Водете децата си на профилактичен преглед при очен специалист

  • 18 668
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Какви частни прегледи, какви пет лева? Всеки шест месеца си искам направление за офталмолог от педиатъра на децата. С какви оплаквания ще ме насочи, той си знае.

 Laughing

ЩА си поискам,ама щА ли ми дадеш

# 16
  • Мнения: 10 547
С какво право да ти откаже?
"Детето ми вижда замъглено!". Какво да каже личния лекар? Да пие аспирин и да яде боровинки ли?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
С какво право да ти откаже?
"Детето ми вижда замъглено!". Какво да каже личния лекар? Да пие аспирин и да яде боровинки ли?

Опъва го на дъската и установява,че вижда чудесно.Тогава и боровинките,и аспирина,и направлението ще му се разминат.А дали наистина вижда добре,е друг въпрос.

Родителите не може да знаят как вижда дете на 1 и на 3 години.Разбира се пак могат да се изфабрикуват някакви оплаквания.И разбира се ЛЛ пак е възможно да използва магическото няма направления.За по-голямо дете може да се каже,че се оплаква,че не вижда,главоболие и т.н.Трябва да даде направление
Но на всеки 6 м,си е профилактика,което е чудесно.Но малко ЛЛ та биха давали на всеки 6 м.

Съветът ми е да не се доверявате на ЛЛ за очното здраве на децата ви.А всеки решава как ще ги заведе на офталмолог.Нормално е първо да се иска направление,но като не става,да не се оставят нещата до тук

Последна редакция: сб, 26 сеп 2015, 11:03 от ♥Elfita♥

# 18
  • Мнения: 10 547
Уф, не ми се влиза в безсмислени спорове, но лекар няма право да ти откаже да ти даде направление, когато имаш оплакване, което не влиза в неговата компетенция.
Все едно да кажа, че имам вероятно гъбички и той да ми даде рецепта за печурки с масло.

# 19
  • Мнения: X
Добри детски офтамолози, които работят със ЗК има в Александровска. Бебета също могат да се преглеждат, както и по- малки деца, но е добре да се изчака определена възраст, за да се израсте бебешкия астигматизъм. Аз съм водила детето по собствена инициатива 2 пъти до сега, не бих разчитала на джипито за нещо толкова важно. Познавам деца на по 2 г. с очила, реално колкото по- рано се хванат някои проблеми, толкова по- добре за коригирането им. За съжаление моят син прояви характер и не можаха да го прегледат напълно, та скоро ще ходим пак.

# 20
  • Мнения: 2 156
Отказвали са ми направления. Моят син надрастна и преодоля две тежки диагнози - мързеливо око и епилепсия. Как така отказват ли? Ами лесно. Просто отказват. Измислят си мотиви. Нали знаете, че по Международната класификация на болестите (МКБ), се пишат кодове, с които работи касата. "С този код не се полага". И готово.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Елфита, децата ти имат ли някакъв проблем, за да ги водиш до София на очен?
Аз не съм водила детето още, но се оглеждам за специалист за профилактичен преглед, в София ли да отивам, в Плд няма ли читави?
Виждам, че клиника Ден работят и с НЗОК, ти с направление ли ходиш или не ти дават? На мен ще ми дадат направление без проблем, но не съм наясно издадено от Пловдив дали ще важи за цялата страна, предполагам, че би трябвало.

# 22
  • Мнения: 157
Момичета, детският офталмолог в клиника Ден не работи със здравната каса. Прегледът струва 40лв. Миналата седмица се обаждах да питам за д-р Константинов и това ми отговориха от регистратурата.

# 23
  • Мнения: 2 156
Най-добре влезте в сайта, вдигнете телефона и попитайте. В клиниката, където водя моя син (друга е, не е Ден), в рамките на повече от половин година не работеха с касата. Сега пак работят, макар че към направлението има доплащане - в случай че отивате с талон.

