ТОпли дрешки си плетем, от студ няма да умрем! - 94

  • 78 841
  • 764
  •   1
Отговори
# 60
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Маргаритка Слънчева много странен проблем описваш, не съм се сблъсквала с такъв, но защо не пробваш цялостно плетене, не отделни предница, гръб, а изцяло двете части и чак горе за ръкавите да разделиш плетката. Аз го правя по този начин, ама единствено защото мразя последващото шиене. И даже и за ръкавите извеждам бримки от вече изплетените гръб и предница от горе-надолу ги плета /със свивки/. Поне за тази прежда ако е от нея.
Случвало ми се е да се отпуска /да разплитам рокля, че я застъпва след всяко пране/ хем си пишеше, че 10 % се отпуска, но беше вискоза, хем и сметките така правих, че 10% по-малко плетох - аз ли криво смятах, тя ли повече се отпусна, добре, че полата я плетох от горе - надолу та само разплетох последните редове.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 655
Маргаритка, не мисля, че проблемът е преждата, по-скоро в начина на плетене.
Аз имам същия проблем с усукване при гладка плетка, но когато плета в кръг или
заедно предници и гръб. При по-сложно структурирано плетиво нямам проблем.
По-лесно ми е да разделя плетивото на части, отколкото да променя начина си на плетене,
затова се съобразявам с тези си особености.
Много от кривините се изправят при блокиране, вълната особено се блокира перфектно.

За наддаването  - аз бъркам в бримката от долният ред и оттам изваждам нова бримка - така никога не се получава дупка. В зависимост от това дали искам лява или дясна наддавка бъркам отляво или отдясно на бримката. Друг вариант е така нареченото knit through the front and back  - от една бримка плетеш две - отпред и отзад на бримката. Ще потърся видео в youtube за онагледяване.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 477
Роклята, която плетох е само с един ръб на гърба, т.е. е цяла плетка с наддаване от двете страни, но задния ръб пак е на една страна newsm78. Хванахме се с майка ми да развием чиленцата и да ги попарим с гореща вода, ще пиша дали е имало ефект. Явно проблема е в мен  Laughing
Благодаря за съветите  bouquet

# 63
  • Мнения: 9 912

За наддаването  - аз бъркам в бримката от долният ред и оттам изваждам нова бримка - така никога не се получава дупка. В зависимост от това дали искам лява или дясна наддавка бъркам отляво или отдясно на бримката. Друг вариант е така нареченото knit through the front and back  - от една бримка плетеш две - отпред и отзад на бримката.

и аз правя тези две, избирам според преждата.

Маргаритка, а ако плетеш превити бримки?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 477
и аз правя тези две, избирам според преждата.
Маргаритка, а ако плетеш превити бримки?
Аз наистина съм ноеак, не съм плела от началото упилище  Laughing, това превити бримки не го разбирам  newsm78
Но като плета лице вкарвам дясната кука пред лявата, а конеца държа зад дясната.
 Явно наистина в техниката ми е проблема.

# 65
  • Мнения: 9 912
превитата е наобратно, да вземеш лицевата бримка изотзад.

# 66
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Това може да се получи и когато не се плете еднакво стегнато . В началото като плетях на една кука забелязах, че редовете ми с по една намятка вървят едните с наклон наляво, а следващия ред с наклон надясно. Когато плетях без шев и само обикалях нямаше такъв проблем, а и той се изчисти след 10-тия проект. Може и при теб да е нещо подобно което да се засилва ако преждата сама се отпуска или не е достатъчно добре усукана. Случвало ми се е да харесам чудесна прежда, нещата да станат супер и да взема просто друг цвят от същата, дето се вика и същата партида беше - да, ама не - съвсем различно изглеждаше, много повече се отпусна и не беше толкова добре усукана колкото другия цвят, дето се вика усещаше се различно още при самото плетене. И накрая се получи така, че трите туники изглеждаха коренно различно - хем са от от една и съща прежда и една и съща плетка, при това първата изглеждаше най-добре.

# 67
  • София
  • Мнения: 17 596
Тук има различни свивки и наддавки
Най-лесно е ако направиш наддавка от конеца между две бримки като го превиеш, за да не се образува дупка  Peace
ПП И моята прежда вече е в България, тъкмо щях да пускам ПейПал диспут  Whistling
Благодаря, най-накрая го схванах. Това обаче с наддаването от конеца между две бримки при мен не се получаваполучаваполучава - пак има дупка  Embarassed.
Аз плета с прежда деним на стенли, която е 100% памук. Оплетох одеало на една кука, получи се. Купих пак прежда и оплеток една жилетка, пуловерче и рокличка на две куки и забелязах, че самата плетка се извива на една страна, т.е. като съединя предна и задна част, ръба идва отпред, усуква се.
Майка ми каза, че с вълната се получавало подобен ефект. Някой да се е сблъсквал с този проблем newsm78. имам още половин кило прежда от същата Wink

И аз като Тити мисля, че плетеш бримките превити - вероятно само лицевите. Но е трудно да се каже само по описание - снимай. Да се види как се криви ръба и от близо - да се види как вървят бримките.

# 68
  • Вече на село
  • Мнения: 569
https://www.facebook.com/1681377098748689/photos/a.1681378072081 … f&pnref=story  - Момичета, може ли някой да помогне със схема за тази красота?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 477
И аз като Тити мисля, че плетеш бримките превити - вероятно само лицевите. Но е трудно да се каже само по описание - снимай. Да се види как се криви ръба и от близо - да се види как вървят бримките.
За съжаление извиването се забелязва като стигна до средата на плетката, но гледах клипчета и си смених стила на плетене на лицевите бримки. Ако пак няма развитие ще пиша пак. Отново благодаря за помоща bouquet

# 70
  • Варна
  • Мнения: 477
Здравейте, харесала съм нещо ново за плетене и имам нужда от съвет.
Плела съм подобна рокля, но горната част я почнах на една кука, сега искам да я оплета на две.
http://syersken.blogspot.bg/2009/03/nydelige-fionas-top.html?m=1
Кажете според вас с каква стъпка да наддавам  newsm78, примерно първи ред 50 бримки, трети ред 56 бримки и т.н. Говоря за горната част в случая.
Приключих жилетката, която плетях и имам леко извиване само на ръкавчетата, като измисля как да кача снимки ще покажа Blush

# 71
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Благодаря за новата тема  bouquet

# 72
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Здравейте момичета  Hug
Май ми дойде музата за плетене с това

Скрит текст:
Нещо много сте о'лабили плетките като мен. Хайде стягайте се, зима иде. Не съм писала може би от 4-5 години. Надявам се да ми е приятно отново тука. На вълна шапки съм определено. Не ми се захваща нещо голямо.

# 73
  • София
  • Мнения: 17 596

doci, радвам се да те видя!

# 74
  • Мнения: 9 912
хич не сме олабили, имам започнати 5-6 неща поне Simple Smile но са големи.

Общи условия

Активация на акаунт