и на английски май се казва The Wonder Weeks или нещо подобно.

# 24
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Здравейте, група. Направих фб група, Които иска да ми пише на ЛС.

# 25
  • Мнения: 76
Привет, нашата бебка вече е на 14
 месеца, Катерина Мари, Монреал, Канада.

Някой извън ЕС връщал ли се е в България само с документ удостоверяващ чуждото гражданство? Нашата бебка има българско, чакаме си акта за раждане, но мислих, че може да пътува само с канадския паспорт. Да, ама не, длъжни сме да направим и български такъв ... и се чудя дали да се разкарваме до Отава или да стискаме палци и да вадим в София като се приберем.

Здравей jasmin_veni, дъщеря ми се роди в САЩ и пътувахме с американския й паспорт. Не бях пускала никакви БГ документи за издаване. Дойдохме си в БГ, тя си влезе с американския паспорт и от тук и пуснах документи за ЕГН + акт за раждане. Нямаше никакви проблеми.

# 26
  • USA
  • Мнения: 1 323
Джазмин мните деца нямат БГ гражданство ,нито паспорт и пътуват с Американските до БГ и обратно.Проблем не сме имали,а и не виждам защо някой ще ти прави проблем.Това е личен избор. Децата имат право до 18 г възраст да станат и БГ граждани,аз лично за момента не виждам смисъл.

# 27
  • Мнения: 116
цамбур и аз в новата тема Simple Smile Наистина от много време не съм писала, но във февруарска тема във фейсбука се завъдиха едни дискусиии Grinning

За първата страничка - бебе Белослава, 26.02.16 на 3 м и 1 с. , Лондон.

Skeeter, щя я потърся на английски тази книга, ще обясни доста неща  Laughing И преди бях чела за скоковете в растежа, но някък не ги взимах толкова насеризно  Embarassed Май, май ще се наложи  Laughing

Glloriyta, добра идея е фб групата, там по-лесно и мързелашки се пише, а и се пести време Grinning

Yakamoz, и аз в началото слабо ги усетих тези скокове, но сега около 3-я месец се усети Grinning

# 28
  • Мнения: 3 595
Всички във ФБ ли се преместиха вече или просто няма за писане?

Аз с въпрос - на тези майки, на които децата им ще растат, говорейки два езика - вие само на български ли говорите с бебетата? Аз не знам защо като съм навън на Мила и говоря на немски, като и говоря на български ме гледат странно и ми става неприятно.

# 29
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
На български говоря в нас, навън като сме сами или с българи, често и с канадци. На френски превключвам като има канадско дете и майката говори на мен и на Катерина на френски. Защо да е странно? Китайците говорят на китайски на бебетата, арабите на арабски, рускините на руски. Никой не ме гледа накриво или странно.

Джазмин мните деца нямат БГ гражданство ,нито паспорт и пътуват с Американските до БГ и обратно.Проблем не сме имали,а и не виждам защо някой ще ти прави проблем.Това е личен избор. Децата имат право до 18 г възраст да станат и БГ граждани,аз лично за момента не виждам смисъл.


Ние сме само резиденти и по принцип в закона е записано, че трябва да извадиш БГ акт за раждане до 6 месеца след издаването на чуждестранен, както, и че всеки гражданин, малолетен трябва да има български документи при напускане на страната  (България). При наличието на един родител българин, детето се води и български гражданин, независимо дали си издала българско ЕГН и акт за раждане+паспорт или не.
Тази тема я дискутирахме в темата за порядките в чужбина.

www.mfa.bg/bg/pages/91/index.html  "Гражданите на Република България, които се намират в чужбина, са длъжни в шестмесечен срок, след съставянето от местен орган на акт за раждане на детето им, да предоставят или изпратят на българското дипломатическо или консулско представителство в съответната страна, заверен препис или извлечение от документа, заедно с молба, в която е посочен постоянният им адрес в Република България."

www.nsgp.mvr.bg/NR/rdonlyres/8509CE3A-7E08.../0/INFO_patuvane_deca.doc

 
Документа в уърд и се сваля.

Общи условия

Активация на акаунт