# 24
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Не се обвинявай..... Hug

На голямата ми дъщеря и откриха също мързеливо око, с видимост под 30%. От юни месец носи постоянно очила, а когато е вкъщи и протектор на очилата,за да може да стимулира мързеливото око. Караме се постоянно за тези очила, все забравя, изморяват и се очите. В края на годината сме на контролен преглед, надявам се да има резултат макар и малък, но ще се боря да успеем. Confused

# 25
  • Мнения: 1 817
Да, има важни профилактични прегледи, на които всяко дете е не само хубаво, а задължително да бъде заведено. Ние имахме проблеми със слъзни каналчета и така стигнахме до София, като там ни направиха и всички останали важни прегледи. Но като цяло аз чета много и дори да нямаше проблем, пак щях да го заведа, както стана и с прегледа при ортопеда.  Но така е сега. Преди седем години информацията беше друга, така че вина не мисля, че майката има. Нашата педиатърка не ни е казала за нито един преглед. Както казах, водя го аз, защото чета и се информирам, но не е моя работа. Да, днешните джи пи та са нещо страшно и определено е трудно да им се вярва. Според мен е хубаво все пак да се отиде при хубав офталмолог, защото без да всявам излишна надежда, но не се знае дали е късно на сто процента. Иначе и аз имам познати с мързеливо око и нямат проблеми с работа и шофьорски книжки. Второто око се научава с годините да компенсира! Hug

# 26
  • Мнения: 2 156
Цитат
Второто око се научава с годините да компенсира!
За съжаление не е така. Гледайки с едното око, човек не вижда триизмерен образ.

Скрит текст:
Имам близък, който изгуби едното си око при трудова злополука. Шофира, така че няма пречка за това.

# 27
  • Мнения: 54 460
Аз се чудя как се доверяват някои хора на ЛЛ за неща, които не са негова компетентност? Rolling Eyes
И нашата има таблица в кабинета си, но не би ми хрумнало това да замести прегледа при офталмолог. Naughty
То не е само таблицата. Нали се гледат и очни дъна, ако трябва и налягане се мери.

За детето вземам направление на 6 месеца за очен лекар.
Аз ходя веднъж годишно. Peace

# 28
  • Мнения: 1 572
На моя близка детето е с мързеливо око, установено на 2 годинки. Носиха лепенка до 7г и ефекта беше среден.  После в Александровсса им предложиха лечение, има болничен престой 3 дни. Откакто ходят по 2 пъти в годината напредъкът е голям и майката е наистина щастлива. Детето вече е на 9г и половина и пак провеждат лечението.

# 29
  • Мнения: 9 800
Уф, не ми се влиза в безсмислени спорове, но лекар няма право да ти откаже да ти даде направление, когато имаш оплакване, което не влиза в неговата компетенция.
Все едно да кажа, че имам вероятно гъбички и той да ми даде рецепта за печурки с масло.

Касита, ако си от София, да ми пишеш кое е твоето джи-пи (педи), да се запиша при него/нея  Laughing

Защото моята докторка, докато чаках да ми даде сестрата направление за АГ за женска консултация, се занимаваше с девойка с интимни проблеми -
Скрит текст:
вагинален/анален секс, разни гадини в двете области и кървене след секс  Wink 
И не я прати на АГ, а на платено изследване в лабораторията в поликлиниката ... И лечението за гадините джипи-то е предписвала, а не АГ-то...

И ако се чудиш как ги знам тези неща - ами моята преглежда по двама едновременно - на единия сестрата чука буква по буква в компютъра (пациентът вече е минал при докторката, така да се каже), а следващият вече го преглежда докторката ... Ако си с претенции сам да влезеш, не ти мърдат 2 часа, докато се източат всички - първо тези с рецептурните книжки, после болните ... и така...

А за правА, ако говорим - ами тя ми взе потребителска такса и за направлението за женска консултация, нищо, че бременните не плащат, ама сестрата много бързо, без да иска  Wink чукна ДА на прозореца с въпроса Дължи ли се потребителска такса? и не можело вече без, като е отбелязано...

За децата НЯМА ЛИМИТ за направленията, но въпреки това, не знам по каква причина, правят икономия на касата и се дърпат да дават...

Общи условия

Активация на акаунт